Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2011., 19:48   #1
Second Hand - dječja robica

ejjj!!

..malo bi počavrljala sa mama vezano za kupnju Second Hand robice za djecu....što vi mislite o takvoj kupnji??

Bi li kupovali jeftinu dječkju robicu koja je kao nova i jako je jeftina - ali je iz Second Handa??

Zadnje uređivanje Dijana773 : 03.05.2011. at 20:04.
Dijana773 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 20:08   #2
Burza,tj. sajam na forumu su jakooooo aktivni
Jako puno se trguje,stoga mislim da sam rekla više manje sve
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 20:28   #3
kada nekom kažem da bi kupovala nekako me ljudi čudno gledaju ozbaač!!!!

Na zapadu je to najnormalnija stvar.....ali mi smo još uvijek balkanci po tom pitanju....

ja bi kupovala bez pardona.....puuno jeftnije a praktiki novo....pa zašto ne??!!
Dijana773 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 20:40   #4
O, ja sam svojoma u zadnjih godinu i pol kupila brdo toga na Rodninoj rasprodaji i nesto preko foruma. Zbilja se nade jako dobre i uscuvane robice, a po smijesnim cijenama. Uskoro je ljetna Rodnina rasprodaja i bas joj se veselim!
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 20:44   #5
većina baby robice ne stigne se bebi ni obuć, a kamoli iznosit
pogotovo veličine do 6mj(68-74cm), jer beba do tada raste kao gljivica
ja sam za
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 21:18   #6
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
O, ja sam svojoma u zadnjih godinu i pol kupila brdo toga na Rodninoj rasprodaji i nesto preko foruma. Zbilja se nade jako dobre i uscuvane robice, a po smijesnim cijenama. Uskoro je ljetna Rodnina rasprodaja i bas joj se veselim!
kak bude to tamo na rodinoj rasprodaji, nisam nikada bila, jel bude jaaako velika gužva? kakve su cijene, jel se da naći i šta npr.? kada je najbolje doći, to radi od 9 ujutro, jel tako? uf, koliko sam ti pitanja nabacala.

ja sam definitivno isto za rabljenu odjeću, uvijek mi je drago kada nešto dobijem od prijateljice za malu ili kada kupim nešto zgodno i povoljno na e.bayu ili ovdje na forumu. pa zar je to sramota? većina novih stvari izgleda tako, kao iz second hand shopa čim stvarčicu prvi puta doneseš iz dućana i opereš, izuzev neke jaako, jako skupe odjeće, zar ne? a super stvar u second handu je to što robicu odmah možeš vidjeti kakva je kvaliteta nakon višestrukog pranja...
mirelkok is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 22:28   #7
Quote:
mirelkok kaže: Pogledaj post
kak bude to tamo na rodinoj rasprodaji, nisam nikada bila, jel bude jaaako velika gužva? kakve su cijene, jel se da naći i šta npr.? kada je najbolje doći, to radi od 9 ujutro, jel tako? uf, koliko sam ti pitanja nabacala.

ja sam definitivno isto za rabljenu odjeću, uvijek mi je drago kada nešto dobijem od prijateljice za malu ili kada kupim nešto zgodno i povoljno na e.bayu ili ovdje na forumu. pa zar je to sramota? većina novih stvari izgleda tako, kao iz second hand shopa čim stvarčicu prvi puta doneseš iz dućana i opereš, izuzev neke jaako, jako skupe odjeće, zar ne? a super stvar u second handu je to što robicu odmah možeš vidjeti kakva je kvaliteta nakon višestrukog pranja...
E sad, ne znam ti za subotu kad je bas rasprodaja. Ja volontiram tamo, pa sam tamo u cetvrtak i petak. ali kazu cure da je luuudnica. Rade od 9, a vec u 8 se pocinje raditi red. I oni koji medu prvima udu imaju najveci izbor.
A cijene su odlicne! Ja sam zadnji put uzimala majice kratki rukav po 5-15 kn i to benetton i S.Oliver, HM traperice 25 kn, Benetton odlicna traper jakna 25 kn, cipele 10 kn! Ima veliki izbor robe, od skarta do odlicne brendrane robe. Treba biti brz i imati dobro oko.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 22:36   #8
prije kad me mama oblacila imala sam svu novu robu iz ducana,

kad sam pocela radit kupovala sam novo u ducanu,posto sam sad rodila i nisam imala za malca nista sve sam kupila ovdje na forumu,
a bome posto sam se i udebljala morala sam i sebe obuc opet ovdje na forumu
i ne vidim nista lose u tome...a kad me drugi pitaju odakle mi ja im lijepo kazem da sam kupilapa nisam ukrala samo ne kazem da je kupljeno rabljeno jer neki to ne shvacaju

po meni je glupo bacit 200kn sebi za majicu,a mogu si ovdje kupit 6 razlicitih,primjera radi...

