Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2017., 20:50   #1
Tjelesni odgoj u školama

Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Koliko (pravilnih) trbušnjaka možete napraviti u minuti?

Nastavnica tjelesnog jedne zagrebačke osnovne škole izjavila je za tisak, između ostalog, da učenici ne mogu napraviti 30 trbušnjaka u minuti

Nije li to sasvim zadovoljavajuće - 30 trbušnjaka u minuti?

Našla sam da je to prosjek za žene 18 - 25 godina. Čemu onda čuđenje ako neke rade ispod prosjeka?
Također sam našla, da se od agenata zahtjeva 35 u minuti.

Pitanje me ne pogađa osobno, ali, kakvi su to kriteriji? Ne bi li trebali biti malo realniji?
Kad si već spomenula te testove u školama, neni je apsurdno što se djeca testiraju tim raznim testovima, a tijekom satova tjelesnog se ne radi apsolutno ništa da se te sposobnosti poboljšaju. Al bitno da se testira

Na stranu sad pitanje jesu li uopće ti testovi pokazatelj bilo čega korisnog.


izdvojeno s druge teme

Zadnje uređivanje tisi : 30.08.2017. at 00:26.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 20:51   #2
Baš, preko kurca nam je program iz tjelesnog.

Zamisli da te bubne testom iz matematike prvi dan škole, tako nekako to izgleda.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 20:53   #3
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Kad si već spomenula te testove u školama, neni je apsurdno što se djeca testiraju tim raznim testovima, a tijekom satova tjelesnog se ne radi apsolutno ništa da se te sposobnosti poboljšaju. Al bitno da se testira

Na stranu sad pitanje jesu li uopće ti testovi pokazatelj bilo čega korisnog.
Da. Ja isto nisam dobila osjećaj da se radi na poboljšanju.
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 21:33   #4
Da se mene pita, ja bi ukinuo ocjenjivanje tjelesnog odgoja.

I u likovnom predmetu bi trebalo ukinuti ocjenjivanje.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 22:19   #5
ja sam imala traume radi osnovnoškolskog tjelesnog...trapava sa 2 lijeve,panični strah od lopte i tako to..ali sjećam se tih testova jer mi je išao onaj tapping,istezanje i trbušnjaci...mislim da sam mogla 50 u minuti,30 je za djecu malo....sugestije ekipe sa kineziološkog u kurikularnoj su bile da se ide na 3h tjelesnog tjedno,baš da vidimo hoće li ih poslušat....
Dubrovcanka_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 22:34   #6
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Da se mene pita, ja bi ukinuo ocjenjivanje tjelesnog odgoja.

I u likovnom predmetu bi trebalo ukinuti ocjenjivanje.

Moze li objasnjenje navedene izjave?
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 23:31   #7
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Da se mene pita, ja bi ukinuo ocjenjivanje tjelesnog odgoja.

I u likovnom predmetu bi trebalo ukinuti ocjenjivanje.
A po tome bi trebalo ukinuti ocjenjivanje u svemu, jer svaka osoba je nadarena za nešto. Bila to matematika, povijest, tjelesni, likovni...

Smatram da se samo trebaju postaviti minimalne norme za tjelesni kao i likovni, odnosno ako ja ne mogu nacrtat drvo ili napravit 5 sklekova, da me se pripremi da do kraja polugodišta nacrtam kakvo takvo drvo i napravim tih 5 sklekova.

Samo što su likovni glazbeni tjelesni kod nas onako preko kurca.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 00:34   #8
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Baš, preko kurca nam je program iz tjelesnog.

Zamisli da te bubne testom iz matematike prvi dan škole, tako nekako to izgleda.
Pa prvi tjedan skole se pise inicijalni test iz matematike u svakom razredu osim u prvom

To bi uciteljima trebao biti pokazatelj znanja kojim raspolazu.
Pa pretpostavljam da je tako i na tjelesnom to testiranje neki pokazatelj za dalje, na cemu treba poraditi, sto poticati i sl.

Pitanje je koliko se to zaista provodi u praksi.
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Da se mene pita, ja bi ukinuo ocjenjivanje tjelesnog odgoja.

