Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2017., 16:49   #1
Dugovanje na transakcijskom racunu PBZ?

Pozdrav,

dakle, kao sto naslov govori, doslo mi je pismo na adresu u HR (gdje vise ne stanujem) da trebam podmiriti dug od nekih cca 200HRK u PBZ banci.

Naime, slucaj je sljedeci.
Racun sam otvorio jos kao student prije 5-10 godina te sam nakon studija bio aktivan korisnik ZABA banke (dakle PBZ nikako). Minus nije bio dozvoljen u PBZ i sad nakon 5 godina mi dolazi opomena da sam u minusu od 200HRK i to trebam podmiriti (pretpostavljam da su racunali odrzavanje racuna ili nesto na tu foru... no racun nisam nikako koristio).

Dakle, uopce vise ne zivim u HR i ne kuzim sto mogu uciniti da se ovaj racun zatvori buduci da fizicki ne mogu doci u HR? Pretpostavljam da ce staviti i kamate na trenutni minus ukoliko se ne plati i tako za godinu dana preci 1000kn...

Je li imao itko slicna iskustva i sto mi je ciniti?

Hvala
__________________
Ogromna kolekcija mudrih misli | Svijet izreka i citata
Nibs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 18:04   #2
Moraš fizički doći u bilo koju poslovnicu banke zatvoriti račun, sa važećom identifikacijskom ispravom izdanom u republici hrvatskoj te karticom tog računa. Ukoliko karticu nemaš, reizdavanje je 50 kn i bez nje ne možeš zatvoriti račun.
Ako ignoriraš dugovanje, ovršiti će te za taj iznos, ako nemaš sredstva u hr, nego kao većina hrvata radiš i živiš u nekoj od zemalja eu i tamo imaš račune, naplatiti će ti se sa tog računa europskim ovršnim nalogom.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 18:32   #3
znači pbz je ovo

https://www.youtube.com/watch?v=Vel3r0Dm8sU

što kad nemaš više hr dokumente ?
i pošto mu je vjerojatno kartica istekla, treba tražiti da mu uruče onda novu
naravno da ovršni europski ne ide samo tako, imaš pravo na žalbu, posebno to treba raditi jer ovrhe rade javni bilježnici u hr, što je dokazano da ne prolazi u eu, nego treba biti sudska presuda
jer ovako potošiš više da bi bankarski uljebići imali za još jedan mjesec plaće kad ti otmu tih 250 kn
ili preporučam odlazak iz eu,pa ti mogu soli na rep staviti
najbolje je kaj onda razni bilježnici ti zovu roditelje (uopće ne znam od kud im broj i pravo na to ) i traže kako da tebe kontaktiraju, kad čuju da si u pm onda počnu penzićima nekakve nebuloze pričati ( srećom stari mi je normalan, pa ga je otkantao i samo mu poklopio, šteta,ja reko što mu nije dao broj da me nazove, pa ne troši stari lovu na međunarodne pozive nego taj neki )
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 18:57   #4
Ako je nakon 5 godina uspio dobiti neko drugo državljanstvo svaka čast.
Ako nema više hr dokumente ažurirati će se novi i nema problema, samo je to malo kompliciranije jer su drugačiji uvjeti poslovanja za rezidente i ostale.
Obavijest o isteku kartice građana šalje se na kućnu adresu sa osobne iskaznice sa naznačenom poslovnicom u kojoj je nova kartica spremna za podizanje.
U svakom slučaju klijent je dužan voditi brigu o svojim računima i pridržavati se općih uvjeta poslovanja.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 01:48   #5
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Ako je nakon 5 godina uspio dobiti neko drugo državljanstvo svaka čast.
Ako nema više hr dokumente ažurirati će se novi i nema problema, samo je to malo kompliciranije jer su drugačiji uvjeti poslovanja za rezidente i ostale.
Obavijest o isteku kartice građana šalje se na kućnu adresu sa osobne iskaznice sa naznačenom poslovnicom u kojoj je nova kartica spremna za podizanje.
U svakom slučaju klijent je dužan voditi brigu o svojim računima i pridržavati se općih uvjeta poslovanja.
pa da znači da kartica je negdje, jer pbz ne dopušta da netko drugi podigne niti šalje poštom
tako da nema potrebe za naplatom reizdavanja

