Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2015., 13:17   #761
i mene to interesira
__________________
***EVA 03.10.2010***
luma1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 14:15   #762
Pulmolozi tako preporucuju kod bronhitisa, astme, laringitisa. Ne znam tocno Ima neka fora sa cesticama, ove od kompresorskog kao dublje odu u bronhe?
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 23:22   #763
Fora sa cesticama je ta da one moraju biti dovoljno male da prodru dublje u donje dišne puteve, znači da je svejedno koja jee vrsta inhalatora, osim što je uzv-čni tiši, lakši i puno skuplji, a crijevo za usta kratko, pa ga treba najčešće držati u rukama ili sjediti blizu njega.
Kompresorski imaju duža crijeva do maske, pa nije nužno biti tik do njega .

mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 13:00   #764
Evo iskreno ne znam tocno, mozda je do brzine. Bubam bezveze razlog, samo prenosim sto nam je preporuceno od strane pedice i dvaju pulmologa
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 16:24   #765
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Evo iskreno ne znam tocno, mozda je do brzine. Bubam bezveze razlog, samo prenosim sto nam je preporuceno od strane pedice i dvaju pulmologa
Nije dobro na temi o zdravlju" bubati bezveze razlog " jer dovodi do zabune i ne daje točnu informaciju.

Bitna je veličina čestica i protok istih.
Jeftini inhalatori često nemaju sposobnost proizvodnje malih čestica koje su važne za prodor u donje dišne puteve.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 17:17   #766
Oba puta sam rekla da ne znam tocno koji je razlog. Mogu nagadati po rekla kazala sistemu. Ne zelim se svadati.

Samo sam rekla da nam je sa vise strana preporucen kompresorski inhalator a ne ultrazvucni i to je to. Za laringitise i bronhitise konkretno (imam 3 astmaticara).
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 20:55   #767
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Kompresorski su bolji za laringitise i bronhitise npr. Naviknut ce se na zvuk
Ovo je tvoj upis, tvrdnja da su kompresorski bolji, a to nije posve točno.
Nema razloga za svađu, samo treba dati točne informacije s argumentima.
Bitna je veličina čestica.

http://www.festta.hr/hr/pitanja/8

Zadnje uređivanje mimoza40 : 21.01.2015. at 21:07.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 23:51   #768
Ok, nije bitno. Takvu preporuku smo dobili od strane strucnjaka iz pulmologije. Zao mi je sto nisam pitala zasto ali tvrdnju nisam izmislila, nasla negdje na netu nego su nam tako rekli. I nismo jedini kojima je tako savjetovano.


Pitat cu na kontroli.

Zadnje uređivanje lopticica : 21.01.2015. at 23:57.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:39   #769
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Ovo je tvoj upis, tvrdnja da su kompresorski bolji, a to nije posve točno.
Nema razloga za svađu, samo treba dati točne informacije s argumentima.
Bitna je veličina čestica.

http://www.festta.hr/hr/pitanja/8
1. kompresorski inhalatori imaju bolje karakterisitike - osim ako in ne uspoređujes sa utrazvucnim inhalatorima cijenovnog ranga 3000 pa nadalje.
2. nemaju bezveveze u bolnica kompresorske inhalatore
3. ako se kompresorski i ultrazvucni inhalatori cak i nađu isti po karakteristima u velicini cestica koje izbacuju - te ce onda biti cjenovno ovako nekako= kompresorski cca 1.000,00 kn a inhalacioni najmanje 2.000,00 kn
4. nastavak na tocku 3. - ako obje vrste kompresora po karakteristima i izbacuju istu velicinu cestica opet je prednost u kompresorskom uređju jer on ima vecu mogucnost "izbacivanja" cestita na dulju udaljenost dok kod ultrazvucnog kompresora je ta mogucnost skracena zbog samog nacina rada

Na zalost imala sam sanse ophodit po pulmolozima sa starijim djetetom i apsolutno svi doktori a tako i prodavaci koji probaju oba tipa inhalatora su preporucili kompresorski inhalator..
... e sad jedina "mana" je ta sto je vecih dimenzija, tezi je i sto proizvodi određenu buku

Mi imamo vec 7 godina fesstu FLAEMNUOVA tip NEBULFLAEM i mogu samo reci da ga nebi mjenjala za nista - isprobali smo i Omron

OMRON CompAIR NE-C28-E koji nije los, ali i dalje kaska za fesstom.

