Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2016., 19:26   #2921
Puno hvala svima na pomoći, posebno smarinovic i na linkovima

Pa evo da se osvrnem na neke stvari...

Jasno mi je da čovjek ipak može proći jeftinije kad si sam sve organizira. Mi smo tu opciju ostavili posljednjom iz razloga jer em nemamo dovoljno iskustva, em još nismo bili na tako dalekim putovanjima pa kod nas postoji, ajmo reći, određeni strah da nešto ne previdimo i zeznemo se, a nije da imamo vremena mjesecima unaprijed planirati, nego tek kojih mjesec dana.
Zbog toga smo se prvo okrenuli agencijama jer ulijeva određenu "sigurnost".

Ono što je lošije kod agencija je to što se više manje svi striktno drže sezone. Pa nas zbog toga, dosta odgovaraju tipa od Maldiva, Kube itd. zbog kiše, uragana i guraju nam ono što je trenutno u sezoni, a samim time i skuplje. (A recimo frendica mi je bila na Maldivima prije 2 godine u kolovozu, 10 dana nijedna kap kiše nije pala. To je onda u biti lutrija, ali dosta povoljnije cijenom.)
Tako da nas nagovaraju na lokacije koje nismo uzimali ni u obzir.
Zbog svega toga smo sve bliže tome da sami to organiziramo.

Odlazak iz Beča, Budimpešte ili Ljubljane nam nije nikakav problem niti što se tiče leta, niti last minute ponuda. Pa ako netko ima i prijedlog recimo austrijske ili slovenske stranice s dobrom ponudom last minute putovanja dobro će doći
Jer bi ipak voljeli pogledati što se nudi, javiti im se, a onda se zaputiti u agenciju.
__________________
Living the last note of freedom...
Rattlesnake is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 20:34   #2922
http://www.last-minute.si/hr/

http://www.kompas.si/last-minute/

http://www.sonchek.com/last-minute
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 20:51   #2923
@smarinovic - moze link od kud je ponuda za za kanare za 3500
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 09:38   #2924
Quote:
@smarinovic - moze link od kud je ponuda za za kanare za 3500
Mi uvijek kupujemo sve sami (posebno karte preko skyscannera ili direktno na stranicama avio kompanije te posebno smještaj preko booking.com ili ga tražimo na licu mjesta) pa nemam previše iskustva s lastiminute agencijama niti mogu reći koja je dobra ili loša ali evo npr. na odklop.com trenutno ima ponuda za 7 dana na Tenerife South iz Minhena za 2850 kn*.

http://i.imgur.com/B5iJ5Bh.png

* Uz ogradu da nisam nikad kupovao ništa preko te stranice niti znam jel ima neka caka s nekim dodatnim plaćanjem nekad kasnije u postupku registracije i sl. ali u svakom slučaju i da ima može poslužit kao dobra polazna točka za pretraživanje na nekim drugim stranicama.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 10:31   #2925
Evo i mi smo na slatkim mukama, a vidim da vas ima ovdje koji imate dobre ideje Nazalost ne mozemo otici na medeni mjesec u sezoni, pa smo ga morali odgoditi za sredinu 9.mjeseca... E sad, na raspolaganju nam je budzet od 10 000 kn, a plan su bili Tenerifi. Ima li netko tko je u to vrijeme isao tamo jer zbilja ne zelimo lose vrijeme? Takodjer, ako imate neke druge ideje koje se uklapaju u budzet i uvijet dobrog vremena, slusamo vas
kety is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 10:00   #2926
Mi smo bili u Portugalu, 10 dana...
Mislim da smo potrošili oko 900€ po osobi, ali tu su uključene avionske karte, smještaj, željezničke karte, autobusne karte posvud, sve one ulaznice za kojekakve atrakcije, hrana, piće, šopinz.
Moglo je biti i jeftinije, ali nismo se htjeli time opterećivati...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 10:06   #2927
Idemo u Portugal, Faro i okolne grdove. Sami smo sve organizirali. Spavamo u tri grada, dva izleta smo ogranizirali, izabrali naravno odredene muzeje, kazalisne predstave i slicno. ( vecinu karata za dogadaje smo vec kupili jer se dobiju neki popusti ).

