Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2003., 22:21   #21
Ma nisu ovi u Nyonu govorili o ukidanju, već o modifikaciji offsidea.. Iako osobno ne vidim previše prostora za neke velike promjene. O ukidanju nema ni govora. To bi iz temelja promijenilo nogomet kakvog poznajemo..
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 23:04   #22
Quote:
Ukinuti ofsajd? Pa jel znate vi cemu ofsajd sluzi? Da ne bi netko samo stajao kraj gola. Kakve gluposti sve ljudi mogu smisliti...
Hm... hm... gospon, ne mislite li da bi onda taj, ovaaaaj - stajao ispred gola? Moglo bi ih i 5 stajati ispred gola - to bi bilo još bolje je l' da, gospon? Bilo bi im onda lako dati gol - njih 5 protiv ... jednog. Sjajna taktika. Naprimjer raspored 1-0-10. :klap:

I ja mislim da bi offside, jer je neprirodno i teško primjenjivo pravilo, trebalo ukinuti. Možete li navesti ijedan dobar razlog za neukidanje ofsajda? Kako bi to utjecalo na igru dalo bi se lako provjeriti u nižim ligama.

Isto tako bi trebalo ukinuti i žute kartone i uvesti isključenja na određeno vrijeme (npr. 10 minuta). Ima još prijedloga koje bi, možda, trebalo razmotriti.

Naročito mi se čini interesantnim dopuštanje mogućnosti izvođenja 'auta' nogom. To bi svakako trebalo isprobati.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 00:31   #23
U svakom sportu postoji neka vrsta ofsajda. U kosarci 10 sekundi preko centra i 3 sekunde u reketu, u rukometu seterac i obavezno izvodjenje novog napada nakon gola s centra, u hokeju ofsajd, u vaterpolu ne smijes smetati golmanu, u tenisu ne smijes preci mrezu, u formuli 1 ne smijes voziti avion... U svakom sportu postoji neko ogranicavajuce pravilo. Znas na sto bi licio nogomet bez ofsajda? Suker kod gola 90 minuta, uz njega obrambeni, mozda jos poneki napadac sa jos ponekim cuvarom. Golmani gruvaju lopte prema protivnickom golu... Glupost na kvadrat. Nije to kao mali nogomet gdje se igra covjek na covjeka, a igraliste je dugo 40 metara.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 00:53   #24
da se ofsajd ukine bilo bi golova ko na rukometnoj utakmici, najbolje da se i golman ukine jer samo smeta kod davanja golova, a nije loše ni da se gol poveća, recimo 20x10 pa eto golova, a to nogometu treba

ne znam ko bi više gledao te tekme...evo npr. samo proslava gola od strane igrača, šta bi sad netko 25 puta skidao majicu trčao prema tribini, pa di je tu draž...kako bi navijanje izgledalo, svakih 5 minuta se diže tribina, slavi gol....kad bi baklje palili - svake 2 min??? kolko da ih onda ponesem? 2 sanduka plus što mi stane na leđa....sve je to nogomet...kako možete govoriti o ukidanju ofsajda i povećanju broja golova, to može samo netko ko tekmu nikad nije gledao ili bio na njoj, zaboravljate neke male stvari poput ovih koje sam naveo, a baš zbog njih je nogomet sport kao nijedan drugi...
...ako gledaš tekmu i bude 0:0 to ne znači da je tekma bila loša, to ne znači nogometu treba golova...sve je to dio nogometa - love it or leave it, kom se ne sviđa ne mora ni gledat...
deyooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 15:10   #25
Mislim da treba uvesti izvođenje auta nogom. Sama definicija nogometa ne dozvoljava igranje rukom.
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 23:44   #26
Da, razmisljalo se o tome, ali kad bolje razmislim bilo bi glupo. Ne bi bilo razlike izmedju kornera i auta, a ekipe s igracima tipa Mihajlovic ili Beckham bi cijelu utakmicu samo nabacivale u 16-erac.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2003., 00:32   #27
Off side je O.K. ali mislim da bi liniju ofsajda s centra trebalo pomaknuti blize golu, povuci crtu na recimo 25 m ili sesnaesterac. To da bi se igrac zadrzao kod gola ne vjerujem jer i sad netko moze staviti 5 igraca na liniju centra pa to nitko ne radi. Meni je O.K. ovako. Pasivni ofside suditi samo ako je igrac smetao golmanu. Meni osobno je glupo da covjek puca, lopta se odbije od stative u noge igraca u ofsajdu koji zabije gol i sudi se ofsajd.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2003., 10:37   #28
bez ofsajda bi bilo malo prevec golova, ofsajd je ok, mora ga biti inace bi uvjek sigurno jadan igrac stalno visel kod golmana i zabijal golove.. nogomet bi izgubil svoj izgled i razlog zakaj ga volimo..
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2003., 15:17   #29
ma ne treba ukinuti ofsajd. ko se sjetio takve gluposti, treba ga upucati.
Guyana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2003., 15:52   #30
Quote:
Guyana kaže:
ma ne treba ukinuti ofsajd. ko se sjetio takve gluposti, treba ga upucati.
Ljudi, dajte čitajte postove..
Lijepo vam gore piše da nitko nije govorio o ukidanju offsidea, već samo o modifikacijama..
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2003., 15:57   #31
Ovo je za nevjerovati ali prvi put se slažem sa robyem. Protiv ukidanja ofsajda. Jer kao što Drums reče to onda više ne bi bio nogomet , u trenu bi sve kombinacije i uigrane akcije koje danas postoje pale u vodu. Kada bi se samo tako ukinulo to pravilo obrane ne bi znale gdje im je glava.

