Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2007., 17:39   #81
Quote:
nessa 123 kaže: Pogledaj post
pisite ljudi
dodajem jos jedno pitanje:
koliko ste najduze pili helex, ili xanax, a da niste nakon prestanka osjetili ovisnost? i dali se stvara ovisnost ako se on samo uzima po potrebi?
ovisi koliko česta potreba
ako je svakodnevna, ovisna si.ako je jedanput tjedno, ajd'još nekako...
postepeno skidanje OBAVEZNO
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 11:59   #82
Kod mene je slučaj da pijem helex 0,25 mg pa ima sigurno već pola godine. Prvo je bila jedna tableta po potrebi.Pa jedna tableta svako jutro. Jedna tableta ujutro i kad se uzrujam na poslu ili doma još jedna. Pa jedna ujutro jedna navečer, pa još jedna po potrebi. Prošli tjedan sam došla do 3 tablete svaki dan, ujutro popodne i navečer. Rekla sam si e sad fakat pretjeruješ i sad pijem 2 tablete,jednu ujutro jednu navečer, lagano smanjujem dozu. E sad, koliko dugo preporučate da budem na toj dozi pa da smanjim na pola ujutro pola navečer , fakat se moram odviknuti od tih tableta jer fakat više nema smisla ni koristi od njih, jest da me malo oraspolože, al to je samo na sat vremena i onda opet po starom, kao da se tijelo naviklo da bude loše pa da traži tablete, osjećam se ko narkoman
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 21:14   #83
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
Kod mene je slučaj da pijem helex 0,25 mg pa ima sigurno već pola godine. Prvo je bila jedna tableta po potrebi.Pa jedna tableta svako jutro. Jedna tableta ujutro i kad se uzrujam na poslu ili doma još jedna. Pa jedna ujutro jedna navečer, pa još jedna po potrebi. Prošli tjedan sam došla do 3 tablete svaki dan, ujutro popodne i navečer. Rekla sam si e sad fakat pretjeruješ i sad pijem 2 tablete,jednu ujutro jednu navečer, lagano smanjujem dozu. E sad, koliko dugo preporučate da budem na toj dozi pa da smanjim na pola ujutro pola navečer , fakat se moram odviknuti od tih tableta jer fakat više nema smisla ni koristi od njih, jest da me malo oraspolože, al to je samo na sat vremena i onda opet po starom, kao da se tijelo naviklo da bude loše pa da traži tablete, osjećam se ko narkoman
skidaj tako da prepolavljaš svaki tjedan polovicu tablete.
mislim iz tvojih prijašnjih postova da je za tebe antidepresiv dobro rješenje, pogotovo ako je propisan.simptomi od kojih patiš(panični napadaji, anksioznost), se dobro liječe upravo njima.već ti je netko objasnio da on preuzima funkciju sedativa(heleks...), ali nakon par tjedana, jer mu treba vremena da počne djelovati u punoj snazi. u početku kad serotonin raste javljaju se nervozne reakcije, kojima si inače sklona...ako ti zoloft nije pasao, probaj drugi(često se pokušava s više njih, dok ne nađeš odgovarajući).
ako možeš bez tableta upće, odlično, ako ne, bolje ti je uzimati antidepresiv, jer ćeš dugotrajnim uzimanjem sedativa(benzodijazepama) potonut u veće probleme(vrlo izgledno). pišem iz vlastitog iskustva
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 20:14   #84
Quote:
back to black kaže: Pogledaj post
skidaj tako da prepolavljaš svaki tjedan polovicu tablete.
mislim iz tvojih prijašnjih postova da je za tebe antidepresiv dobro rješenje, pogotovo ako je propisan.simptomi od kojih patiš(panični napadaji, anksioznost), se dobro liječe upravo njima.već ti je netko objasnio da on preuzima funkciju sedativa(heleks...), ali nakon par tjedana, jer mu treba vremena da počne djelovati u punoj snazi. u početku kad serotonin raste javljaju se nervozne reakcije, kojima si inače sklona...ako ti zoloft nije pasao, probaj drugi(često se pokušava s više njih, dok ne nađeš odgovarajući).
ako možeš bez tableta upće, odlično, ako ne, bolje ti je uzimati antidepresiv, jer ćeš dugotrajnim uzimanjem sedativa(benzodijazepama) potonut u veće probleme(vrlo izgledno). pišem iz vlastitog iskustva
