Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2017., 13:12   #81
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post

ne znam uopće kako da prokomentiram ovo da su ljudi koji druge ljude upoznaju uživo creeperi, mislila sam da se netko zajebava
Ma ne brini, millenialsi, njima je sve što se svodi na fizički kontakt creepy.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 13:15   #82
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ma ne brini, millenialsi, njima je sve što se svodi na fizički kontakt creepy.
vidiš ti to, moj drume.
to više ne zna što bi i kako bi ako ne bira iz kataloga profila gdje se traže 'zajedničke dodirne točke'.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 13:25   #83
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ma ne brini, millenialsi, njima je sve što se svodi na fizički kontakt creepy.
Ako ćemo o tome kome je fizički kontakt creepy, ti si ekspert, ako me pamćenje služi
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 13:33   #84
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ako ćemo o tome kome je fizički kontakt creepy, ti si ekspert, ako me pamćenje služi
Dobro ja sam specifičan slučaj ali to je nebitno, nisam ja ovdje tema.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 14:29   #85
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ma ne brini, millenialsi, njima je sve što se svodi na fizički kontakt creepy.
Nije fizički kontakt creepy niti upoznavanje uživo, to je izvrtanje, creepy je ako ne prepoznaješ vibru kod nekog za kog vidiš da ne želi komunikaciju i onda si nasrtljiv kao prodavači pizdarija i uporan i onda dođeš doma i pizdiš jer su žene krave.

Također, i vibra koju odašilješ kad nekom uletiš može i ne mora biti creepy. Nekidan sam čekala bus i šetala malo stanicom i lik je buljio u mene ko nespašen i šetao za mnom, ja korak lijevo, on korak lijevo. Je li to ugodno, lijepo? Jako mi je drago da mi se nije obratio, a imala sam i takav obrambeni gard jer ne, ne želim da mi svatko uleti.
No štajaznam, radim s ljudima i isto tako mi je nekidan bio jedan jako simpa dečko i bio je pričljiv, da je htio dalje popričati nekad kasnije, ne bih imala ništa protiv. Postoje uleti i uleti.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 15:02   #86
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ne znam. Moraš biti takav karakter ili ti nešto mora nedostajati. Recimo, ja imam užasan mobitel, ima touch ekran, ali nije smartphone i godinama me ni najmanje nije briga da nabavim smartphone, ali stvarno. I ok, sad se ovaj kvari već i da, kad budem kupovala mobitel, kupit ću smartphone jer je u ponudi i jer zašto ne i jer ima gps.
Hoću reći, ako sam ja nečim zadovoljna, kako točno me pogled na druge može unesrećiti? Ako sam pak nezadovoljna, recimo da u vezi ne dobivam što mi treba, da sam nesretnjikava, da bih htjela više i onda vidim osobu koja to sve dobiva, logično je da ću biti snuždena jer meni nije tako. Ali ako sam zadovoljna, nema jednog jedinog razloga da gledam uokolo jel kome možda bolje i jel mogu ja možda bolje od onog što imam.

Druga je stvar imanje nerealnih očekivanja, ali opet, što je to? Svi smo različiti. Nekom je dosta jednom tjedno vidjeti nekoga i bit će sretan s tim, a netko sraste s partnerom i svo društvo im je zajedničko- sad namjerno ističem krajnosti. Što god ja mislila o jednom i drugom, ne mogu reći da su to nerealna očekivanja jer ljudi tako žive, nije to izmišljeno. Nekad imam dojam da se ljudima koji su generalno nevoljeni u vezi/braku, pokušava reći da su im očekivanja nerealna i da samo na filmovima postoji ono što oni žele. A to je glupost. Druga je stvar hoće li oni ikad u životu dobiti što žele. No nekako sumnjam da bi ih kresanje očekivanja usrećilo.
Kada gledam ljude danas rekao bih da ih većina ne funkcionira kao ti. Sudeći po medijima, vrijedan si ako imaš, ako nemaš onda nisi. A to onda rezultira sa sve većim nezadovoljstvom jer ne mogu svi imati sve. Naravno, ne utječe to na sve ljude jednako. Neke zaboli kifla za sve to. No kada je prosječan čovjek u pitanju...

