Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2008., 11:53   #1
Procedura poslije porođaja

Bok!
Zanima me koja je točno procedura nakon porođaja?
Odnosno jel traže u bolnici i ime oca i jel to nužno navesti?
Te kako točno teče čitava ta procedura, ali ne nužno odmah nakon porođaja, već kako teče upis djeteta, pa ime majke, oca i sl..

Hvala
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 12:33   #2
Dajte cure, što niti jedna nema iskustva s poroda?
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 14:10   #3
kad dođeš u bolnicu uzmu ti sve podatke pa i zanimanje i sl....traže i ime oca (koje koliko znam nisi dužna reć) i dopuštenje da ti ime objave u novinama.

prije otpuštanja opet dođu ko policija i sva pitanja ponovo uz neka nova, koji vam je brak , datum vjenčanja i sl (i dan danas neznam čemu ta pitanja...za ime djeteta ne pitaju...

ime djetetu daješ u općini kad dođeš izvadit Rodni list, domovnicu i izvadak iz matice rođenih....a to možeš izvadit kad bolnica pošalje potvrdu da si rodila (treba im 5-7 dana)

za izvadit te dokumente imaš 2 mj (tj za dat ime djetetu)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 15:36   #4
Mene nitko u bolnici nije pitao za oca... Traze samo tvoje papire od doktora. Kada ides doma onda traze podatke koje salju opcini ili gdje vec. Na opcini traze ime oca, ali ako ga ne zelis reci oni upisu --- i to je to.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 15:41   #5
pa tu ti je cijela tema majke i njihova zakonska prava. Imaš i prijavu djeteta i pola obitelsjkog zakona tu.
Pročitaj malo
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 21:08   #6
U bolnici se beba vodi pod prezimenom majke. Bolnički administrator te traži podatke zato što bolnica prijavljuje rođenje tvog djeteta matičnom uredu, u koji ti moraš otići prijaviti bebu u roku mjesec dana od poroda. Tamo moraš dati podatke o ocu i reći kako će se beba zvati i prezivati. U slučaju da nisi udata sporazumno se daje prezime djetetu(može majčino, može očevo ili oba prezimena), a otac potpisje izjavu o priznanju očinstva. Problem je ako si samohrana majka, a otac ne želi priznati dijete....tu je procedura malo kompliciranija i ne znam točno kako ide!
__________________
Rađam utorkom i četvrtkom...i to samo prekrasnu dječicu.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 20:02   #7
[QUOTE=mandy;12455857 i dopuštenje da ti ime objave u novinama.[/QUOTE]
nisu me to tražili

[QUOTE=mandy;12455857
prije otpuštanja opet dođu ko policija i sva pitanja ponovo uz neka nova, koji vam je brak , datum vjenčanja i sl (i dan danas neznam čemu ta pitanja...za ime djeteta ne pitaju...
[/QUOTE]

što su me pitali pri prijavi u bolnicu to je bilo to. pri otpustu ništa.
Rodila sam u Petrovoj. možda ovisi od bolnice do bolnice
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 07:02   #8
U bolnici me nisu pitali ništa osim imena bebe, a moje ostale podatke su već imali obzirom da sam nekoliko puta ležala na odjelu patološke trudnoće.

Ako otac ima drugo prezime, onda se to naknadno prijavljuje matičnoj službi prilikom prijave djeteta.

Što se tiče objave u novinama, nitko me nije ništa pitao, ali sam ja izričito (i to nekoliko puta) zabranila da se to objavi u novinama jer mi je to totalno bez veze. Naravno, idući dan je već bilo i u novinama i na radiju i svuda. Kada sam pitala sestre, one su se pravdale da te podatke daje matični ured, što je totalna glupost (ma da, odmah idući dan - mo'š mislit!). Toliko o poštivanju prava i volje rodilja...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 08:58   #9
a vidiš mene ime djeteta nitko nije pitao .....očito svi rade kako im se da..al za dopuštenje posebno za Jutarnji, posebno za Večernji....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 11:10   #10
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
U bolnici se beba vodi pod prezimenom majke. Bolnički administrator te traži podatke zato što bolnica prijavljuje rođenje tvog djeteta matičnom uredu, u koji ti moraš otići prijaviti bebu u roku mjesec dana od poroda. Tamo moraš dati podatke o ocu i reći kako će se beba zvati i prezivati. U slučaju da nisi udata sporazumno se daje prezime djetetu(može majčino, može očevo ili oba prezimena), a otac potpisje izjavu o priznanju očinstva. Problem je ako si samohrana majka, a otac ne želi priznati dijete....tu je procedura malo kompliciranija i ne znam točno kako ide!
djete se vodi pod prezimenom koje ti neve3des...ja imam dva prezimen tj. svoje i muzevo i navela sam u formularu samo muzevo tj. onako kako ce se djete prezivat i tako su ga i vodili
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.