Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Zelite li zivjeti u socijalizmu bez vjere i nacionalizama?
Da, svakako! 13 25.00%
Da, ali da bude i kapitalizma kao u SFRJ! 12 23.08%
Ne znam! 1 1.92%
Nikako! 26 50.00%
Glasovatelji: 52. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2017., 18:01   #2041
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Socijalizam, jer ljude mogu natjerati da budu humani samo pištoljem plaćenim njihovim novcem u mojim rukama. Njima zakonom zabranjujem da posjeduju oružje.
E pa da, ne samo da majcica drzavica ima moc da ozakoni nasilje protiv gradjana, gradjanima brani i pravo na samoobranu. What could go wrong
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 18:10   #2042
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Tko si ti da uskraćuješ djeci pravo da sudjeluju u dobrovoljnoj transakciji među slobodnim ekonomskim subjektima?
Ako šestogodišnjak želi raditi u rudniku ili na polju te time poboljšati svoj status, zašto da mu maćeha država to zabrani?
Stvarno, ZAŠTO?!
Maloljetno dijete je briga roditelja valjda? Sestogodisnjaci su diljem svijeta prisiljeni raditi ili krepati od gladi, valjda je za vas socijaliste humanije gledat drugi scenarij jer ste eto prosvijetljeni i humani. Will someone please think of the children!!

No evo moj mali itekako radi da bi zaradio dzeparac, pere sudje, cisti, sprema, kosi, usisava...trebam li u zatvor ili sto?
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 18:29   #2043
Quote:
Clovis kaže: Pogledaj post
Tako sam i mislio, ne znaš što je to točno što ti zagovaraš, nego pišeš onako po osjećaju.

Ovo što si napisala bi u praksi značilo da bih ja prema tebi i prema svim ostalim ljudima trebao biti odgovoran isto kao i prema sebi, znači dovedem te doma u svoju kuću, hranim te onim što i sam jedem, oblačim te u svoju odjeću itd. Itako sa svim ljudima. Ne samo da je blesavo i nehumano, nego je i nemoguće i neizvedivo.

Ali to tako treba ako ne želiš živjet s analfabetima, luđacima i kriminalcima i ako želiš "poticati kreiranje boljih zakona".
To nije istina. Ne moras ih nahranit nit dovest doma nit obuci. Samo trebas razvit sustav koji moze pomoci onima kojima pomoc treba i raditi na tome da ih sam ne produciras. A svakako ne mogu ni ja napredovati okruzena ludjacima i analfabetima.
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 18:35   #2044
Quote:
Clovis kaže: Pogledaj post
Socijalizam ti je u onome što sam opisao kao bolesti, a to je sve tako izraženo baš u bivšim komunističkim državama, i obilježje sveg toga je pretjerano uplitanje države u slobodu i zloupotreba ovlasti države čija glavna funkcija bi trebala biti omogućavati fair tržišnu utakmicu.

Ovo da se kao svi zajedno trebamo brinuti za državu je teška socijalistička floskula, to ni u Sovjetskom Savezu nisu pušili takve fore.
pa ti nisi normalan. Kako zajednica moze opstati ako se za nju clanovi ne brinu?? Znas li koju? Od firme do drzave? Ma kog vraga ne odete na pusti otok i djelom propagirate taj nerealni bullshit?
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 18:39   #2045
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Zakon treba stititi zivot, imovinu i slobodu svakog covjeka, a ukoliko taj ne krsi tudja ljudska prava i slobode, nema brige od zakona. Demokracija ne smije postati instrument kojim se otimaju prava i slobode, to sto 51% glasa da se otme ostalima imovina ne cini cin otimacine imalo pravednijim.

Upravo se kolektivisticke ideologije raspadaju kad smo prisljeni financirati nepoznate ljude i njihovu djecu, nema tu nikakve solidarnosti niti humanosti, samo pljacka i preraspodjela po volji planera.
Ma za to si platis zastitare. Tebi ne treba ni zajednica ni drzava.
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 18:53   #2046
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Ma kog vraga ne odete na pusti otok i djelom propagirate taj nerealni bullshit?
Otišli su i vratili se podvijenih repova
https://en.wikipedia.org/wiki/Minerv...lic_of_Minerva