a za državljanstvo, argentinsku putovnicu regularno dobiješ nakon 4 g. , a neke druge u latinskoj americi može i prije ako se donese određeni iznos u zemlju i investira, tj. recimo u kolumbiji nakon 2 godine ako dobiješ dijete s kolumbijskim državljaninom i odlučiš živjeti tamo
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:53   #6
Banka ima interne akte po kojima postupa ukoliko klijent ne podigne karticu u određenom vremenu, jedan od toga je uništavanje kartice što znači da je reizdavanje nužno.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:12   #7
Isto tako bi i banka mogla nakon pet godina neaktivnosti zatvoriti račun jer je očito da se ne koristi i da na njemu nema sredstava.
Ali naravno, onda ne bi mogli dodatno zaraditi na naknadama, kamatama i ostalim troškovima...


Ne znam ima li PBZ određeni period neaktivnosti računa nakon kojeg se naknada za održavanje računa ne naplaćuje? U Zabi je to 6 mjeseci. Ako nešto takvo postoji u PBZ-u onda ti je najjednostavnije da ti netko od rodbine uplati na taj račun tih 200kn + naknadu za vođenje za narednih xy mjeseci, pa si nakon tog perioda miran. Kad drugi puta dođeš u RH zatvoriš račun i gotovo.

A europski ovršni nalog je bajka kojom bankari plaše ljude koji su odselili...
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 20:05   #8
Mokry po toj logici bi onda isto tako, na primjer da ti ne ideš kod doktora 5 godina i ne koristiš zdravstvene usluge, da ti država ukine zdravstveno osiguranje jer ti ne treba, smiješno jelda.

A kada bi samo znali kako europski ovršni nalog glatko ide, uhh

P.s.
Ljudi da li su vama sve na broju?
Otvoriš nešto, odseliš se i baš te briga. Dođe opomena i banka je kriva jer klijent nije prije puta zatvorio svoje obaveze, seriously?
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:56   #9
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Mokry po toj logici bi onda isto tako, na primjer da ti ne ideš kod doktora 5 godina i ne koristiš zdravstvene usluge, da ti država ukine zdravstveno osiguranje jer ti ne treba, smiješno jelda.
Je baš, nešto što plaćam svaki mjesec će mi ukinuti jer ne koristim. Dobar ti je primjer.

Uostalom, u općim uvjetima banke, na koje se toliko pozivaš, piše da banka može otkazati poslovanje u slučaju nepridržavanja tih istih uvjeta. Neplaćanje naknade za vođenje računa bi spadalo pod to (tzv. neuredno poslovanje). Samo eto, više se isplati zarađivati na zateznim kamatama i troškovima ovrhe.

Quote:
A kada bi samo znali kako europski ovršni nalog glatko ide, uhh
Zato je forum pun tema "Hanžeković mi ovršio račune u Irskoj/Njemačkoj"...
Glatko ide jedino u bankarskim vlažnim snovima.

Quote:
P.s.
Ljudi da li su vama sve na broju?
Otvoriš nešto, odseliš se i baš te briga. Dođe opomena i banka je kriva jer klijent nije prije puta zatvorio svoje obaveze, seriously?
Ja sam ponudio čovjeku način kako da to riješi privremeno, dok ne dođe do RH. Ne vidim da si ti, koja radiš u PBZ-u, učinila isto.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 17:24   #10
Može kao riječ igra veliku ulogu tu. Ista stvar kad netko prelazi cestu i ne gleda, može ga pogoditi auto, a i ne mora.

Što se tiče računa, postoji naknada za vođenje transakcijskog račun građana koja se svaki mjesec naplaćuje sa istog, a sredstva za to je dužan osigurati klijent sam.

Baš iz svakodnevnih slučajeva kažem da ide glatko. Isto kao što strancima nakon ulaska države u eu lako dolaze hr kazne na naplatu, ali ajde oni plate, jer ipak ovo je balkan, come on
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 09:59   #11
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Mokry po toj logici bi onda isto tako, na primjer da ti ne ideš kod doktora 5 godina i ne koristiš zdravstvene usluge, da ti država ukine zdravstveno osiguranje jer ti ne treba, smiješno jelda.