Da, razumijem to, sve to stoji, sutra idem kod doktorice pa ću joj sve reći, ne mogu piti zoloft jer mi je full loše od njega, prestala sam ga piti prije 5 dana, još uvijek mi se ruke i noge strašno znoje,sve me peku dlanovi i tabani, jednostavno nisam mogla izdržati te nuspojave osjećala sam se prestrašno, ko da ću umrijeti (drugačiji osjećaj totalno od PA, ne znam kak bi to opisala, kao da sam u nekoj narkomanskoj krizi ). Nadam se da će mi htjeti prepisati nešto drugo jer ovo s helexom nema smisla, organizam se naviknuo nakon pa sigurno pola godine pijenja i više nemaju funkciju, sat vremena nakon kaj ga popijem, sve je po starom Nekaj moram poduzet definitivno jer ću pošizit skroz, uopće više ne mogu normalno funkcionirati, a uz sve to moram i raditi, a to mi je najgore jer sam na poslu najviše pod stresom i već me skoro par puta uhvatio PA, al sam brzo popila helex. Ne želim zbog toga izgubiti posao i živce
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 20:25   #85
evo da vam kažem svoje iskustvo s helexom/xanaxom.
pila sam preko 2 godine SR kad su mi napadi panike bili vakodnevna pojava, zatim 2 od 0.25 dnevno još 2 godine. nakon toga sam pila jedan po potrebi s tim da sam ih uvijek morala imati sa sobom za slučaj da me opere napad panike. tako sam funkionirala još 2 godine. u međuvremenu sam si sredila život, završila faks, našla posao i osobu uz koju se osjećam dobro i prestala odjednom. evo sad već barem 6 mjeseci nisam popila ni jedan i nije mi uopće bed kad mi se dogodi da ih zaboravim ponijet sa sobom. bilo mi je rečeno da se na njih razvija ovisnost ali ako se redovito ide na kontrole i ne prekoračuje propisana doza, normalna osoba nesklona ovisnostima ne bi trebala imati problema sa skidanjem s tih tableta.
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 20:28   #86
Quote:
back to black kaže: Pogledaj post
skidaj tako da prepolavljaš svaki tjedan polovicu tablete.
mislim iz tvojih prijašnjih postova da je za tebe antidepresiv dobro rješenje, pogotovo ako je propisan.simptomi od kojih patiš(panični napadaji, anksioznost), se dobro liječe upravo njima.već ti je netko objasnio da on preuzima funkciju sedativa(heleks...), ali nakon par tjedana, jer mu treba vremena da počne djelovati u punoj snazi. u početku kad serotonin raste javljaju se nervozne reakcije, kojima si inače sklona...ako ti zoloft nije pasao, probaj drugi(često se pokušava s više njih, dok ne nađeš odgovarajući).
ako možeš bez tableta upće, odlično, ako ne, bolje ti je uzimati antidepresiv, jer ćeš dugotrajnim uzimanjem sedativa(benzodijazepama) potonut u veće probleme(vrlo izgledno). pišem iz vlastitog iskustva
da, zaboravila sam napisati u prošlom postu da sam ga ja uzimala u kombinaciju s prozacom dok mi se napadi panike nisu stabilizirali, tj. postali rjeđi.
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 20:36   #87
Ako je helex, kak vi kažete za smirenje, zakaj sam ja poslje helexa super volje, sretna itd osim kaj kad ga pijem prije spavanja onda zaspim ko klada
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 20:39   #88
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
Ako je helex, kak vi kažete za smirenje, zakaj sam ja poslje helexa super volje, sretna itd osim kaj kad ga pijem prije spavanja onda zaspim ko klada
helex nije tableta za smirenje ili za spavanje. to je anksiolitik koji uz ostala svojstva ima i ono sedativno.
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 21:48   #89
ajd pliz pojasni ovo anksiolitici
ketty blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 23:21   #90
Quote:
ketty blue kaže: Pogledaj post
ajd pliz pojasni ovo anksiolitici
evo ti link http://www.farmakologija.com/materia/n_c_an.htm
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 16:07   #91
Exclamation PA !!

