Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2009., 05:19   #21
Quote:
stobrečka kaže: Pogledaj post
moje dijete je radilo cijelo ljeto i zaradila je za maturalno putovanje i đeparac

znači,nisam ništa osobno potrošila osim -zabrinutosti-dok je u Barceloni i okolini
ona je cijelo ljeto radila u pizzeriji i čistila je apartmane

mislim da i drugi srednjoškolci također mogu zaraditi nešto novaca,nemoraju baš sve ,ali malo pomoći roditeljima dosta olakša

ovo je ljeto isto radila ii platila je upis na fax i nešto si je garderobe i sitnica kupila
Eh , ta Barcelona! Sjećam se ko danas, ispraćaj roditelja, djeca sretna, noć, autobusi. Obećana Barca, Madrid, luksuzni brod, Portugal, ma milina!! Ako je za sreću djece, šta je to 8,9 tisuća kuna?! Pa generacijama je to top destinacija i maturalac! Djeci oči sjaje od sreće i zadovoljstva! Naravno pa tko bi im zamjerio na tome?! Roditelji očekuju svaku porukicu sa puta - sad pijemo koktele na kruzeru, sad ovo, sad ono. Da bi se to pretvorilo u pravu Hrvatsku priču: kruzer (obećani luksuzni brod) je zahrđali, stari trajekt, Djeca busom (organizator ekskurzije je prevoznička tvrtka) dnevno prelaze 600, 700 km (kažem ženi: čekaj jučer 700 km, danas 650, koliko sutra, pa oni nisu normalni, kako ih nije sram? Treba preći 700 km u danu,jadna djeca!), hotel je šupa u predgrađu, itd... Da ne ostane na tome, naravno da je mala dobila temperaturu 40!!!!! Jebem ti maturalac! Bio nam je ko petak 13!! Kad se vratila bili smo presretni i preljuti na sebe i na druge. U zraku je ostalo pitanje: kako je moguće da se takve prevare događaju svake godine i da nitko ne reagira?! Profesori pogotovo? Djeci nije za zamjeriti. Iako se i našoj kćeri digne kosa na glavi kad se sjeti tog "predivnog maturalca"! Pa još novac?!
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 07:06   #22
Quote:
KuiperBelt kaže: Pogledaj post
eh osmoškolski, kad je to bilo

tu smo bili na Motovun-Brijuni
i mi..u kombinaciji sa Slovenijom ..Most na Soci, Kranjska Gora..
Škocjanska Jama..Motovun..Porec, Brijuni, Pula..baš nam je bilo super
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 07:25   #23
Da su maturalci preskupi - jesu. Do granice svinjarije. Prije nekoliko dana je bila upravo ta tema na "Potrošačkom kodu". Ali nema kod nas mehanizma koji bi agencijama stao u kraj. A ni volje.

Drugi dio priče su naše preniske plaće. Do i ispod granice svinjarije. Boravak negdje ima svoju ekonomsku cijenu. To što naši poslodavci na nama zarađuju jahte, helikoptere i luksuzni život, a po medijima krvare iz svih kapilara kako su oni zapravo pravi dobrotvori i socijalne institucije, to je druga strana priče. Ni za to nema ni mehanizma ni volje da ljudi konačno počnu zarađivati za dostojanstven život.

Kad spojimo to dvoje - dobijemo maturalac za koji šljakamo 2 mjeseca (ako imamo sreće).

Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Mislim da će puno prije nego što se povuče pitanje plaćanja maturalca, javiti se problem toga što nitko neće djecu željeti voditi na maturalac... Oni idu s lošim namjerama i u tome ih jedan - dva odrasla pratioca nikako neće sve i u svemu uspjeti spriječiti... A to je opasno. I nikome potrebno.
Strašno. Ovo zvuči kao da na putovanje vodite zatvorenike iz Alcatraza, a ne djecu u čijem ste odgoju i sami sudjelovali.

Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Najčešće sebe...

Ide se prvi put:
a) opiti
b) napušiti
c) poseksati
d) sve od navedenog
I ovo je prestrašno. Ma treba tu djecu sve u popravni dom... Skupa sa roditeljima...

Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Neki da, neki ne jer ne smiju van u sedmom razredu (ti zalupani, staromodni starci ih ne puste), ali novi je trend probati većinu tih stvari baš na maturalcu...
Jesam spomenula da idem na maturalac ovo ljeto? Već mi je sad kad se sjetim
Ako ti se tako ne ide i zgražaš se nad tim - nemoj ići. Cijelo vrijeme ti pišeš kao da su škola i prosvjetari savršeni i mučenici, a roditelji i djeca su raspuštena rulja koja postoji samo da bi činila grozne stvari. S takvim stavom, ja moje djete s tobom ne bih ni pustila na ekskurziju. Jer osoba koja bi je apriori gledala kao raspuštenu malu zločinku koja samo čeka da počini nešto od tih strašnih stvari koje si ti navela, smatram da nije u stanju kvalitetno boraviti s djecom.

Ne kužim - ako zaista imaš takvo mišljenje o roditeljima i djeci, zašto uopće radiš u prosvjeti?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 07:32   #24
Quote:
Annie Dawn kaže: Pogledaj post
Ljudi je li to moguće?

Je li doista moguće da se u ovoj zemlji smatra normalnim da čovjek koji dobiva najčešću plaću u ovoj državi od 3.500,00 kn radi skoro PUNA DVA MJESECA da bi platio maturalno putovanje svog djeteta!

Dobili smo ovih dana neke ponude: od 2700 do 3700 kn.
To piše u prvom redu.
U drugom piše da se izleti plaćaju dodatno - pa sam to izračunala još 100-120 Eur - 750-1000 kn!
U trećem redu piše da se još obavezno mora doplatiti 280 kn za zadnje noćenje (!!!!!) - zašto to onda ne piše u prvom redu?!
Još dodati na to džeparac, barem 200 Eur - 1500 kn
još dodati na to barem 1000 kn, jer ćeš morati kupiti djetetu neku robu za to sve, nešto malo bolje od onog što ima za normalno!

Naravno, prošli smo iznos dvije plaće, ali neka....

Jel moguće da smo svi tako bogati da nam tolika lova ne predstavlja problem?

Ima još bolje pitanje, blliže istini:

Jel moguće da svi smatramo da je sasvim normalno da uzimamo kredit za 7-dnevno putovanje?

Jel doista nema kritične mase u ovom ispaćenom narodu koja će imati snage reći da tome treba doći kraj!
Šta se ne mogu djeca lijepo provesti na neki skromniji način?
Nije li cilj maturalca da budu skupa, da nešto vide, da se malo iznapijaju i malo možda s nekim povole, a ne da roditelji završe u sužanjstvu banaka?

Recite, šta mislite o tom?

Naravno da nije normalno...

Pljačka koja se zove maturalci već je prevršila svaku mjeru. Za 5 ili 6 dana mora se platiti toliko koliko bi na normalan način ( dakle, u hotel ) čovjek mogao biti dva tjedna na moru. Ili negdje drugdje, svejedno.
Naravno, ako treba platiti ekstra zaradu agencijama, mito ravnatelju i slične bakanalije, niti ne može manje koštati...

Rješenje?

