Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2015., 15:57   #101
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
I u čemu je pogriješio, u sat vremena sažeti svoj mandat, neka politička pitanja, planove za budućnost i još ubaciti svjetonazor- e to je ono kaj prosječnog hrvata brine jel plavi ili crveni. čovjek je i ispravio rašetu kaj se tiče pedera, i sam je rekao u ranijim intervjuima kako je htio biti svečenik i rekao je kako živi po svojim načelima-to je danas rekao. O svjetonazoru priča ekipa sa iblerovog i žrtava fašizma jer kad nemaš rezultata, član si kriminalnih organizacija jedino tako narodu možeš prodavat priču, jer nemaš nikaj drugo za pričat.
Ja samo kažem da je vrijeme da se neka pitanja riješe jer će uvijek biti nad glavom, a ako uđe on ili njegova ekipa nespremni u te obračune žive će ih pojesti. Da ne bi bilo zabune, ja ne očekujem da se on sad baci u te svađe u potpunosti, ali ih i ne može ignorirati.

U piramidi je imao negativan stav o titu i rekao da bisti nije mjesto na Pantovčaku, očito se sad uplašio kritika s bilo koje strane pa sad bježi od tih tema, a one će uvijek biti tu dok se ne riješe, mogao je dati svoj stav i reči da on o toj temi više ne želi.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 15:58   #102
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
potpisujem sve. bože koja divota je bilo slušati kultiviranog, obrazovanog i NORMALNOG čovjeka...nakon višegodišnjeg trovanja josipovićima, mesićima, milanovićima, pusićkama, stazićima, itd.itd. već sam skoro zaboravila kako zvuči normalan političar.


Proteklih nešto vremena uopće ne gledam tv - gadi mi se - il' ovi ili oni + partisanen filmovi,
+ kukasti križevi + fašisti + marševi "ponosa" + antifašisti razno razne documente i "savjesti"
+ nasilje svake vrste na kojem god hoćeš programu.
I kad skužiš taj junk food s kojim bi se kao trebali hraniti - emisija sa Božom Petrovom
bila je smart food za preopterećene junkom moždane vijuge još nezatrovanih ljudi.


Hvala Bogu da još ima normalnih ljudi kao što je Petrov, baš divota slušati njegov govor.
__________________
-------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=MVlMSBeVPs8
Kolli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 15:59   #103
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Ma sve je to divno i krasno s tim kunama, ali odakle ćeš ih uzeti? Od ljudi koji su već mrtvi? Imaju li svi imovinu koja bi bila makar dio vrijednosti onoga što su pokrali? To je onaj naivni dio. Ako je netko maznuo milijun i sve spiskao, nije vlasnik ničega, odakle će mu uzeti? Takve može samo u zatvor puknuti i to je to. Isto kao s ekipom kojoj je država omogućila da budu dužni stotine milijuna, a imaju imovinu od možda 200-300.000 €, kako ćeš vratiti tu lovu?
Prisilan rad je rješenje. Stvar je samo političke volje želi li se to napraviti ili ne. Radili bi niže plaćene poslove. To je sasvim normalna stvar za kriminalca. Ne znam što se tu uopće ima puno raspravljati. Ako si mogao živjeti na grbači naroda,onda možeš i obratno.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:02   #104
Pa rekao je upravo obrnuto zbog stvari koje su napravili su zaposlili nove ljude, ali onda ti ljudi na tim novim mjestima rade kako bi se stvarala novčana dobit.

Mali Hrvat danas čeka cijelo vrijeme tu magičnu izjavu gdje će petrov na televizij izreči je li plav ili crven, da zna na temelju čega ćemu dati glas kad ono čovjek trabunja o nekakvom poštivanju zakona, smjernicama u gospodarstvu, smanjenju gradskog duga, o irelevantnim stvarima s kojima se susreću poduzetnici, jeftinom internetu, problemu državnih službenika. I kako sada čovjeku dati glas
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:02   #105
Quote:
Rtzuiop kaže: Pogledaj post
pa nije spiskao svu lovu na putovanja da mu nemaš što uzeti. Uzmeš mu svu imovinu, i svim bližnjima za koje se ustvrdi da su uzeli dio kolača, možda se neće sve namiriti al to će poslati poruku da više nije isplativo krasti kako je trenutno.
Ma koju imovinu, pogledaj ovo što se i danas radi. Koliko je EPH imao stotina milijuna duga? Kako ćeš ti vratiti recimo 500 milja? Što misliš da netko ima 500 kuća i stanova? Gamad kupovala jahte, apartmane, druge tvrtke koje su propale, mešetarili itd. Vjerojatno se neki mali dio može vratiti, ali 2.kn za 1.kn je bajka, čak i 1. za 1.
Ja bih bio najsretniji da neke stvari možemo okrenuti, ali jednostavno nije moguće - barem ja ne vidim način.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Prisilan rad je rješenje. Stvar je samo političke volje želi li se to napraviti ili ne. Radili bi niže plaćene poslove. To je sasvim normalna stvar za kriminalca. Ne znam što se tu uopće ima puno raspravljati. Ako si mogao živjeti na grbači naroda,onda možeš i obratno.
Koliko misliš da će ti ljudi živjeti da bi to otplatili? I onda bi nas još tužili europskim sudovima za odštetu.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:07   #106
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Ma koju imovinu, pogledaj ovo što se i danas radi. Koliko je EPH imao stotina milijuna duga? Kako ćeš ti vratiti recimo 500 milja? Što misliš da netko ima 500 kuća i stanova? Gamad kupovala jahte, apartmane, druge tvrtke koje su propale, mešetarili itd. Vjerojatno se neki mali dio može vratiti, ali 2.kn za 1.kn je bajka, čak i 1. za 1.
Ja bih bio najsretniji da neke stvari možemo okrenuti, ali jednostavno nije moguće - barem ja ne vidim način.