Evo ga opet me hvata, ruke mi se znoje, noge tresu pritisak mi je u tijelu kaj da radim da popijem još jedan helex??? HELP
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 19:22   #92
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
Evo ga opet me hvata, ruke mi se znoje, noge tresu pritisak mi je u tijelu kaj da radim da popijem još jedan helex??? HELP
Maco da odvozis desetak km s kucnom biciklom, bolje ti je to nego ikakva tableta.
permanent300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 19:28   #93
Upisala sam fitbox, idem na to triput tjedno, tek sam krenula, a sve me boli, vrijeme će pokazat svoje
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 10:52   #94
Imala sam jedan veliki stres u životu koji me je uzdrmao iz temelja, pa mi je dr. prepisao seroxat i heleks. Pijem seroxat već tri i pol mjeseca i mislim se uskoro skinut sa njega , iako mi dr kaže da bi ga trebala piti barem šest mjeseci. Pomogao mi je, ali sam se jezivo udebljala i nemam volje za seksom, niti mrvicu. U početku krize, pila sam i helex da mi smiri napadaje panike. Nakon nekih mjesec dana prestala sam sa heleksom jer mi više nije bio potreban, i nisam imala nikakve nus pojave. Heleks mi je preporučila neurologinja jer sam imala jezive vrtoglavice, ali moj psihić nije oduševljen heleksom, on rađe preporučuje normabel ili apaurin.Heleks mi je brže djelovao i bio efikasniji u napadajima panike, normabel je više onako za smirenje, uspori te, ali dugo treba da počne djelovati. Sada kriza polako prolazi, stvari dolaze na svoje i mislim pokušati bez tableta.
Zanimaju me ove popratne pojave skidanja sa seroxata? Koliko i kako ste se skidali?
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 11:03   #95
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
E sad, koliko dugo preporučate da budem na toj dozi pa da smanjim na pola ujutro pola navečer
Forum je dobra stvar, ali bilo bi super kad si forumaši ne bi međusobno preporučivali doze lijekova. Ni tražili da im netko drugi preporuči. Svaka osoba je drukčija, pa imate svoje doktore, koji su studirali za to više od deset godina i jedini su kvalificirani reći vam što i koliko uzimati - sve na tu temu trebate pitati njih!
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 15:15   #96
Quote:
nessa 123 kaže: Pogledaj post
pisite ljudi
dodajem jos jedno pitanje:
koliko ste najduze pili helex, ili xanax, a da niste nakon prestanka osjetili ovisnost? i dali se stvara ovisnost ako se on samo uzima po potrebi?

