Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2016., 11:14   #2061
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Izgleda da je teško sastaviti vladu ako je sastavlja jaka stranka jer je tu hrpa likova koji imaju svoje bijesne apetite, a lokalno su moćni. Zapravo je najbolje kada bi mandatar mogao staviti samo najbolje i najveće stručnjaka, a ostalima reći kuš, jer se na kraju ipak gledaju samo rezultati.
Ne, na kraju se gleda samo i isključivo koliko je uhljebljeno svojih članova.
ruka-slave is online now  
Old 20.10.2016., 11:22   #2062
To sta su na bolovanju ne znaci lijenost.
Mora se afitavat turistima, cistit apartmane, peglat.
Vodit na izlete....haha.
Bolovanje je "nuzno zlo", pogotovo ako ti je nekretnina na nekom otoku il dalje od mjesta stanovanja.
Ne mos radit na radnom mjestu i afitavat.
Znam tih slucajeva, pogotovo drz sluzba, koji redovito uzmaju ljetno bolovanje.
Jadno, jedino stroge kontrole mogu stat tome na kraj.
Ono para sta izgubi na bolovanju visestruko dobije na dr nacin.
BBC drama is offline  
Old 20.10.2016., 11:43   #2063
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post

Inače, eto i šmrkulja Bujke zapitao briselskog Plenkija "Đes'bijo devesprve!!!???
U Garmisch Partenkirchenu na skijanju. Ima plenki slike za dokaz
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 20.10.2016., 11:54   #2064
Zasto je Plenkovic morao smijenit Hasanbegovica, i tko ce s tom smjenom vise politicki izgubit, vrlo zanimljiva analiza

http://narod.hr/hrvatska/marko-ljubi...ticki-poraziti

Danas smo u situaciji kad Hasanbegovica moze samo Hasanbegovic politicki dotuci kod biraca. Nije to mala stvar.
Vidjet cemo kaj bude. Dok je Zlatko lojalan clan stranke, i Plenkovicu su ruke vezane.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 20.10.2016., 12:01   #2065
Andrej Plenković - predsjednik HDZ-a i predsjednik Vlade RH

Nevjerojatno koliko slabo pamtite, pa Hasana se nitko nece vise sjecati za dva mjeseca.

Zadnji primjer kada se glupiralo oko Jasenovca pa svratio nekakav marginalni tajnik americkog kongresa zbog cega je usljedilo posipavanje pepelom i tjednima su "bivsi glasaci adezeja" vristali po fejsu. Dva mjeseca kasnije svi uredno glasali za najdrazu stranku
AndrejX is offline  
Old 20.10.2016., 12:35   #2066
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno koliko slabo pamtite, pa Hasana se nitko nece vise sjecati za dva mjeseca.