Neki su probali pokupovat zemlju u Čileu i osnovat svoj Randland ali ispalo je da su prevareni.
https://www.vice.com/en_us/article/a...ged-922-v21n10
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 18:54   #2047
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
pa ti nisi normalan. Kako zajednica moze opstati ako se za nju clanovi ne brinu?? Znas li koju? Od firme do drzave? Ma kog vraga ne odete na pusti otok i djelom propagirate taj nerealni bullshit?
Tebe treba pištoljem tjerati (država-zakon-zatvor) da bi pomogao onima kojima je potrebna pomoć?
Koji je smisao takve zajednice? Zajednice u kojoj drugome pomažeš samo zato jer ti se prijeti pišteljem?
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 18:57   #2048
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
No evo moj mali itekako radi da bi zaradio dzeparac, pere sudje, cisti, sprema, kosi, usisava...trebam li u zatvor ili sto?
Dali ti to vršiš nasilje nad njegovim integritetom i prisiljavaš ga da radi što inače nebi htjeo
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:02   #2049
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Zakon treba stititi zivot, imovinu i slobodu svakog covjeka, a ukoliko taj ne krsi tudja ljudska prava i slobode, nema brige od zakona. Demokracija ne smije postati instrument kojim se otimaju prava i slobode, to sto 51% glasa da se otme ostalima imovina ne cini cin otimacine imalo pravednijim.

Upravo se kolektivisticke ideologije raspadaju kad smo prisljeni financirati nepoznate ljude i njihovu djecu, nema tu nikakve solidarnosti niti humanosti, samo pljacka i preraspodjela po volji planera.
Opet si u zabludi

Tih 51 %državu želi urediti na malo drukčiji način od preostalih 49 %

Tek neka minorna manjina od kojeg promila smatra da države ne treba

A sve "ideologije" "prisiljavaju" čalnove svoje zajednice da ispunjavaju određene, društveno dogovorene obveze.

Pa ne treba neki velik IQ da se shvati da nemožeš imati samo prava a ne i obveze.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:06   #2050
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Ma čekaj, maloprije tvrdiš kako je sve to socijalizam ( i stoga loše funkcionira), sad je pak sve neoliberalizam.

Pa daj se odluči, zbunjuješ nas

Jel na kraju taj tvoj ajfon nastao u kapitalizmu ili socijalizmu?
Ma lik trkelja gluposti odavno.
A da ne govorim o ucestalom hvatanju u laži
Čudim se da uopće raspravljate s njim


Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:12   #2051
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Pa ne treba neki velik IQ da se shvati da nemožeš imati samo prava a ne i obveze.
Daj mi reci, koje su to moje obveze da bih imao pravo na život?
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:14   #2052
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Kapitalizam je nedovoljan, ali nužan uvjet, ne cilj, da pojedinac može ostvarivati sreću u skladu sa svojim željama, tj. po svojim željama ulaziti u dobrovoljnu razmjenu dobara. Izrazito je usko povezan sa liberalizmom u smislu priznanja da su svi ljudi slobodni mahati rukama sve do tuđeg nosa, tj. priznanja ljudsih prava.
Socijalizam je s druge strane dovoljan uvjet da sve to sruši.

Nego, đe su ti "argumenti" za socijalizam. Dajte malo, opravdajte mi te poreze na nekretnine, odredbe o "kolačićima" na web stranicama koji se kažnjavaju, plaćanje Todorićevih dugova, zaduživanje moje djece da bi vaši birokrati primali plaću makar ne dolazili na posao...
Kužim.

Kapitalizam je besplatni fellatio, ljubav, mir, sloboda, marshmallows i neka cijeli svijet bude čigra.

Socijalizam je EBIL.

Izrazito visoka razina diskursa, Satnik konačno ima nekoga na svojoj razini (no nažalost na istoj strani ideološkog spektra pa će morati nastaviti dijalog sam sa sobom).

Quote:
Daj mi reci, koje su to moje obveze da bih imao pravo na život?
Za život-nikakve.
Za život u zajednici- svekolike (zaštita prava i slobode drugih, participacija u proizvodnji i održavanju javnih dobara, kao što su vladavina prava, obrana, javni red itd.)

Nitko te ne sili na to, kolikogod libertarijanci kmečali- uvijek imate into the wild opciju.

Za divno čudo, apsolutna sloboda i dobrovoljne transakcije slobodnih ekonomskih subjekata i ljepote Aljaske ili Like vas ne zanimaju.