Moja poanta je bila da mediji imaju veliki utjecaj na ljude (to je ta "diznifikacija", počelo nekada davno sa pričama o pričevima, a u realnosti ima više konja nego prinčeva) i zadnjih godina sve više promoviraju određen stil života i vrijednosti. Neke totalne gluposti pod normalu.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ma je, ali opet je to i stvar karaktera. Misliš da tog izbirljivog čovjeka koji stalno viri preko plota i stalno bi nešto drugo, bolje, jače, staviš u neko drugo vremensko razdoblje, da bi bio kvalitetnija osoba? Da su samo mediji krivi za njegov sklop?
Mislim da se previše pridaje pozornosti tome. Da, danas ima pet tisuća nijansi ruževa na policama, ali ja ću opet uzeti svoj i neću se obazirati što imaju tri tisuće narančastih nijansi kad mi to ne stoji i ne sviđa mi se. Kužiš? Ako ti paše ono što imaš, nema tog konzumerizma koji to može promijeniti. Podložan si konzumerizmu kad si nesretan. Na tome i ubiru profit. I da, ima ona stara "izmisli potrebu", ali opet, to možeš podvaliti samo nezadovoljnom čovjeku. Ako govorimo o kontekstu dubljem od biranja predmeta s polica.
Čak bih rekao da ne toliko karaktera koliko pameti, a dojam mi je da je i ta pamet u današnje vrijeme postala ugrožena vrsta. Mislim da bi taj neki čovo koji viri preko plota prije 50ak godina bio manje nesretan baš zato što bi imao manje razloga zbog kojih bi bio nesretan. To je do tog karaktera što spominješ. No činjenica je da bi onda bio nesretan zato što nema bicikl, a danas je nesretan zato što nema bijesni auto, bijesni mobitel, cicato/guzatu curu, i hrpu drugih stvari za koje prije ili nije znao, ili ih nije bilo...

IMO ovi problemi su daleko dublji od karaktera i medija, karakter je samo plodno tlo, a mediji "zgodan" način kako upravljati masama. Problem je što se danas servira pod normalne vrijednosti. To je rezultiralo sa svim ovim problemima. Najbanalniji primjer, koliko medijskog prostora dobije nova frizura od Kardašijanke (nemam volje razmišljati kako se točno piše pa eto "š" ), a koliko neko znanstveno otkriće :/.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
I opet, to je stvar karaktera. Uzmi sebe za primjer. Ne znam tvoj status niti je bitno, ali da upoznaš osobu koja ti je super i lijepo ti je s njom, bilo bi te ekšli briga što negdje postoji "bolje"- i što to znači bolje?
To je samo indikator nezadovoljstva. Dakako, ima bisera koji tako razmišljaju pa na kraju skuže da i nisu mogli bolje i zajebu se pa bi nazad, ali opet, to nema veze s vremenima i izborom jer ne bi ta osoba bila bolji partner čak i da nema izbora.
Upravo tako, ima bisera , ali problem je što mi se čini da se takvo "bisersko" razmišljanje počinje gurati kao nešto što je normalno. Naravno, možda se varam za taj dojam, možda je takav dojam samo odraz mog raspoloženja u zadnje vrijeme . Ali kada slušam što ljudi okolo pričaju i kako razmišljaju tako mi ispada.
Solo761 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 15:03   #87
Quote:
supersoldier kaže: Pogledaj post
sto znaci da u 10% ima. poprilicno dobre sanse za nesto za sto ocekujes malu uspjesnost.

bacio si bezveze tu brojku ali nije ti matematika jaca strana pa nisi ni svjestan da si sam sebe pokopao s tom izjavom. mislis da imas nesto vece sanse da cete se jedan drugome svidjet na prvu ak vas netko drugi upozna?
Mislio sam otići u promile umjesto postotke, ali sam si mislio da ne treba biti toliki pesimist .

