Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2015., 12:35   #1
Psihofarmaci: Brintellix

Pozdrav svima!

Propisan mi je Brintellix (10mg, ujutro) zbog anksioznosti & paničnog poremećaja.
Nisam još nikad pila ovakav tip lijekova.
Ima li nekoga s iskustvima?
Znam da je sve individualno...ali zanima me jeste li ga pili, ako da - za što i je li vam pomogao, nakon koliko, jeste li imali kakve nuspojave, jeste li odmah pili punu dozu ili postepeno povećavali...?
Ili niste pili, ali imate neke druge info o lijeku...?
Mene strah
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 21:13   #2
Pijem ga zbog depresije/anksioznosti i mogu ti reć da mi fakat pomaže, super sam zadovoljna s njim.

Prvo sam tjedan dana pila pola tablete, pa poslije cijelu, jedino što sam prva dva tjedna imala gadne mučnine, ali kažem, sad je sve oke i super mi je.
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 11:58   #3
Quote:
Alexiss kaže: Pogledaj post
Pijem ga zbog depresije/anksioznosti i mogu ti reć da mi fakat pomaže, super sam zadovoljna s njim.

Prvo sam tjedan dana pila pola tablete, pa poslije cijelu, jedino što sam prva dva tjedna imala gadne mučnine, ali kažem, sad je sve oke i super mi je.
Hej, drago mi je da ti je super
Evo ja sam danas počela s 1/4 tablete od 10mg, pa ću povećavati.
Vezano uz mučnine - jesu ti one bile samo nakon uzimanja tablete ili cijeli dan?
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 16:42   #4
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Hej, drago mi je da ti je super
Evo ja sam danas počela s 1/4 tablete od 10mg, pa ću povećavati.
Vezano uz mučnine - jesu ti one bile samo nakon uzimanja tablete ili cijeli dan?
Više manje skoro cijeli dan, i tako 2 tjedna...
Bilo je teško, ali eto, mislim da se isplatilo.
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 14:43   #5
Pijem 10 mg ujutro već pola mjeseca. Imam mučninu i slabo mi je 2 sata nakon što ga popijem, pa prestane, pa opet nakon par sati muka i slabo. Što ga duže pijem, to mi mučnine traju kraće ali nisu prestale. Ne osjećam nikakve pozitivne promjene za sada (pijem ga zbog poremećaja prilagodbe i socijalne fobije).
Cura3106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 12:13   #6
Evo meni je danas treći dan na punoj dozi (10mg, ujutro).
Imam povremene nalete mučnine, ali mi je teško reći jel to baš od tableta, jer su mi naleti mučnine i inače prisutni kao simptom anksioznosti.
Ono što sam do sada definitivno primjetila kao nuspojavu je porast depresivnih simptoma i svrbež. Svrbež bude na raznim dijelovima tijela svakih cca sat vremena, intenziteta kao da je npr. upikao komarac, ali brže prođe. Piše u uputi da je to moguća nuspojava, a i kako nije ništa tako neugodno, to me ne brine. Više me brine da mi tablete ne budu djelovale.
Vi koji pijete, plz javljajte kak vam ide...
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 00:02   #7
I ja sam ga pila zbog depre i anksioznosti. U prvih tjedan/ dva ko da me vracalo na prvobitno stanje depre, ali s vremenom mi je postajalo sve bolje i pila sam 2,5 mg na dan. Sad više ništa ne pijem.
I nije imao utjecaja na probavu kao ostali AD-i.
Nyssa al Ghul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 12:04   #8
Quote:
Nyssa al Ghul kaže: Pogledaj post
Sad više ništa ne pijem.
Ovo zvuči kao čarolija
Hvala ti na informacijama/iskustvu.
Meni je ovo prvi AD, pa me panika hvata oko svega (mislim, i inače me hvata ).
Dala sam svojima br tel od centra za krizna stanja na Rebru ak primjete da se čudno ponašam
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 16:12   #9
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Propisan mi je Brintellix (10mg, ujutro) zbog anksioznosti & paničnog poremećaja.
Nisam još nikad pila ovakav tip lijekova.
Ima li nekoga s iskustvima?
Znam da je sve individualno...ali zanima me jeste li ga pili, ako da - za što i je li vam pomogao, nakon koliko, jeste li imali kakve nuspojave, jeste li odmah pili punu dozu ili postepeno povećavali...?
Ili niste pili, ali imate neke druge info o lijeku...?