ukratko: /kad ja kazem ukratko...to nikad nije krace od dvije stranice /

prije 5 godina prvi sam puta dozivio napad panike...jednostavnim rijecnikom: usr'o sam se od straha!!
neko sam se vrijeme borio sam s time u glavi, znojio se, strahovao, bdio nad plafonom, setao po noci ko pas, spavao kod frendova. ....aj, aj...aj...bilo je uzasno. /a tek njima, he, he, he.../
onda sam napokon odlucio ici kod ljecnika pa me poslala psihicu.

i tako je krenula moja avantura u svijet anksioznosti i panicnih napadaja!

....kratko i jasno: psihicki su totalno sjebana stvorenja...al to valjda svi znamo. /ispricavam se ako neki od njih posjecuje ove stranice i ovim se osjeca prozvanim/...no, njihovo podrucje neistrazena su prostranstva ljudskog uma /i duha/, nisu kao kirurzi, nisu mehanicari...osim toga, svi oni imaju vlastite osjecaje, probleme, strahove tako da ...ukratko: nisu cisti ni s vlastitim emocijama a kamo li s nasim!

promjenio sam ih 10tak. zadnji me globio za pare a jedino dobro sto je rekao bilo je: the art of living is the art of making decisions!
i to nakon 5000kuna koje sam mu ostavio. mogao sam to procitati i u nekoj knjizi jeftine popularne psihologije koju bih platio 100 kuna!
No, da se razumije...nisam posve protiv psihica...imaju oni neke metode bez obzira koliko sjebani bili...meni je osobno jako pomogla jedna s rebra u smislu da sam osjecao neki mir kod nje i razumjela je moje stanje, ja sam pricao ona je samo slušala...ili je bar dobro glumila!..kakobilo, uspio sam sam doci do nekih zakljucaka na taj nacin.

kakobilo...prvu godinu nisam htio nista uzimati vec sam probao: sportom, religijom, homeopatijom, bioenerginom, majcinom dusicom ....nista nije pomoglo u strahovima, treskavici, znojenju, panici, nespavanju...osjecaju da sam u nekom balonu izoliranom od svijeta /napomena: ne pusim travu nit pijem alkohol...a jos manje konzumiram ikakve droge!/...u kojem vlada kaos i strepnja a vrijeme radi protiv mene. rekli su ti psihici: sve ce biti bolje kad diplomiras, promjenis neke zivotne navike, nadjes posao....moš misliti....diplomirao, radio, promjenio frendove, naravno, zadrzao kavlitetne, druzim se, izlazim, putujem...more, snjeg, kisa....pusti price! vrata koja si jednom otvorio i povirio iza njih ne mozes samo tako zatvoriti i pretvarati se da ne znas sto je tamo iza!

i tada sam napokon popustio pred napadima VECINE psihijatara koje sam posjetio i uzeo tablete HELEX /btw. helex i xanax tj od milja hex i xax ,nisu isto, trust me!!/...s druge strane neki psihicu su bili protiv bilokakvih tableta.

i tako....proslo je 4 godine a ja JOS UVIJEK PIJEM HEX I TO 4 PUTA DNEVNO!!!!!!

mrzim ga, navukao sam se na njega... /oni skeptici koji su citali post biti ce sad odusevljeni prokomentirati - "aaaha, a ne koristi nikakvu drogu, wright!!!"/
jesam...navukao sam se na hex. trudim se smanjiti...sad pijem 3 na dan
...nekada, kad sam doma cjeli dan, nesto radim, zaboravim pa popijem 2...ali se onda probudim rano ujutro i osjecam ogromnu tjeskobu a ne mogu zaspati...to valjda organizam vapi za malo kemije, hehehe..../i ne,...ne idealiziram uzimanje i ovisnos o hex-u...samo iznosim cinjenice na sebi svojstven nacin!/

al....svaki dan...dok se vozim tramvajem, dok setam gradom, dok gledam u zvijezdano nebo il mirno plavo more...obuzima me tjeskoba...u glavu mi doleprsa garnizon pcela, dlanovi postanu poput maslaca, oci inace zdrave postanu mutne a srce pocne lupati kao kod misa....obuzme me osjecaj da nestajem...da tonem tamo negdje duboko gdje nema nikoga, gdje vlada beskrajna tisina i tama...ijaaaak...i tako vec 5 godina bez prestanka!!

znate sto mi je najvise pomoglo u prihvatanju i razumjevanju samoga sebe i te bolesti?....forum. kada sam odlucio skuziti sto mi je kliknuo sam u google anksioznost i izbacilo mi je forum...ne ovaj danasnji, vec jedan drugi, hmmm...malo stariju verziju...ja sam ipak malo stariji!
ljudi s kojima sam se tad dopisivao pomogli su mi shvatiti da se to dogadja svugdje ok mene, pa se isto tako nadam da ce i nekima od vas pomoci sve ovo.