Lijepo od tebe što si se telepatijom upoznao sa mojim matematičkim vještinama, ali ako ti matematika ide kao logika onda se bolje mani oboje. Nisam nigdje spominjao sviđanje na prvu, život nije bajka. Kao što nije sviđanje na prvu ni kada ti pimpek kaže ding-ding na neku curu u dućanu/bircu, to je samo tebi zapela za oko, a jednostarano sviđanje definitivno nije sviđanje na prvu.
Ako se upoznate preko društva to već u startu znači da imate neke zajedničke stvari. A te zajedničke stvari su daleko bitnije za nešto ozbiljno nego fizičko sviđanje.

Quote:
supersoldier kaže: Pogledaj post
jer te potpuni neznanac nema cime impresionirat u tom kratkom vremenskom intervalu osim izgledom i samim govorom tijela.
A bilo tko sa zrnom soli u glavi neće baš iz toga padati na izgled i govor tijela inače ima prilično veliku šansu da će tu pisati na temi o šupendarama.

Quote:
supersoldier kaže: Pogledaj post
uopce ne razumijem o cemu pricas niti zasto si ovo napisao. s obzirom da si vec izvalio onu glupost o postotku i zgodnosti zapravo me i ne cudi.
Posve isto kao što je i tvoja logika da bi ženske trebale biti oduševljene kada im netko uleće dok su u shoppingu... ma bitno da si ti genije, ma kakav Einstein, Zweistein :klap:

Quote:
supersoldier kaže: Pogledaj post
najbolje da si stave natpis na celo - 'ne smetaj i gubi se jer nismo u zadimljenom klubu'... meni da uleti 5 debelih cura i pita za broj bio bi nervozan, ali nakon 6. uleta od strane supermodela zaboravio bi ovih prvih 5 i dao broj, jer je to prilika da upoznam zgodnu curu. Nemoj neke stvari doslovno shvatit, jer ipak karikiram ali vidim da ti bas ne ide rezoniranje pa ne skodi dodatno pojasnit

uostalom, jedna stvar je 'nabacivat se' i pitat ej mala das picke, a sasvim druga pristojno se upoznat.
Da, ali ti si muško, ženske razmišljaju nešto drugačije, nije im nužno cilj da "umoče". A koji je razlog što bi upoznavao zgodnu curu? Da pjevate romantične pjesme zajedno? Ili što misliš da bi imao šanse umočiti pa ti zato nije problem upoznati se i ne kužiš zašto njima to nije napeto. Prosječnoj ženskoj nije problem naći nekoga tko bi umočio, ne trebaju za to skupljati uzjebane kontakte po trgovinama i kafićima. Znam, znam, teško je kada imaš krive predodžbe o tome što je "rezoniranje" .

Quote:
supersoldier kaže: Pogledaj post
Nema sto, tvoja analiza je na zavidnoj razini. Vec sam ti napisao nesto o tome iznad, a sad da ti objasnim do kraja.

Izgled privuce, a karakter zadrzi. Nesto je tebi u glavi ding-ding jer dugo nisam vidio ovako puno blesavih i nelogicnih upisa.

Ali reci ti meni sad, kad me frend upozna s njegovom prijateljicom, mislis da cu prije toga dobit njezin cijeli zivotopis i kratak osvrt njezinog privatnog zivota?(kojeg budimo realni, on niti ne moze bit svjestan) ili unaprijed facebook profil da istrazim kakva je?

ili cemo sjesti kao ljudi na kavu i vidjet je li imamo sta zanimljivo popricat? naravno da dobro dodje koja informacije o nekome, ali to je ipak luksuz.

ovo je vec strike 3 za tebe odavno
Ti i dalje drviš svoje, to je valjda posljedica gledanja na problematiku samo sa svoje strane. Kao što rekoh gore, prosječnoj ženskoj nije problem naći nekoga, tako da rijetko ima potrebu da skuplja kontakte od padobranaca.

