Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2007., 20:10   #1
Lightbulb Panični poremećaj

Bol, težina, napetost u lijevoj ruci, te grč srčanog mišića, probadanje lijeve strane prsnog koša. Nakon bilo kakvog uzbuđenja ( bilo pozitivno ili negativno ), konstantni stres, strah, nemir i napetost. Inače- liječim panični poremećaj ( terapija medikamentima- Cipralex, pola tablete od 10mg svakodnevno plus 0,25 Xanax ujutro, dalje tokom dana po potrebi, obično 0,25 navečer ili 0,5mg pošto postoji problem sa spavanjem- otežano uranjanje u san, te buđenje xy puta tokom noći, +psihoterapija ). Kod za mene stresnih situacija sklona sam "zlorabiti" Xanax, pola tablete od 0,5, pa još polovica, pa još,.. ). Što se stanja paničnog poremećaja tiče, polagani napredak ( borba godinu dana traje i nastavlja se dok se ne zgazi ! ). Paničnih ataka nema, ali je ostao strah i nesigurnost. Strah od straha.
Pošto sam i hipohondar, zabrinjava me prvo navedeno, znači- srce. Znam da nije organski, jer su sve pretrage obavljene.

Molim za slična iskustva, stanja, borbe, savjete,... I što se paničnog poremećaja tiče ( preporuke za medikamente i psihijatre ) i srca. Možda kakve alternativne metode ( učinkovite i sprobane, znam da je to duži put, ali i ovaj je dugotrajan i mukotrpan, a postupno želim odbaciti tablete ).
Hvala !
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 15:24   #2
nemoj odustat...vjeruj da mozes i trudi se pobjediti te strahove!
Meni je pomogla metoda suocavanja sa strahom,nikakvi psihijatri!
sussana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 16:11   #3
Quote:
Psihopatična kaže: Pogledaj post
Možda kakve alternativne metode ( učinkovite i sprobane, znam da je to duži put, ali i ovaj je dugotrajan i mukotrpan, a postupno želim odbaciti tablete ).
Hvala !
Kada legneš spavati lijepo se opusti i u sebi ponavljaj: "UPOMOĆ" dok ne zaspiš, sva Kraljevstva nebeska će se ujediniti da ti pomognu, to je najmoćnija molitva u Svemiru
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 20:49   #4
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
Kada legneš spavati lijepo se opusti i u sebi ponavljaj: "UPOMOĆ" dok ne zaspiš, sva Kraljevstva nebeska će se ujediniti da ti pomognu, to je najmoćnija molitva u Svemiru
Grazie na odgovoru, savjetu, ali ništ' koristi je. Možda nekome i djeluje takva "metoda", ali kod mene je čak učinkovitije i brojati ovce.
I ne molim se, ateist sam.
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 21:02   #5
Quote:
Psihopatična kaže: Pogledaj post
Grazie na odgovoru, savjetu, ali ništ' koristi je. Možda nekome i djeluje takva "metoda", ali kod mene je čak učinkovitije i brojati ovce.
I ne molim se, ateist sam.
Onda tu jednu jedinu riječ shvati kao autogeni trening, a ne kao molitvu
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 02:55   #6
Quote:
Psihopatična kaže: Pogledaj post
Molim za slična iskustva, stanja, borbe, savjete,... I što se paničnog poremećaja tiče ( preporuke za medikamente i psihijatre ) i srca. Možda kakve alternativne metode ( učinkovite i sprobane, znam da je to duži put, ali i ovaj je dugotrajan i mukotrpan, a postupno želim odbaciti tablete ).
Hvala !
Koja je vrsta psihoterapije kojom tretiraš probleme? Jesi li pokušala sa vežbama relaksacije?
__________________
Liberté, Égalité, Fraternité
Thymia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 21:02   #7
Quote:
Psihopatična kaže: Pogledaj post
. Nakon bilo kakvog uzbuđenja ( bilo pozitivno ili negativno ), konstantni stres, strah, nemir i napetost. Inače- liječim panični poremećaj ( terapija medikamentima- Cipralex, pola tablete od 10mg svakodnevno plus 0,25 Xanax ujutro, dalje tokom dana po potrebi, obično 0,25 navečer ili 0,5mg pošto postoji problem sa spavanjem- otežano uranjanje u san, te buđenje xy puta tokom noći, +psihoterapija ). Kod za mene stresnih situacija sklona sam "zlorabiti" Xanax, pola tablete od 0,5, pa još polovica, pa još,.. ). Što se stanja paničnog poremećaja tiče, polagani napredak ( borba godinu dana traje i nastavlja se dok se ne zgazi ! ). Paničnih ataka nema, ali je ostao strah i nesigurnost. Strah od straha.