i nemojte brkat kucanske ultrazvucne inhalatore i one profesionalne koju imaju klinike i bolnice ali sto se tice karakteristika za kucnu upotrebu tu jos uvijek prednsot imaju kompresorski inhalatori
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 14:55   #770
Kompresorski za razliku od uzv mogu raditi aerosol sitnijih cestica pa je zato potreban i kraci boravak na inhalatoru. Osim toga uzv za razliku od kompresorskog ne moze razbijati uljne fuzije u kojima se neki lijekovi nalaze. Jedino sto je uzv daleko tisi, no izdrzi se tih par minuta buke, posebno ako se stavi na neku meksu podlogu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 20:56   #771
Muz je kupio philips innospire nebulizer inhalator. Naravno da gospodu u ljekarni nije pitao sve sto treba pa vas molim ako netko zna : koliko cesto treba mijenjati te casice za lijek (pise u uputama svakih 30 dana), ali mi bi koristili samo fiziolosku, da li je onda potrebno 30 dana ili moze i duze?
I koliko kostaju otprilike te cašice?
Da li netko koristi taj inhalator i jel problem navavit casice?
Ako je,da ne koristim inhalator vec da a zamijenim za neki drugi.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 21:19   #772
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Muz je kupio philips innospire nebulizer inhalator. Naravno da gospodu u ljekarni nije pitao sve sto treba pa vas molim ako netko zna : koliko cesto treba mijenjati te casice za lijek (pise u uputama svakih 30 dana), ali mi bi koristili samo fiziolosku, da li je onda potrebno 30 dana ili moze i duze?
I koliko kostaju otprilike te cašice?
Da li netko koristi taj inhalator i jel problem navavit casice?
Ako je,da ne koristim inhalator vec da a zamijenim za neki drugi.
Mogu se oprati i sterilizirati, bar ova koju ja imam, a koristim aventov sterilizator za bočice što ide u mikrovalnu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 21:32   #773
Tako sam i mislila. I jos pise da se sterilizira jednom tjedno... Zato mi nije jasno zasto mijenjat svaki mjesec.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 11:09   #774
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kompresorski za razliku od uzv mogu raditi aerosol sitnijih cestica pa je zato potreban i kraci boravak na inhalatoru. Osim toga uzv za razliku od kompresorskog ne moze razbijati uljne fuzije u kojima se neki lijekovi nalaze. Jedino sto je uzv daleko tisi, no izdrzi se tih par minuta buke, posebno ako se stavi na neku meksu podlogu.
Koji lijek preporučen od liječnika, koji se stavlja u kompresorski inhalator, dolazi kao uljna otopina ?

Da ne budem krivo shvaćena da zagovaram uzv inhalatore, ne, cjenovno i po karakteristikama za kućnu upotrebu preferiram http://farmex.hr/linija-pic/inhalatori/.

Gore se spominje korištenje kod laringitisa, naravno da tu nije bitno da čestica bude jako mala, jer prođe u donji dišni sustav (gdje tada nije potrebna).
Koje lijek vam je liječnik propisao za laringits (a dajete ga na inhalator) ?

Zadnje uređivanje mimoza40 : 24.01.2015. at 11:22.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 12:59   #775
Ma dobro, nama je trebao za laringitis i bronhitis. Na inhalator za laringitis dobiju racepinephirin ili pulmicort respule.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 13:00   #776
Znali su dobivati i micronephrin ali ne doma.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 10:10   #777
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
1. kompresorski inhalatori imaju bolje karakterisitike - osim ako in ne uspoređujes sa utrazvucnim inhalatorima cijenovnog ranga 3000 pa nadalje.
......
Mi imamo vec 7 godina fesstu FLAEMNUOVA tip NEBULFLAEM i mogu samo reci da ga nebi mjenjala za nista - isprobali smo i Omron

.....

i nemojte brkat kucanske ultrazvucne inhalatore i one profesionalne koju imaju klinike i bolnice ali sto se tice karakteristika za kucnu upotrebu tu jos uvijek prednsot imaju kompresorski inhalatori
savršen post u kojem je sve sumirano.
I mi smo mali astmatičari i česti na Srebrnjaku i vlasnici fesste kao wedding. Svaka preporuka bez ijedne zadrške odobrena nebrojeno puta i od liječnika.

Mi se inhaliramo samo s fiziološkom kad imam osjećaj da bi nas put mogao odvesti u opstrukciju, ali stavlja li tko kakve bezreceptne dodatke u inhalator?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 13:24   #778
Mi ne, kaj god smo probali smeta im
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 15:00   #779
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Koji lijek preporučen od liječnika, koji se stavlja u kompresorski inhalator, dolazi kao uljna otopina ?
Ne znam, hvalim te Bože , ali tako mi je rečeno u apoteci i piše u uputama mog kompresorskog inhalatora (mr. pingui od pic-a).
Isto tako nemoj gledati dobrobit inhalacije isključivo kroz neke respiratorne bolesti. Naime dokazano je da je apsorbcija lijekova koji se primaju inhalacijom daleko bolja i brža te da su potrebne manje doze kako bi se postigao jednak učinak kao da se nešto uzima peroralno. Imaš hrpu objavljenih studija na PubMedu. Znam da se radi na tome da dijabetičari primaju tako inzulin na pumpice tipa one od Ventolina. Tak da ima tu more sveg i svačeg "uljnog".
Tako da inhalatori mogu imati daleko širu primjenu od samog liječenja nekih respiratornih bolesti. Tako da treba i znati za što se nešto kupuje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 22:00   #780
Naravno da će napredak u industriji i ispitivanjima dovesti do toga da će mnoge terapije mijenjati način primjene, no u Hr je to još SF, a inhalator rijetko tko uopće uspije dobiti na doznaku.
Znači ostaje na pacijentu (roditelju) da se u širokoj ponudi odluči prema vlastitim mogućnostima odabrati dobar aparat.
Ne mogu se sjetiti niti jednoga lijeka koji je uljna otopina, a naši pacijenti ugl. za kućnu inhalaciju preko inhalatora dobivaju Ventolin(Salbutamol) ili Bisolvon kapi, naravno otopljene u fiziološkoj. Tako da mi se sad čini da i nije toliko bitno prima li inhalator uljnu otopinu ili ne, bitno se voditi veličinom čestica, odn. namjenom za koju se inhalator kupuje. Ako ga netko koristi radi upala sinusa, naravno da može naći povoljniji aparat koji proizvodi veće čestice, iako danas većina tih kompresorskih ima veličinu čestica oko 5 mikrona, pa su dobri za sve.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.