Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2016., 10:26   #741
Pozdrav, imam pitanje:

Ako se supruga zeli razvesti ai muz ne zeli, koliko se to moze odugovlacati? Moze li suprug za to vrijeme namjerno prestati placati svoja dugovanja i kredite tako da banka uzme stan koji pripada zeni?

Hvala
__________________
Impossible is nothing!
Alias89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 12:24   #742
Znaci, muz placa kredit za stan koji pripada zeni? Ili banci? How convenient...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 15:11   #743
On placa neke druge svoje kredite, a otkup stana placa zana. Ako neredovito placa, moze li banka sjesti na stan, iako ti krediti nemaju veze sa stanom?
__________________
Impossible is nothing!
Alias89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 15:39   #744
Quote:
Alias89 kaže: Pogledaj post
On placa neke druge svoje kredite, a otkup stana placa zana. Ako neredovito placa, moze li banka sjesti na stan, iako ti krediti nemaju veze sa stanom?
banku ne zanima tko i od kuda plaća ratu kredita.
Dakle, ako se ne plaća, banka može zaplijeniti satn, neovisno o brakorazvodnoj parnici
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 16:46   #745
Quote:
Alias89 kaže: Pogledaj post
On placa neke druge svoje kredite, a otkup stana placa zana. Ako neredovito placa, moze li banka sjesti na stan, iako ti krediti nemaju veze sa stanom?
Na koga glasi stan?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 00:35   #746
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Na koga glasi stan?
Na zenu
__________________
Impossible is nothing!
Alias89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 22:40   #747
Ne, neće tebi nitko oduzeti stan, ako on ne plaća neke druge kredite. Podnesi zahtjev za razvod.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 16:52   #748
Poštovanje. Pitam za poznanicu koja se našla u nezavidnoj situaciji.
Dakle situacije je - žena je strankinja, udana u jedno naše manje mjesto, u matrijarhalnu familiju, di je svekrva alfa i omega i koja je očekivala da će sin oženit "neku našu i to ne bilo koju" i koja nikad nije preboljela strankinju u kući, pogotovo strankinju iz nekih tamo siromašnih zemalja. I "koja se udala samo radi kuće i novca" (isto kao da svi na svijetu žele imat kuću u Dalmaciji...).
Daklem svekrva od prvog dana ima pik na nevjestu (ne treba ilustrirati, znate kako to ide kod nekih naših žena) i stalno joj je radila probleme, e da bi joj u zadnje počela prijetiti da će je izbaciti iz kuće, da se može vratit odakle je došla, a djeca ostaju tu sa bakom i djedom. I tatom. Al tata je sporedni lik u cijeloj priči. Što svekrva kaže, tata mora slušat.
E sad, nije mi jasno kako mogu imat srca oduzet djeci majku, al nije ni bitno, pitanje je - kome da se obrati? Kako? Gdje? Već joj je svekrva prijetila da se ne nada da će naći nekog lokalnog odvjetnika, jer oni sve te odvjetnike znaju (vjerovatno istina, ako znaju samo jednog od njih, on će urgirati kod kolega a vjerovatno znaju većinu njih s obzirom na veličinu te sredine).
Što da radi? Žena ne traži ništa, nikakve imovine, samo ne želi izgubit djecu i bit protjerana poput pseta. I ako dođe do toga, nije da bi se odselila u drugo mjesto ili drugi kvart, nego ako nije u braku a nema državljanstvo još bi se morala stvarno vratit natrag u svoju zemlju, par tisuća km daleko od djece. Prestrašno. Kako se samo ta jadna djeca osjećaju? Mama je uvik mama. Ja to ne bih imao srca uradit djetetu, al očito ima ljudi koji mogu.
Koja su joj prava, što da radi, kome da se obrati? Žena je strašno isprepadana, pogotovo što dolazi iz zemlje di su žene navikle biti gažene i ponižavane i bez ikakvih prava, pa joj je i koncept borbe za njena prava skoro pa nepoznanica.