Pošto sam i hipohondar, zabrinjava me prvo navedeno, znači- srce. Znam da nije organski, jer su sve pretrage obavljene.

Molim za slična iskustva, stanja, borbe, savjete,... I što se paničnog poremećaja tiče ( preporuke za medikamente i psihijatre ) i srca. Možda kakve alternativne metode ( učinkovite i sprobane, znam da je to duži put, ali i ovaj je dugotrajan i mukotrpan, a postupno želim odbaciti tablete ).
Hvala !
E,stara!Slično se i ja osijećam već ijuhuhu vremena.Napravila sam ultrazvuke,ekg-e,pošto je prvi put bio nekakav organski uzrok(ali,to dalje nema veze s mojom pričom),pa su me,naravno uputili psihijatru. On mi je donekle pojasnio zašto imam probadanja,lupanja,ukratko panične atake.S vremenom,uz psihoterapiju sam funkcionirala uz anksiolitike,da bi kasnije dodali i antidepresive(koji,kako mi je dr,objasnio imaju anksiolitičko djelovanje).To na tržištu (fala bogu,razvijenom )sve ide pomalo naprijed.Isti lijek i sama koristim,uz sličan anksiolitik(dođe na isto).Također,daju se i beta-blokatori(više kod "nervoznog srca"),i sve skupa to jedan složeni kemijski koktel,koji nas stabilizira(ja bar iz iskustva mogu reći da to šljaka,ali naravno,nije i najbolje rješenje ).S vremenom ti možda ojača obrambeni štit,koji opet stvaraš,šta spontano,šta ciljano,pa shvatiš da možeš bez lijekova,ali nebi trebala osijećat grižnju ako ih nastaviš piti. Ja ti preporučam fizičku aktivnost,kombiniran s hobijem.
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 14:35   #8
Panicnih napada nisam imala, ali sve drugo jesam, takodjer uz mastovitu hipohondriju (kod mene su najpopularniji karcinomi, pusac sam).
Takodjer na Cipralexu 20 mg (4 mjeseca), ponekad uzmem pola anksiolitika, stanje se u zadnjih mjesec-dva prilicno stabiliziralo, uz rijetke krize.
Ne znam koliko dugo uzimas terapiju, ja sam bila na 10 mg 7 tjedana, malo se poboljsalo uz ceste krize, povecano na 20 mg, poslije mjesec dana uzimanja stanje vidno poboljsano. Sada funkcioniram normalno, takodjer ponekad moram popiti nesto za smirenje navecer da mogu zaspati posto sam nedavno pocela raditi, a to mi je bio najveci bed.
Dakle, koliko dugo si na AD-u?
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 20:06   #9
Quote:
ciganka kaže: Pogledaj post
Panicnih napada nisam imala, ali sve drugo jesam, takodjer uz mastovitu hipohondriju (kod mene su najpopularniji karcinomi, pusac sam).
Takodjer na Cipralexu 20 mg (4 mjeseca), ponekad uzmem pola anksiolitika, stanje se u zadnjih mjesec-dva prilicno stabiliziralo, uz rijetke krize.
Ne znam koliko dugo uzimas terapiju, ja sam bila na 10 mg 7 tjedana, malo se poboljsalo uz ceste krize, povecano na 20 mg, poslije mjesec dana uzimanja stanje vidno poboljsano. Sada funkcioniram normalno, takodjer ponekad moram popiti nesto za smirenje navecer da mogu zaspati posto sam nedavno pocela raditi, a to mi je bio najveci bed.
Dakle, koliko dugo si na AD-u?
Nisam prešla dozu od 10mg Cipralex-a, uzimam ga 10 mjeseci, zadnjih 2 mjeseca na polovici tablete od 10mg.
A AD, tj. Xanax- godina i pol dana gutanja.

Što uzimaš povremeno za smirenje navečer ?