A kada bi samo znali kako europski ovršni nalog glatko ide, uhh

P.s.
Ljudi da li su vama sve na broju?
Otvoriš nešto, odseliš se i baš te briga. Dođe opomena i banka je kriva jer klijent nije prije puta zatvorio svoje obaveze, seriously?
Banka može otkazati ugovor o depozitnom raĉunu/transakcijskom raĉunu i zbog
neostvarivanja prava i neaktivnog poslovanja po ugovoru/ima od strane Klijenta ako
je razdoblje neostvarivanja prava dulje od 18 mjeseci, a saldo depozitnog
raĉuna/transakcijskog raĉuna je u visini odreĊenoj Tarifom Banke.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 13:29   #12
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Banka može otkazati ugovor o depozitnom raĉunu/transakcijskom raĉunu i zbog
neostvarivanja prava i neaktivnog poslovanja po ugovoru/ima od strane Klijenta ako
je razdoblje neostvarivanja prava dulje od 18 mjeseci, a saldo depozitnog
raĉuna/transakcijskog raĉuna je u visini odreĊenoj Tarifom Banke.
Kymatica, nisam nigdje rekla da Banka ne može zatvoriti račun klijenta, to se prakticira, doduše rijetko i isključivo kada po računu ne postoji dospjelo nepodmireno dugovanje, kao što si i navela kada je saldo depozitnog računa u visini koju je Banka internim aktima odredila, iliti u plusu, a u navedenom periodu nije aktivan.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 13:32   #13
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Kymatica, nisam nigdje rekla da Banka ne može zatvoriti račun klijenta, to se prakticira, doduše rijetko i isključivo kada po računu ne postoji dospjelo nepodmireno dugovanje, kao što si i navela kada je saldo depozitnog računa u visini koju je Banka internim aktima odredila, iliti u plusu, a u navedenom periodu nije aktivan.
pa to, neka se autor pozove na opće uvjete, zašto mu račun nije zatvoren ako je bio neaktivan. ako prodje, prodje.
ili neka uplati novac koji duguje, i pošalje original zahtjev za zatvranje računa poštom, ili poruka internet bankarstvom.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:54   #14
imao sam sličan slučaj prije 5,6 godina. Meni je također poštom dostavljena opomena za dugovanje kojom me banka pozvala na podmirenje duga na tekućem računu u iznosu od cca 100 kn + 50 kn troškovi opomene

ne budi lijen, uputio sam se u traženje mog primjerka ugovora o otvaranju tog računa (pukim slučajem ga nisam bacio),
uputio sam se, naravno na šalter, a gosin poslovođa smjene me počeo plašiti da ja to moram podmiriti jer će banka biti prinuđena ovršiti me itd.
međutim, kako nisam bio sklon nasjesti na te fore, zatražio sam izlist iz banke svih mojih transakcija po tom računu (koji me je luksuz tada koštao 50 kn).

u tom izlistu je puno lipih stvari bilo, pa sam lijepo uputio prigovor, u kojem sam naveo

 da mi je banka u posljednjih 7,8 godina preko 20 puta izvršila uplatu na račun u iznosu trenutnog negativnog salda bez odobrenja mene kao vlasnika rn. i bez slanja ikakve obavijesti o navedenim uplatama, prometu i/ili saldu istoga;
 da je banka, na temelju uvjeta poslovanja koji su vrijedili u vrijeme sklapanja ugovora o tkć. rn., u slučaju neaktivnosti računa koja je dulja od 18 mjeseci, a uz uvjet salda na računu manjeg od iznosa utvrđenog odlukom o naknadama, trebala zatvoriti račun, odnosno jednostrano otkazati ugovor ;
 zatim, da ja kao vlasnik nisam realizirao niti jednu transakciju (uplatu/isplatu) po rn. u cca 8 godina i u istom razdoblju nisam dobio nijednu obavijest banke da je rn. i dalje aktivan i/ili da postoji saldo;
 da je „aktivnost“ računa u navedenom razdoblju nastala obračunom naknada i kamata i neovlaštenim uplatama banke;
 da su sve transakcije koje su nastale u navedenom razdoblju posljedica odluka banke (bile su neke izmjene uvjeta poslovanja, izmjene odluka o naknadama i sl.) o čemu ja nisam bio obaviješten
 da je visina duga, za koji me se tereti, izmjenom uvjeta utvrđena odlukama banke na način da se opomena dostavlja tek kada dug prijeđe iznos 100,00 kn (?!). Tako su mogli doći i do 1.000, wtf !!?