Hvala
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 00:16   #749
Ima hrpe udruga, ureda pravobraniteljice, pučkog pravobranitelja...
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 05:52   #750
Hmm...ovo mi slabo pomaže, ne razumijem se u tu problematiku.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 05:53   #751
Hmm...ovo mi slabo pomaže, ne razumijem se u tu problematiku.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 12:00   #752
primi ju ti kod sebe. činjenica je da ako nema kamo, morat će van ako je svekrvina kuća. to je točno. treba tog muža malo prodrmat. nek piše pučkoj pravobraniteljici. nek ide u lokalni CZSS (ili u drugom gradu)
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 00:38   #753
Neće morati van i ako je svekrvina kuća, jer u tom slučaju je svekrva potpisala za nju na MUP-u kada joj je davala dozvolu da se prijavi na adresu nekretnine koja je njeno vlasništvo.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 21:55   #754
Je li istina da nakon razvoda, ako djeca ostaju s majkom, otac mora davati 500kn za dijete koje se redovito skoluje do 26.godine?
__________________
Impossible is nothing!
Alias89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:07   #755
Poštovani,
Zanima me vaše mišljenje o sljedećem
Znači, otac sam četverogodišnjeg djeteta,prije dvije godine,uslijed loših odnosa u braku, saznao da me žena i vara..to se nekako smirilo,al odnos koji iz sve snage želim popraviti, em zbog nas em zbog male nije nimalo bolji.
Razvod je za mene najgora solucija,iako sam svjestan da je itekako moguća.
Zanima me pošto je došlo do prevare s njezine strane dok sam ja čuvao naše dijete, i to nije bilo jednom,dal mi donosi ikakvu prednost u slučaju razvoda?
Situacija je puno kompleksnija i sa puno detalja koje nebi iznosio sada. Al, zanima me ovaj dio priče.
BobiZgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:53   #756
Quote:
BobiZgb kaže: Pogledaj post
Zanima me pošto je došlo do prevare s njezine strane dok sam ja čuvao naše dijete, i to nije bilo jednom,dal mi donosi ikakvu prednost u slučaju razvoda?
Ne.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:58   #757
Baš super,čuo sam bio drugačije..zato i pitam dalje
BobiZgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 10:06   #758
Mislio sam da je i to na štetu djeteta, budimo realni..
Al razumijem na šta mislite.
BobiZgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:01   #759
Naš Obiteljski zakon ne pozna insitut krivnje ni kod rastave, ni kod podjele bračne imovine.
Ne treba previše gledati filmove
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 11:13   #760
Pozdrav ljudi,

mladji brat je nedavno kupio stan u izgradnji na način da smo mu ja i otac prije godinu poklonili deviznu knjižicu sa nekih 50.000 eura na istoj. Već tada je bio u braku i to smo uradili kako bi ga stimulirali na štednju i omogućili mu skoru kupovinu stana. On je u međuvremenu uštedio još nešto, uzeo neki dodatni kredit bez sudužnika i prije mjesec kupio stan.
Supruga mu je učestvovala u kupovini sa nekih 10.000 eura koje joj je dao njen otac.
E sad, mi ga nagovaramo da potpiše neki sporazumni ugovor sa njom da u slučaju razvoda braka njen udio u kupovini stana iznosi tih 10.000 eura ili procentualno iznos od ukupne vrijednosti stana.
On to ne bi da kao ne bi remetio odnose sa suprugom i bacao neku sumnju.
Kakva su vaša iskustva ?

U slučaju razvoda u budućnosti da li bi njoj bračnom stečevinom pripalo pola vrijednosti stana ili bi on mogao dokazati na sudu štednom knjižicom da je njegov udio u kupovini stana daleko veći te bi kod dokazivanja sud te činjenice uzeo u obzir?
dadox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.