Spavamo u dva hotela i u Faro smo nasli privatni smjestaj, jedino nemamo direktan let nego presjedamo, ali dobro ostalo je sve ispalo odlicno
veka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 15:23   #2928
Quote:
veka123 kaže: Pogledaj post
Idemo u Portugal, Faro i okolne grdove. Sami smo sve organizirali. Spavamo u tri grada, dva izleta smo ogranizirali, izabrali naravno odredene muzeje, kazalisne predstave i slicno. ( vecinu karata za dogadaje smo vec kupili jer se dobiju neki popusti ).

Spavamo u dva hotela i u Faro smo nasli privatni smjestaj, jedino nemamo direktan let nego presjedamo, ali dobro ostalo je sve ispalo odlicno


Mi smo imali u prvom planu, Porto-Lisabon-Faro u planu...
Onda smo ipak Porto-Coimbra-Lisabon-Porto odabrali.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 14:48   #2929
Naletio na neku ponudu nije baš jeftina al ipak je to 9 dana all inclusive na ovom otkoku na Maldivima



http://booking.restplatzboerse.at/of...aign=affiliate

10.09.2016 - Mo. 19.09.2016 - 1470 eura po osobi
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 08:10   #2930
I evo još par kombinacija..

Japan i USA za 300 eura ili put oko svijeta za oko 700 eura
http://tripologia.com/europa/super-c...c-vec-od-715e/

http://tripologia.com/azija/super-ci...-za-samo-289e/
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 20:22   #2931
Jel itko tko je na medeni išao par dana nakon svadbe imao problema pri prelascima granica jer još nije promijenio dokumente?
MissKuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 08:23   #2932
Quote:
MissKuki kaže: Pogledaj post
Jel itko tko je na medeni išao par dana nakon svadbe imao problema pri prelascima granica jer još nije promijenio dokumente?
Mi smo bili u sličnoj dilemi. Ako se ne varam rok za promjenu dokumenata je 15 dana nakon čega imaš nevažeće dokumente.
Na putu smo trebali biti cca 3 tjedna pa smo se raspitivali na graničnoj policiji, u matičnom uredu, čak i preko nekih poznanstava u policiji... svi su rekli da su od nedavno, otkako su uveli sustav OIB-a, svi sustavi povezani i kad matičar unese nove podatke isti su vidljivi i policiji te stari dokumenti nakon 15 dana više ne vrijede.
Na kraju sve zavisi kakve će volje biti policajac na granici. Može te pustit a može te i pritvorit jer je to kazneno djelo.

Kao rješenje postoje dvije opcije:
- ako ne idete na put na sam dan vjenčanja ili dan nakon - možeš promijenit dokumente po hitnom postupku što se dodatno plaća (predate zahtjev za novu osobnu i zahtjev za izradu nove putovnice po žurnom postupku).
- ostavit staro prezime na vjenčanju pa ga promijenit nakon medenog mjeseca (što je popriličan pain in the ass).

Mi smo uza sve to trebali unaprijed zatražit vize koje se čekaju 2-3 tjedna pa nam je jedina opcija bila ostavit staro prezime i promijenit ga nakon medenog mjeseca.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 14:42   #2933
Ako je 15 dana još važeće onda neće biti problem.. vraćamo se za 11 dana.. uff.. jedna stvar manje za brinut! Hvala!
MissKuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 09:51   #2934
Mi smo baš neki dan uplatili putovanje na Maldive!

Tko će sad čekat do 8. mjeseca? Upozorili su nas u agenciji da se ne preporuča ići u 8.mjesecu zbog jakih vrućina, a i kišna je sezona, ali ne brine nas to previše... Drugog izbora nemamo, osim čekati zimu, a to nam se neda...
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:15   #2935
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post

Kao rješenje postoje dvije opcije:
- ako ne idete na put na sam dan vjenčanja ili dan nakon - možeš promijenit dokumente po hitnom postupku što se dodatno plaća (predate zahtjev za novu osobnu i zahtjev za izradu nove putovnice po žurnom postupku).