i stariji sin mi je dobio puno nosene i rabljene robe nikad nisam odbila zahvalna sam da je tako

a onda sam otkrila da i ja mogu imat puno razlicitte robe za manje novacahvala forum
malena curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 22:45   #9
moja mala ima hrpu rabljene robice, što naslijeđeno a što kupljeno u second handu.
imam blizu jedan SH za djecu, robica je mrak i redovno svratim da vidim kaj ima

ne znam jel se računa ko da reklamiram ak kažem di je , blizu kvatrića, ak nekoga zanima bum napisala točno
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 22:50   #10
Meni je to najnormalnije...pogotovo kad znam da se puno odjeće pogotovo za djecu niti ne stigne ponositi...brzo sve prerastu...
__________________
Shop - Sweet mouse
paula. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 22:58   #11
Quote:
mirelkok kaže: Pogledaj post
kak bude to tamo na rodinoj rasprodaji, nisam nikada bila, jel bude jaaako velika gužva? kakve su cijene, jel se da naći i šta npr.? kada je najbolje doći, to radi od 9 ujutro, jel tako? uf, koliko sam ti pitanja nabacala.

ja sam definitivno isto za rabljenu odjeću, uvijek mi je drago kada nešto dobijem od prijateljice za malu ili kada kupim nešto zgodno i povoljno na e.bayu ili ovdje na forumu. pa zar je to sramota? većina novih stvari izgleda tako, kao iz second hand shopa čim stvarčicu prvi puta doneseš iz dućana i opereš, izuzev neke jaako, jako skupe odjeće, zar ne? a super stvar u second handu je to što robicu odmah možeš vidjeti kakva je kvaliteta nakon višestrukog pranja...
U zadnjih par puta je ludnica,ja dođem u 8 i već je red od oko 30-40ljudi.Unutra kaos, sve je nagurano tako da nakon 5 min izgleda kao tornado, ljudi trpaju sve redom u vreće pa onda kasnije biraju, pa po čoškovima ostavljaju, grozno.Ako ti treba više stvari tipa hlače, majice i cipele onda povedi nekoga sa sobom da odmah ide na cipele dok si ti na robi.Uglavnom odustala sam od toga jer nekak mi je roba jako iznošena i stara.Jedino je super za šlapice jer su po 20kn.Povoljnije stvari nađem u dućanu kad počnu rasprodaje.Ok je i za one kome trebaju kolica, kindić i ta veća oprema jer je stvarno povoljno
Komax Alpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 23:20   #12
Quote:
Dijana773 kaže: Pogledaj post
ejjj!!

..malo bi počavrljala sa mama vezano za kupnju Second Hand robice za djecu....što vi mislite o takvoj kupnji??

Bi li kupovali jeftinu dječkju robicu koja je kao nova i jako je jeftina - ali je iz Second Handa??
Iskreno, prvo mi je bilo malo nepojmljivo kupovati rabljenu robicu za bebu, ali kad sam skužila po sestrinom malom kako bebe brzo rastu a kako im zapravo puno robe treba (bljucne, pa se zasere, pa opet bljucne, pa slini, a nemam sušilicu za veš...), postala sam čest gost forumaške burze za klince. Ne znam ja što bih bez ovog foruma
Jedino za sebe ne bih baš kupila second hand, ali to je već priča za drugu temu.
Beata Kahlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 09:39   #13
Evo prodajem krasan krsni komplet za curice 0-3 mjeseca. Štrikan je, ručni rad. Sastoji se od bijele štrikane haljinice, bez rukava ukrašene roza cvjetićima na naramenicama i uz rub haljinice. Uz haljinicu ide i štrikani bijeli bolero sa roza rubom, kapica u retro stilu bijela štrikana, ukrašena roza satenskom trakicom te bijela trakica za kosu, s laganom gumicom, ukrašena roza cvjetićem. Uz sve to idu i pripadajuće štrikane bijele cipelice/šlapice ukrašene rozim cvjetićem. Presladak komplet za curicu,našoj malenoj nažalost malo premali. Ako je netko zainteresiran neka mi se javi na pp. Cijena je 250 kn. Kompletić je potpuno nov i nenošen te samo čeka bebicu koja će ga obući!!