Zadnji primjer kada se glupiralo oko Jasenovca pa svratio nekakav marginalni tajnik americkog kongresa zbog cega je usljedilo posipavanje pepelom i tjednima su "bivsi glasaci adezeja" vristali po fejsu. Dva mjeseca kasnije svi uredno glasali za najdrazu stranku
Obuljen je pod povecalom, i svaka njezina kontroverzna odluka koja se ne svidi desnim biracima vraca Hasanbegovica u zivot. Ili ce Obuljen biti veci Hasanbegovic od Hasanbegovica, ili ce popularnost potonjeg rasti na desnoj sceni.
Ovo drugo ne znam o cemu se radi.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 20.10.2016., 12:49   #2067
Desnicari bas i nisu upuceni u stvaran posao njenog ministarstva tako da nema problema, a budu naglo umukli kad se Kujundzic (kao miljenik tvrde desnice) uspije isposvadati sam sa sobom prije kraja godine.
AndrejX is offline  
Old 20.10.2016., 13:41   #2068
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Evo upravo gledam na dzs.hr tablica: Popis stanovništva, kućanstava i stanova 2011. Stanovništvo prema obrazovnim obilježjima
Stranica 23. Stanovništvo s visokim obrazovanjem tablica G-7.
Iz tablice saznajemo da Karlovacka zupanija, Sibensko kninska i Licko senjska imaju vise obrazovanih od Varazdinske ili Krapinsko zagorske ili Sisacko moslavacka ima vise obrazovanih od Krapinsko... Zadarska je iznad svih ovih navedenih.
Zatim Splitsko dalmatinska i Dubrovacko neretvanska imaju vise obrazovanih od Istarske i Zagrebacke zupanije.
Međimurska zupanija je prakticki na samom dnu Hrvatske po obrazovanosti.
https://s18.postimg.org/3yvbe02rd/Sl...0_01_23_26.png
Ima li nesto o cemu ti imas blagog pojma, onako bar donekle?
Koliko god htio me demantirati, govorio sam prvenstveno o gradovima, ali dobro. Za županije moram priznati da nisam razmišljao o činjenici koliko se infiltriralo privatnih veleučilišta i sveučilišta po Dalmaciji da bi ih se uhljebilo s velikim plaćama u državni sektor. Moja greška. Dakle grešku mogu priznati, ali sad lagano prouči gradove kako stoje stvari s vlašću, jer valjda ne treba dokazivati da u gradovima u prosjeku ima veći broj visokoobrazovanih. Od većih gradova HDZ-ov je doslovno jedino Zadar i mislim Velika Gorica(ako i oni), i to je to
Županiju ipak većinom čine selendre. Pa imaš i za sam Zagreb činjenicu gdje u kojim mjestima se glasa za SDP, gdje za HDZ i činjenica govori da u mjestima gdje su se doselili jedva srednjoškolci iz tko zna kakvih bosanskih selendri prevladava pogodi tko, dok sam grad Zagreb je dominantan u pogledu lijevih birača.
Recimo ovo za Krapinsko-Zagorsku me odmah sjetilo da je i sam glavni grad vječan HDZ-ov (spada pod selendre od par tisuća ljudi kao i sva mjesta u Zagorju), ne čudi me tolika neobrazovanost samim time.

Ili ako ti to ne paše, prouči malo gdje su glasači Clintonice i Trumpa (oboje su mi ogavni, kao i čitava država da se razumijemo), lijevi su uvijek najjači u gradovima i to je naprosto tako. Samim time prevladavaju i visokoobrazovani. Ne znam uopće zašto se to toliko smatra uvredom.
Zašto bi se netko trebao sramiti da HDZ ima nekoliko stotina tisuća ovakvih birača kao s ovog videa ?
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...---450351.html

Što se tih ljudi treba sramiti ? Pa to jesu prosječni Hrvati.
Isto kao što ne vidim u čemu je problem ako neka anketa pokaže da više visokoobrazovanih glasa za lijeve stranke i 3. strane ? Imaš ovdje seciranje prosječnog Hrvata (bez spominjanja ikakvih političkih stranaka)
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...posao/1536636/

Dakle visokoobrazovani nisu prosjek ovog naroda, tj. lijeve opcije ne predstavljaju prosječnog hrvatskog čovjeka. Čak ni dobar učenik srednje škole nije lice i naličje Hrvata, nego ološ s 200 opravdanih i 20 neopravdanih u godini. Zato kao što sam i rekao, HDZ predstavlja prosječnog Hrvata i stvarno predstavlja narod taman onakvim kakvim jeste.

Zato ja da sam HDZ-ovac, ne bi se sramio. HDZ jest prava narodna stranka i predstavlja prosječnog hrvatskog građanina, to je bila čitava poanta mog posta makar i imala neke sitne fehlere.

