Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2016., 15:45   #61
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Super, brani samo čovjeka. Brani i onog ministra, koji sa 40 godina je dobio mirovinu.
Upali HTV1 i pogledaj mlade perspektive ljude kako bježe preko granice. Oni neće više financirati Crnoje, Marase i Tepeše...
S koliko je Matić otišao u mirovinu? Sa 38? Kotromanović sa 33!
__________________
Zaštita prava životinja!
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 15:47   #62
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Predbacujes ljudima sto brane covjeka, nisam vidio da si ti tako napadao ministre iz prosle Vlade od kojih dobar dio takodjer niti kune nisu uplatili u proracun, a imaju daleko vise godina od Tepesa.
Brani ti kolega takve mudrijaše poput Tepeša.
Ja za Marasa nisam glasao. Ja sam za čovjeka koji je za preživjeti išao u inozemstvo.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 15:49   #63
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Dobar Tepeš.


Žao mi je što je propustio Stankoviću poentirati kada ga je pitao glede Tuđmana i lustracije, da Tuđman ne bi bio lustriran jer se preobratio na vrijeme i dao izniman doprinos stvaranju Hrvatske.

Dakle, kriteriji se MOGU postaviti u lustraciji.
Slažem se.
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 15:50   #64
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Predbacujes ljudima sto brane covjeka, nisam vidio da si ti tako napadao ministre iz prosle Vlade od kojih dobar dio takodjer niti kune nisu uplatili u proracun, a imaju daleko vise godina od Tepesa.
Pa i predsjednic-i/-e isto nešto ne vole uplaćivat porez, jelda?
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 15:51   #65
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Brani ti kolega takve mudrijaše poput Tepeša.
Ja za Marasa nisam glasao. Ja sam za čovjeka koji je za preživjeti išao u inozemstvo.
Ne kazem da si direktno glasao za Marasa, ali si glasao za stranku koja takve poput Marasa postavlja za ministre o kojima onda direktno ovisi nasa sudbina.

Ne moras se pravdati time sto nisi preferencijalno dao njemu glas, dovoljno je sto si dao glas takvoj politickoj opciji.

Ako nista drugo, Tepeš nece biti ministar koji ce odlucivati o nasoj ekonomiji, poput Marasa, Opacicke, Zmajlovica i ostalih, vec ce biti potpredsjednik Sabora koji zapravo nece odlucivati ni o cemu sto se tice nase ekonomije. On sa pozicjie potpredsjednika Sabora ne moze ni blizu napraviti takvu stetu kao netko tko je ministar obrta i poduzetnistva, a nema niti sekunde radnog iskustva koje bi bilo vezano uz taj resor.
John_Wayne is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 15:55   #66
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Dobar je Tepeš...kao ja ne volim etikete da se lijepe, a kad treba konkretno odgovoriti jeli NDH bila fašistička tvorevina, onda slijedi; ja osobno ne volim rimske ugovore, ja osobno ne volim što su napravljene loše stvari, neki zločini za koje su ti ljudi platili životom i tako to..ha čuj ne? i Hitler je isto vladao, pa radio loše stvari, ne?

Gdje je u svemu tome genocid?
Priča onako kako je, druga je stvar, što kojekakvi u RH žele ovaj narod držati u permanentnoj polarizaciji.

Ljevičari bi se trebali ogledati na nas desničare koji imamo snage osuditi ustaški pokret, ali teško da možemo vidjeti ljevičare da osuđuju zločine iz doba socijalizma i svršetka rata.

Tepeš je bio vrlo objektivan, osuđuje svako zlo, ne osuđuje srž antifašizma, ali smatra da je za Hrvatski narod bio važniji DR jer smo tu kao narod bili jedinstveni.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 15:55   #67
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ne kazem da si direktno glasao za Marasa, ali si glasao za stranku koja takve poput Marasa postavlja za ministre o kojima onda direktno ovisi nasa sudbina.