Koliko ja znam bila je ona ideja sa novim linijama tj. nogometno igralište bi postalo slično hokejaškom. Ali mislim da to ne bi puno pomoglo , opet bi bilo do sudaca koji bi trebali procijeniti da li je igrač bio iza ili ispred linije i svi znamo da bi sudac opet zajebo.
Urpanus is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2003., 18:17   #32
Nisu trebali ukinuti ni zlatni gol. Najlogicnije pravilo za dobivanje pobjednika. Mozete me uvjeravati u suprotno, ali sjetite se kako se igra "vani na betoncu" kad treba dobiti pobjednika: tko prvi da gol pobjednik.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 11:07   #33
Mislim da je ukidanje zlatnog gola dobra odluka. Ustvari da su imali pameti ne bi ga ni uveli. Ionako se u produžecima malo riskira, svi se povuču i čekaju penale. A još kad se igra na zlatni gol onda pogotovo svi čekaju penale jer ako zajebeš si odmah gotov...
Zorro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 08:11   #34
pa i je glupo, imas pravo. reci kako ti zamisljas da nogometas trci publici po glavi da doceka loptu ili da se penje po reklamama? nije mi jasno kako to zamisljas. osim toga ako netko nije sposoban pogoditi gol (17,8608 kvadr.metara) nego samo stativu mozda bi mu mogli dati bombon ili lizaljku ali korner je ipak previse.
Seathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 12:18   #35
Ovo s loptom u autu je bezveze, pa nije ovo kosarka. Bilo bi stvarno glupo gledati kako igrac preskace reklame da ne ode lopta u aut
A ovo za stativu i korner - steta sta je pogodilo stativu, ali Boze moj, sta se moze. Korner se ne bi trebao davati jer se to daje kad protivnicki igrac izbije loptu i to nema veze s tim sta je ovaj promasio gol
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 18:20   #36
Izvođenje auta nogom (s tim da zaleđe vrijedi pri ubacivanju a ne kao do sada).

Uvođenje ''osobnih grešaka'' - npr. 7 prekršaja izlazak iz igre

Leteče zamjene - zamjene se uvode kao u SVAKOM drugom sportu, tj. trener može odmoriti igrače na par minuta.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 19:35   #37
A da izbaciju golmana, a gola smanjiju na otprilike 1x0.5m

I na svaki stadion stave kavez da bude kao CAGEBALL.
 
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 20:20   #38
...nogomet i nogometna pravila su onakva kakva jesu.Nesto su se pravila promijenila,ali to nisu neke revolucionarne promijene.Nogomet je takav,i samo zato sto je takav kakav jest je zanimljiv,nadasve fantastican sport..Sa ovim vasim prijedlozima to ne bi bilo vise to, jednostavno ne bi bio nogomet nego neki drugi sport!!!
Zato ta kvazipravila u kos i uzivajmo u nogometu!
__________________
dodjem tiho,unesem nemir,odem tiho
Bak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 20:29   #39
Nema smisla nista uvoditi, postojeca pravila su savrsena. Jedino bih vratio zlatni gol u UEFA-ina natjecanja i to bi bilo to.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 14:08   #40
Quote:
Bak kaže:
...nogomet i nogometna pravila su onakva kakva jesu.Nesto su se pravila promijenila,ali to nisu neke revolucionarne promijene.Nogomet je takav,i samo zato sto je takav kakav jest je zanimljiv,nadasve fantastican sport..Sa ovim vasim prijedlozima to ne bi bilo vise to, jednostavno ne bi bio nogomet nego neki drugi sport!!!
Zato ta kvazipravila u kos i uzivajmo u nogometu!
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.