Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2010., 06:20   #1
Magnetska rezonanca tato-kruralnog zgloba (gležanj)

Imao sam ozljedu gležnja prije manje od godinu dana. Na hitno su mi utvrdili kao da ništa nije ali da dođem na kontrolu za 3 tjedna, nakon 2 tjedna moja doktorica opće rakse nije mi željela dati uputnicu s odgovorom da mi nije ništa i da sam nategao jako ligamenta pa je kao zato natekla noga.
Nakon mjjesec i pol vratio sam se i poazao joj natečenje a onda mi je dala uputnicu za ortopeda. Ortoped me je pogledao, naručio na ultrazvuk koji sam došao tek za mjesec dana i utvrdili su mi Nalaz

"Uredan prednji fibulotalarni ligament ,stanje naon komletne rupture deltoidnog ligamenta uz hiperplastičnu fibroznu sanaciju bez normalne strukture ligamneta. Izljev peronealno oko tetive fleksora"

Nakon toga sam dobio fizikalne teraije, ultrtazvuk,magnete i sl. , ali tek nakon odmaklih nekoliko mjeseci nakon ozljede.
Nakon terapije došao sam na kontrolu, reli su da neka dobijem još jedne terapije i vratim se. Ortoed je nakon toga pogledao nogu i rekao kao sve je u redu i noga će naticat još neko vrjeme dok ne zacjeli do kraja..
Međutim ja sam napravio magnetsku koja je dala suprotan odgovor tome:
Ovao glasi :

"Patološki koštani edem vidi se u calcaneusu na današnjem pregledu i može biti uzrokovan statičkim promjenama ili nanovo nastalom eventualno mikrostren traumom a bez sigurnih znakova za frakturu.
Plantarna aponeuroza djeluje primjenjeno.
Laterodorzalnom konturom na nivou tc. zgloba vide se kronične cistične formacije i uslojavanje izljeva i u fibulotalarnom zglobnom prostoru dorzalno osim istegnuća ligamenata što sugerira leziju II. stupnja pri fibularnom hvatištu degenerativni moguće i postraumatskih subhondralni aktivni osteoartritis.
Osteohondralna lezija krova talusa dorzolateralno na duljini od 7.5 mm III stupnja najbole vidljiva na transverzalnom presjeku.
Kontralateralno anteromedijalno inaktivna duboa osteohondralna lezija.
Kronične promjen i reruptura u zobni sinus tarzi na nivou sva tri ligamenta.
Inicijalno vidljiv umjereni osteoartritis na medijalnom asektu fibule u područu fibularnog zglobnog prostora.
Diskretno izleva u zoni interosealne membrane , mala osteohondralna promjena lateralnog ruba tibije 4 mm.
Ahilova peta inaktivna
"

Molio bi konkretne odgovre na ovo što sam dobio od vas ortopeda?
Ne znam na čemu sam a ne djeluje mi baš dobro.
Slikano prije nekoliko tjedana
Mint is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 04:04   #2
Nema odogovra?
Zar je moguće da nema eksperta koji bi na ovo mogao odgovoriti ??
Mint is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 09:01   #3
Quote:
Mint kaže: Pogledaj post
Imao sam ozljedu gležnja prije manje od godinu dana. Na hitno su mi utvrdili kao da ništa nije ali da dođem na kontrolu za 3 tjedna, nakon 2 tjedna moja doktorica opće rakse nije mi željela dati uputnicu s odgovorom da mi nije ništa i da sam nategao jako ligamenta pa je kao zato natekla noga.
Nakon mjjesec i pol vratio sam se i poazao joj natečenje a onda mi je dala uputnicu za ortopeda. Ortoped me je pogledao, naručio na ultrazvuk koji sam došao tek za mjesec dana i utvrdili su mi Nalaz

"Uredan prednji fibulotalarni ligament ,stanje naon komletne rupture deltoidnog ligamenta uz hiperplastičnu fibroznu sanaciju bez normalne strukture ligamneta. Izljev peronealno oko tetive fleksora"

