Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2011., 14:12   #1221
Quote:
Nikii kaže: Pogledaj post
Drage iskusne majke, molim vas za pomoć.
Rodila sam prije 6 tjedana i na moju veliku žalost nemam mlijeka. Hranimo se Aptamilom. Hvala Bogu djetešce je bez problema prihvatilo bocicu i lijepo napreduje. E sad se javljaju problemi. Pridržavam se uputa o pripremanju obroka kao što stoji na kutiji, no moj sin je gladan. Plače (sve pocrveni od plakanja), gura ručice u usta i nisam pametna što da radim?! (usred plača ga samo bočica sa čajem smiruje, dudu pljuje) Da li da mu dam koliko tražili ili se treba prodržavati tih doza koje stoje na kutiji?
Unaprijed hvala svima.
Ne znam za doziranje, al mislim da mu nisi trebala već davat čaj. Tako male bebe ne bi trebale piti ništa osim mlijeka, čak ni vodu jer se time ispire zaštitni sloj na crijevima.
Da li plače čim pojede da želi još ili ti prečesto traži jesti? Ako je do doze, aj bi probala povećat pa vidit
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Old 05.04.2011., 14:17   #1222
Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
Ne znam za doziranje, al mislim da mu nisi trebala već davat čaj. Tako male bebe ne bi trebale piti ništa osim mlijeka, čak ni vodu jer se time ispire zaštitni sloj na crijevima.
Da li plače čim pojede da želi još ili ti prečesto traži jesti? Ako je do doze, aj bi probala povećat pa vidit
uz adaptirano mlijeko vecina pedijatara preporucuje jos neku tekucinu.
inace meni se cini da su to mozda grcevi, tako je i moja plakala stalno poslije jela pa sam ja mislila da je gladna, a ispostavilo se da su grcevi
jojne is offline  
Old 05.04.2011., 14:29   #1223
Da, dajem mu onaj Hipp-ov čaj koji se može davati od 1. tjedna... to je preporuka kad je netko na AD. Nekako ne vjerujem da su grčevi, jer kad dobije čaj prestane plakati. Ponekad mu napravim još malo mlijeka i nakon toga se smiri... samo, ne znam koliko mu smijem povecavati doze... jel netko mozda imao takvu situaciju?
Nikii is offline  
Old 05.04.2011., 14:29   #1224
Quote:
jojne kaže: Pogledaj post
uz adaptirano mlijeko vecina pedijatara preporucuje jos neku tekucinu.
inace meni se cini da su to mozda grcevi, tako je i moja plakala stalno poslije jela pa sam ja mislila da je gladna, a ispostavilo se da su grcevi
Ovo prvi put čujem. Pa 90% tog mlijeka je voda, zbilja ne shvaćam poantu dodatne tekućine
A za grčiće je moguće, to je i meni kasnije palo na pamet.
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Old 05.04.2011., 14:30   #1225
najcesce place odmah cim pojede... kad vidi da je bocica pesusila
Nikii is offline  
Old 05.04.2011., 14:30   #1226
Quote:
jojne kaže: Pogledaj post
uz adaptirano mlijeko vecina pedijatara preporucuje jos neku tekucinu.
inace meni se cini da su to mozda grcevi, tako je i moja plakala stalno poslije jela pa sam ja mislila da je gladna, a ispostavilo se da su grcevi
Meni su i ped i patronazna rekli da ako je dijete samo dojeno nista druge tekucine, ako je pola ad a pola majcino ni tada nista druge tekucine. Tek ako je samo mali broj obroka majcino mlijeko ili ako je samo ad onda moze malo caja ili vode i tako sam i radila.

A meni ovo zvuci kao grcevi. Moja je znala u sred jela (a nakon jela je to bila normala) tako jako pocet plakat da je to bilo prestrasno!