Koliko misliš da će ti ljudi živjeti da bi to otplatili? I onda bi nas još i tužili europskim sudovima za odštetu.
tužit će državu jer im uzima nelegalno stečenu imovinu i zahtjeva da se obešteti ? pa na koju foru?

Ponavljam, jasno mi je koliko i tebi da se ne mogu baš svi novci vratiti, ali sve što im je ostalo će se vratiti. Poanta je da se to kažnjava toliko strogo da više nikome ne padne na pamet probati pokrasti državu.
Aj idi u SAD i probaj ne platiti porez.
Rtzuiop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:08   #107
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Koliko misliš da će ti ljudi živjeti da bi to otplatili? I onda bi nas još tužili europskim sudovima za odštetu.
Živjet će od rada,isto kao i svi drugi. Za odštetu čega točno bi nas tužili? Koliko će živjeti ovisi o njima samima isto kao što to ovisi o svakom zaposlenom.

Zadnje uređivanje Detektor : 14.06.2015. at 16:20.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:08   #108
Pa da već je ranije govorio o tome na toj istoj televiziji, iskreno tko će ga pomest? Tomislav Karamarko koji ne zna dvije normalne rečenice reči bez da ne spominje tita i udbu, a na kraju se gledatelji pitaju kaj je pisac htio reči? Milanović koji sluša samog sebe? Pa Petrov bih ih oderao s jednim pitanjem: "a gospodo što ste napravili u zadnjih 25 godina?" i sučeljavanje može prestat
Ako si možda gledao piramidu kada gostuje boro grubišić, e vidiš tako bi ti izgledalo, na jednoj strani bi pitali karamarka za gospodarstvo on bi odgovarao o titu i udbi, kad bi pitali milanovića on bi ne znam o čemu pričao, o tome kak je hdz popljačkao državu? Igrali bi se pokvarenog telefona, i zato sam uvjeren da su s karamarkom i milanovićem sučeljavanja beskorisna jer će petrov više učinka imat ako bude sa zidom (ne živim, nego od knaufa) pričao i raspravljao o gospodarstvu možda u tom svom monologu popravi neke stvari koje je do sada krivo radio
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:13   #109
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Prisilan rad je rješenje. Stvar je samo političke volje želi li se to napraviti ili ne. Radili bi niže plaćene poslove. To je sasvim normalna stvar za kriminalca. Ne znam što se tu uopće ima puno raspravljati. Ako si mogao živjeti na grbači naroda,onda možeš i obratno.
Točno. I to prisilan na svim mjestima koja su porušena u ovom ratu, za početak. Ako bi i radili niže
plaćene poslove - 50% srezat' i to u isplati.
Pa da vidimo tko će se usuditi krasti i dalje. Nema druge.

Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Ma koju imovinu, pogledaj ovo što se i danas radi. Koliko je EPH imao stotina milijuna duga? Kako ćeš ti vratiti recimo 500 milja? Što misliš da netko ima 500 kuća i stanova? Gamad kupovala jahte, apartmane, druge tvrtke koje su propale, mešetarili itd. Vjerojatno se neki mali dio može vratiti, ali 2.kn za 1.kn je bajka, čak i 1. za 1.
Sve nacionalizirati u takvim slučajevima.

Quote:
Ja bih bio najsretniji da neke stvari možemo okrenuti, ali jednostavno nije moguće - barem ja ne vidim način.
Može se, može - samo ako se želi. Uostalom Petrov je i o tome nešto danas rekao.