I u likovnom predmetu bi trebalo ukinuti ocjenjivanje.
Ocjene iz tzv odgojnih predmeta nisu temeljene na talentu i sposobnostima, vec na trudu i zalaganju, pracenju uputa u zadacima, izvrsavanju zadanih obaveza i sl.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 09:39   #9
Po meni bi tjelesni trebao biti u školama svaki dan. Ali kao što su već neki rekli, tjelesni je kod nas banana. Velika većina profesora pušta klince da rade bilo što i uopće se ne bavi njima...
Kad se sjetim ja sam imao 2 na polugodištu u osnovnjaku u nekom razredu...dobio 4 jedinice iz ''plesova'', Tancaj tancaj crni kos i sl. sranja. također lik je ocjenjivao niski start...položaj tijela...presmješno, jer kad pogledaš start neke utrke, svaki trkač ima neki svoj položaj koji mu naviše odgovara
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 10:20   #10
Quote:
Notfunny kaže:
Koliko (pravilnih) trbušnjaka možete napraviti u minuti?
Otkad sam saznao za njihov loš učinak, ne radim ih više, eventualno radim reverse crunch.
Ne kužim zašto ih još rade.
Quote:
Nastavnica tjelesnog jedne zagrebačke osnovne škole izjavila je za tisak, između ostalog, da učenici ne mogu napraviti 30 trbušnjaka u minuti

Nije li to sasvim zadovoljavajuće - 30 trbušnjaka u minuti?
Bilo bi zadovoljavajuće kad bi mogli napraviti 30, ali nastavnica je napisala da ne mogu ni toliko
Quote:
Našla sam da je to prosjek za žene 18 - 25 godina.
Ulijenile se s godinama
Quote:
eqinor kaže:
Kad si već spomenula te testove u školama, neni je apsurdno što se djeca testiraju tim raznim testovima, a tijekom satova tjelesnog se ne radi apsolutno ništa da se te sposobnosti poboljšaju. Al bitno da se testira
Da, to je ključan problem tih testiranja. Valjda očekuju da je cjelogodišnji program tjelesnog toliko sveobuhvatan i kvalitetan da će se ,njegovim ispunjavanjem, motoričke sposobnosti djece same od sebe podići. A daleko je to od toga. I besmisleno.
Quote:
vknez kaže:
Po meni bi tjelesni trebao biti u školama svaki dan.
Možda ne bih uveo na svaki dan, svakako treba biti učestaliji, ali po meni bi tjelesni trebao biti individualiziraniji te po potrebi ne strogo dio školskog rasporeda (mogućnost odrađivanja tjelesnog vikendom, kasnije poslijepodne i sl)-ostaje obavezan ofkors.
Učenici koja hoće specijalizirati košarku u jednom timu, odbojku drugom, gimnastiku u trećem itd. Svatko bi morao usavršiti najmanje 2 sporta, a grupe ne bi bile strogo po razredima (onda kvota većine sportova ne bi bila ispunjena), već bi se uključili svi razredni odjeli srodne škole (zato i prijedlog vađenja tjelesnog van okvira školskog rasporeda, da ne dođe do kolizija). Članstvo u sportskom klubu bi se uračunalo kao jedan ispunjen sport.
No moj prijedlog je science fiction sa ovakvim školstvom i demoralizirajućom demografskom slikom.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho

Zadnje uređivanje Walkman : 30.08.2017. at 10:50.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:14   #11
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Da se mene pita, ja bi ukinuo ocjenjivanje tjelesnog odgoja.

I u likovnom predmetu bi trebalo ukinuti ocjenjivanje.
mogli bi ukinuti i ocjenjivanje sastavaka, zadaćnica, lektira jer neki učenici nisu nadareni za pisanje i izražavanje riječima. također bi mogli ukinuti ocjenjivanje stranih jezika jer neki ni za to nisu nadareni. svašta bi se moglo ukinuti. jbg. nisu svi za sve nadareni.

ne znam kako je danas i koliko toga se promijenilo, no u moje vrijeme puno toga se mjerilo, a da se nije ocjenjivalo, sve u svrhu mjerenja motoričkih sposobnosti radi statističkih podataka. sjećam se da su nam u srednjoj i zgibove mjerili.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:33   #12
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
mogli bi ukinuti i ocjenjivanje sastavaka, zadaćnica, lektira jer neki učenici nisu nadareni za pisanje i izražavanje riječima. također bi mogli ukinuti ocjenjivanje stranih jezika jer neki ni za to nisu nadareni. svašta bi se moglo ukinuti. jbg. nisu svi za sve nadareni.

ne znam kako je danas i koliko toga se promijenilo, no u moje vrijeme puno toga se mjerilo, a da se nije ocjenjivalo, sve u svrhu mjerenja motoričkih sposobnosti radi statističkih podataka. sjećam se da su nam u srednjoj i zgibove mjerili.
Sta nije ono da najbolji obrazovni sustav na svijetu, finski, nema uopce ocjene? Ili barem nema ovako kako mi imamo.