I daj mu koliko trazi. Pa moja dan danas ne jede kolicinu koja pise na kutiji za njenu dob.
ashley is offline  
Old 05.04.2011., 16:41   #1227
Quote:
jojne kaže: Pogledaj post
uz adaptirano mlijeko vecina pedijatara preporucuje jos neku tekucinu.
inace meni se cini da su to mozda grcevi, tako je i moja plakala stalno poslije jela pa sam ja mislila da je gladna, a ispostavilo se da su grcevi
svi pedijatri koji su upuceni u sastav ad-mlijeka ne preporucuju NIKAKVU dodatnu tekucinu sve dok je AD jedina hrana za dijete ili ad + majcino mlijeko...
svi oni koji ne prate napredak industrije ad mlijeka i koji ne citaju nikakvu novu literaturu otkad su specku zavrsili , preporucuju tekucinu uz ad....sto je cisti non sense...bebi ne treba nikakva tekucina
BoniZG is offline  
Old 05.04.2011., 16:42   #1228
A sad mozemo tu raspravljat do sutra. Nek mama napravi kako misli da je najbolje za njeno dijete!
ashley is offline  
Old 05.04.2011., 16:45   #1229
Quote:
Nikii kaže: Pogledaj post
Drage iskusne majke, molim vas za pomoć.
Rodila sam prije 6 tjedana i na moju veliku žalost nemam mlijeka. Hranimo se Aptamilom. Hvala Bogu djetešce je bez problema prihvatilo bocicu i lijepo napreduje. E sad se javljaju problemi. Pridržavam se uputa o pripremanju obroka kao što stoji na kutiji, no moj sin je gladan. Plače (sve pocrveni od plakanja), gura ručice u usta i nisam pametna što da radim?! (usred plača ga samo bočica sa čajem smiruje, dudu pljuje) Da li da mu dam koliko tražili ili se treba prodržavati tih doza koje stoje na kutiji?
Unaprijed hvala svima.
trebas se pridrzavati doza navedenih na kutiji...hrani ga svaka 3 sata pa ces vidjeti...inace ti radi grceva preporucujem aptamil comfort....
BoniZG is offline  
Old 05.04.2011., 17:00   #1230
Quote:
Nikii kaže: Pogledaj post
Drage iskusne majke, molim vas za pomoć.
Rodila sam prije 6 tjedana i na moju veliku žalost nemam mlijeka. Hranimo se Aptamilom. Hvala Bogu djetešce je bez problema prihvatilo bocicu i lijepo napreduje. E sad se javljaju problemi. Pridržavam se uputa o pripremanju obroka kao što stoji na kutiji, no moj sin je gladan. Plače (sve pocrveni od plakanja), gura ručice u usta i nisam pametna što da radim?! (usred plača ga samo bočica sa čajem smiruje, dudu pljuje) Da li da mu dam koliko tražili ili se treba prodržavati tih doza koje stoje na kutiji?
Unaprijed hvala svima.
pa možeš probati povećati dozu pa vidjeti hoće li zaista prestati plakati, ili su u pitanju grčevi i sve ostalo što ide tijekom prvih par mjeseci.

moj je isto puno plakao, pa nije bio gladan (a još je dojena beba, plakao bi čim bi se maknuo od cice), nego eto, nekima je početak takav.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Old 05.04.2011., 17:01   #1231
Quote:
Nikii kaže: Pogledaj post
najcesce place odmah cim pojede... kad vidi da je bocica pesusila
Draga,bili smo u istoj situaciji...i otišli kod privatnog pedijatra jer smo mislili da su problemi sa želucem ili grčevi...Prvo što nas je pitala dr,jel ona vama gladna.Tada je jela 135ml,i rekla je da joj povećamo dozu za jednu mjericu.

Ona nikad nije jela onoliko koliko je pisalo na kutiji,nisu dva djeca ista i gotovo.Baš smo imali frke s tom hranom i gastro problema,čak nam je i primarijus sa Rebra rekao-nisu djeca bedasta,jedu koliko im je potrebno.

Eto,probaj mu dati 30ml više,pa ćeš vidjeti.Sretno
__________________
ALBOOOM...

Zadnje uređivanje lunica26 : 05.04.2011. at 17:19.
lunica26 is offline  
Old 05.04.2011., 17:05   #1232
Quote:
Nikii kaže: Pogledaj post
Da, dajem mu onaj Hipp-ov čaj koji se može davati od 1. tjedna...
ne vjeruje proizvođačima dječje hrane ni kad nešto od prvog tjedna preporučuju
njima nije na umu dobrobit tvoje bebe nego njihov profit i žele da počneš kupovati njihove proizvode što prije ida ih koristiš što više
od prvog tjedna moš mislit - bebama (a ni djeci, osobito zdravoj) nikakav čaj nije potreban. taj hippov instant čaj, osim toga, sadrži šećer i bebi bez veze daješ prazne kalorije, tekućinu koja ispunjava želudac, napitak koji je kaloričan, a ne sadrži ništa korisno ni hranjivo.
beba ti se smiri od čaja jer ju smiri sisanje, tako mali su još totalni sisavci.

što se tiče dodatne tekućine, SVJETSKA ZDRAVSTVENA ORGANIZACIJA ne preporučuje nikakvu doddatnu tekućunu bebama koje se hrane isključivo mlijekom, bilo to majčino ili adaptirano, tekućina se može ponuditi eventualno ako je jako vruće, pri skroz visokim temperaturama.