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 22:48   #10
imam iskustva s paničnim poremećajem,kod mene to već traje koju godinu dana i nakon svih mogućih pretraga za srce doktorica me poslala psihijatru i sad uz tablete luxeta ( 1 tableta u jutro ) sve strahove donekle dobro podnosim. Nakon par tjedana bilo mi je bolje,a sad kad već par mjeseci pijem te tablete se dobro osjećam,jedino mi zna biti loše kad je vani oblačno i ružno vrijeme,ali prođe i to. Meni je lakše bilo jer sam to podjelila sa prijateljima i osjećala sam neku sigurnost jer sam se stalno bojala da će mi se nešto desiti,ali kod napada panike probaj raditi nešto što te opušta,mene npr. slušanje muzike,znam da je teško,ali probaj fokusirati misli na nešto drugo kad god počneš paničariti.
.tajana. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 23:18   #11
Quote:
.tajana. kaže: Pogledaj post
imam iskustva s paničnim poremećajem,kod mene to već traje koju godinu dana i nakon svih mogućih pretraga za srce doktorica me poslala psihijatru i sad uz tablete luxeta ( 1 tableta u jutro ) sve strahove donekle dobro podnosim. Nakon par tjedana bilo mi je bolje,a sad kad već par mjeseci pijem te tablete se dobro osjećam,jedino mi zna biti loše kad je vani oblačno i ružno vrijeme,ali prođe i to. Meni je lakše bilo jer sam to podjelila sa prijateljima i osjećala sam neku sigurnost jer sam se stalno bojala da će mi se nešto desiti,ali kod napada panike probaj raditi nešto što te opušta,mene npr. slušanje muzike,znam da je teško,ali probaj fokusirati misli na nešto drugo kad god počneš paničariti.
Luxet je ciljano za panične atake ? Još kaj uzimaš osim toga ?
Inače, ja već dosta dugo nemam paničnih ataka, hod po rubu se zna pojaviti, ali ne dođe do krajnje faze pan.at.
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 23:27   #12
Quote:
Psihopatična kaže: Pogledaj post
Luxet je ciljano za panične atake ? Još kaj uzimaš osim toga ?
Inače, ja već dosta dugo nemam paničnih ataka, hod po rubu se zna pojaviti, ali ne dođe do krajnje faze pan.at.
je,to je baš za panični poremećaj,nikaj drugo ne uzimam,nemam potrebu za ničim drugim,u početku sam pila pola tablete dnevno,al sada pijem 1 ,a psihijatrica mi je rekla da budem morala piti 1 godinu kako bi bili sigurni da se neče ponoviti više
.tajana. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 23:52   #13
Quote:
.tajana. kaže: Pogledaj post
je,to je baš za panični poremećaj,nikaj drugo ne uzimam,nemam potrebu za ničim drugim,u početku sam pila pola tablete dnevno,al sada pijem 1 ,a psihijatrica mi je rekla da budem morala piti 1 godinu kako bi bili sigurni da se neče ponoviti više
Grazie na informaciji !
I drž' se !
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 23:56   #14
Quote:
Psihopatična kaže: Pogledaj post
Grazie na informaciji !
I drž' se !
ma nema beda,ak te još nekaj zanima sam pitaj... bilo je fest teško,al prošlo je ono najgore...
mamina frendica isto ima panični,samo je kod nje već došlo do te faze da se nigdje ne usudi biti sama,voziti auta il bilo što,uglavnom užasno joj je,tako da mi još možemo biti sretne...
samo mi još reci,tebi napadaji ovise o vremenu vani i o raspoloženju??
.tajana. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:09   #15
Quote:
.tajana. kaže: Pogledaj post
ma nema beda,ak te još nekaj zanima sam pitaj... bilo je fest teško,al prošlo je ono najgore...
mamina frendica isto ima panični,samo je kod nje već došlo do te faze da se nigdje ne usudi biti sama,voziti auta il bilo što,uglavnom užasno joj je,tako da mi još možemo biti sretne...
samo mi još reci,tebi napadaji ovise o vremenu vani i o raspoloženju??
O vremenu ne tako učestalo, ne odgovara mi toplo i sparno vrijeme, te period pred promjenu vremena, a o raspoloženju ovise itekako, potencirati panični atak može i pozitivno raspoloženje i negativno, tj. uzbuđenje pojačano bilo kakve vrste me može baciti u stanje nemira, lupanja srca, zatim slijedi strah, ne uvijek, ali često.
Ideš i na psihoterapiju ?
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:11   #16
je,hodam negde svakih 3 tjedna otprilike, malo razgovaram s njom i to je to,ti hodaš?