Nakon što sam konstatirao prethodno navedeno, predložio sam banci:

 da vrati stanje računa na stanje salda koje je prethodilo neovlaštenim uplatama koje je vršila banka, odnosno da poništi sve transakcije po rn., a koje su nastale od strane banke bez mog znanja,
 da me kao vlasnika rn. pismeno obavijesti o vraćanju stanja tekućeg računa u prethodno stanje te
 da zatvori račun temeljem ovlaštenja iz općih uvjeta (koji su tada vrijedili) u smislu neaktivnosti računa u razdoblju duljem od 18 mjeseci ili da mi omogući zatvaranje istoga bez obveza za troškove nastale postupanjem banke bez znanja i suglasnosti vlasnika rn.

naravno, sve uz napomenu da očekujem pisani odgovor u roku od 8 dana.
Nakon toga mi se banka javila, prihvatila prijedloge te sam otišao u poslovnicu izvršiti potrebne radnje za zatvaranje računa kako je zatraženo.

Ono što je jako bitno, na kraju ne treba zaboraviti tražiti potvrdu od banke da nema nikakvih daljnjih potraživanja prema meni (tada je ta potvrda koštala 10ak kunića) da ne bi opet nekom palo napamet slično pokušati...

Na stranu što sam razočaran neposlovnim, pa i nezakonitim postupanjem banke prema meni kao bivšem klijentu, u svakom je slučaju ovo bila dobra škola meni, a kao što vidim, nažalost, banka nije izvukla puno pouke iz ovakvih slučajeva (ili je?!), pa opet provodi sličnu praksu.

Naravno, treba imati u vidu da je ova cijela akcija vrijedila u doba tadašnjih općih uvjeta, ugovora i drugih aranžmana o preuzetim obvezama (odluke banke i sl.), pa možda opisani slučaj nije dobra referenca za ponašanje u sličnoj situaciji...
southern sorrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:42   #15
Quote:
southern sorrow kaže: Pogledaj post
imao sam sličan slučaj prije 5,6 godina. Meni je također poštom dostavljena opomena za dugovanje kojom me banka pozvala na podmirenje duga na tekućem računu u iznosu od cca 100 kn + 50 kn troškovi opomene

ne budi lijen, uputio sam se u traženje mog primjerka ugovora o otvaranju tog računa (pukim slučajem ga nisam bacio),
uputio sam se, naravno na šalter, a gosin poslovođa smjene me počeo plašiti da ja to moram podmiriti jer će banka biti prinuđena ovršiti me itd.
međutim, kako nisam bio sklon nasjesti na te fore, zatražio sam izlist iz banke svih mojih transakcija po tom računu (koji me je luksuz tada koštao 50 kn).

u tom izlistu je puno lipih stvari bilo, pa sam lijepo uputio prigovor, u kojem sam naveo

 da mi je banka u posljednjih 7,8 godina preko 20 puta izvršila uplatu na račun u iznosu trenutnog negativnog salda bez odobrenja mene kao vlasnika rn. i bez slanja ikakve obavijesti o navedenim uplatama, prometu i/ili saldu istoga;
 da je banka, na temelju uvjeta poslovanja koji su vrijedili u vrijeme sklapanja ugovora o tkć. rn., u slučaju neaktivnosti računa koja je dulja od 18 mjeseci, a uz uvjet salda na računu manjeg od iznosa utvrđenog odlukom o naknadama, trebala zatvoriti račun, odnosno jednostrano otkazati ugovor ;
 zatim, da ja kao vlasnik nisam realizirao niti jednu transakciju (uplatu/isplatu) po rn. u cca 8 godina i u istom razdoblju nisam dobio nijednu obavijest banke da je rn. i dalje aktivan i/ili da postoji saldo;
 da je „aktivnost“ računa u navedenom razdoblju nastala obračunom naknada i kamata i neovlaštenim uplatama banke;
 da su sve transakcije koje su nastale u navedenom razdoblju posljedica odluka banke (bile su neke izmjene uvjeta poslovanja, izmjene odluka o naknadama i sl.) o čemu ja nisam bio obaviješten
 da je visina duga, za koji me se tereti, izmjenom uvjeta utvrđena odlukama banke na način da se opomena dostavlja tek kada dug prijeđe iznos 100,00 kn (?!). Tako su mogli doći i do 1.000, wtf !!?