Nikii, beba ti plaće jer je - beba. ili ju muči probava ili se navikava na živt 'vani' ili traži tvoju blizinu...ne mora nužno značiti da je gladna.
ja sam tako mislila da je moja beba 'gladuš' i svaki put kad bi jače plakala turala boćicu s mlijekom u usta..kasnije, kad sam stekla neko iskustvo, sam skužila da ona uopće vjerojatno nije bila gladna, da sam ju bez veze nalijevala s mlijekom nepotrebno...a opet, bočica ih smiri jer ih smiruje sisanje...

gura ruke u usta jer je to početak istraživanja svijeta oko sebe, a kako im je spoznaja, sposobnosti i kretanje ograničeno, istražuje ono što mu je najbliže - vlastite ruke. ustima jer je u oralnoj fazi i još duge će svijet oko sebe istraživati stavljanjem u usta. to ne znači da je gladan.

nosi bebu, mazi, masiraj trbuščić, stavljaj na sebe da osjeti blizinu...probaj sve prije no što daš još mlijeka. upute proizvođača postoje s razlogom, kao da ne bi oni najradije napisali da trošiš što više njihovog mlijeka da smiju
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 05.04.2011., 17:18   #1233
Ali nisu sve bebe iste..Kasnije je na kutiji pisalo da ona mora pojesti 180ml,a ona je jedva pojela 140ml...i kaj sam ja trebala,uguravati joj još.

Nisam nikad kao što su radili na Rebru napravila punu flašicu,pa koliko popije,ali nakon savjeta liječnika da joj dam 30ml više,dala sam.Mislim da nije isto ponuditi 100ml više,i 30ml...

Na našoj hrani su čak naveli i kilograme.Moje dijete se rodilo sa kilažom koju su oni navodili za dijete od 2 mjeseca...tako da..
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Old 05.04.2011., 20:38   #1234
Hvala svima na odgovorima.
Lunica 26, vidim da smo imale iste probleme Netko tko se ne nađe u takvoj situaciji teško može razumjeti kako je teško kad vidiš da djete place zato sto je gladno... cim mu povecas dozu, prestane plakati. Pretpostavljam da je onda ipak gladno, a ne zeljno paznje... jer mi se mazimo, setamo, igramo... Tocno je da ima povecanu potrebu za sisanjem, zato i ima dudu koju navlaci sve dok nije gladan, e onda je bome pljuje.
Lunica 26 da li si i ti u tim tjednima davala svojem djetescu caja? Kakva su ti iskustva s tim?
Nikii is offline  
Old 05.04.2011., 21:42   #1235
Quote:
Nikii kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima.
Lunica 26, vidim da smo imale iste probleme Netko tko se ne nađe u takvoj situaciji teško može razumjeti kako je teško kad vidiš da djete place zato sto je gladno... cim mu povecas dozu, prestane plakati. Pretpostavljam da je onda ipak gladno, a ne zeljno paznje... jer mi se mazimo, setamo, igramo... Tocno je da ima povecanu potrebu za sisanjem, zato i ima dudu koju navlaci sve dok nije gladan, e onda je bome pljuje.
Lunica 26 da li si i ti u tim tjednima davala svojem djetescu caja? Kakva su ti iskustva s tim?
E točno to,nosili smo,mazili je,masirali,davali kapi protiv grčeva..ona je bila beba koja je imala problema sa bljuckanjem i povraćanjem,i baš smo bili u komi.
Čaj nije pila,probala sam dati vode,ali bila je gladna.I dan danas je dijete koje ne bi pojelo ni mrvicu više ako nije gladna,a potrebu za sisanjem je zadovoljavala dudom.

Budući da su bile velike vrućine,ja sam njoj kasnije znala ponuditi vodu,ali nije htjela.Mlijekom je dobivala sve potrebno.

