Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 10:56   #21
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Nijedan praznik koje je Racan uveo nikada nije zazivio u narodu.
A da se prestanemo zajebavati sa pizdarijama i vratimo narodu jedan jedini dan drzavnosti.
Misliš na 30. svibnja?

Iako se ukorijenio u narodu, taj datum zbilja nema veze s vezom
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:52   #22
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Misliš na 30. svibnja?

Iako se ukorijenio u narodu, taj datum zbilja nema veze s vezom
Slažem se.

Ni 30. svibnja ni 25. lipanj nisu logičan izbor.

08.10.1991. Hrvatska je formalno-pravno prekinula sve veze s bivšom državom i to je jedini logični dan neovisnosti.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:53   #23
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Misliš na 30. svibnja?
yep...vidis kako napamet znades o kojem se datumu radi mada je proslo 17 godina od kada je nasilno ukinut.
A ja npr. nisam imao pojma da se u Nedjelju nesto slavi.....kad ne ide ne ide.
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Iako se ukorijenio u narodu, taj datum zbilja nema veze s vezom
Datumi rijetko imaju neke veze sa vezom.

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
08.10.1991. Hrvatska je formalno-pravno prekinula sve veze s bivšom državom i to je jedini logični dan neovisnosti.
Zapravo je stvar formalno pravno rijesena 25.6.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Ustavn...blike_Hrvatske

Doduse i taj se praznik slavi kao "dan drzavnosti"...
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:07   #24
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Misliš na 30. svibnja?

Iako se ukorijenio u narodu, taj datum zbilja nema veze s vezom
Toliko se taj dan ukorijenio u narodu da kad ga je Račan ukinuo, narod je promptno prestao slaviti. Isto kao da je ukinuo 30.05. iz kalendara.
Što to točno narod sprječava da ga slavi zadnjih 15 godina?

Nema glupljega argumenta za neki praznik od argumenta - "zaživio je u narodu".
Zaživio je i 29. Novembar, zašto su ga onda ukinuli? U narodu zaživi svaki neradni dan a koji se potrefi u fino doba godine za nalivat ploču na kući, za bekit prasce, za bacit nešto na gradele.

30. Svibnja, osim lokalnih HDZ krkanijada po lokalnim općinama, županijama, ograncima zločinačke organizacije nije bio ništa posebno slavljen. Osim standarno hrvatski neradni dan - nalijevanje ploča, rad na zemlji i sl...

Isto kao što je jučer Plenkovićev HDZ odlučio da će sad svi ogranci slaviti i 08.10. Za 10 godina slavljenja će i taj praznik valjda "uć u narod" jer tako kaže HDZ...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:09   #25
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
yep...vidis kako napamet znades o kojem se datumu radi mada je proslo 17 godina od kada je nasilno ukinut.
A ja npr. nisam imao pojma da se u Nedjelju nesto slavi.....kad ne ide ne ide.
Datumi rijetko imaju neke veze sa vezom.


Zapravo je stvar formalno pravno rijesena 25.6.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Ustavn...blike_Hrvatske

Doduse i taj se praznik slavi kao "dan drzavnosti"...
Toliko ti je taj praznik drag da ga ne slaviš ima 15 godina?
Što se dogodilo, ukinut 30.05. iz kalendara?

Nego...pretpostavljam da radiš u javnoj ili državnoj službi, čim slaviš dan dolaska HDZ-a na vlast. Dan koji bi trebalo obilježavati crnim florom i zastavama na pola koplja...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:10   #26
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Toliko ti je taj praznik drag da ga ne slaviš ima 15 godina?.
Ne slavim ni vlastiti rodjendan...a opet znam da mi je rodjendan.

Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Nego...pretpostavljam da radiš u javnoj ili državnoj službi, čim slaviš dan dolaska HDZ-a na vlast. Dan koji bi trebalo obilježavati crnim florom i zastavama na pola koplja...
kojim zastavama na pola koplja? ...jeli sovjetskim?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 09.10.2017. at 12:38.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:45   #27
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Toliko se taj dan ukorijenio u narodu da kad ga je Račan ukinuo, narod je promptno prestao slaviti. Isto kao da je ukinuo 30.05. iz kalendara.
Kad sam rekla da je zaživio, mislila sam na to da većini ljudi na koje naletim da o datumima praznika uopće raspravljaju (pri čemu se ne zadržavam u krugu prijatelja jer mi oni ne mogu biti relevantni već mislim na televizijske ankete, forum.hr i sl.), 30. svibnja ostao u sjećanju kao DD (baš kao i 29. novembra ), a ove ostale datume moraju guglati.

Nisam mislila da je zaživio na način da ga netko zaista intimno obilježava u krugu prijatelja i rodbine, poput nekih drugih blagdana i praznika.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
kojim zastavama na pola koplja? ...jeli sovjetskim?
Zašto, zar smo bili u SSSR-u?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:55   #28


Pravim NDH nostalgičarima ni najcrnje doba komunizma i UDBE nije smetalo da barem u intimi svog doma proslave 10. Travnja, a tebi je jedan Račan smetao da nastaviš slavit taj toliko "voljeni" praznik 30.05....

I zastavama na pola koplja se ne maše, one se izvjese na pola koplja po jarbolima i znak su žalosti.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 09.10.2017. at 13:07.
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:10   #29
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
yep...vidis kako napamet znades o kojem se datumu radi mada je proslo 17 godina od kada je nasilno ukinut.
Bilo je krvavo!

Narod se postrojio da ga zaštiti, ali krvnik Račan poslao je vojsku i tenkove, pregazio je Hrvate, katolike, domoljube, i srušio važan dio hrvatske katoličke domoljubne povijesti!

Pokoj vječni svim nasilno pokorenima!

Okej, dosta sarkazma. Šteta, još ima ljudi koji misle da je demokracija nasilje. Nasilno je npr. donesena Deklaracija o Domovinskom ratu.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:22   #30
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Bilo je krvavo!

Narod se postrojio da ga zaštiti, ali krvnik Račan poslao je vojsku i tenkove, pregazio je Hrvate, katolike, domoljube, i srušio važan dio hrvatske katoličke domoljubne povijesti!

Pokoj vječni svim nasilno pokorenima!

Okej, dosta sarkazma. Šteta, još ima ljudi koji misle da je demokracija nasilje. Nasilno je npr. donesena Deklaracija o Domovinskom ratu.
Pa nasilno zato sto o tome uopce nije povedena sira rasprava u drustvu niti je postignut drustveni konsenzus. Najvazniji nacionalni praznik je jednostavno cistom saborskom vecinom izbrisan iz kalendara.

Rezultat toga je da i dan danas svatko znade kada je dan drzavnosti a nitko nema pojma za praznike koje je Racan uveo ukljucujuci i "novi dan drzavnosti".
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:27   #31
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Najvazniji nacionalni praznik je jednostavno cistom saborskom vecinom izbrisan iz kalendara.
Tako je i uveden. Ili je postojala neka šira rasprava u društvu i društveni konsenzus?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:01   #32
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Tako je i uveden. Ili je postojala neka šira rasprava u društvu i društveni konsenzus?
Tocno....nije postojao nikakav konsenzus oko uvodjenje istoga. Tudjman je to naprasito uveo kao zamjenu za "Dan Republike"..
Medjutim razlika je u tome sto je taj prvi dan zazivio u narodu....a ovo poslije njega nije.


Ruku na srce...mozda je problem u mojoj generaciji....mozda ovi milenijci misle "sto ovaj stari u prolazu kenja....bas mi je dobar dan neovisnosti a ovo njegovo nemam pojma sto je"
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:52   #33
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post


Ruku na srce...mozda je problem u mojoj generaciji....mozda ovi milenijci misle "sto ovaj stari u prolazu kenja....bas mi je dobar dan neovisnosti a ovo njegovo nemam pojma sto je"

U stvari, svakog zivog boli kurac za dan neovisnosti i ne znam tko sjedi doma i s dubokim i gorkim uzdasima zdvaja nad jednim ili drugim datumom.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:55   #34
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
U stvari, svakog zivog boli kurac za dan neovisnosti i ne znam tko sjedi doma i s dubokim i gorkim uzdasima zdvaja nad jednim ili drugim datumom.
Ako nikog zivog nije brige...predlazem da se vrati 30.svibnja...
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:57   #35
A što ne bi bio prvog travnja? To bi ljudi zapamtili.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:10   #36
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
A što ne bi bio prvog travnja? To bi ljudi zapamtili.
Jeli mora biti bas 1. travanj?


