Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2016., 16:32   #21
Quote:
chicano kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima kakva je situacija,ide li sta na bolje???
Evo ja sam sad na 1,5 mj pijenja. Bolje je. Nisam još dobro (skroz okej), ali smanjili su mi se anksiozni i depresivni simptomi. Nadam se da će se pozitivno djelovanje još povečati.
Recimo da mogu skoro pa okej funkcionirati sa 10mg Brintellixa (ujutro) i 0,5 Misar SR-a (navečer), ali me alprazom jako uspavljuje pa sve čekam da mi ni on neće trebati.
Uz to još vježbam i autogeni trening i vježbe disanja i pomažem si KBT tehnikama kad anksioznost poraste ili kod izlaganja strahovima.
Poboljšanje vidim na način da rjeđe dolazi do porasta anksioznosti (i panic attacova) i imam više volje/energije/motivacije za 'raditi stvari'.
Kako je kod tebe?
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 19:58   #22
Uh da dosta toga ti pijes,vjerovatno cu i ja morati povisiti dozu.cekam nalaze rtg-a pluca i srca.obavio eeg glave i na srecu sve je ok.Inace velika anksioznost je prisutna tj. pojacani su mi svi simptomi.osjecam kao da imam virozu par dana pa sad vise i neznam dal i to spada u nuspojave.
chicano is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 17:13   #23
Pozdrav.
Možete mi reći cijenu Brintellixa 10 mg. Doc mi je rekla samo da je skup i to je to.
Hvala
NoBruZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 21:03   #24
Ja sam uz participaciju platio 28 komada od 5 mg oko 30 ak kuna.
chicano is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 08:16   #25
Quote:
NoBruZg kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Možete mi reći cijenu Brintellixa 10 mg. Doc mi je rekla samo da je skup i to je to.
Hvala
10mg, kutja od 28 komada, oko 60 kn (uz participaciju i dopunsko zdravstveno).
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 11:15   #26
Hvala na odgovorima
NoBruZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 11:28   #27
Izvještaj nakon 2 mj pijenja Brintellixa.
- panični napadi i veliki porasti anksioznosti su mi se prilično prorjedili (prije su bili svakodnevni, sada možda 1-2x tjedno, ako i toliko i puno su manjeg inteziteta)
- fizičke manifestacije (lupanje srca, teško disanje, drhtanje, mučnina i sl.) imam jako rijetko
- imam više 'hrabrosti' - otići na mjesta/u situacije kojih se bojim - lakše im se izlažem
- imam više energije i volje
- treba mi manja količina (gramaža) anksiolitika za umirenje
- osjećaj nestabilnosti (slabost u nogama, osjećaj ljuljanja i zanošenja dok hodam/sjedim, osjećak 'kao da nisam skroz tu') je još tu, ali se i on razblažio.
Drago mi je da sam počela piti AD Samo neka se tako nastavi.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 12:04   #28
Lijepo da ti terapija djeluje
Gladius1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 15:44   #29
Quote:
Gladius1981 kaže: Pogledaj post
Lijepo da ti terapija djeluje
Da, tnx
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 18:51   #30
Super da ti je prodjelovalo samo naprijed.
chicano is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 22:37   #31
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Izvještaj nakon 2 mj pijenja Brintellixa.
- panični napadi i veliki porasti anksioznosti su mi se prilično prorjedili (prije su bili svakodnevni, sada možda 1-2x tjedno, ako i toliko i puno su manjeg inteziteta)
- fizičke manifestacije (lupanje srca, teško disanje, drhtanje, mučnina i sl.) imam jako rijetko
- imam više 'hrabrosti' - otići na mjesta/u situacije kojih se bojim - lakše im se izlažem
- imam više energije i volje
- treba mi manja količina (gramaža) anksiolitika za umirenje
- osjećaj nestabilnosti (slabost u nogama, osjećaj ljuljanja i zanošenja dok hodam/sjedim, osjećak 'kao da nisam skroz tu') je još tu, ali se i on razblažio.
Drago mi je da sam počela piti AD Samo neka se tako nastavi.
A glede kognitivnih sposobnosti? Vidiš li tu neku razliku?
Hvala na odgovoru!
klto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 11:17   #32
Quote:
klto kaže: Pogledaj post
A glede kognitivnih sposobnosti? Vidiš li tu neku razliku?
Hvala na odgovoru!
Nisam imala neki veliki kognitivni bug kao simptom, ali primjećujem da se mogu duže/bolje fokusirati i koncentrirati (prije su mi misli stalno bježale na simptome i hipohondrijske ideje). Sada mogu npr. odgledati cijeli film ili pročitati knjigu ili prošetati dućanom bez da se uopće i sjetim da bi 'trebala proskenirati tijelo' u potrazi za anksioznim senzacijama. Lakše odvraćam misli od 'zastrašujućijh scenarija' i mogu se bolje usredotočiti na ono što radim.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 15:25   #33
Pije li netko Diazepam 5 mg uz Brintellix,te kako vam djeluje kad ste na radnom mjestu, umanje li vam strahove?
chicano is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 18:59   #34
Quote:
chicano kaže: Pogledaj post
Pije li netko Diazepam 5 mg uz Brintellix,te kako vam djeluje kad ste na radnom mjestu, umanje li vam strahove?
Popijem po potrebi alprazolam (Xanax/Helex/Misar). Umanji, da.
Prije sam pila po 0,25 mg, sad mi i pola toga (0,12 mg) zna pomoći.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 18:15   #35
Pozdrav svima! Evo ja sam sad na na 5-om tjednu na 10 mg Brintellixa uvecer i pomaka za sad nemam.Jedino sta mi smiruje anksioznost je diazepam 5mg kojeg pijem ujutro.Kod doktorice bio i ona se cudi kao da je trebalo djelovati vec.Inace prvo sam poceo sa Fevarinom pa nakon toga od mojeg doktora u Njemackoj dobio Citalopram od cak 40 mg ni to mi nije pomoglo.Gubim zivce kad cu osjetiti barem mrvicu olaksanja.
chicano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 20:54   #36
Quote:
chicano kaže: Pogledaj post
Gubim zivce kad cu osjetiti barem mrvicu olaksanja.
Meni je baš tako krenulo - u 'mrvicama' nakon trećeg tjedna. Mic po mic. Značajnije promijene nakon cca 2 mj.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 10:05   #37
Nadam se da ce valjda i meni tako nekako krenuti.Citam po ovim usa forumima i vidim da ljudima dosta pomaze i u kracem razdoblju.Valjda ce bar malo da prodjeluje.Pigsy jesu li ti prepisali vitamine kakve il sl.Ja sam dobio neke supradyn sumece
chicano is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 14:45   #38
Quote:
chicano kaže: Pogledaj post
Pigsy jesu li ti prepisali vitamine kakve il sl.Ja sam dobio neke supradyn sumece
Nisu, al baš sam mislila nabavit taj Supradyn jer sam čitala kako podiže energiju Pijem (samoinicijativno) B Complex i Omegu.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 15:38   #39
Pozz svima ima li kakvih poboljsanja od brintellixa?Ja sam sad na 4 mj. pijenja 10 mg ali nikakvo poboljsanje nisam osjetio.
Bez diazepama gotovo i nemogu funkcionirat .ima li netko slicno iskustvo ?
chicano is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 16:51   #40
Brintellix me spasio.
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.