Mene strah
Farmacija ima od Vas samo profita. U cilju im je da od Vas urade bolesne, a ne zdrave ljude. Tako da nikakve tablete ti neće pomoći trajno da se izlječiš. Jedi zdravu hranu. Nar, jabuku, bijelu luk, hren, papriku, krastavce, boraniju. Bavi se nekim aktibvnostima. Promijeni okruženje. Pij sirutku i nikad više nećeš biti bolesna niti imati kakav poremećaj.
caroline_county is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 11:13   #10
Lijepi pozdrav svima.ja sam na Brintellixu radi kronicnog umora i anksioznog depresivnog poremecaja. terapijju sam tek zapoceo sa dozom od 5 mg. i pijem tek 5 dan.moja nuspojava je da nakon druge tablete nisam mogao spavati cijelu noc niti minute nisam usnuo, a iduci dan sam se osjecao katastrofalno lose.sad pijem diazepam skupa Brintellixom pa imam kakav takav san.Jel jos netko imao takvih nuspojava sa poremecajem spavanja?
chicano is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 11:32   #11
Quote:
chicano kaže: Pogledaj post
Jel jos netko imao takvih nuspojava sa poremecajem spavanja?
Nisam. Jel piješ tabletu ujutro ili navečer? Možda bi pomoglo da piješ ujutro, pitaj dr. Imaš li i inače problema sa spavanjem? Možda je samo loš dan/dani, ne nužno nuspojave lijeka...
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 13:15   #12
Nadam se da je samo los dan jer inace me mucila nesanica ,ali nikad tako i jos k tome uzasna zabrinutost.Uglavnom moram se nakon 7 dana javiti doktoru po dogovoru.
chicano is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 14:32   #13
Quote:
chicano kaže: Pogledaj post
Nadam se da je samo los dan jer inace me mucila nesanica ,ali nikad tako i jos k tome uzasna zabrinutost.Uglavnom moram se nakon 7 dana javiti doktoru po dogovoru.
Vjerujem da će ti to proči. Ja sam prvih cca 2 tjedna imala jako pogoršanje depresivnih simptoma. Kod tebe je zabrinutost. Pričekaj, nadam se da će proći. Javi kako je bilo kod dr.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:53   #14
Pozdrav svima kakva je situacija,ide li sta na bolje???
chicano is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 17:32   #15
Quote:
chicano kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima kakva je situacija,ide li sta na bolje???
Evo ja sam sad na 1,5 mj pijenja. Bolje je. Nisam još dobro (skroz okej), ali smanjili su mi se anksiozni i depresivni simptomi. Nadam se da će se pozitivno djelovanje još povečati.
Recimo da mogu skoro pa okej funkcionirati sa 10mg Brintellixa (ujutro) i 0,5 Misar SR-a (navečer), ali me alprazom jako uspavljuje pa sve čekam da mi ni on neće trebati.
Uz to još vježbam i autogeni trening i vježbe disanja i pomažem si KBT tehnikama kad anksioznost poraste ili kod izlaganja strahovima.
Poboljšanje vidim na način da rjeđe dolazi do porasta anksioznosti (i panic attacova) i imam više volje/energije/motivacije za 'raditi stvari'.
Kako je kod tebe?
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 20:58   #16
Uh da dosta toga ti pijes,vjerovatno cu i ja morati povisiti dozu.cekam nalaze rtg-a pluca i srca.obavio eeg glave i na srecu sve je ok.Inace velika anksioznost je prisutna tj. pojacani su mi svi simptomi.osjecam kao da imam virozu par dana pa sad vise i neznam dal i to spada u nuspojave.
chicano is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 18:13   #17
Pozdrav.
Možete mi reći cijenu Brintellixa 10 mg. Doc mi je rekla samo da je skup i to je to.
Hvala
NoBruZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 09:16   #18
Quote:
NoBruZg kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Možete mi reći cijenu Brintellixa 10 mg. Doc mi je rekla samo da je skup i to je to.
Hvala
10mg, kutja od 28 komada, oko 60 kn (uz participaciju i dopunsko zdravstveno).
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 22:03   #19
Ja sam uz participaciju platio 28 komada od 5 mg oko 30 ak kuna.
chicano is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 12:15   #20
Hvala na odgovorima
NoBruZg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.