Hajmo staviti na referendum...i time jednom zauvijek zavrsiti sa pricom oko toga tko tu kome i sto namece.....

..ja bi osobno prihvatio sto god narod zaokruzi...pa i 29.11.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:40   #37
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Slažem se.

Ni 30. svibnja ni 25. lipanj nisu logičan izbor.

08.10.1991. Hrvatska je formalno-pravno prekinula sve veze s bivšom državom i to je jedini logični dan neovisnosti.
25. lipnja je najlogicniji izbor ako cemo ici logikom. Tada je proglasena nezavisnost.

8. listopada je samo posljednica tromjesecnog nametnutog moratorija. Da nije bilo tog moratorija, onda 8. listopad ne bi niti bio potreban, jer bismo 25. lipnja proglaslili nezavisnost, kao sto i jesmo, i ona bi odmah stupila na snagu. Ovako se taj 8. listopad dogodio samo zbog moratorija medjunarodne zajednice, i toga datuma je istekom moratorija samo potvrdjena odluka donesena tri mjeseca ranije. 8. listopad se morao dogoditi radi moratorija. Dakle on je u neku ruku bio uvjetovan vanjskim faktorima. Dok je 25. lipnja iskljucivo nasa odluka koju nitko nije nametnuo ili utjecao na nju.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:42   #38
Jučer na Dan neovisnosti atmosfera nije bila naručito svečarska.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:59   #39
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
25. lipnja je najlogicniji izbor ako cemo ici logikom. Tada je proglasena nezavisnost.

8. listopada je samo posljednica tromjesecnog nametnutog moratorija. Da nije bilo tog moratorija, onda 8. listopad ne bi niti bio potreban, jer bismo 25. lipnja proglaslili nezavisnost, kao sto i jesmo, i ona bi odmah stupila na snagu. Ovako se taj 8. listopad dogodio samo zbog moratorija medjunarodne zajednice, i toga datuma je istekom moratorija samo potvrdjena odluka donesena tri mjeseca ranije. 8. listopad se morao dogoditi radi moratorija. Dakle on je u neku ruku bio uvjetovan vanjskim faktorima. Dok je 25. lipnja iskljucivo nasa odluka koju nitko nije nametnuo ili utjecao na nju.
Nebi rekao da je problem u datumima.
Ja osobno nemam problema ni sa 25.6 a ni sa 8.10. i jedan i drugi dan su vazni u povijesti.


Ali radi necega...jedini praznici koji su nekako sjeli u narodu su 30.5. i Dan pobjede i domovinske zahvalnosti.
I zanimljivo oba dva su trn u oku.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 19:24   #40
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Tocno....nije postojao nikakav konsenzus oko uvodjenje istoga. Tudjman je to naprasito uveo kao zamjenu za "Dan Republike"..
Medjutim razlika je u tome sto je taj prvi dan zazivio u narodu....a ovo poslije njega nije.


Ruku na srce...mozda je problem u mojoj generaciji....mozda ovi milenijci misle "sto ovaj stari u prolazu kenja....bas mi je dobar dan neovisnosti a ovo njegovo nemam pojma sto je"
Zašto nije novi datum zaživio u narodu?
Što je narod toliko glup da u 15 godina nije shvatio kad se što slavi?
Nije tebi stalo do zaživljavanja u narodu, nego smo hoćeš ocrniti račana i sdp.

Ja ću reći zašto nije zaživio: jer su političari ljudima uništili ljudima snove i ponosnoj i prosperitetnoj domovini. Franjo tuđman je upropastio hrvatsku i zato ljudima nije do nekog slavlja.
Upropaštenu državu nitko ne slavi.

Da se uvede 30.5. kao praznik ja ti garantiram da opet nitko ne bi znao što je tad bilo
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.