Quote:
Koliko misliš da će ti ljudi živjeti da bi to otplatili? I onda bi nas još tužili europskim sudovima za odštetu.
Evropski sudovi ne priznaju odštete zbog kriminala koji je netko činio.
__________________
-------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=MVlMSBeVPs8

Zadnje uređivanje Kolli : 14.06.2015. at 16:25.
Kolli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:15   #110
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Živjet će od rada,isto kao i svi drugi. Za odštetu čega točno bi nas tužili? Oni bi prisilno radili upravo zato što su napravili štetu.
Nisam siguran koliko je moguće nekoga tjerati na prisilan rad zbog konvencija o ljudskim pravima, to je ipak legalizirano ropstvo. A što bi ako odbiju raditi? Čak i da to možemo, neki ne bi otplatili ni za tisuću godina.
Al da se razumijemo ne kažem ja da ne treba oduzimati imovinu već da je nada za 2:1 povrat ili čak 1:1 nerealna i taj dio je doista populistički.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:16   #111
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Opet moram spomenuti taj njegov strah od svjetonazorskih teme koji je sad izraženiji nego prije par mjeseci u piramidi, pa reci čovjeće što misliš ovako samo slabić ispadaš. Ako ikada budeš na vlasti doći će ti ljudi s raznim stavovima, a što ćeš im reći? Nemam ja vremena za ništa? Ako ćemo čekati da se neke stvari riješe dok se ne oporavimo gospodarsko onda ćemo do 2300. imati rasprave o partizanima i ustašama, pravi vođa će to prelomiti, a ne pobjeći zbog straha. HDZ i SDP će te pregaziti u svjetonazorskim pitanjima.
Ma neka pitanja se nikada neće riješiti. Pa čak ni 2300. I da budem iskrena, već mi se gade te rasprave o Titu, ustašama, partizanima...
Na koji način će to netko prelomit? Pravi vođa će šta napravit? Imaš ljude koji misle jedno i one koji misle drugo i to se neće promjenit. Kolinda je makla bistu s Pantovčaka i je li se išta tu prelomilo? Oni koji su smatrali da Tito zaslužuje mjesto na Pantovčaku to i dalje misle. Ovi drugi se i dalje drže svog mišljenja i što sad?
Zato sam ja za to on i dalje izbjegava takvu vrstu svjetonazorskih tema jer one služe samo kao magla kojom nesposobni skrivaju svoju nesposobnost i svima nama crpe energiju koju bismo mogli iskoristit na rasprave tome kakvu budućnost želimo i na koji način to i ostvariti.
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:18   #112
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Nisam siguran koliko je moguće nekoga tjerati na prisilan rad zbog konvencija o ljudskim pravima, to je ipak legalizirano ropstvo. A što bi ako odbiju raditi? Čak i da to možemo, neki ne bi otplatili ni za tisuću godina.
Al da se razumijemo ne kažem ja da ne treba oduzimati imovinu već da je nada za 2:1 povrat ili čak 1:1 nerealna i taj dio je doista populistički.

Ma je li ?
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:18   #113
Quote:
kollinda kaže: Pogledaj post
Točno. I to prisilan na svim mjestima koja su porušena u ovom ratu. Ako bi i radili niže plaćene
poslove - 50% srezat' i to u isplati.
Pa da vidimo tko će se usuditi krasti i dalje. Nema druge.



Sve nacionalizirati u takvim slučajevima.



Može se, može - samo ako se želi. Uostalom Petrov je i o tome nešto danas rekao.



Evropski sudovi ne priznaju odštete zbog kriminala koji je netko činio.
Jel ti uopće čitaš što ja pišem??? AKo je netko pronevjerio 100mil kn, a ima 2 stana vrijednosti zajedno 2.5mil kn, kako ćemo vratiti lovu u odnosu 2:1?

A odštete zbog lošeg postupanja u zatvorskom sustavu koje itekako prolaze? Opet ne čitaš što pišem
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:20   #114
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Pa rekao je upravo obrnuto zbog stvari koje su napravili su zaposlili nove ljude, ali onda ti ljudi na tim novim mjestima rade kako bi se stvarala novčana dobit.

Mali Hrvat danas čeka cijelo vrijeme tu magičnu izjavu gdje će petrov na televizij izreči je li plav ili crven, da zna na temelju čega ćemu dati glas kad ono čovjek trabunja o nekakvom poštivanju zakona, smjernicama u gospodarstvu, smanjenju gradskog duga, o irelevantnim stvarima s kojima se susreću poduzetnici, jeftinom internetu, problemu državnih službenika. I kako sada čovjeku dati glas
Ima ih dosta koji baš zbog toga neće njemu dati glas.
Jednima je nedovoljno oštar po pitanjima "juge,udbe,komunista" , a drugima se nikako ne sviđa što je htio biti svećenik i što na svakom koraku ne podržava gayeve i antifašističku borbu.
Vidio sam dosta ljudi koji su rekli da neće glasovati za njega jer im nije "svjetonazorski blizak".