.tajana. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 17:21   #17
Quote:
Psihopatična kaže: Pogledaj post
Nisam prešla dozu od 10mg Cipralex-a, uzimam ga 10 mjeseci, zadnjih 2 mjeseca na polovici tablete od 10mg.
A AD, tj. Xanax- godina i pol dana gutanja.

Što uzimaš povremeno za smirenje navečer ?
Ni ja se nisam bas sjajno osjecala kada sam bila na 10 mg, ali kada su mi povecali na 20, stvari su se poslozile. U posljednjih tjedan dana osjecam se odlicno, stara ja.
Cuj, Xanax je anksiolitik, uzimas ga godinu i pol dana? Svaki dan? To ti je dugo, vjerojatno si stvorila toleranciju. Kada budes isla slijedeci puta lijecniku, reci mu za to. Ja povremeno uzimam Clonazepam za smirenje.
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 18:22   #18
Quote:
.tajana. kaže: Pogledaj post
je,hodam negde svakih 3 tjedna otprilike, malo razgovaram s njom i to je to,ti hodaš?
Si, išla sam na psihoterapiju, jedan period 1 put tjedno i nisam bila zadovoljna, od krivo prepisane terapije, pa nadalje, puno općenite priče, komparacije i priče o drugim pacijentima i njihovim problems, vrtnja u krug, ništa konkretno i meni od pomoći, nije mi sjela kak' spada.
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 18:30   #19
Quote:
ciganka kaže: Pogledaj post
Ni ja se nisam bas sjajno osjecala kada sam bila na 10 mg, ali kada su mi povecali na 20, stvari su se poslozile. U posljednjih tjedan dana osjecam se odlicno, stara ja.
Cuj, Xanax je anksiolitik, uzimas ga godinu i pol dana? Svaki dan? To ti je dugo, vjerojatno si stvorila toleranciju. Kada budes isla slijedeci puta lijecniku, reci mu za to. Ja povremeno uzimam Clonazepam za smirenje.
Da, godina i pol i odbrojavam dalje... Svaki dan, kao što sam i napisala, 0,25mg ujutro, u podne po potrebi, navečer 0,25 ili 0,5 mg. I sama osjetim da sam stvorila toleranciju i da više nema nekog učinka. Jedino što me donekle smiri, ali za spavanje, naravno, nije. Nitko mi od psihoterapeuta nije prepisao ništa za spavanje, nerado to daju.
Zadnja psihijatrica mi je rekla da uzimam Praxiten navečer za lakši ulazak u san, ali na svoju ruku- nisam ju poslušala. Pošto mi je umjesto Cipralex-a ubacila Sulpirid i od njega mi je bilo veselo- hormonske promjene ( bolne dojke ), izaziva poremećaj menstrualnog ciklusa, utječe na hormone, itd., itd., uzimala sam ga samo oko 2-3 tjedna, jer je bilo nepodnošljivo ( čak i pojava halucinacije jednom prilikom ), te sam se vratila na Cipralex. Možda bih trebala probati sa povišenjem doze...
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 21:34   #20
Quote:
Psihopatična kaže: Pogledaj post
Da, godina i pol i odbrojavam dalje... Svaki dan, kao što sam i napisala, 0,25mg ujutro, u podne po potrebi, navečer 0,25 ili 0,5 mg. I sama osjetim da sam stvorila toleranciju i da više nema nekog učinka. Jedino što me donekle smiri, ali za spavanje, naravno, nije. Nitko mi od psihoterapeuta nije prepisao ništa za spavanje, nerado to daju.
Zadnja psihijatrica mi je rekla da uzimam Praxiten navečer za lakši ulazak u san, ali na svoju ruku- nisam ju poslušala. Pošto mi je umjesto Cipralex-a ubacila Sulpirid i od njega mi je bilo veselo- hormonske promjene ( bolne dojke ), izaziva poremećaj menstrualnog ciklusa, utječe na hormone, itd., itd., uzimala sam ga samo oko 2-3 tjedna, jer je bilo nepodnošljivo ( čak i pojava halucinacije jednom prilikom ), te sam se vratila na Cipralex. Možda bih trebala probati sa povišenjem doze...
Sve sto radis, radi u dogovoru sa strucnjakom, nemoj nista na svoju ruku. Ne zaboravi sve je to individualno, nekom neki AD odgovaraju.
Najbolje ti je da vidis sa lijecnikom, nekada se dogodi da se mora isprobavati nekoliko AD-a, da bi se pogodio pravi, takodjer sa dozama.
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.