Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2015., 18:42   #10101
Ja stavila aparatić na donju čeljust. Zar sam ja jedini nesretnik koji ne može pričat kako treba zbog donjeg fiksnog aparatića? Frfljam i zvučim ko debil, ko će sad 2 godine pričat tako, užas.

I još uz to kad opustim lice da mi stoji prirodno, usta su mi otvorena. Zatvorim ih i otvore se opet, valjda jer mi je donja usnica sad na naprijed ili možda zbog tih stopera na zadnjim zubima. Čini mi se kao da ni ne mogu čeljust držat normalno jer mi stoperi smetaju da mi čeljust bude na mjestu.

Ahh, treba sad istrpit 2 godine frfljanja i otvorenih usta.
kumbaja baja is offline  
Old 09.09.2015., 19:50   #10102
Quote:
kumbaja baja kaže: Pogledaj post
Ja stavila aparatić na donju čeljust. Zar sam ja jedini nesretnik koji ne može pričat kako treba zbog donjeg fiksnog aparatića? Frfljam i zvučim ko debil, ko će sad 2 godine pričat tako, užas.

I još uz to kad opustim lice da mi stoji prirodno, usta su mi otvorena. Zatvorim ih i otvore se opet, valjda jer mi je donja usnica sad na naprijed ili možda zbog tih stopera na zadnjim zubima. Čini mi se kao da ni ne mogu čeljust držat normalno jer mi stoperi smetaju da mi čeljust bude na mjestu.

Ahh, treba sad istrpit 2 godine frfljanja i otvorenih usta.
to je privremeno, budeš se naviknula..
deda27 is offline  
Old 09.09.2015., 19:58   #10103
Quote:
kumbaja baja kaže: Pogledaj post
Ja stavila aparatić na donju čeljust. Zar sam ja jedini nesretnik koji ne može pričat kako treba zbog donjeg fiksnog aparatića? Frfljam i zvučim ko debil, ko će sad 2 godine pričat tako, užas.

I još uz to kad opustim lice da mi stoji prirodno, usta su mi otvorena. Zatvorim ih i otvore se opet, valjda jer mi je donja usnica sad na naprijed ili možda zbog tih stopera na zadnjim zubima. Čini mi se kao da ni ne mogu čeljust držat normalno jer mi stoperi smetaju da mi čeljust bude na mjestu.
Tu sam, frfljam i svako malo mi se otvore usta. Povremeno pljunem dok pričam.

Mene više muči čudna vrsta boli, osjećam se kao da mi ponovo rastu zubi i imam neopisivu želju žvakati nešto gumeno.

Stoperi su mi otpali u roku 2 dana, idući tjedan idem po nove.
Pangaea is offline  
Old 09.09.2015., 21:04   #10104
Quote:
deda27 kaže: Pogledaj post
to je privremeno, budeš se naviknula..
Huh, malo mi je lakše već danima frfljam pa sam mislila da je to za stalno. Nadam se da će krenut na bolje.

Quote:
Stoperi su mi otpali u roku 2 dana, idući tjedan idem po nove.
Kad bi barem meni ispali da malo odmorim
kumbaja baja is offline  
Old 10.09.2015., 11:27   #10105
Ja sam donji stavila sredinom 8. mj. i također sam znala frfljat i čudila se samoj sebi. Sa otvorenim ustima nisam imala puno problema. Naviknut ćeš se.
Stopere još uvijek imam i čudno mi je jest s njima, živcira me što ništa ne mogu pregristi kak spada.
Djiberova is offline  
Old 10.09.2015., 20:09   #10106
imam krivi zagriz ,,, tocnije predubok,,, 23 godine ,,, znam da mi se nece skroz ispravit ,,,al barem nesto hoce ,,, caklina puca stalno,,,,
medutim imam temperaturu god i pol ,,,, jedan stomatolog mi je rekao da mi mogu svi zubi ispast ako staviim aparatic a imam temp!dali je to istina?
steky91 is offline  
Old 11.09.2015., 13:51   #10107
Quote:
steky91 kaže: Pogledaj post
imam krivi zagriz ,,, tocnije predubok,,, 23 godine ,,, znam da mi se nece skroz ispravit ,,,al barem nesto hoce ,,, caklina puca stalno,,,,
medutim imam temperaturu god i pol ,,,, jedan stomatolog mi je rekao da mi mogu svi zubi ispast ako staviim aparatic a imam temp!dali je to istina?
Tog stomatologa odmah prekriži.
A ako imaš godinu i pol temperaturu onda ti treba kvalitetna medicinska obrada jer imaš ozbiljnu bolest
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Old 11.09.2015., 21:54   #10108
Split