Ne moras se pravdati time sto nisi preferencijalno dao njemu glas, dovoljno je sto si dao glas takvoj politickoj opciji.

Ako nista drugo, Tepeš nece biti ministar koji ce odlucivati o nasoj ekonomiji, poput Marasa, Opacicke, Zmajlovica i ostalih, vec ce biti potpredsjednik Sabora koji zapravo nece odlucivati ni o cemu sto se tice nase ekonomije. On sa pozicjie potpredsjednika Sabora ne moze ni blizu napraviti takvu stetu kao netko tko je ministar obrta i poduzetnistva, a nema niti sekunde radnog iskustva koje bi bilo vezano uz taj resor.
Imaš pravo.. Podpredsjednici ni ne čitaju što potpisuju, tako da ne rade nikakvu štetu...
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 15:59   #68
Quote:
TheSuper kaže: Pogledaj post
Daj onda reci lijepo na temi o Zlatku i gospodi iz SDP-a da antifažizam nije temeljna vrednota u Republici Hrvatskoj po Ustavu. Pa neka se zgražaju i dalje.
Ma daj! Budalama o ustavu. Oni su duboko uvjereni da je ustav vrst rajčice. Malo oni razumiju i znaju.
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 15:59   #69
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ne kazem da si direktno glasao za Marasa, ali si glasao za stranku koja takve poput Marasa postavlja za ministre o kojima onda direktno ovisi nasa sudbina.

Ne moras se pravdati time sto nisi preferencijalno dao njemu glas, dovoljno je sto si dao glas takvoj politickoj opciji.

Ako nista drugo, Tepeš nece biti ministar koji ce odlucivati o nasoj ekonomiji, poput Marasa, Opacicke, Zmajlovica i ostalih, vec ce biti potpredsjednik Sabora koji zapravo nece odlucivati ni o cemu sto se tice nase ekonomije. On sa pozicjie potpredsjednika Sabora ne moze ni blizu napraviti takvu stetu kao netko tko je ministar obrta i poduzetnistva, a nema niti sekunde radnog iskustva koje bi bilo vezano uz taj resor.
Dobro ti si glasao za stranku koju vodi švecer robe i tajnik koji je kopirao diplomski rad.

Gle, ne želim se prepirati oko toga.

Kod Tepeša cijenim da je dobar trgovac za razliku od Hrga iz HSSa. HSP AS ima tri zastupnika, a HSS samo jedan mandat.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:00   #70
Quote:
Čekkić kaže: Pogledaj post
Imaš pravo.. Podpredsjednici ni ne čitaju što potpisuju, tako da ne rade nikakvu štetu...
Pa potpredsjednik Sabora, kao uostalom i predsjednik, zapravo nema nikakvu stvarnu moc odlucivanja i donosenja odluka, utjecanja na zakone koji se ticu recimo poduzetnika, obrtnika, radnika. Njegova funkcija je vise protokolarna, ali je zato ministar taj koji direktno radi na takvim zakonima koji se onda ticu sviju nas, ministar predlaze zakon vezan uz svoj rasor, koji onda Vlada usvoji i posalje u proceduru na glasanje u Sabor. A tamo se samo dizu ruke za ono sto je Vlada vec usvojila, a ministar(stvo) izradi(l)o. Stvarna moc u kreiranju zakona je na ministrima, koji daleko vise utjecu na nase zivota od protokolarnih funcija poput Tepesove ili Reinerove.
John_Wayne is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:01   #71
Solidan nastup Tepeša u NU2. Pomalo sam razočaran, pošto ga je ZM nazvao ustašom, nekako mi ima previše realan pogled na stvari u Hrvatskoj.
Očekivao sam da će mu ić pjena na usta, da će svugdje vidjet četnike, da mrzi židove, itd. itd.
Mislim, dečko je 80to godište, i ak je to profil ustaše u Hrvatskoj, onda ne znam čega bi se trebali plašit?
gigapop is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:12   #72
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Mislim, dečko je 80to godište, i ak je to profil ustaše u Hrvatskoj, onda ne znam čega bi se trebali plašit?
Toga što je kritičan prema komunizmu.