Ako ti je to frendova prijateljica onda ju valjda on poznaje i zna nešto o njoj što ti može reći. Mada je to u pravilu frendica od njegove cure ili tako nešto. No bilo kako bilo daleko više imate zajedničkoga nego što imaš zajedničkoga sa nepoznatim nekim u bircu ili trgovini. Osim ako trgovina nije sa specifičnom ponudom i jedina u gradu. No DM iz prvog posta ne spada u takve...

I eto srca problema, tebi se svidi neka, uletiš, tražiš broj telefona, ti bi na kavu da se upoznate i onda se uvrijediš kada te otkanta. Znači zato što ti se fizički svidjela ona bi trebala žrtvovati svoje slobodno vrijeme za sve ovo ostalo?

Sreća pa je baseball nepopularan sport kod nas pa taj third strike možeš objesiti mačku o rep :klap:.

Quote:
supersoldier kaže: Pogledaj post
I sta ces ako imas zatvoreno/upareno/malo/kajgod drustvo gdje to nije moguce? 'muski' posao? Umirat sam do kraja zivota? promijeniti drustvo? Neces ga tako lako promijeniti.

Ne shvacas ti bas neke elementarne stvari jer ti se ocigledno dosta toga poklopilo.
Otići ćeš po filipinku, po novinama se piše da je to postalo in .

Shvaćam ja itekako, krkani misle da bi na njihov mig ženama trebale padati gaće, na to se svodi . A i što se to meni poklopilo? Po čemu je očigledno? Ja sam samac, a i nije baš da imam društva preko kojeg upoznajem nove ljude. Samo ne krivim za sve to žene koje otkantavaju random ulete.

Quote:
supersoldier kaže: Pogledaj post
Mozda idem jednom, mozda 10 puta. Nije ni bitno. I btw gotovo je jednako 'smetanje' kad uletis nekome dok pije kavu ili dok je u DM-u. I jedno i drugo se moze karakterizirat kao invazija privatnosti.

Nitko nije rekao da zena treba prihvatit jer nije lijepo odbit. Ako joj je lik odbojan nek odbije ako nije nek prihvati. Prestani izmisljat i pokrij se usima jer ovo sto pises su totalne budalastine. Ovdje pricamo o tome da li ces odbit nekoga samo zato jer ti je prisao na 'fiktivnom nedopustenom mjestu' ili neces.
Upravo tako, invazija privatnosti, zašto bi onda itko pozitivno reagirao na to. Onih 10% "uspjeha" ne postižu random uleti nego oni koji znaju kome i kada uletjeti. Tj. koji znaju čitati signale. Od 20 ženskih u bircu većina njih nije tamo da bi se uparivala, ali neke sigurno jesu.

O čemu ti pričaš? Znači ti ćeš odrediti pravilo da žena smije odbiti lika koji joj je odbojan, a prihvatiti onoga tko nije? I onda kažeš da ja pišem budalaštine? Mislim da si ti taj koji ne razumije o čemu se tu piše. Nitko ne spominje (osim tebe) "nedopuštena mjesta" za ulete. Nekada su vremena bila drugačija, išlo se na okupljanja jer nije bilo drugačijih načina za upoznavanje, danas okupljanja nisu ništa posebno, ljudi idu primarno da se zabave, ne da si nađu parnjaka. Otišli su u birc da se podruže, popričaju, otračaju, što već. I onda se nađe neznani junak koji im to ide ometati. Naravno da neće biti oduševljene...