Pozdrav ekipa jeli može preporuka za par ortodonata u Splitu?Hvala
crazysplico is offline  
Old 11.09.2015., 23:12   #10109
Quote:
Taja70 kaže: Pogledaj post
Ljudi ja samo želim reci da sam dozivjela sok danas u ordinaciji Nataše Radice u Splitu koliko je gruba i neljubazna. Ja i kcer dosli javiti se prvi put a ona odmah s vrata da ako smo bili u Šibeniku ona nemoze nas upisat. Ja hocu reci da nisam stigla izustiti rijec ta zena napala me ko da ja trazim od nje da mi pokloni aparatic i ko da sam dosla nju prisiljavat na nesto. Ocajna je. Ja sam dosla samo razgovarat mirno bez da ista trazim od nje sto ona nemoze a ona odmah pocela vrlo nepristojnim i grubim tonom samnom razgovarat. Uzas sto sam dozivjela. Nemojte ljudi u tu ordinaciju da idite jer to je sok za normalne ljude koliko su nepristojne.
Moram dodat ovom komentaru jos nesto sto sam danas saznala.Dize mi se kosa od uzasa i neznam ima li kakve kazne za takvo ponasanje. Ova Radica s ovim svojim bezobraznim ponasanjem iskoristila nasu uputnicu i napiskarala neki nebitan zakljucak samo da bi bila naplacena od HZZOa za pregled . A mi jadni zbog toga sad nemozemo godinu dana dobiti novu uputnicu. Ja sam htjela otici vec napocetku njenog nekulturnog nastupa ,medutim ona je uvalila moju kcer u stolicu i unatoc sto sam govorila kceri da se digne sa te stolice i da idemo ca ona stala kraj nje i pocela vrsiti taj neki pregled popracen komentarom neuljudnim i agresivnim tonom. Pocela sipat neka objasnjenja ko da sam debil ispred nje a ja nisam stigla ni rijeci da ubacim . Na kraju ja rekla da nisam dosla se svadat ovdje nego samo po razgovor i savjet.Ja nemam pojma zasto to napravila kad sam ja jasno dala do znanja da nama netreba pregled ako ona nezadovoljna nasim dolazkom. Ni u kojem trenutku nisam bila neuljudna ni ti nju napadala.Samo sam rekla da nemoramo razgovarati dalje i da zelimo ici ca. Sad mi tek jasno - ona za nasu uputnicu dobije pare , a mi godinu dana nemozemo nigdje. Grozno !!!
Taja70 is offline  
Old 12.09.2015., 00:06   #10110
Quote:
Taja70 kaže: Pogledaj post
Moram dodat ovom komentaru jos nesto sto sam danas saznala.Dize mi se kosa od uzasa i neznam ima li kakve kazne za takvo ponasanje. Ova Radica s ovim svojim bezobraznim ponasanjem iskoristila nasu uputnicu i napiskarala neki nebitan zakljucak samo da bi bila naplacena od HZZOa za pregled . A mi jadni zbog toga sad nemozemo godinu dana dobiti novu uputnicu. Ja sam htjela otici vec napocetku njenog nekulturnog nastupa ,medutim ona je uvalila moju kcer u stolicu i unatoc sto sam govorila kceri da se digne sa te stolice i da idemo ca ona stala kraj nje i pocela vrsiti taj neki pregled popracen komentarom neuljudnim i agresivnim tonom. Pocela sipat neka objasnjenja ko da sam debil ispred nje a ja nisam stigla ni rijeci da ubacim . Na kraju ja rekla da nisam dosla se svadat ovdje nego samo po razgovor i savjet.Ja nemam pojma zasto to napravila kad sam ja jasno dala do znanja da nama netreba pregled ako ona nezadovoljna nasim dolazkom. Ni u kojem trenutku nisam bila neuljudna ni ti nju napadala.Samo sam rekla da nemoramo razgovarati dalje i da zelimo ici ca. Sad mi tek jasno - ona za nasu uputnicu dobije pare , a mi godinu dana nemozemo nigdje. Grozno !!!
Katastrofa. Kome se možete žaliti?
Rot Pot is offline  
Old 12.09.2015., 09:35   #10111
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa jeli može preporuka za par ortodonata u Splitu?Hvala
zrinka varnica kraj autohrvatske
petar bitanga u starom rodilištu