Što reći osim da je to jako tužno.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:21   #115
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post

Ma je li ?
A što ćeš recimo ako odbiju prisilan rad? Fizičke kazne? Držat u zatvoru dok ne krepaju?
Aj mi navedi neke države EU koje imaju prisilan rad o kojem vi govorite, dakle ne rad za javno dobro zbog smanjenja kazne i usput kako to provode kad si toliko informiran.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:24   #116
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Ja samo kažem da je vrijeme da se neka pitanja riješe jer će uvijek biti nad glavom, a ako uđe on ili njegova ekipa nespremni u te obračune žive će ih pojesti. Da ne bi bilo zabune, ja ne očekujem da se on sad baci u te svađe u potpunosti, ali ih i ne može ignorirati.

U piramidi je imao negativan stav o titu i rekao da bisti nije mjesto na Pantovčaku, očito se sad uplašio kritika s bilo koje strane pa sad bježi od tih tema, a one će uvijek biti tu dok se ne riješe, mogao je dati svoj stav i reči da on o toj temi više ne želi.
To se ne može riješiti jer su te ideološke razlike u ljudima preduboko i prečvrsto usađenje. Forsiranje tih tema samo služe zamagljivanju ozbiljnijih problema. Pa priča se o tim temama poprilično dugo, pa smo danas podjeljeniji nego ikad zadnjih 25g. Treba narodu osigurati bolji život, a ne ga hraniti ideološkom mržnjom. Kad ljudi ne budu frustrirani teškim životom tek će se ond moći trezvenije rješavati ideološka pitanja.
GojkoVelicanstv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:25   #117
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
A što ćeš recimo ako odbiju prisilan rad? Fizičke kazne? Držat u zatvoru dok ne krepaju?
Aj mi navedi neke države EU koje imaju prisilan rad o kojem vi govorite, dakle ne rad za javno dobro zbog smanjenja kazne i usput kako to provode kad si toliko informiran.
nego kaj je nego rad za javno dobro prisilan?
Rad za opće dobro umjesto kazne , poznata institucija u svijetu

Ajde molim te reci razliku između prisilnog rada i rada za opće dobro koje sudac odredi optuženom, na temelju dokaza, iskaza.
Po meni oduzeta imovina je odlična stvar ma koliko god vrijedila, ako je gospodarski kriminal u pitanju, plus kada izađe iz zatvora blokirani računi na sljedečih 50 godina
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:25   #118
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
A što ćeš recimo ako odbiju prisilan rad? Fizičke kazne? Držat u zatvoru dok ne krepaju?
Aj mi navedi neke države EU koje imaju prisilan rad o kojem vi govorite, dakle ne rad za javno dobro zbog smanjenja kazne i usput kako to provode kad si toliko informiran.
jel može ovako ? osuditi ih na doživotni zatvor ili ponuditi alternativu "dobrovoljnog" rada za opće dobro uz simboličnu naknadu te život na slobodi. Jel bolje ?
Rtzuiop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:27   #119
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
A što ćeš recimo ako odbiju prisilan rad? Fizičke kazne? Držat u zatvoru dok ne krepaju?
Aj mi navedi neke države EU koje imaju prisilan rad o kojem vi govorite, dakle ne rad za javno dobro zbog smanjenja kazne i usput kako to provode kad si toliko informiran.
Dovoljno bi bilo uvjetovati dobivanje socijalne pomoći radom u javnim i komunalnim poduzećima, što se sada plaća privatnim firmama ili radnicima u komunalnim firmama.

Socijalne pomoći nisu mala stavka u proračunu i manjak bi bio manji za uštedu na plaćanju takvih poslova firmama a mogu ga odraditi korisnici socijalne pomoći.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:27   #120
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Nisam siguran koliko je moguće nekoga tjerati na prisilan rad zbog konvencija o ljudskim pravima, to je ipak legalizirano ropstvo. A što bi ako odbiju raditi? Čak i da to možemo, neki ne bi otplatili ni za tisuću godina.
Sasvim je normalno unatoč konvencija o ljudskim pravima da zatvorenik radi prisilno. Ako odbiju raditi snosili bi sankcije ovisno o situaciji. Mogućnost fizičkog kažnjavanja u krajnjem slučaju. Nije to ništa novo,sve to postoji a još nisam čuo da političari govore kako je legalizirano ropstvo unatoč zatvorima.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.