danas....5 godina nakon tog napadaja...zivim svoj zivot /opet ce neki reci..."da, da...nadrogiran/...no bez brige...placem ja i na sprovodima a i na Prohujalo s vihorom, veselim se kad imam razloga za to i smije kad me netko nasmije...npr. Macak u cizmama iz Shreka , svršavam ko luuuud u sexu...dakle ni libido mi ne pati /hmm...jel itko htio znati ovaj detalj??!!/.

isto tako... tuzan sam, sjetan, depresivan, ocajan kad me ostavi ljubav, bijesan kad vidim nepravdu, ...

dakle, ne znam o cemu ljudi pricaju...koje tupilo???...tupilo imaju oni koju su tupi i bez tableta!

...ali nista od toga nije tjeskoba o kojoj sam gore pisao. ona je postala dio mene...hocu li je se ikada rijesiti ne znam...zivim s njom, putujem po svijet s njom i borime se sa i protiv nje.
a Hex...on je tu....kad cu se njega rijesiti....isto tako...ne znam...vecina frendova /ljecnici i psiholozi/ mi kaze da je to sad placebo...ljecnica koja mi ih prepisuje zove me "nervus vagus", smijese se i kaze...."kill kenny, moras prestati, pokusaj"...
i hocu jednom...al ne danas!!

/btw. danas jos nisam popio svojih prvih 0,5mg./

....svi ostali...kako se kaze...sve je to individualno.
Kill Kenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 12:56   #97
Evo da se i ja ubacim u ovaj vlak

Dijagnoza anksioznost.
Propisan mi je jedan dnevno o d 0,25 mg, navečer prije spavanja, uz aktivin.

Spavam kao beba. jedino ujutro mi se teško ustati, ali za razliku od prijašnjih neprospavanih noći - premija.

Moje pitanje jest: Da li je Helex "težak" lijek?.... Da li ću izgubiti dio sebe na tim ljekovima...ma u biti šta je, dovraga, sve to?
__________________
Tamo gdje prestaje usporedba, počinje osobnost.
niknejm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 01:40   #98
Pio helex godinu dana, tri tablete dnevno. Nikakve pozitivne i negativne strane nisam osjetio za vrijeme terapije. Doktor veli da treba vremena. Nakon prestanka pijenja, 5 mjeseci lagane vrtoglavice, kao da je lagani potres. I poslije mi dao misar, 3 dnevno i nikako se probuditi od njih. Spavao sam do 15 sati dnevno a seksualni život izumro kao dinosauri. Da nije bilo velike i male nužde, ne bi se ni ustajao iz kreveta.

Sada kad me nešto uhvati, prošećem i prođe me bez ikakvih lijekova.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 01:45   #99
Quote:
niknejm13 kaže: Pogledaj post
Moje pitanje jest: Da li je Helex "težak" lijek?....
zavisi kako gledaš.
težak je jer stvara ovisnost i to gadnu ako se navučeš.
4 godine sam ga pila neprekidno i evo 2 mjeseca se lagano odvikavam.
težak sam po sebi nije.obično ne stvara neke teže nuspojave osim lagane vrtoglavice itd.bolje to piti nego antipsihotik,bilokoji.
tak da eto,probaj ga u što kraćem vremenskom periodu piti da ti se ne stvori ovisnost jer nečeš moći bez njega.a to je borba sa samim sobom
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 02:42   #100
Moram reći da mi helex jako pomaže, pijem jedan navečer od 0,25 mg

Odlično se osjećam. čak mi je sa jedne strane žao što mi nije propisan i preko dana, kad me najviše roka anks. i depra

koje doze su bilu u jednom danu kroz te 4 godine?

i koliko je potrebno da se "zakačiš"?
__________________
Tamo gdje prestaje usporedba, počinje osobnost.
niknejm13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.