Jednostavno bojkotirati maturalac. Uostalom, i tako se s maturalca u zadnje vrijeme nosi samo svinjska gripa...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 08:38   #25
neznam zašto se na te maturalce mora ići van Hrvatske koji koštaju cijelo bogatstvo a djeca najviše vremena provedu u autobusima tj., vožnji,pa ima i kod nas lijepih mjesta gdje se može otići i možda po povoljnijoj cijeni,neznam,iskreno da moje dijete mora ove godine ići na maturalac mislim da ne bi išlo ,plaće su koma ,računi svaki dan veći,cijene hrane svaki dan poskupljuju,a da štedim neznam kako i na čemu,jer sad imamo za pristojan život,nefali im ništa niti za jesti niti za piti,al da dižem kredit za to nema teorije,naravno da bi mi bilo žao da neide ali jbg., nebi se imalo od kud,a mi isto roditelji uvijek šutimo na tim sastancima i kad učitelj pita ima li tko šta za reći svi šutimo i njima je to naravno znak da se slažemo sa svima,normalno da ne bi ispali jadni ili nešto slično....

i dok god šutimo tako će biti,tražit će se ogromne pare za maturalce a roditelji će si doma čupati kosu iz glave kako to platiti da njegovo dijete ide i da nebude izdvojeno od ostalih...
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 08:43   #26
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Neki da, neki ne jer ne smiju van u sedmom razredu (ti zalupani, staromodni starci ih ne puste), ali novi je trend probati većinu tih stvari baš na maturalcu...
Jesam spomenula da idem na maturalac ovo ljeto? Već mi je sad kad se sjetim

vidiš, jednu takvu koja isto kao ti radi u prosvjeti, a djecu smatra najvećim živućim zlom, sam prijavila ministarstvu ..i opet bi


ot - cijene su pretjerane odavno, ali kod nas su cijene svega pretjerane, tako da - slažem se s KatarinomOS - nije ti dijete odjednom "skočilo" u 4. srednje, pa si se iznenadio ...s djecom uvijek treba razmišljati unaprijed
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 09:28   #27
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Strašno. Ovo zvuči kao da na putovanje vodite zatvorenike iz Alcatraza, a ne djecu u čijem ste odgoju i sami sudjelovali.
Na koji način razrednica od 5. do 8. osnovne koja im, recimo, ujedno predaje povijest, značajno sudjeluje u odgoju te iste djece?

Inače, uopće ne kužim zašto napadate SamoMaloSebe. Jel vi kao razrednici imate drugačija iskustva ili na to gledate kao roditelji?

Ovo što je SamoMaloSebe napisala sigurno se ne odnosi na SVU djecu, ali da takvih u svakom razredu ima, ima.

OT. Cijene su visoke u odnosu na to koliku većina ljudi ima plaću. Inače, ne znam baš da se cijena tog jednotjednog putovanja razlikuje od bilo kojeg drugog putovanja preko agencije.

Zadnje uređivanje higijeničarka : 01.10.2009. at 09:38.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 09:37   #28
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ne kužim - ako zaista imaš takvo mišljenje o roditeljima i djeci, zašto uopće radiš u prosvjeti?
O čemu se ovdje govori? Zar zaista nije jasno da u razredu od 28 učenika su možda 2 - 3 problematična djeteta (u pravilu u kombinaciji s isto takvim roditeljima). I kada ih sve odvedeš na maturalac i ta dva - tri naprave probleme, završe u bolnici, skrše nešto po hotelu, skuplja ih se po policiji, nitko, ali NITKO neće reći: "Gle kako su profesorice lijepo pazile i dobro ogranizirale maturalac za 25 učenika", nego: "Vidi kako nezainteresirane kuje koje imaju mjesece godišnjega ne paze na našu djecu na maturalcu, nego samo idu besplatno na atraktivne izlete, a djeci daju nek piju, puše, razbijaju, dopuni praznine.... Baš, mogli bi ih i ministarstvu prijaviti." Đis. Često se stvarno pitam zašto se trudim i ubijam za te klince, kad se uvijek na glas govori samo o lošemu. Pohvalit će te potihom nasamo, među sobom, ali popljuvati... E, za to se uvijek nađe volje i vremena.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 09:53   #29
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
O čemu se ovdje govori? Zar zaista nije jasno da u razredu od 28 učenika su možda 2 - 3 problematična djeteta (u pravilu u kombinaciji s isto takvim roditeljima).
Nigdje se iz tvojih postova nije moglo iščitati: 2-3 problematična djeteta:

"Oni idu s lošim namjerama i u tome ih jedan - dva odrasla pratioca nikako neće sve i u svemu uspjeti spriječiti... "

"novi je trend probati većinu tih stvari baš na maturalcu..."