BTW, mi smo zbilja tjelesno i motoricki jadna nacija, za sto je kriv, osim roditelja i birtijaske kulture, i los sustav tjelesnog odgoja. A on se svodi na princip odradivanja udzbenika ili na evo vam loptu kao manje zlo. Odrade se norme, sve vjezbe koje se treabju odraditi i to je to. Profesori tjelesnog iz mog su iskustva lijena i nezainteresirana bagra. Koliko profesor tjelesnog moze utjecati i promijeniti zivote na bolje svojih dzaka pokazuje i moj primjer. Mi smo u osnovnjaku imali odlicnog profesora, bivseg reprezentativca u hrvanju i on je bio jako strastven oko toga i povukao je na hrvanje citave generacije klinaca. Sto je super za buducu motoriku, jer smo odmalena radili pretklone, skakanja, salta, naucili smo padati i opcenito kretati se. Strast je osnovni pokretac, ako nema toga, sve je ostalo suhoparno i dosadno, mehanicki.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:40   #13
a gle, sustav je takav kakav je i nije samo tzk u banani. u svim predmetima ovisi koliko će profa dati mimo onoga kaj je propisano i koliko će zainteresirati djecu. vidim da u većini škola profači vode neke sportske sekcije mimo nastavnog sata i programa. a kad se samo sjetim sebe i ostalih klinaca, otkako smo ušli u pubertet, pa sve do mature smo se trudili što više izbjegavati tjelesni. meni on sam po sebi nije teško padao jer sam motorički oduvijek spretna i nije mi nikada bio problem nešto izvesti, no jednostavno nastupi lijenost ili kaj već u pubertetu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:43   #14
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
a gle, sustav je takav kakav je i nije samo tzk u banani. u svim predmetima ovisi koliko će profa dati mimo onoga kaj je propisano i koliko će zainteresirati djecu.
Slazem se.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:49   #15
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
mogli bi ukinuti i ocjenjivanje sastavaka, zadaćnica, lektira jer neki učenici nisu nadareni za pisanje i izražavanje riječima. također bi mogli ukinuti ocjenjivanje stranih jezika jer neki ni za to nisu nadareni. svašta bi se moglo ukinuti. jbg. nisu svi za sve nadareni.

ne znam kako je danas i koliko toga se promijenilo, no u moje vrijeme puno toga se mjerilo, a da se nije ocjenjivalo, sve u svrhu mjerenja motoričkih sposobnosti radi statističkih podataka. sjećam se da su nam u srednjoj i zgibove mjerili.

Jao se sijećate ovog? U stvari zvao se neki izdržaj iznad šipke ili takva neka brija. Upala bicepsa gratis. Znam da je bilo 90 sekundi za odličan brijem.
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:03   #16
Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
Jao se sijećate ovog? U stvari zvao se neki izdržaj iznad šipke ili takva neka brija. Upala bicepsa gratis. Znam da je bilo 90 sekundi za odličan brijem.
To je, svejedno, odlicna vjezba i cesto je radim
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:14   #17
primjetila sam da u nekim osnovnoškolskim dvoranama ( barem u onima u kojima sam bila) fali uže za penjanje. pretpostavljam da klinci više ne uče penjanje na uže. kaj su novije generacije postale toliko trome i motorički nesposobne da se i to izbacilo?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:32   #18
Ma kakvi. Ne daj Bože da padne. Ja sam odradio 6 godina u školi i bila je situacija da je neki mali pao i slomio ruku. A joooj drame, pa zašto ovo, zašto ono, di je bila profesorica, kak se to moglo dogoditi. Jbt...

Sent from mTalk
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:37   #19
Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
Ma kakvi. Ne daj Bože da padne. Ja sam odradio 6 godina u školi i bila je situacija da je neki mali pao i slomio ruku. A joooj drame, pa zašto ovo, zašto ono, di je bila profesorica, kak se to moglo dogoditi. Jbt...

Sent from mTalk
Uzas. Odmah je uze krivo. Djeca padaju, velika stvar, neka su i retardirana. Mrzim kad ostali ispastaju jer je jedno dijete smotano
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:45   #20
meni je npr nepojmljivo da je vjeronauk u školama obvezan, a informatika da je izborni predmet ili još gore, da je uopće nema. mislim, u 21 stoljeću ima djece koja su informatički neobrazovana.

a što se tiče tjelesnog, mi smo radili i sklekove, i trčali i igrali nogomet (i curice su igrale) i penjali se po užetu, preskakali kozlića i sl.
ja sam prva ZA da se to ponovno uvede.

niži razredi su katastrofa. oni imaju učiteljicu koja na sat tjelesnog dolazi u štiklama i šta će ona njima pokazati. NIŠTA! viši razredi inekako ali ni oni nisu na razini. sve se svede na to da dečki igraju nogomet, a curice "između dvije vatre".

moja želja je: izbaciti vjeronauk, a uvesti više sati tjelesnog i informatike.
niži razredi također imati pošten sat tjelesnog odgoja
Shellan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.