Mi smo uza sve to trebali unaprijed zatražit vize koje se čekaju 2-3 tjedna pa nam je jedina opcija bila ostavit staro prezime i promijenit ga nakon medenog mjeseca.
Pri kupnji avio karata su nas trazili imena i prezimena i broj osobne iskaznice. Tako da ova opcija hitnog izdavanja novih dokumenata bas i nije opcija.

Ne znam da li je to samo meni apsurd da maticar moze u sustavu koji je vidljiv svima promijeniti necije prezime. Strasno. Cemu onda zakonski rok od 15 dana kad je sustavu promijenjeno odmah i sad ti dokazi nekom strancu na aerodromu znate ja sam se udala.
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:22   #2936
Dragi i ja smo si za putovanje uplatili jug Engleske <3. 10 dana . Jedva čekam!
Jehana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 20:40   #2937
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
Pri kupnji avio karata su nas trazili imena i prezimena i broj osobne iskaznice. Tako da ova opcija hitnog izdavanja novih dokumenata bas i nije opcija.

Ne znam da li je to samo meni apsurd da maticar moze u sustavu koji je vidljiv svima promijeniti necije prezime. Strasno. Cemu onda zakonski rok od 15 dana kad je sustavu promijenjeno odmah i sad ti dokazi nekom strancu na aerodromu znate ja sam se udala.
Provjeri s avio komapnijom možeš li zamijeniti avio karte na novo prezime kad napraviš putovnicu po žurnom postupku ili hoće li ti priznati avio kartu ako doneseš staru (poništenu) ispravu i novu te vjenčani list kao dokaz da si se udala. :/
Nema smisla ostavljati prezime samo radi karte.

Mi smo morali ostaviti prezime jer smo planirali biti na putu duže od zakonskog roka od 15 dana a i morali smo nabaviti vizu koja se čeka nekoliko tjedana pa nam nije igrala žurna izrada putovnice jer ne bi odgovarali podaci u vizi. Promjena prezimena je velika gnjavaža koju je bolje izbjeci ako ikako možeš.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 13:54   #2938
Ljudi imate li kakve preporuke za putovanje u toplije krajeve u studenom? To mi je fakat zelja i znam da bi nas kostalo al da nas sad ne izbije skroz iz cipela. Jesu li neke destinacije pristupacnije od drugih? Isli bi organizirano pa ako netko ima iskustva...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 20:37   #2939
Quote:
Ninuška18 kaže: Pogledaj post
Mi smo baš neki dan uplatili putovanje na Maldive!

Tko će sad čekat do 8. mjeseca? Upozorili su nas u agenciji da se ne preporuča ići u 8.mjesecu zbog jakih vrućina, a i kišna je sezona, ali ne brine nas to previše... Drugog izbora nemamo, osim čekati zimu, a to nam se neda...
Ma bit će vam super
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 23:05   #2940
Quote:
assi kaže: Pogledaj post
Ljudi imate li kakve preporuke za putovanje u toplije krajeve u studenom? To mi je fakat zelja i znam da bi nas kostalo al da nas sad ne izbije skroz iz cipela. Jesu li neke destinacije pristupacnije od drugih? Isli bi organizirano pa ako netko ima iskustva...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Tajland, Filipini - ako organizirate sami u vlastitom aranžmanu, doista ne mora biti skupo.
Preko agencija će naravno biti skuplje.
No u svakom slučaju - to su destinacije do kojih se nađe povoljnih avio karata, jeftine su za odmor, pogledaj malo više na pdfu Turizam jer ne znam kakav točno odmor tražite. Ako vam je do prekrasnih plaža i ispijanja koktela, pogledaj Boracay na Filipinima
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.