Quote:
supersoldier kaže: Pogledaj post
Uostalom, i jedan i drugi ste dva kretena koji pricaju besmislice.
Zato ću se ja riješiti problema i staviti te na ignore listu, ima ona jedna izreka da se nema smisla prepirati sa određenim ljudima jer će te spustiti na svoj nivo i dotući iskustvom, pa da to spriječim arrivederci :klap:
Solo761 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 15:09   #88
Quote:
ESKat kaže: Pogledaj post
Naivno. Nema te cure kojoj ce smetati ulet tipa koji joj se svidi na prvi pogled. "Ne poznajem te, ne mozemo pricati" prevedeno znaci "ne svidjas mi se, produzi".
I to je to.
I to je sva mudrost, samo objasni ti to ovima koji su Božji Poklon Ženama (TM)(R). Kada ih neka odbije su onda sve lude

Quote:
Rift kaže: Pogledaj post
Vidim da ovdje ima par individua koji su prakticki s Marsa pali. Mora da ste imali uzbudljive tinejdzerske dane i dvadesete. Dok su ostali "creeperi" barili i imali ekipice po vani, parkovima, klubovima i raznoraznim partyima i rodjendanima, vi ste strucno izbjegavali takve "blamazhe" u socijalnim situacijama natipkavanjem po internetu u mracnom kutku sobe.
Imali su ekipice koje su se sretale sa drugim ekpicima i onda su se međusobno barili jer je oboma ekipicama to bio cilj. :klap:
Solo761 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 15:32   #89
Quote:
Solo761 kaže: Pogledaj post
Kada gledam ljude danas rekao bih da ih većina ne funkcionira kao ti
Naravno, ja sam krasna.

Quote:
Moja poanta je bila da mediji imaju veliki utjecaj na ljude (to je ta "diznifikacija", počelo nekada davno sa pričama o pričevima, a u realnosti ima više konja nego prinčeva) i zadnjih godina sve više promoviraju određen stil života i vrijednosti. Neke totalne gluposti pod normalu.
Ovisi što smatraš pod princem. Nekom je princ visok, zgodan, crn i bogat, a nekom netko s kim se osjeća voljeno, sigurno, tko ga ne drži u neizvjesnosti i toplo-hladno i sl. Ne mislim da je to nerealno diznijevsko očekivanje. Što će mi nečije pare i život na visokoj nozi, ako svake večeri liježem kraj te osobe kao kraj kamena i ako me neće ni poljubiti ni zagrliti? Ako mi neće biti podrška nego rolajzati na moje probleme i umanjivati ih. Odmicati se od mene ako ga slučajno u snu taknem. Jel nerealno očekivati da te netko- voli? A dosta je ljudi nesretno i nevoljeno u vezama.

Quote:
Čak bih rekao da ne toliko karaktera koliko pameti, a dojam mi je da je i ta pamet u današnje vrijeme postala ugrožena vrsta. Mislim da bi taj neki čovo koji viri preko plota prije 50ak godina bio manje nesretan baš zato što bi imao manje razloga zbog kojih bi bio nesretan. To je do tog karaktera što spominješ. No činjenica je da bi onda bio nesretan zato što nema bicikl, a danas je nesretan zato što nema bijesni auto, bijesni mobitel, cicato/guzatu curu, i hrpu drugih stvari za koje prije ili nije znao, ili ih nije bilo...
Ne postoji manje i više razloga za biti nesretan. Jednako si nesretan ako želiš auto i bicikl ili samo auto.

Quote:
IMO ovi problemi su daleko dublji od karaktera i medija, karakter je samo plodno tlo, a mediji "zgodan" način kako upravljati masama. Problem je što se danas servira pod normalne vrijednosti. To je rezultiralo sa svim ovim problemima. Najbanalniji primjer, koliko medijskog prostora dobije nova frizura od Kardašijanke (nemam volje razmišljati kako se točno piše pa eto "š" ), a koliko neko znanstveno otkriće :/.
Ne pratim žuti tisak i većinu šrot novina. Ne da mi se trovati time, to sam davno odlučila i ne fali mi. I imam predrasude prema ljudima koji se time truju. A znam da nisu svi glupi. I neke pametne osobe pišu na Traču dole pa opet, nekad se pitam- a zašto ih to zanima?