Quote:
ines24 kaže: Pogledaj post
Nemoj NIKAKO kod dr. nataše radice. Dosta su ljudi rekli da je skroz loša, neljubazna, njoj je samo stalo do novca itd...
meni nije bila neljubazna al nije mi se svidilo kako mi je isplanirala terapiju. natovarila mi je puno toga uključujući i duboki zagriz šta nijedan drugi ortodont nije vidija.dapače,ostali su svi rekli da je zagriz bez greške.

plus šta je jako skupa.20 000 kn za estetski je too much.
__________________
ja ne svijetlim.ja sijevam.
Giulia Farnese is offline  
Old 12.09.2015., 20:43   #10112
Quote:
Rot Pot kaže: Pogledaj post
Katastrofa. Kome se možete žaliti?
Nazalost u nasem pravnom sustavu za sve mogu se zaliti "Vodovodu i kanalizaciji..."
Zato ovakvo nepristojno pobasanje kao njeno dobiva a pristojan covjek se nesnalazi i ostane sokiran i ode niscim....Svi su mi rekli da trebala sam traziti uputnicu natrag. A sta ja znam sta sam trebala ili netrebala. Ja sam ostala u soku od prve njene rijeci....i tona...ma...nemam vise komentara za takve osobe. Samo sto dalje od mene.
__________________
Alisa

Zadnje uređivanje Taja70 : 12.09.2015. at 20:54.
Taja70 is offline  
Old 12.09.2015., 20:46   #10113
Quote:
ines24 kaže: Pogledaj post
Nemoj NIKAKO kod dr. nataše radice. Dosta su ljudi rekli da je skroz loša, neljubazna, njoj je samo stalo do novca itd...
Slazem se potpuno. Nikako kod te....
Procitaj i moje komentare .
__________________
Alisa
Taja70 is offline  
Old 13.09.2015., 00:02   #10114
Lijep pozdrav

Prije 2 godine sam skinuo aparatic i nakon toga sam dobio mobilni retainer, i nakon pola godine su mi se zubi poceli vracati i ako sam nosio retainer, i prije par dana sam otisao opet kod doktorice i ona mi je rekla da sada nosim isti taj ali svaki dan da skidam samo kad nesto jedem i to da brzo jedem, i nakon mjesec prilicno su se ispravili ali ne skroz, ali meni je to dojadilo nositi jer sam cuo za fiksni retainer, te sam otisao kod druge doktorice da vidi moze li mi ona to ugraditi. I prije 7 dana sam ugradio fiksni retainer ali kod druge doktorice, E sad da li ce se vratiti zubi u potpunosti sa ovim retainerom ili ostaju u stanju kakvom su sada?

Hvala.
Dino12345 is offline  
Old 13.09.2015., 21:06   #10115
Ok definitivno prestajem nositi gumice.
Imam svjetsku migrenu, popila sam dva brufena, jedva funkcioniram.
Skinem ih, nakon 10 min glava vise ne boli.
Bole me uši, obrazi, oči i sljepoočnice.
Pokušala sam se prilagoditi ali jednostavno neće pa neće ((
marwiiz is offline  
Old 13.09.2015., 21:16   #10116
Quote:
Dino12345 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav

Prije 2 godine sam skinuo aparatic i nakon toga sam dobio mobilni retainer, i nakon pola godine su mi se zubi poceli vracati i ako sam nosio retainer, i prije par dana sam otisao opet kod doktorice i ona mi je rekla da sada nosim isti taj ali svaki dan da skidam samo kad nesto jedem i to da brzo jedem, i nakon mjesec prilicno su se ispravili ali ne skroz, ali meni je to dojadilo nositi jer sam cuo za fiksni retainer, te sam otisao kod druge doktorice da vidi moze li mi ona to ugraditi. I prije 7 dana sam ugradio fiksni retainer ali kod druge doktorice, E sad da li ce se vratiti zubi u potpunosti sa ovim retainerom ili ostaju u stanju kakvom su sada?