Nakon što sam konstatirao prethodno navedeno, predložio sam banci:

 da vrati stanje računa na stanje salda koje je prethodilo neovlaštenim uplatama koje je vršila banka, odnosno da poništi sve transakcije po rn., a koje su nastale od strane banke bez mog znanja,
 da me kao vlasnika rn. pismeno obavijesti o vraćanju stanja tekućeg računa u prethodno stanje te
 da zatvori račun temeljem ovlaštenja iz općih uvjeta (koji su tada vrijedili) u smislu neaktivnosti računa u razdoblju duljem od 18 mjeseci ili da mi omogući zatvaranje istoga bez obveza za troškove nastale postupanjem banke bez znanja i suglasnosti vlasnika rn.

naravno, sve uz napomenu da očekujem pisani odgovor u roku od 8 dana.
Nakon toga mi se banka javila, prihvatila prijedloge te sam otišao u poslovnicu izvršiti potrebne radnje za zatvaranje računa kako je zatraženo.

Ono što je jako bitno, na kraju ne treba zaboraviti tražiti potvrdu od banke da nema nikakvih daljnjih potraživanja prema meni (tada je ta potvrda koštala 10ak kunića) da ne bi opet nekom palo napamet slično pokušati...

Na stranu što sam razočaran neposlovnim, pa i nezakonitim postupanjem banke prema meni kao bivšem klijentu, u svakom je slučaju ovo bila dobra škola meni, a kao što vidim, nažalost, banka nije izvukla puno pouke iz ovakvih slučajeva (ili je?!), pa opet provodi sličnu praksu.