Jer:

1) Komunizam = antifašizam (tako je postavljena osnovna premisa od strane SDP-a)

2) Ako nije za komunizam, onda nije ni za antifašizam.

3) Obzirom da nije za antifašizam, onda je logično da je ZA fašizam.

4) Hrvatski fašisti bili su ustaše.

5) Hrvat koji kritizira komunizam je - ustaša

To je obrazac koji gledamo godinama, radi toga sam i ja prozvan "desnim" i "ustašom" na ovom forumu, jer jednostavno sam se usudio reći nešto protiv komunizma.

Nema veze što sam po ideologiji čisti socijaldemokrat, ja sam za vlasnike pojma "socijaldemokracija" u Hrvatskoj isto fašist

P.S. Ne branim Tepeša, nije mi na kraj pameti, samo ukazujem na obrazac kojim se došlo do stigmatiziranja "desnih". Isto vrijedi i za stigmatiziranje "lijevih" i "jugoslavena" od strane HDZ-a
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:15   #73
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Solidan nastup Tepeša u NU2. Pomalo sam razočaran, pošto ga je ZM nazvao ustašom, nekako mi ima previše realan pogled na stvari u Hrvatskoj.
Očekivao sam da će mu ić pjena na usta, da će svugdje vidjet četnike, da mrzi židove, itd. itd.
Mislim, dečko je 80to godište, i ak je to profil ustaše u Hrvatskoj, onda ne znam čega bi se trebali plašit?
Kod hrvatskih desničara nije porblem ta neka tzv. fašistoidnost, to su etikete koje dolaze od onih koji se uglavnom ne mire sa samostalnom Hrvatskom.

Problem hrvatskih (tipičnih) desničara je politička naivnost, zato nam Hrvatsku i vode oni kojima Hrvatska nije na prvom mjestu ili im je to slučajna država.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:22   #74
Pa samo u slučajnoj državi mozes dobiti slučajnog premijera kojem su bila potrebna cila 3 sata da se odluci postati premijer
Bismarck13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:31   #75
Čim imaš tipa oko kojeg je najžešći prijepor oko toga jeli ustaša ili nije i što misli o komunizmu i NDH, dobro znaš da smo dobili još jednog niškoristi uguza na visokoj funkciji.
tihojla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:46   #76
Quote:
tihojla kaže: Pogledaj post
Čim imaš tipa oko kojeg je najžešći prijepor oko toga jeli ustaša ili nije i što misli o komunizmu i NDH, dobro znaš da smo dobili još jednog niškoristi uguza na visokoj funkciji.
Nije problem u tipu uhljebu, nego društu koje propituje njegove sposobnosti kroz prizmu je li prihvatljiv radi ideloških nazora, a ne radi kompetentnosti.

To "kvaziideološko" propitivanje kao ključnog je obrambeni sloj kojim se priječi razvoj (bolje reći nastanak) demokratskog društva u Hrvatskoj, a stvoreno je upravo od svih uhljeba u hrvatskoj politici koji time opravdavaju svoje postojanje.

Primjerice, u Kaznenom zakonu postoji kazna za javno poticanje na mržnju, modela čijim se nesankcioniranim korištenjem došlo do ovoga stanja, ali jebi ga - sprovođenje toga je u rukama tih istih uhljeba i njega se neće koristiti, jer bi time maknuli svoj obrambeni mehanizam...

Pat pozicija za naše društvo, koje je potonulo duboko u partitokratski sustav s razvijenim obrambenim mehanizmom.
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:47   #77
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Toga što je kritičan prema komunizmu.

Jer:

1) Komunizam = antifašizam (tako je postavljena osnovna premisa od strane SDP-a)

2) Ako nije za komunizam, onda nije ni za antifašizam.

3) Obzirom da nije za antifašizam, onda je logično da je ZA fašizam.