Quote:
Upravo tako, ima bisera , ali problem je što mi se čini da se takvo "bisersko" razmišljanje počinje gurati kao nešto što je normalno. Naravno, možda se varam za taj dojam, možda je takav dojam samo odraz mog raspoloženja u zadnje vrijeme . Ali kada slušam što ljudi okolo pričaju i kako razmišljaju tako mi ispada.
Sve ovisi u kakvoj si i sam fazi. Kad me nešto muči, posvuda oko sebe vidim to što me muči i takve primjere.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 15:43   #90
https://www.forum.hr/showthread.php?t=522997
https://www.forum.hr/showthread.php?t=993159

Kao što vidite odgovori su toliko raznovrsni da se ne može izvući neka prevaga, preferencija i većinski stav u tematici online vs. offline () upoznavanja
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 16:58   #91
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showthread.php?t=522997
https://www.forum.hr/showthread.php?t=993159

Kao što vidite odgovori su toliko raznovrsni da se ne može izvući neka prevaga, preferencija i većinski stav u tematici online vs. offline () upoznavanja
naravno da se ne može izvući prevaga.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 17:08   #92
Quote:
Solo761 kaže: Pogledaj post
Ako se upoznate preko društva to već u startu znači da imate neke zajedničke stvari. A te zajedničke stvari su daleko bitnije za nešto ozbiljno nego fizičko sviđanje.
jeje, zajednicno je sto oboje poznajemo osobu X

izadji iz svoje cahure. fizicko svidjanje je jednako bitno kao te zajednicke stvari. rekao sam ti vec - izgled privuce karakter zadrzi.

Quote:
Posve isto kao što je i tvoja logika da bi ženske trebale biti oduševljene kada im netko uleće dok su u shoppingu... ma bitno da si ti genije, ma kakav Einstein, Zweistein :klap:
Gdje sam to napisao, sta izmisljas stalno?

odi trollaj negdje drugdje

Quote:
I eto srca problema, tebi se svidi neka, uletiš, tražiš broj telefona, ti bi na kavu da se upoznate i onda se uvrijediš kada te otkanta. Znači zato što ti se fizički svidjela ona bi trebala žrtvovati svoje slobodno vrijeme za sve ovo ostalo?
Da da , vidim da samo trollas. bas si spodoba trollerska Tko se uvrijedi? gdje to pise? kako izmisljas stalno

kakvo slobodno vrijeme O CEMU TI PRICAS. Odi trollaj negdje drugdje. Rekao sam vec zenska kaze da/ne i to je to ili idemo dalje ili ne idemo. nitko nista ne trazi od nje.


Quote:
očigledno? Ja sam samac, a i nije baš da imam društva preko kojeg upoznajem nove ljude.
vidi se


Quote:
O čemu ti pričaš? Znači ti ćeš odrediti pravilo da žena smije odbiti lika koji joj je odbojan, a prihvatiti onoga tko nije?
samo ustogoljena osoba ide odbit nekoga tko joj je privlacan.

Quote:
I onda kažeš da ja pišem budalaštine? Mislim da si ti taj koji ne razumije o čemu se tu piše. Nitko ne spominje (osim tebe) "nedopuštena mjesta" za ulete. Nekada su vremena bila drugačija, išlo se na okupljanja jer nije bilo drugačijih načina za upoznavanje, danas okupljanja nisu ništa posebno, ljudi idu primarno da se zabave, ne da si nađu parnjaka. Otišli su u birc da se podruže, popričaju, otračaju, što već. I onda se nađe neznani junak koji im to ide ometati. Naravno da neće biti oduševljene...
da, ne samo da trolas vec si i mutav

Quote:
Solo761 kaže: Pogledaj post
Imali su ekipice koje su se sretale sa drugim ekpicima i onda su se međusobno barili jer je oboma ekipicama to bio cilj. :klap:
covjek ti je na lijepi nacin obvjasnio da pricas pizdarije a ti si nastavio trollat.