Nakon toga sam dobio fizikalne teraije, ultrtazvuk,magnete i sl. , ali tek nakon odmaklih nekoliko mjeseci nakon ozljede.
Nakon terapije došao sam na kontrolu, reli su da neka dobijem još jedne terapije i vratim se. Ortoed je nakon toga pogledao nogu i rekao kao sve je u redu i noga će naticat još neko vrjeme dok ne zacjeli do kraja..
Međutim ja sam napravio magnetsku koja je dala suprotan odgovor tome:
Ovao glasi :

"Patološki koštani edem vidi se u calcaneusu na današnjem pregledu i može biti uzrokovan statičkim promjenama ili nanovo nastalom eventualno mikrostren traumom a bez sigurnih znakova za frakturu.
Plantarna aponeuroza djeluje primjenjeno.
Laterodorzalnom konturom na nivou tc. zgloba vide se kronične cistične formacije i uslojavanje izljeva i u fibulotalarnom zglobnom prostoru dorzalno osim istegnuća ligamenata što sugerira leziju II. stupnja pri fibularnom hvatištu degenerativni moguće i postraumatskih subhondralni aktivni osteoartritis.
Osteohondralna lezija krova talusa dorzolateralno na duljini od 7.5 mm III stupnja najbole vidljiva na transverzalnom presjeku.
Kontralateralno anteromedijalno inaktivna duboa osteohondralna lezija.
Kronične promjen i reruptura u zobni sinus tarzi na nivou sva tri ligamenta.
Inicijalno vidljiv umjereni osteoartritis na medijalnom asektu fibule u područu fibularnog zglobnog prostora.
Diskretno izleva u zoni interosealne membrane , mala osteohondralna promjena lateralnog ruba tibije 4 mm.
Ahilova peta inaktivna
"

Molio bi konkretne odgovre na ovo što sam dobio od vas ortopeda?
Ne znam na čemu sam a ne djeluje mi baš dobro.
Slikano prije nekoliko tjedana
Ovo ti liječi samo vrijeme
Ovdje nema nikakvih indicija za neki zahvat osim terapija.
DinamoBBB is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 09:06   #4
Ne znam dali me s ovakvim nalazom uopće čeka operacija ili šta.
Pojma nemam na čemu sam, za 2 i pol tjedna idem ortopedu secijalisti pa će on odretit šta dale, reći mi kako i šta.
Mirujem do tada
Mint is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 17:35   #5
Još uvjek mi je malo natenut zglob s unutarnje strane koju sam ozljedio, a specijalist dolazi tek za 2 i pol tjedna s godišnjeg a tek onda na pregled..
Čudno mi je kako mi doktorica na fizikalnoj rekla da ne postoji operacija za gležanj a ja se uvjerio u suprotno.
Mislim čemu to laganje da se nešto ne može operirat a može.
Doktor u Draškovićevoj je rekao da se gležnj ne operira, moja opće prakse i fizikalna također!!! Na kraju nađem da postoji Artrosopski zahvat koji može ako puno pomoči i spasiti.
Neka mi netko objasni zašto i Zbog čega su lagali da se operacija na gležnjevima ne radi od takvih povreda a na kraju ispadne da su lagali .
ZAŠTO
Mint is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 23:44   #6
kako ti je sad mint sta je bilo na kraju jesi operirao? ja sam takodjer gadno strgao glezanj 9.9.2010 dakle prije skoro pol godine i jos me jako zeza. sto se tice stabilnosti i hoda tu je ok, ali ne mogu saviti nogu naprijed odnosno ne mogu cucnuti niti skakati, a meni kao vrlo aktivnom momku to jako smeta. i sad cekam magnetsku rezonancu pa je doktor rekao vjerojatna operacija.

i ako netko zna da li se odmah dobiju slike sa magnetske rezonance, jer ja bih isao u gospic na to a iz zagreba sam da nema cekanja nekakvih nakon same magnetske rezonance
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.