Zadnje uređivanje Inžinjer ekonom : 20.10.2016. at 14:02.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 20.10.2016., 14:47   #2069
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Desnicari bas i nisu upuceni u stvaran posao njenog ministarstva tako da nema problema, a budu naglo umukli kad se Kujundzic (kao miljenik tvrde desnice) uspije isposvadati sam sa sobom prije kraja godine.
Kakvo podcjenjivanje
Vjeruj mi da ce Obuljenica biti pod velikim povecalom, i tu ne govorim o prosjecnom biracu desnije provijencije, nego o onima koji su i do sad izvlacili proslost Obuljenice, ne moram ih valjda nabrajati.
Naravno sve to ne mora brinut Plenkovica, ali pitanje je kako ce to dozivjeti potencijalno desno biracko tijelo, a na kraju balade njih se pita.


Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Koliko god htio me demantirati, govorio sam prvenstveno o gradovima, ali dobro. Za županije moram priznati da nisam razmišljao o činjenici koliko se infiltriralo privatnih veleučilišta i sveučilišta po Dalmaciji da bi ih se uhljebilo s velikim plaćama u državni sektor. Moja greška. Dakle grešku mogu priznati, ali sad lagano prouči gradove kako stoje stvari s vlašću, jer valjda ne treba dokazivati da u gradovima u prosjeku ima veći broj visokoobrazovanih. Od većih gradova HDZ-ov je doslovno jedino Zadar i mislim Velika Gorica(ako i oni), i to je to
Županiju ipak većinom čine selendre. Pa imaš i za sam Zagreb činjenicu gdje u kojim mjestima se glasa za SDP, gdje za HDZ i činjenica govori da u mjestima gdje su se doselili jedva srednjoškolci iz tko zna kakvih bosanskih selendri prevladava pogodi tko, dok sam grad Zagreb je dominantan u pogledu lijevih birača.
Recimo ovo za Krapinsko-Zagorsku me odmah sjetilo da je i sam glavni grad vječan HDZ-ov (spada pod selendre od par tisuća ljudi kao i sva mjesta u Zagorju), ne čudi me tolika neobrazovanost samim time.

Ili ako ti to ne paše, prouči malo gdje su glasači Clintonice i Trumpa (oboje su mi ogavni, kao i čitava država da se razumijemo), lijevi su uvijek najjači u gradovima i to je naprosto tako. Samim time prevladavaju i visokoobrazovani. Ne znam uopće zašto se to toliko smatra uvredom.
Zašto bi se netko trebao sramiti da HDZ ima nekoliko stotina tisuća ovakvih birača kao s ovog videa ?
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...---450351.html

Što se tih ljudi treba sramiti ? Pa to jesu prosječni Hrvati.
Isto kao što ne vidim u čemu je problem ako neka anketa pokaže da više visokoobrazovanih glasa za lijeve stranke i 3. strane ? Imaš ovdje seciranje prosječnog Hrvata (bez spominjanja ikakvih političkih stranaka)
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...posao/1536636/

Dakle visokoobrazovani nisu prosjek ovog naroda, tj. lijeve opcije ne predstavljaju prosječnog hrvatskog čovjeka. Čak ni dobar učenik srednje škole nije lice i naličje Hrvata, nego ološ s 200 opravdanih i 20 neopravdanih u godini. Zato kao što sam i rekao, HDZ predstavlja prosječnog Hrvata i stvarno predstavlja narod taman onakvim kakvim jeste.

Zato ja da sam HDZ-ovac, ne bi se sramio. HDZ jest prava narodna stranka i predstavlja prosječnog hrvatskog građanina, to je bila čitava poanta mog posta makar i imala neke sitne fehlere.
Rasprava s tobom je kao rasprava sa agitpropom.
Tablica dzs uspoređuje zupaniju sa zupanijom, dakle nema grad Dubrovnik vise obrazovanih od Istarske zupanije, nego Dubrovacko neretvanska zupanija ima vise obrazovanih od Istarske zupanije, kao sto Licko senjska zupanija ima vise obrazovanih od redom Krapinsko zagorske, Varazdinske, Međimurske zupanije.