Quote:
Zato ću se ja riješiti problema i staviti te na ignore listu, ima ona jedna izreka da se nema smisla prepirati sa određenim ljudima jer će te spustiti na svoj nivo i dotući iskustvom, pa da to spriječim arrivederci :klap:
skuzio si ti da ne mozes nista smisleno reci pa si odlucio trollat i izmisljat moje upise

Svi mogu vidjet sada kako si jadan ispao.
supersoldier is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.03.2017., 17:40   #93
Quote:
the33 kaže: Pogledaj post
Jebate ...ja kad sam pocel zemske ganjat nije bilo ni mobitela a kamoli interneta


Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post

Ne postoji manje i više razloga za biti nesretan. Jednako si nesretan ako želiš auto i bicikl ili samo auto.
Pa i nije bas. Mislim da postoje 'nivoi' (ne znam kako bi se jednostavnije izrazio) kad osjecamo da smo vise ili manje nesretni


Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Sve ovisi u kakvoj si i sam fazi. Kad me nešto muči, posvuda oko sebe vidim to što me muči i takve primjere.
Slazem se. Nasa percepcija je nasa zivotne realnost

Zadnje uređivanje Meadow : 17.03.2017. at 00:34. Reason: multi
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:00   #94
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Naravno, ja sam krasna.

Ovisi što smatraš pod princem. Nekom je princ visok, zgodan, crn i bogat, a nekom netko s kim se osjeća voljeno, sigurno, tko ga ne drži u neizvjesnosti i toplo-hladno i sl. Ne mislim da je to nerealno diznijevsko očekivanje. Što će mi nečije pare i život na visokoj nozi, ako svake večeri liježem kraj te osobe kao kraj kamena i ako me neće ni poljubiti ni zagrliti? Ako mi neće biti podrška nego rolajzati na moje probleme i umanjivati ih. Odmicati se od mene ako ga slučajno u snu taknem. Jel nerealno očekivati da te netko- voli? A dosta je ljudi nesretno i nevoljeno u vezama.

Ne postoji manje i više razloga za biti nesretan. Jednako si nesretan ako želiš auto i bicikl ili samo auto.

Ne pratim žuti tisak i većinu šrot novina. Ne da mi se trovati time, to sam davno odlučila i ne fali mi. I imam predrasude prema ljudima koji se time truju. A znam da nisu svi glupi. I neke pametne osobe pišu na Traču dole pa opet, nekad se pitam- a zašto ih to zanima?

Sve ovisi u kakvoj si i sam fazi. Kad me nešto muči, posvuda oko sebe vidim to što me muči i takve primjere.
Pod princem/princezom smatram "kolekciju" nerealnih očekivanja koja u današnje vrijeme ljudi znaju imati, a potenciranu od strane medija sa svojim člancima o tome što je "in". Nisam mislio na sponzorstvo nego na to da se takvi ljudi razilaze na prvi problem. Čim ne "cvjetića" to je kraj.

Ne znam, mislim da je ipak "nesreća" veća što ljudi više toga žele, tj. imaju osjećaj da im više toga "fali"

Vidim ja i "normalne" slučajeve, ali imam osjećaj da ovi drugi sve više prevladavaju.
Solo761 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 09:42   #95
Err...o cemu je tema?
Pomenutu forumasicu ne poznajem pa tesko da mogu govoriti o konkretnom imenu, no, uopceno govoreci o prilazenja oblasti, sasvim skroz sam ponosna na svoje cudastvo kontinuirane komunikacije s okolinom -nazivo
Mislim, svjesna sam ja nerazborito velike danasnje potrebe za ocuvanjem vremena (i novca), maskiranjem socijalnih vjestina, umjetnickim upravljanjem razgovora kroz emotikone il neki vec nalijepljen tirazni otisak iz prebogate baze ponudjenih....ali fizicki svijet ipak nudi daleko vise. Interakcija je pojacana neverbalnim govorom, uzivo izlozenost ne ostavlja prostora smisljanju replika, nema greske oko optickih iluzija laznim identifikacijskim slicicama a i kojekakve druge fabricirane supstitucije svedene su na manje mogucu mjeru. Drugim rijecima, uzivo prilazenjem napadamo bit onoga sto jesmo. IMO, virtualna stvarnost- iskustvenim cimbenicima potkrepljujuc tezu- temeljito je nestvarna. Doduse, zgodna je kao simulator barenja, sakupljac 'iskustva', generator hrabrosti, kognitivna vjezba ili zajebancija
Plus, imam jakojako ne-lijepo misljenje o ljudima koji zastitu svog ulet-djelovanja vide upravo u onlajn komunikaciji jer su uzivo nesposobni ostvariti ikakav kontakt

