Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2016., 16:55   #81
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Da, ovo je nazalost tok misli prosjecnog SDP-ovca. Pocetna premisa je da je komunizam=antifasizam, i onda se iz te pocetne premise izvode i svi ostali zaključci. Drugim rijecima, ako si protiv komunizma, onda si automatski i protiv antifasizma.
Ne samo kod SDP-ovaca već i kod HDZ-ovaca. Jer ako si antifašista, onda si komunista, a ako si komunista onda si antihvat, srbočetnik, izdajnik i što sve ne. I naravno ako si antifašista to znaći da si antihrvat.

Ispada da je nemoguće biti hrvat, antifašist i antikomunist u isto vrijeme, koju god opciju da pitaš
tihojla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:59   #82
Quote:
tihojla kaže: Pogledaj post
Ne samo kod SDP-ovaca već i kod HDZ-ovaca. Jer ako si antifašista, onda si komunista, a ako si komunista onda si antihvat, srbočetnik, izdajnik i što sve ne. I naravno ako si antifašista to znaći da si antihrvat.

Ispada da je nemoguće biti hrvat, antifašist i antikomunist u isto vrijeme, koju god opciju da pitaš
Evo ja sam sve ovo redom nabrojano.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 17:07   #83
Quote:
guzica3 kaže: Pogledaj post
Može neki primjer?
Quote:
Nijekanje vrijednosti kao što je antifašizam apsolutno je nedopustivo i Zlatko Hasanbegović je apsolutno neprimjerena osoba za položaj ministra kulture, upozorila je prosvjednom akcijom i konferencijom za medije na Markovu trgu Platforma 112 koja još jučer otvorenim pismom mandataru Tihomiru Oreškoviću poručila da povuče nominacije Hasanbegovića i Mije Crnoje zbog njihovih očitih antidemokratskih stavova.
Platforma 112: Hrvatska neće biti fašistička Njemačka i Sjeverna Koreja

Jedan od javnih primjera proglašavanja fašistom zbog antikomunističkih stavova.

S time da istu stvar radi druga strana s "komunjarama"...
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 17:10   #84
Quote:
tihojla kaže: Pogledaj post
Ne samo kod SDP-ovaca već i kod HDZ-ovaca. Jer ako si antifašista, onda si komunista, a ako si komunista onda si antihvat, srbočetnik, izdajnik i što sve ne. I naravno ako si antifašista to znaći da si antihrvat.

Ispada da je nemoguće biti hrvat, antifašist i antikomunist u isto vrijeme, koju god opciju da pitaš
Da, logika je postavljena od strane HDZ-a i SDP-a na način da postoji samo "Mi ili oni" i ispada nemoguće biti normalan u ovom društvu, jer je to nelogično
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 17:14   #85
Quote:
tihojla kaže: Pogledaj post
Kolko sam ga pratio u saboru nije razgovarao o kompetentnosti nego je upravo raspravljao o ideološkom svjetonadzoru. Meni je to signal da baš i nema neku kompetentnost s kojom bi se mogao pohvaliti.

Koje su to njegove kompetentnosti?
Ispravan je tebi signal, ne brini

No velika većina ne vidi takve signale kod političara, nego je osnovni društveni signal postao je li netko za/protiv komunjara vs. za/protiv ustaša
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 17:18   #86
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ne, nije rekao onako kako je. Naravno niti jedan relavantan čovjek u politici si ne može dopustiti da kaže da nije antifašist. Takvog nećemo čuti.

Dok god tipovi poput Tepeša na pitanje što je za vas bila NDH ne kaže da je to bila fašistička genocidna tvorevina i najcrnje doba povijesti!
A ne odgovor tipa, pa znate meni se osobno ne sviđaju rimski sporazumi, ne podržavam što su se činili neki zločini bez suda tralala, zna se koliko tu ima iskrenosti.
Kako za koga kolega, tebi je NDH najcrnje doba povijesti, a meni je to SFRJ.
Inače, Tepeš solidan danas, ali mogao je biti i bolji.
Za moj ukus bio je malo preblag.
Također, vidjelo se da su na Stankovića utjecale kritike nakon emisije sa Milanovićem, tako da je danas Tepešu uglavnom dozvoljavao da dovrši rečenice i misli i nije ga prekidao.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 18:04   #87
Quote:
guzica3 kaže: Pogledaj post
Da, za vrijeme Juge su svi Hrvati živjeli u istoj državi.
Ali se nije razvijala zemlja kao normalna demokratska država.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 18:05   #88
Quote:
guzica3 kaže: Pogledaj post
Da, za vrijeme Juge su svi Hrvati živjeli u istoj državi.
Da, ali ne u Hrvatskoj.

Zanimljiva povijesna činjenica - jedini put kad su svi Hrvati živjeli u teritorijalno i po državnom uređenju hrvatskoj državi bilo je nakon pada Italije do pada NDH, dakle od 1943.- 1945..
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 18:09   #89
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ali se nije razvijala zemlja kao normalna demokratska država.
Pa ne razvija se ni ova kao normalna demokratska država.
guzica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 18:17   #90
Quote:
guzica3 kaže: Pogledaj post
Pa ne razvija se ni ova kao normalna demokratska država.
Ima Ustav i zakone koji omogućuju razvoj kao normalne demokratske države, za razliku od prijašnje.