4) Hrvatski fašisti bili su ustaše.

5) Hrvat koji kritizira komunizam je - ustaša

To je obrazac koji gledamo godinama, radi toga sam i ja prozvan "desnim" i "ustašom" na ovom forumu, jer jednostavno sam se usudio reći nešto protiv komunizma.
Da, ovo je nazalost tok misli prosjecnog SDP-ovca. Pocetna premisa je da je komunizam=antifasizam, i onda se iz te pocetne premise izvode i svi ostali zaključci.

Drugim rijecima, ako si protiv komunizma, onda si automatski i protiv antifasizma.

Osnovni razlog radi kojeg u Hrvatskoj dosta ljudi ima problema sa antifasizmom jest upravo taj - da se stavlja znak jednakosti izmedju pokreta koji se borio totalitarizma (antifasizam) i - totalitarizma s drugim predznakom (komunizam). Mnogi antifasisti u Hrvatskoj su istovremeno bili i komunisti, ali s druge strane gotovo svi antifasiti u Europi bili su istovremeno i antikomunisti (osim SSSR-a), i u te i takve se trebamo ugledati.

General Patton, jedan od najvaznijih generala 2. svj. rata, rekao je kada su ga pitali na kraju 2. svj. rata slijedecu recenicu: "we have had a victory over the Germans and disarmed them, but we have failed in the liberation of Europe; we have lost the war!"

Nazalost, 1945. istocna Europa je oslobodjena od nacizma/fasizma ali je istovremeno bacena u okove komunizma, jedan totalitarizam je samo zamijenjem drugim. I to je cinjenica koja se nigdje u Europi pa ni u Svijetu ne negira, jedino je kod nas iz nekog razloga problem ako razdvojis antifasizam od komunizma.

Trebamo jasno reci - antifasizam DA, komunizam NE. I trebamo staviti znak jednakosti ne izmedju antifasizma i komunizma, vec izmedju antifasizma i antikomunizma.
John_Wayne is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:49   #78
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Priča onako kako je, druga je stvar, što kojekakvi u RH žele ovaj narod držati u permanentnoj polarizaciji.

Ljevičari bi se trebali ogledati na nas desničare koji imamo snage osuditi ustaški pokret, ali teško da možemo vidjeti ljevičare da osuđuju zločine iz doba socijalizma i svršetka rata.

Tepeš je bio vrlo objektivan, osuđuje svako zlo, ne osuđuje srž antifašizma, ali smatra da je za Hrvatski narod bio važniji DR jer smo tu kao narod bili jedinstveni.
Ne, nije rekao onako kako je. Naravno niti jedan relavantan čovjek u politici si ne može dopustiti da kaže da nije antifašist. Takvog nećemo čuti.

Dok god tipovi poput Tepeša na pitanje što je za vas bila NDH ne kaže da je to bila fašistička genocidna tvorevina i najcrnje doba povijesti!
A ne odgovor tipa, pa znate meni se osobno ne sviđaju rimski sporazumi, ne podržavam što su se činili neki zločini bez suda tralala, zna se koliko tu ima iskrenosti.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:50   #79
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Da, ovo je nazalost tok misli prosjecnog SDP-ovca. Pocetna premisa je da je komunizam=antifasizam, i onda se iz te pocetne premise izvode i svi ostali zaključci. Drugim rijecima, ako si protiv komunizma, onda si automatski i protiv antifasizma.
Može neki primjer?
guzica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:51   #80
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Nije problem u tipu uhljebu, nego društu koje propituje njegove sposobnosti kroz prizmu je li prihvatljiv radi ideloških nazora, a ne radi kompetentnosti.
Kolko sam ga pratio u saboru nije razgovarao o kompetentnosti nego je upravo raspravljao o ideološkom svjetonadzoru. Meni je to signal da baš i nema neku kompetentnost s kojom bi se mogao pohvaliti.

Koje su to njegove kompetentnosti?
tihojla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.