Ne, ljepše je koristiti infrastrukturu i dobra koje se financiraju porezima i plakati o EBIL državi.
Salonski libertardijanci

Zadnje uređivanje lijencina1 : 22.05.2017. at 19:24.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:16   #2053
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Tebe treba pištoljem tjerati (država-zakon-zatvor) da bi pomogao onima kojima je potrebna pomoć?
Koji je smisao takve zajednice? Zajednice u kojoj drugome pomažeš samo zato jer ti se prijeti pišteljem?
O kakvom j. pištolju trabunjaš?

Meni ti dan ne traje 5500 sati, pa da imam vremena promišljati i baviti se svime što spada pod brigu za društvo, tako da me ne treba tjerati pištoljem, ali mi svakako treba olakšati. Zapravo, kratka sam s vremenom dovoljno da s obzirom da živim u gradu ne poznam ni sve ljude u svojoj ulici, a kamoli da bi se o njima mogla brinuti. Nismo svi tako genijalni da možemo ponaosob pratiti zlostavlja li Pero svoje dijete, kako djeluje neki lijek na plod, je li u cicimici piletini salmonela, imaju li Marina djeca iz Babine Grede što za jesti, i tako za par milijuna ljudi. Idu li Josipova u školu, liječi li se Miro od Sch ili sluđen hoda ulicom, i ima li Verin susjed statički proračun i nadzornog inženjera kako se njegova građevina ne bi srušila na njegovu djecu i je li Ivo otišao u ISIS. Nisam u stanju niti izračunati koliko mi je onih koji znaju izračunati statički proračun u državi treba.

Što ćeš, moraš živjeti s nama debilima.
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:16   #2054
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Ma lik trkelja gluposti odavno.
A da ne govorim o ucestalom hvatanju u laži
Čudim se da uopće raspravljate s njim


Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Inače ne gubim vrijeme na trolove, ali zagolicao si mi znatiželju: Kad me se to točno "uhvatilo u laži"?

Podastri dokaze ili prekini s laganjem.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:21   #2055
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Inače ne gubim vrijeme na trolove, ali zagolicao si mi znatiželju: Kad me se to točno "uhvatilo u laži"?

Podastri dokaze ili prekini s laganjem.
Jbt
Pa nisi ti nego lik s kojim imaš prepisku

Pazljivije citaj

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:22   #2056
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
To nije istina. Ne moras ih nahranit nit dovest doma nit obuci. Samo trebas razvit sustav koji moze pomoci onima kojima pomoc treba i raditi na tome da ih sam ne produciras. A svakako ne mogu ni ja napredovati okruzena ludjacima i analfabetima.
Moze li taj sustav biti osnovan na dobrovoljnoj bazi? Da ljudi daju potrebitima bez prisile?
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:24   #2057
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Opet si u zabludi

Tih 51 %državu želi urediti na malo drukčiji način od preostalih 49 %

Tek neka minorna manjina od kojeg promila smatra da države ne treba

A sve "ideologije" "prisiljavaju" čalnove svoje zajednice da ispunjavaju određene, društveno dogovorene obveze.

Pa ne treba neki velik IQ da se shvati da nemožeš imati samo prava a ne i obveze.
Evo imam pravo na govor, koje su to moje obveze da bi ispunio to pravo?
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:26   #2058
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Ma za to si platis zastitare. Tebi ne treba ni zajednica ni drzava.
Placas ih i ovako, samo sto nikad nikog nisu zastitili nego dolaze da crtaju kredom oko tijela..
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:28   #2059
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Dali ti to vršiš nasilje nad njegovim integritetom i prisiljavaš ga da radi što inače nebi htjeo
Kao prvo, trebam li u zatvor ili sto?
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:28   #2060
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Daj mi reci, koje su to moje obveze da bih imao pravo na život?
Sve one koje imaju i drugi članovi zajednice/države u kojoj živiš i čije prednosti koristiš.

Zar vi mislite da su ljudi tolike budale da bi osnivali države a da im ona ne donosi odrteđene benefite

I to od najsiromašnijeg do najbogatijeg.

A već sam napisao
ako ne želiš nikakve obveze odeš živjeti u neku pustoš i jedino koga ponekad sretneš je kakav medo, koji će onda pokušati ostvariti svoj "interes"
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.