Trendove ne čine pojedinci.

Quote:
Često se stvarno pitam zašto se trudim i ubijam za te klince, kad se uvijek na glas govori samo o lošemu. Pohvalit će te potihom nasamo, među sobom, ali popljuvati... E, za to se uvijek nađe volje i vremena.
Ako se ubijaš za njih, onda ti baš i ne ide.

A ovo o pohvalama i pljuvanjima nije istina. Bar ja nisam teška za pohvaliti ikoga i mojim tetama iz vrtića dižem spomenik, zaslužile su ga. I govorim to svima koji hoće slušati. Jer smatram njihov rad dovoljno vrijednim da svatko treba znati za takve slučajeve. Ali nikada od njih nisam čula da su djeca ovakva ili onakva, da su današnje generacije (i djece i roditelja) ovakve ili onakve... Tako će biti i kad krene u školu. A ako nešto zaslužuje pljuvanje - što bih onda trebala, šutiti?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 10:29   #30
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
O čemu se ovdje govori? Zar zaista nije jasno da u razredu od 28 učenika su možda 2 - 3 problematična djeteta (u pravilu u kombinaciji s isto takvim roditeljima). I kada ih sve odvedeš na maturalac i ta dva - tri naprave probleme, završe u bolnici, skrše nešto po hotelu, skuplja ih se po policiji, nitko, ali NITKO neće reći: "Gle kako su profesorice lijepo pazile i dobro ogranizirale maturalac za 25 učenika", nego: "Vidi kako nezainteresirane kuje koje imaju mjesece godišnjega ne paze na našu djecu na maturalcu, nego samo idu besplatno na atraktivne izlete, a djeci daju nek piju, puše, razbijaju, dopuni praznine.... Baš, mogli bi ih i ministarstvu prijaviti." Đis. Često se stvarno pitam zašto se trudim i ubijam za te klince, kad se uvijek na glas govori samo o lošemu. Pohvalit će te potihom nasamo, među sobom, ali popljuvati... E, za to se uvijek nađe volje i vremena.

iz tvojih postova se nigdje ne vidi da govoriš o 2-3 lošija učenika što ti je već i Shtefy kvotala

i da, prijavit ću svakog nastavnika za kojeg smatram da ne radi svoj posao kako treba, ali ću isto tako i pohvaliti one za koje smatram da su to zaslužili (a ima i takvih koji svoj posao rade s ljubavlju )

i imam napade od takvih koji taj posao rade zato što je državna firma, sigurna plaća, puno praznika i iz svih drugih KRIVIH razloga
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 10:59   #31
Quote:
tindlbel kaže: Pogledaj post
neznam zašto se na te maturalce mora ići van Hrvatske koji koštaju cijelo bogatstvo a djeca najviše vremena provedu u autobusima tj., vožnji,pa ima i kod nas lijepih mjesta gdje se može otići i možda po povoljnijoj cijeni,neznam,iskreno da moje dijete mora ove godine ići na maturalac mislim da ne bi išlo ,plaće su koma ,računi svaki dan veći,cijene hrane svaki dan poskupljuju,a da štedim neznam kako i na čemu,jer sad imamo za pristojan život,nefali im ništa niti za jesti niti za piti,al da dižem kredit za to nema teorije,naravno da bi mi bilo žao da neide ali jbg., nebi se imalo od kud,a mi isto roditelji uvijek šutimo na tim sastancima i kad učitelj pita ima li tko šta za reći svi šutimo i njima je to naravno znak da se slažemo sa svima,normalno da ne bi ispali jadni ili nešto slično....