http://img847.imageshack.us/i/fotografija1.jpg/
http://img7.imageshack.us/i/fotografija2s.jpg/
Rowena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 09:47   #14
Quote:
mirelkok kaže: Pogledaj post
kak bude to tamo na rodinoj rasprodaji, nisam nikada bila, jel bude jaaako velika gužva? kakve su cijene, jel se da naći i šta npr.? kada je najbolje doći, to radi od 9 ujutro, jel tako? uf, koliko sam ti pitanja nabacala.
A gdje su te rodine rasprodaje?
:neznalica:
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 10:42   #15
na velesajmu su rodine rasprodaje....
sad je 21.5. ali od mog odlaska ništaaaaaaa ovaj put (taj datum smo kumovi na krizmi)
ali robica je supeeer....
ja sam znala doći oko 8h i već je bio dugačak red (i predugačak)......
a počinje u 9h sa radom....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 10:59   #16
normalno da bih. meni je normalno na ebayu kupovat pakete od 10 ili 20 komada robice od privatnih prodavaca, bude po funtu-dvije cijeli paket, platis postarinu jos par funti a u paketu dodje mijesano, nesto novo, nesto rabljeno, nesto koristis pa prodas po smijesnoj cijeni, nesto odmah prodas na forumu i vratis investiciju - dovoljno je prodat komad po 10-20 kn da se vrati ulozeno... to mi je do sad bilo jako isplativo, vidjet cemo hoce li biti i kad malena jos malo poraste (dok je bila bebica sva je robica bila nova ili skoro nova, sto je starija to se duze roba nosi jer sporije rastu)
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 11:06   #17
...a kad me drugi pitaju odakle mi ja im lijepo kazem da sam kupilapa nisam ukrala samo ne kazem da je kupljeno rabljeno jer neki to ne shvacaju

hahahah kako sam se dobro nasmijala
....pa da, kupila si, nisi ukrala.....zašto objašnjavati nekolicini ljudi koji to osuđuju?!
Dijana773 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 11:28   #18
Joj, i meni je mama znala reci; Pa ne moras bas svima pricati da kupujes rabljeno...

Ja sam svojim deckima kupovala sve novo, ali su normalno nosili, i jos nose, jedan od drugoga kad prerastu. I sada im kupujem sve novo, jer nemam gdje kupiti rabljeno njihove velicine. Ali cesto znamo dobiti paket robe od jednih prijatelja sa jaaaako dobrim primanjima, koji klincima kupuju tonu robe i to samo markirane. I mene jako veseli kad to dobijemo, jer je roba u odlicnom stanju, nikad ne bi rekao da ju je neko nosio.

Za curku vecinu male robica sam dobila od starije sestre, a isto tako sam i dosta njene prerasle robice posudila frendicama. Sve dok nisam pocela ici na Rodu kupovala sam joj novo. Ali sada joj tamo uzmem zbilja odlicnih stvari. I nije mi joj zao obuci neku ljepsu makriranu stvar za vrtic, jer znam da sam je platila 20-30 kn. Normalno, i dalje joj uzimam i novu robu, ali uglavnom neke malo bolje stvari ili nesto sto nisam nasla na Rodi. Rabljeno jedino ne volim kupovati donji ves,kupace gace i carape. To mi je nekako nehigijenski, ma koliko se opralo.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 13:23   #19
nema toga sto ne bih kupila rabljeno (ako je ocuvano) osim cipela (neanatomski i nehigijenski).... sve sto mogu ubacit u vemasinu kod mene prolazi

al sto je moje, moje je, robu NE posudjujem, poklanjam, ali ne posudjujem.....
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 13:56   #20
Ja posudujem samo sestri i ona meni, ali uglavnom neku svecaniju stvar koja nam zatreba ili haljinu.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.