Naravno, treba imati u vidu da je ova cijela akcija vrijedila u doba tadašnjih općih uvjeta, ugovora i drugih aranžmana o preuzetim obvezama (odluke banke i sl.), pa možda opisani slučaj nije dobra referenca za ponašanje u sličnoj situaciji...
Teško mi je povjerovati da ti je banka sama uplaćivala iznos salda za vođenje računa
1) redovite obavijesti o prometu po računu šalju se u periodu i distribucijskim kanalom kojeg je klijent sam odabrao.
2) zakonski rok za odgovor na reklamaciju je 15 dana od zaprimanja, a ovakvi komplicirani slučajevi idu direktno u pravnu službu
3) možeš biti razočaran sam sobom jer je vrlo neodgovorno o tebe, kao bivšeg klijenta da ne vodiš brigu o svojim obvezama i računima. Ukoliko ti račun nije bio potreban, trebao si ga odmah zatvoriti i ćao zdravo
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 13:04   #16
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Teško mi je povjerovati da ti je banka sama uplaćivala iznos salda za vođenje računa
1) redovite obavijesti o prometu po računu šalju se u periodu i distribucijskim kanalom kojeg je klijent sam odabrao.
2) zakonski rok za odgovor na reklamaciju je 15 dana od zaprimanja, a ovakvi komplicirani slučajevi idu direktno u pravnu službu
3) možeš biti razočaran sam sobom jer je vrlo neodgovorno o tebe, kao bivšeg klijenta da ne vodiš brigu o svojim obvezama i računima. Ukoliko ti račun nije bio potreban, trebao si ga odmah zatvoriti i ćao zdravo
ad uvod) upravo je to razlog što je došlo do tog duga, dakle, klijent nije godinama dobivao nikakve obavijesti jer duga nije bilo. pretpostavljam da je banci iz nekih drugih razloga poslovno zanimljivo prebrojavati nepostojeće klijente...ono, hvalimo se da imamo x otvorenih računa, a u stvari 10% njih je neaktivno...nije mi jasno kako je to moguće, ali izvadak iz dnevnika ne laže
ad 1) riječ je o proizvodu koji je u doba kad se ugovarao bio besplatan, a naknadno je postao naplatan, naravno, odlukama Banke
ad 2) nije naglasak na roku, nego na tome da se u ovom slučaju banka pokrila po ušima, pretpostavljam zato što nije bila u pravu
ad 3) ovaj slučaj neaktivnosti klijenta je opisan u većini ugovora o vođenju računa, a namjena te klauzule je upravo izbjegavanje ovakvih situacija. Poanta je da se banka odlučila u utjerivanje nepostojećeg duga iako je redovni put (otkaz ugovora za 18mjesečnog neaktivnog klijenta) bio puno logičniji I poslovno prihvatljiviji i za banku i za klijenta...
southern sorrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:22   #17
Ako je proizvod u doba ugovaranja bio besplatan, a odlukom banke se od x dana počela naplačivati naknada, klijent je sam dužan voditi brigu da od tog x datuma sredstva za naplatu računa budu raspoloživa na istom, a ukoliko se klijent ne slaže sa novim općim uvjetima poslovanja, slobodan je zatvoriti račun/e prije stupanja na snagu novih uvjeta.
A odluku o zatvaranju nekativnih računa, ukoliko po istima ne postoji dugovanje banka interno donosi o čemu obavještava klijenta, ali ne zatvara račun automatski svakom već je to mogućnost a ne must do thing.
Vjerojatno bi ti ga zatvorili da u tom periodu nije bilo postojećih dugovanja, ovako se nadređenom kadru jednostavno nije dalo natezati sa takvim stvarima, ali se to odvijalo danas, odgovor banke bio bi itekako drugačiji.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:45   #18
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Ako je proizvod u doba ugovaranja bio besplatan, a odlukom banke se od x dana počela naplačivati naknada, klijent je sam dužan voditi brigu da od tog x datuma sredstva za naplatu računa budu raspoloživa na istom, a ukoliko se klijent ne slaže sa novim općim uvjetima poslovanja, slobodan je zatvoriti račun/e prije stupanja na snagu novih uvjeta.
A odluku o zatvaranju nekativnih računa, ukoliko po istima ne postoji dugovanje banka interno donosi o čemu obavještava klijenta, ali ne zatvara račun automatski svakom već je to mogućnost a ne must do thing.
Vjerojatno bi ti ga zatvorili da u tom periodu nije bilo postojećih dugovanja, ovako se nadređenom kadru jednostavno nije dalo natezati sa takvim stvarima, ali se to odvijalo danas, odgovor banke bio bi itekako drugačiji.
Sve je to ok, ali mi nikako nije opravdano uputiti prvo pisamce da ne kažem "čestitku" nakon 8 godina neaktivnosti, a unutar toga perioda neovlašteno (uplatama) operirati po računu klijenta bez ikakvih prethodnih ili naknadnih obavijesti, s ciljem umjetnog zadržavanja aktivnog statusa klijenta...?!
Je li bi onda, slijedeći tu logiku, bilo u redu da banka po osnovi vlastite samovolje skine s računa klijenta neki proizvoljni iznos na ime neke obveze koja nije ugovorena?! dakle, da je banka nastavila tu svoju praksu, kako bi održavala status fiktivno aktivnog klijenta, o svome trošku, ja za to ne bi znao, ali ne bi me bilo ni briga (što ne znači da je to ponašanje legalno?!). Ovako je banka htjela na silu nastaviti poslovni odnos bez, u poslovnom svijetu, normalnog pitanja želite li da nastavimo ili da raskinemo ugovor... uostalom, koji bi bio smisao klauzule o ovlaštenju za raskidanje ugovora koji je neaktivan?
I dalje mislim, slijedom rečenoga, da je u ovom slučaju riječ o neposlovnoj praksi, koja za posljedicu ima neosnovano prihodovanje po osnovi duga kojeg je isključivo generirala banka, zbog svojih razloga, mimo znanja i volje klijenta, u najmanju ruku, mimo dobre poslovne prakse i načela bona fide. Također, mislim da će, nažalost, na 1.000 tako zatvorenih računa samo par promila klijenata imati volje i živaca da na ovaj način pristupi ovom problemu i da ne pruži banci zadovoljstvo prihodovanja par sto tisuća laganih kunića u režimu APP, nit orao nit kopao...
have a nice day
southern sorrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:13   #19
Meni je banka (ne pbz) propustila actually zatvoriti račun koji sam došla zatvoriti kada i kredit u toj banci, a djelatnica je napravila propust i uredno je račun ostao otvoren i po njemu se vuklo 23 kn duga zbog naplaćene naknade mjesecima, dok nisam izvadila svoj hrok I vidi vraga! Tako da je sve moguće.

Od tad redovito vadim hrok I imala sam već 2 opravdane reklamacije, od kojih jednu u PBZ. Tako da, svašta je moguće.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:44   #20
Propust djelatnika je opravdana reklamacija koja se ne smije dogoditi i greška banke, odnosno djelatnika je neupitna, a i za što je djelatnik sankcioniran.
Ovdje se radi o odgovornosti klijenta jer ignorira svoje obaveze, a to je plaćanje naknade za vođenje računa.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.