I eto,doktorica nam je prvo savjetovala da povećamo dozu hrane...i to je bilo to.
Sretno draga...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Old 06.04.2011., 08:54   #1236
Moja bebera ima 3mj. dali je rano za uvoditi kakav red što se tiče dnevnog spavanja....
Noć funkcionira odlično,zadnji podoj u sobi u mraku između 19 i 20 h...
Preko noći sa jednim il dva podoja,i ujutro buđenje između 6 i 8 h...
A dan....katastrofa....
uspavljivanje svakih sat vremena,spavanje po 10,15 min...
često nervozna,slabo naspavana,ubije oko i kriza na kratko prođe....i onda opet iznova...
Kako je red uvesti bilo kakav uvesti?Dali je još rano?
mambi is offline  
Old 06.04.2011., 09:07   #1237
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
Moja bebera ima 3mj. dali je rano za uvoditi kakav red što se tiče dnevnog spavanja....
Noć funkcionira odlično,zadnji podoj u sobi u mraku između 19 i 20 h...
Preko noći sa jednim il dva podoja,i ujutro buđenje između 6 i 8 h...
A dan....katastrofa....
uspavljivanje svakih sat vremena,spavanje po 10,15 min...
često nervozna,slabo naspavana,ubije oko i kriza na kratko prođe....i onda opet iznova...
Kako je red uvesti bilo kakav uvesti?Dali je još rano?
Hvala dragom bogu, moj si je sam samo odjednom uveo nekakvu rutinu pred nekih 2 tj.
Vec sam i ja bila luda jer do tad nije skoro oka sklopio preko dana.
Sad spava ujutro oko 9 pol sata-sat, oko 12 zna potegnut i do dva sata i na kraju oko 3-4 spava sat vremena.
Mozda ce i tvoja tako sama od sebe.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 06.04.2011., 09:26   #1238
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
Moja bebera ima 3mj. dali je rano za uvoditi kakav red što se tiče dnevnog spavanja....
Noć funkcionira odlično,zadnji podoj u sobi u mraku između 19 i 20 h...
Preko noći sa jednim il dva podoja,i ujutro buđenje između 6 i 8 h...
A dan....katastrofa....
uspavljivanje svakih sat vremena,spavanje po 10,15 min...
često nervozna,slabo naspavana,ubije oko i kriza na kratko prođe....i onda opet iznova...
Kako je red uvesti bilo kakav uvesti?Dali je još rano?
nije rano, taman je. u to je vrijeme moj spavao 2 x dnevno po 2 sata ili 3 x dnevno po sat vremena. promatraj ju ujutro nakon budjenja kako bi skuzila kad joj treba jutarnji spavanac. oko 9, 9:30, 10...kad postane nervozna i kenjkava, legni s njom i pokusaj ju umirit (cica ili bez, kako vec radite). i tako svaki dan u isto vrijeme, cca. popodne ista stvar. dok se ne uhoda u ritam pa ce s vremenom vec sama biti isprogramirana za dnevno spavanje.
super da ti lijepo spava noc. sad joj bas trebas ti da joj pomognes u rasporedu, znaci...ne uspavljivanje svaki sat nego ju "izmoris" igranjem, setnjom, mazenjem i onda se idete uspavat. mislim da ti spava tako kratko jer, ako je ides uspavat svako malo, ne stigne se ni naspavat ni umorit pa je zbrckana.
budete, polako
mybabyborn is offline  
Old 06.04.2011., 09:47   #1239
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
Moja bebera ima 3mj. dali je rano za uvoditi kakav red što se tiče dnevnog spavanja....
Noć funkcionira odlično,zadnji podoj u sobi u mraku između 19 i 20 h...
Preko noći sa jednim il dva podoja,i ujutro buđenje između 6 i 8 h...
A dan....katastrofa....
uspavljivanje svakih sat vremena,spavanje po 10,15 min...
često nervozna,slabo naspavana,ubije oko i kriza na kratko prođe....i onda opet iznova...
Kako je red uvesti bilo kakav uvesti?Dali je još rano?
moj je tad spavao svako sat vremena po pola sata.danas s 5,5 mj spava svako 2-2,5 sata po pola sata.probala sam praviti veće razmake između spavanja al on isto spava svega pola sata tako da sam od toga odustala.o noćima da ne pričam-više od 3 mj smo tamo na žrtvama.i meni bi savjet za ovo dobrodošao!
marinella is offline  
Old 06.04.2011., 10:26   #1240
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Ali nisu sve bebe iste..Kasnije je na kutiji pisalo da ona mora pojesti 180ml,a ona je jedva pojela 140ml...i kaj sam ja trebala,uguravati joj još.
ma naravno da nisam mislila u mililitar k'o što piše na kutiji, pa nemreš nijednu bebu ugurat u tablicu...k'o da moja nikad nije ostavila 20, 30 ili 40 ml od napravljene doze ili popila koji ml više ako sam napravila za svaki slučaj

pričala sam o cijeloj jednoj bočici (dozi) ili dvije od 100 ili više mililatara ekstra...pričala sam o tome da se svaki plač poslije jela tumači kao 'beba je gladna, nije joj dosta'. a zapravo sam najviše pričala o potpuno nepotrebnom davanju čaja. ima šećer, ima kalorije, ZASITI bebu, napuni trbuščić... a od čaja se ne raste niti dobivaju vitamini, minerali ni išta korisno)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.