Izgleda da ti bas moras pokazati da o nijednoj temi koje se dotaknes nemas blage veze. Pa da vidimo gdje je razlika Trump - Clinton.
Kad bi glasali samo muskarci u SAD-u, Trump bi nadmocno pobjedio 350:188 elektora.
Kad bi glasale samo zene u SAD-u Clintonica bi pobjedila, također nadmocno 458:80 elektora.
Razlike u obrazovanju medju spolovima nisu ni blizu kao razlike u glasackim preferencijama.
http://www.telegraph.co.uk/news/2016...-voted-donald/

Ovo o cemu ti pricas su tvrdnje iskompleksiranih mediokriteta, koji svoju urbanost dokazuju glupnjikavim ljevicarenjem, jer je to "urbano" i "napredno"
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 20.10.2016., 14:52   #2070
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ne, na kraju se gleda samo i isključivo koliko je uhljebljeno svojih članova.
Clanstvo nije dovoljno za dobivanje izbora.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 20.10.2016., 19:35   #2071
Baš gledam nastup premijera u Bruxellesu. Plenki je najviši predsjednik Vlade članice EUa.
DJTcro is offline  
Old 20.10.2016., 19:53   #2072
off, zamisli da se Mutavi dokopao mjesta premijera......u Briseluuuu


vele da Plenky slusa Stones, Rock tako nesto ,

znaci pravi Europljanin, nista Ceca, Mate, Thomsoni,

sve u svemu guud, guud, guuuud

trader7 is offline  
Old 20.10.2016., 20:14   #2073
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Baš gledam nastup premijera u Bruxellesu. Plenki je najviši predsjednik Vlade članice EUa.
Sad sam skuzila: Sanader, Karamarko i Plenkovic visoki ljudi .
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 20.10.2016., 22:31   #2074
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Sad sam skuzila: Sanader, Karamarko i Plenkovic visoki ljudi .
Da, to sam i ja zapazila. I oba košarkaši i Karamarko i Plenki.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Old 20.10.2016., 22:44   #2075
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Sad sam skuzila: Sanader, Karamarko i Plenkovic visoki ljudi .
Možda se zato Hasanbegović nije kandidirao za predsjednika stranke.
Martian7 is offline  
Old 20.10.2016., 23:02   #2076
Ne vidi ga se od govornice
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is online now  
Old 20.10.2016., 23:58   #2077
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Da, to sam i ja zapazila. I oba košarkaši i Karamarko i Plenki.
Dakle, gledajuci zadnja 4 najjaca u vladama (Sanader, Milanovic, Karamarko, Plenkovic) ima jos jedna spranca: mora biti Dalmatinac (makar po roditeljima). (inace, osobno nista kontra Dalmacije, dapace).
Milanovic je isto visok (sudeci po fotkama)?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 21.10.2016., 00:02   #2078
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Dakle, gledajuci zadnja 4 najjaca u vladama (Sanader, Milanovic, Karamarko, Plenkovic) ima jos jedna spranca: mora biti Dalmatinac (makar po roditeljima).
Milanovic je isto visok (sudeci po fotkama)?
Vidiš, stvarno.

Milanović je visok, kažu da je oko 1,85 m, mada se meni činio još i viši kad je prolazio kraj mene..možda jer je vitak. A Plenks je još dosta viši od njega, baš me zanima koliki je. Ja bih rekla 1,95 m.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Old 21.10.2016., 00:09   #2079
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Vidiš, stvarno.

Milanović je visok, kažu da je oko 1,85 m, mada se meni činio još i viši kad je prolazio kraj mene..možda jer je vitak. A Plenks je još dosta viši od njega, baš me zanima koliki je. Ja bih rekla 1,95 m.
kaj da kažem...tom logikom slijedeći premijer je Peđa Grbin...
MytByte is online now  
Old 21.10.2016., 00:11   #2080
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
kaj da kažem...tom logikom slijedeći premijer je Peđa Grbin...
Nisi pratio..mora biti i visok i Dalmatinac.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.