i dok god šutimo tako će biti,tražit će se ogromne pare za maturalce a roditelji će si doma čupati kosu iz glave kako to platiti da njegovo dijete ide i da nebude izdvojeno od ostalih...
slazem se s ovim..
još su ove godine u Španjolskoj dobili gratis svinjsku gripu
..
bolje da se ide u Hrvatsku..ima toliko lijepih mjesta za vidjeti
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 11:10   #32
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
O čemu se ovdje govori? Zar zaista nije jasno da u razredu od 28 učenika su možda 2 - 3 problematična djeteta (u pravilu u kombinaciji s isto takvim roditeljima). I kada ih sve odvedeš na maturalac i ta dva - tri naprave probleme, završe u bolnici, skrše nešto po hotelu, skuplja ih se po policiji, nitko, ali NITKO neće reći: "Gle kako su profesorice lijepo pazile i dobro ogranizirale maturalac za 25 učenika", nego: "Vidi kako nezainteresirane kuje koje imaju mjesece godišnjega ne paze na našu djecu na maturalcu, nego samo idu besplatno na atraktivne izlete, a djeci daju nek piju, puše, razbijaju, dopuni praznine.... Baš, mogli bi ih i ministarstvu prijaviti." Đis. Često se stvarno pitam zašto se trudim i ubijam za te klince, kad se uvijek na glas govori samo o lošemu. Pohvalit će te potihom nasamo, među sobom, ali popljuvati... E, za to se uvijek nađe volje i vremena.
Sve točno kažeš! Problem je jedino taj, što taj depresivnopodcjenjivačkopljuvački stav naši ljudi imaju o svemu! Naravno, jer puno je lakše sjediti i psovati i ovo i ono, nego li se ustati i nešto sam napraviti, urediti, ispraviti. Pa većina nema blage veze o životu. Zamisli onda zadovoljstva za tako neku spodobu, kad uhvati priliku da popljuje , recimo profesoricu!!! Vi ste im kao šlag na tortu. Popljuvati vozača busa, pekara,čistača, to je super, ali profesoricu (koja se jadna ispati da dovede u red 30- tak mladih osoba, vrele krvi) to je ipak nešto posebno! Gledam neki dan 5,6 besposlenih umirovljenika kako stoje i komentiraju rekonstrikciju ceste, pruge, vodovoda, plina, itd.. Šta pričaju? Ma pljuju sve u 16 po izvođačima (arhitekte, inžinjere)! Kolko to traje, kako to rade, pa kad će biti gotovo, ne može čovjek proći ulicom, ja bi to ovako?! Halo?! Neki imaju i 4 razreda i cijeli život su bili najgori šljakeri što postoje! Nisam čuo da je neko rekao: super to rade, treba to sve znati uskladiti, svaka čast, itd.. Toga kod nas nema. Pljuj braco po drugima i automatski pravi sebe velikim (svjestan da si bezveznjak)!
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 11:19   #33
Htjela bih se uključiti, bez obzira što nemam dijete srednjoškolske dobi, ali eto nije nedavno bilo da sam ja išla na maturalac. Za srednjoškolski sam definitivno za da se ide van Hrvatske, istina je da zbog prilika djeca neće možda imati priliku vidjeti ono što mogu na maturalcu. I NE NIJE ISTINA da se na maturalac ide napiti, poseksati ili kaj ste već sve negativno napisali!! Mi smo išli u Italiju i na planu je bilo par gradova, i bilo nam je super, vidjeli smo sve, kulturno smo se obrazovali, da, popili smo, ali nitko toliko da nije mogao hodati. Na kraju smo od hotela dobili POHVALNICU da smo najbolji razred koji je ikada bio kod njih!! Ne sjećam se cijene točne, no znam da nije bilo prepreskupo, vidim da neki spominju 8000 kn i više. Naravno, starci su počeli štediti ranije, ipak se o maturalcu priča skoro godinu dana unaprijed.