Problem je što oni smo izabrali da nam demokratski Ustav i zakone provode oni koji su politički shvaćanjem zaostali u 1945., odnosno u trenutku promjene iz jednog u drugi totalitarni i nedemokratski sustav, i nikako da se pomaknu dalje.

Ili u prijevodu - nije nam kriva država, nego smo krivi mi sami koji ne znamo prakticirati demokraciju.
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 18:25   #91
Quote:
guzica3 kaže: Pogledaj post
Da, za vrijeme Juge su svi Hrvati živjeli u istoj državi.
Tako je, i svi Srbi su također živjeli u jednoj državi.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 18:32   #92
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Također, vidjelo se da su na Stankovića utjecale kritike nakon emisije sa Milanovićem, tako da je danas Tepešu uglavnom dozvoljavao da dovrši rečenice i misli i nije ga prekidao.
nisu na njega utjecale kritike nego to što je tepeš sada "vlast".
jer aco je prejak frajer.
da je tepeš u poziciji da sad silazi s vlasti, ne bi aco usta zatvarao i ulijetao bi mu u svaku riječ.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 18:33   #93
Inače, danas u 14, ovaj Tepeš pojma o ničemu nema. Većinom je povjesničar, ali nije znanstvenik, a ponekad je političar. Naravno, pere se od nekih njemu čini se intimnih poželjnih stavova, koje ipak nije pametno javnosti iznositi. I tako, obično isprazno klepetalo, bez ikakve dubine, vizije i smislene politike.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 18:35   #94
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
nisu na njega utjecale kritike nego to što je tepeš sada "vlast".
jer aco je prejak frajer.
da je tepeš u poziciji da sad silazi s vlasti, ne bi aco usta zatvarao i ulijetao bi mu u svaku riječ.
Upravo tako, ma kakve crne kritike...
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 18:42   #95
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Tepeš nece biti ministar koji ce odlucivati o nasoj ekonomiji, poput Marasa, Opacicke, Zmajlovica i ostalih, vec ce biti potpredsjednik Sabora koji zapravo nece odlucivati ni o cemu .
Ukratko, ništa nije dao u proračun i za državu pa je kao nagradu dobio posao na kojem ne treba ništa raditi ali će svejedno primati plaću i mirovinu. Jebeno!
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 18:48   #96
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Inače, danas u 14, ovaj Tepeš pojma o ničemu nema. Većinom je povjesničar, ali nije znanstvenik, a ponekad je političar. Naravno, pere se od nekih njemu čini se intimnih poželjnih stavova, koje ipak nije pametno javnosti iznositi. I tako, obično isprazno klepetalo, bez ikakve dubine, vizije i smislene politike.
Fascinantni su inače ti ekstremisti (svih boja).
Kada treba javno reći "jesam, to i to sam i to i to podržavam" nema ih nigdje.
Iskreni su valjda jedino dok sa kamaradima loču brlju u kutu kakve zadimljene kafane ili u kakvom podrumu dok kuju urotnilčke planove.
__________________
Crkva zaglupljuje narod, služi tuđincima i potiče nacionalnu mržnju.
Ante Starčević
Chempres is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 19:41   #97
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Platforma 112: Hrvatska neće biti fašistička Njemačka i Sjeverna Koreja

Jedan od javnih primjera proglašavanja fašistom zbog antikomunističkih stavova.

S time da istu stvar radi druga strana s "komunjarama"...
??!!

Prosvjed je bio zbog Hasanbegovićevih anti-antifašističkih stavova.

I kakve veze ovo ima s SDP-om?

Zadnje uređivanje guzica3 : 24.01.2016. at 20:06.
guzica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 20:08   #98
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Jesu li dušan silni i sveti sava izmišljeni ili je izmišljanje samo rezervirano za Hrvate?
Ne trolaj.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 07:42   #99
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
36 godina, a nije ni kunu uplatio u proračun. Živjela Hrvatska!
Niti neće, kako sad stvari stoje...

Živjela Rvacka, domovina takvih!
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 09:03   #100
Quote:
Chempres kaže: Pogledaj post
Fascinantni su inače ti ekstremisti (svih boja).
Kada treba javno reći "jesam, to i to sam i to i to podržavam" nema ih nigdje.
Iskreni su valjda jedino dok sa kamaradima loču brlju u kutu kakve zadimljene kafane ili u kakvom podrumu dok kuju urotnilčke planove.
Ovo je istina i tu nikad ništa nema konkretno odnosno uvijek ide neko izvlačenje. Konkretno sad za "ovu boju" da pitaš čovjeka da li mu je krivo što NDH nije zaživjela išao bi se izmotavat i kad ga/ih Milanović prozove ustašama ili bi korektnije bilo "simpatizerima tog pokreta ili čega već" onda se nađe uvrijeđen. Mislim, ko tu koga hebe?
bureqq is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.