Hvala.
mobilni retainer se nosi po uputama ortodonta, znači nema dojadilo mi, jer je to kalup napravljen po dobivenom rezultatu terapije, i zubi će se uvijek ukalupiti u njega, makar ga i ne nosio jedno kratko vrijeme (nekoliko dana).. to što si stavio fiksni retainer znači da će zubi ostati (ali upitno) u stanju u kakvom su bili u trenutku stavljanja fiksnog retainera... ja jedno vrijeme nisam stavljao retainer preko noći-- i naravno zubi su se počeli vraćati na "staro", ali čim sam ga aktivno počeo stavljati, nakon par noći situacija se popravila, kako treba biti... čini mi se da je najsigurnija retencija fiksni (žica s unutarnje strane) s mobilnim retainerom, koji se stavlja preko noći
deda27 is offline  
Old 14.09.2015., 10:20   #10117
Nemoj prestat nosit gumice. I ja ih upravo nosim. Boli te sve jer ti se mjenja celjust i lice. Meni svi kazu da mi sada lice lijepse izgledam otkako nosim aparatic. Lice mi je pravilnije i sve se poravnalo. Brzo ces se naviknut


Quote:
marwiiz kaže: Pogledaj post
Ok definitivno prestajem nositi gumice.
Imam svjetsku migrenu, popila sam dva brufena, jedva funkcioniram.
Skinem ih, nakon 10 min glava vise ne boli.
Bole me uši, obrazi, oči i sljepoočnice.
Pokušala sam se prilagoditi ali jednostavno neće pa neće ((
melody1102 is offline  
Old 14.09.2015., 16:55   #10118
Prijavljujem se u aparatičare!
Od srijede imam gornji aparatić. Rođena sam s rascjepom. Nedostaju jedinica i dvojka. Trenutno su ta dva umjetna zuba na žici ( do sada su bili na žabici). Užasno me smetaju za govor, jelo, ali i općenito. Stalno imam poriv da ih iščupam i izvadim iz usta. Plan je paralelizirati prednje zube te ispraviti otvoreni zagriz. Nakon toga slijedi most sa zubima koji fale.
Budući googlam ko luda zadnjih dana, a ne nalazim puno informacija, odlučila sam izvještavati ovdje, ako bude tko imao ista pitanja. Stay tuned
__________________
Silence is golden, duck tape is silver...
chuchy is offline  
Old 14.09.2015., 16:58   #10119
A što se dogodilo da nemaš prednje zube, nisi ni mliječne imala?
neuspješan is offline  
Old 14.09.2015., 17:45   #10120
Fiksni aparatić za zube (3.dio)

Dragi forumaši,

napucali smo preko 10.000 postova na staroj temi pa prema naputcima foruma otvaram novu...trenutno nemam vremena napisati neke osnove o fiksnoj ortodontskoj terapiji pa vas molim da se za sve nedoumice referirate na starije teme.
Također skrećem pažnju na još jednu stvar: prije svakog upisa o svom liječniku ili o svom slučaju razmislite što i kako pišete; naime želja mi je smanjiti potencijalno konfliktne situacije i eventualne tužbe, a s druge strane zadržati zdravu razinu opće rasprave i izmjene iskustava koja će s jedne strane pomoći pacijentima da pronađu ev.rješenje za svoje probleme, a doktore ponukati da budu što bolji zbog spoznaje da se i njihov rad može javno komentirati.

Hvala!

Link na novu temu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=900042.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 14.09.2015. at 20:07.
Juji is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.