Moje mišljenje je da treba ići na maturalac, i da nismo svi problematici koji se samo idu iznapijati! A iskustvo je za cijeli život, dan danas volim pogledati fotke s maturalca, i mislim da mojima ni u jednom trenutku nije palo na pamet da mi to ne priušte (ne, nismo tajkuni, ali se uštedilo, ipak je maturalac jednom u životu)!
__________________
miš došao 06.10. :)
ArwenZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 11:26   #34
Mislim da i djeca koji put znaju biti jako okrutna...prošle godine moja sestra je trebala ići na maturalac, naravno moji su htjeli da ide i povodom toga je bio roditeljski. Igrom slučaja sam išla sa mamom na taj roditeljski i njihova raska je doslovce plakala; ženu su toliko ispilili da ih najrađe nije htjela ni voditi; ona im je držala predavanje o lijepom ponašanju na maturalcu, a oni njoj ni pet ni šest da šta ona ima njima pričati o lijepom vladanju da se već generacijama priča kako je ona bila pijana ko drvo na maturalcu i to toliko da je išla u bolnicu na ispumpavanje!! a stvar je da žena ima hipertireozu i bilo joj je jako pozlilo od živciranja valjda i završila je na hitnoj u Pragu
irmichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 11:29   #35
Quote:
ArwenZG kaže: Pogledaj post
Htjela bih se uključiti, bez obzira što nemam dijete srednjoškolske dobi, ali eto nije nedavno bilo da sam ja išla na maturalac. Za srednjoškolski sam definitivno za da se ide van Hrvatske, istina je da zbog prilika djeca neće možda imati priliku vidjeti ono što mogu na maturalcu. I NE NIJE ISTINA da se na maturalac ide napiti, poseksati ili kaj ste već sve negativno napisali!! Mi smo išli u Italiju i na planu je bilo par gradova, i bilo nam je super, vidjeli smo sve, kulturno smo se obrazovali, da, popili smo, ali nitko toliko da nije mogao hodati. Na kraju smo od hotela dobili POHVALNICU da smo najbolji razred koji je ikada bio kod njih!! Ne sjećam se cijene točne, no znam da nije bilo prepreskupo, vidim da neki spominju 8000 kn i više. Naravno, starci su počeli štediti ranije, ipak se o maturalcu priča skoro godinu dana unaprijed.

Moje mišljenje je da treba ići na maturalac, i da nismo svi problematici koji se samo idu iznapijati! A iskustvo je za cijeli život, dan danas volim pogledati fotke s maturalca, i mislim da mojima ni u jednom trenutku nije palo na pamet da mi to ne priušte (ne, nismo tajkuni, ali se uštedilo, ipak je maturalac jednom u životu)!
slažem se u potpunosti, osim jedne stvari-puno je destinacija i u Hrvatskoj koju naša djeca neće imati priliku posjetiti
irmichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 11:35   #36
Quote:
irmichka kaže: Pogledaj post
slažem se u potpunosti, osim jedne stvari-puno je destinacija i u Hrvatskoj koju naša djeca neće imati priliku posjetiti
Slažem se, ali to smo mi u osnovnoj školi obavili. Išli smo u Dubrovnik koji ja vjerojatno nebum vidjela tak skoro ponovo (puno razloga), tako da mi je drago da sam ga imala prilike vidjeti. Ali srednjoškolski mi je nekako za van. Prijateljici se dogodilo da je srednjoškolski išla U ISTO mjesto gdje svake godine ljetuje