Zadnje uređivanje scarletlemur : 14.03.2017. at 09:53.
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:36   #96
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
Err...o cemu je tema?
Pomenutu forumasicu ne poznajem pa tesko da mogu govoriti o konkretnom imenu, no, uopceno govoreci o prilazenja oblasti, sasvim skroz sam ponosna na svoje cudastvo kontinuirane komunikacije s okolinom -nazivo
Mislim, svjesna sam ja nerazborito velike danasnje potrebe za ocuvanjem vremena (i novca), maskiranjem socijalnih vjestina, umjetnickim upravljanjem razgovora kroz emotikone il neki vec nalijepljen tirazni otisak iz prebogate baze ponudjenih....ali fizicki svijet ipak nudi daleko vise. Interakcija je pojacana neverbalnim govorom, uzivo izlozenost ne ostavlja prostora smisljanju replika, nema greske oko optickih iluzija laznim identifikacijskim slicicama a i kojekakve druge fabricirane supstitucije svedene su na manje mogucu mjeru. Drugim rijecima, uzivo prilazenjem napadamo bit onoga sto jesmo. IMO, virtualna stvarnost- iskustvenim cimbenicima potkrepljujuc tezu- temeljito je nestvarna. Doduse, zgodna je kao simulator barenja, sakupljac 'iskustva', generator hrabrosti, kognitivna vjezba ili zajebancija
Plus, imam jakojako ne-lijepo misljenje o ljudima koji zastitu svog ulet-djelovanja vide upravo u onlajn komunikaciji jer su uzivo nesposobni ostvariti ikakav kontakt
Slažem se sa cijelim postom, ništa ne može zamijenitit "iskustvo uživo" s nekim, tad osobu gledaš u oči, možeš je bolje upoznati, vidiš kako reagira po tome možeš viditi da li joj je stalo, da li je uznemirena/smirena, kontakt uživo je nenadmašiv i sklanja puno "barijera" koje samo odmažu mogućoj vezi. Lijepo se je s nekim dopisivati jedno vrijeme al što kraće to bolje i još je bolje kada smo prije tog dopisivanja uopznali osobu uživo, znamo da li nam se fizički sviđa ili ne, na čisto smo s tim da li osoba zrači onako kako mi priželjkujemo, njezine pokrete a sve ostalo je mlaćenje prazne slame...
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:32   #97
Quote:
Solo761 kaže: Pogledaj post
Pod princem/princezom smatram "kolekciju" nerealnih očekivanja koja u današnje vrijeme ljudi znaju imati, a potenciranu od strane medija sa svojim člancima o tome što je "in". Nisam mislio na sponzorstvo nego na to da se takvi ljudi razilaze na prvi problem. Čim ne "cvjetića" to je kraj.

Ne znam, mislim da je ipak "nesreća" veća što ljudi više toga žele, tj. imaju osjećaj da im više toga "fali"

Vidim ja i "normalne" slučajeve, ali imam osjećaj da ovi drugi sve više prevladavaju.
A gle, bolje i to nego da trpe. A ja vidim dosta i tih koji trpe.
Ako ne ide, ne ide.

Ali da, slažem se s tobom zapravo, možda sam ja pretjerano naivna, vjerojatno jesam. Teško je biti danas zadovoljan sa samo jednim izborom, a da makar malo ne viriš drugdje i ne isprobavaš opcije. U pravu si.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.