EDIT: u RH naravno.
__________________
miš došao 06.10. :)
ArwenZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 11:44   #37
Quote:
ArwenZG kaže: Pogledaj post
Slažem se, ali to smo mi u osnovnoj školi obavili. Išli smo u Dubrovnik koji ja vjerojatno nebum vidjela tak skoro ponovo (puno razloga), tako da mi je drago da sam ga imala prilike vidjeti. Ali srednjoškolski mi je nekako za van. Prijateljici se dogodilo da je srednjoškolski išla U ISTO mjesto gdje svake godine ljetuje

EDIT: u RH naravno.
sigurno je bila oduševljena
irmichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 11:48   #38
Quote:
tanki7 kaže: Pogledaj post
Sve točno kažeš! Problem je jedino taj, što taj depresivnopodcjenjivačkopljuvački stav naši ljudi imaju o svemu! Naravno, jer puno je lakše sjediti i psovati i ovo i ono, nego li se ustati i nešto sam napraviti, urediti, ispraviti. Pa većina nema blage veze o životu. Zamisli onda zadovoljstva za tako neku spodobu, kad uhvati priliku da popljuje , recimo profesoricu!!! Vi ste im kao šlag na tortu. Popljuvati vozača busa, pekara,čistača, to je super, ali profesoricu (koja se jadna ispati da dovede u red 30- tak mladih osoba, vrele krvi) to je ipak nešto posebno! Gledam neki dan 5,6 besposlenih umirovljenika kako stoje i komentiraju rekonstrikciju ceste, pruge, vodovoda, plina, itd.. Šta pričaju? Ma pljuju sve u 16 po izvođačima (arhitekte, inžinjere)! Kolko to traje, kako to rade, pa kad će biti gotovo, ne može čovjek proći ulicom, ja bi to ovako?! Halo?! Neki imaju i 4 razreda i cijeli život su bili najgori šljakeri što postoje! Nisam čuo da je neko rekao: super to rade, treba to sve znati uskladiti, svaka čast, itd.. Toga kod nas nema. Pljuj braco po drugima i automatski pravi sebe velikim (svjestan da si bezveznjak)!

Osoba koja je otvorila topic očito iznervirana izdacima koje ima za školovanje djeteta na drugoj temi o izdavanju računa izvrijeđala je učiteljicu koja je komentirala i rekla kako to ona radi. Koliko sam vidjela čim je učiteljica nemože za ovu osubu biti dobra i poštena.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 11:52   #39
Quote:
ArwenZG kaže: Pogledaj post
Na kraju smo od hotela dobili POHVALNICU da smo najbolji razred koji je ikada bio kod njih!!
Pa sad pokušajmo zaključiti kakvi su bili ostali razredi, kada su ovome pohvalnicu dali... Očito je da se radi o iznimci, a ne pravilu...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:00   #40
Quote:
irmichka kaže: Pogledaj post
Mislim da i djeca koji put znaju biti jako okrutna...prošle godine moja sestra je trebala ići na maturalac, naravno moji su htjeli da ide i povodom toga je bio roditeljski. Igrom slučaja sam išla sa mamom na taj roditeljski i njihova raska je doslovce plakala; ženu su toliko ispilili da ih najrađe nije htjela ni voditi; ona im je držala predavanje o lijepom ponašanju na maturalcu, a oni njoj ni pet ni šest da šta ona ima njima pričati o lijepom vladanju da se već generacijama priča kako je ona bila pijana ko drvo na maturalcu i to toliko da je išla u bolnicu na ispumpavanje!! a stvar je da žena ima hipertireozu i bilo joj je jako pozlilo od živciranja valjda i završila je na hitnoj u Pragu
e ježi ga u moje vrijeme ovoga nije bilo, a nisam tak stara, 70-te generacija.
tak nešto je bilo nezamislivo i inače smo koliko vidim oko sebe imali više respekta i prema nastavnicima i prema starijima općenito.

ali danas se sve promjenilo, čitav svijet se promjenio, norme su drugačije, mjerila također, kriteriji...i sad ili ćeš se prilagodit ili ćeš izgorit
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.