Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2007., 17:52   #81
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post

tko su to svi? nabroji mi 'sve'.
Pokušaću preciznije, i pisat ću polako, ako sporo čitaš.

Svakom slavenskom narodu, tj. narodu govorniku slavenskog jezika itekako možeš pripisati ono što je stvorio kao samostalna cjelina izdvojena od ostalih Slavena. Ne možeš negirati Hrvatima ono što je nastalo nakon što su jasna zasebna cjelina. Baščansku ploču su napravili Hrvati, ne svi Slaveni, samo jedni-Hrvati. Ne samo nju, nego sve što su Hrvati napravili, a to ću prepustiti tvom subjektivnom doživljaju da sam ocijeni.
Tako i Česima pripada njihovo, Rusima njihovo, itd.
Npr. Nestorovo kronika ne pripada Hrvatima, to je rusko.

Kao sveslavnsku tečevinu možeš priidružiti svima samo ono što je nastalo u pradomovini dok nije nastalo više slavenskih naroda, ako je ikad i bio samo jedan.




Quote:
kojeg doseljavanja? o velikoj seobi naroda? zar misliš da su taj ogromni europski puk isključivo hrvati?
Čudni čovječe, tko govori o svim seljiteljima, pitanje je jasno, odnosi se na Hrvate, ne na bilo koga drugoga, ne na Avare, ne na Hune, ne na Gote, ne Ugre, ne na Slavene koji su se nazivali drugim imenima. Konkretno i kristalno jasno te pitam za one koji su na ove prostore došli kao Hrvati.
Ili misliš da takvih nije ni bilo?

Baščanska ploča je hrvatski proizvod, napravili su je Hrvati, što ona znači za duhovnost je nebitno. Spomenuo si Baščansku ploču kao nešto što nisu napravili Hrvati, a tome teško da je potreban komentar.

Dakle, koje su vjere bili Hrvati prilikom dolaska na ove prostore?





Quote:
vidi se da si netom prije koristio klikao na 'serch' a što nije dovoljno da bi mogo sudjelovati u ovoj raspravi.
Ja definitivno nisam klikao search, ali tebi je krajnje vrijeme. Čekam da nešto konkretno kažeš, umjesto da vrludaš lijevo desno, gore dole i sveukupno nigdje.




Quote:
opet te pitam o kakvom kopiranju govoriš? indo-europski narodi vade iste korjene. pitaj se odkuda potječu sličnosti i što znači simbolika među arijskim narodima i što ona ima zajedničkog u svemu tome.

Sličnost ne znači i isti svjetonazor, ni danas, ni prije.
Ako misliš da su svi Slaveni bili jedna homogena cjelina u kojoj je svaki pojedinac vjerovao u iste stvari onda si promašio.


Nema panteona, nema funkcije božanstava, izmišljanja radi afirmacije sveslavenstva i želje da se parira vjerojatno u prvom redu Germanima ne pomaže nikome.

Nejasni odgovori u stili " ma nije to bila religija nego vjera" također ne pomažu.
teorija da je to bila i dublja duhovnost koju eto nitko ne razumije pa ni sam Khor također ne pomažu.

Čekam odgovor na pitanje u što su Hrvati vjerovali prilikom dolaska na ove prostore? Koje su bili vjere? Koje su bili religije? Kojih svjetonazora?

Koji izvori o tome govore?

I na kraju kad jasno kažeš da ih nema, objasni zašto ih nema?
Ili ih ipak ima, ali ne govore o slavenskoj religiji, pardon, vjeri.

I objasni zašto jedini izvori koji govore o vjeri Hrvata kažu da su "poprskani arijevskom kugom"?

Nakon toga, ili u istom postu, kako te volja, opiši slavenski panteon, izvore, te detaljnije religiju, pardon, vjeru.

Nadalje, opiši razvoj vjerskog života i svjetonazora Slavena u prapostojbini i dalje kad su se razdvojili, te nakon što su se znatnije udaljili jedni od drugih.

Ako imaš ikakvih saznanja o tome, a na 4 stranice si ih propustio pokazati, a umjesto da tratiš vrijeme na foliranje možeš ga i bolje iskoristiti.

Tvrdnje " vi nemate pojma, vi ne znate, vi čitate drek, vi čitate vikipediu, ima toga, samo bi puno trebalo, pa neću" i slično nisu ni dokazi ni argumenti.

Podastri. Dokaze, ne "rekonstrukcije".

Ne što je babi milo, to joj se snilo, pa je zapisala i proširila dezinformacije.

Jako čudno da nitko nije zapisao, pa zapisali bi bar susjedni narodi, da doznaju što više o susjedima, potencijalnim neprijateljima.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 21:41   #82
@ kexxx

spusit ću se još jednom na vaš nivo i reći ću ti da ne izmišljavš i da prvo nešto naučiš po tom pitanju pa ćemo moći normalno komunicirati.
vučete ljude za jezik, kao što sam i jučer napisao i kad vas netko spusti na zemlju se pravitie blesavi. tako je jučer i ymir vukao pa se osramotio.
svoje klonove, saveznike ili što već, ostavite jer se ne namjeravam upuštat u raspravu sa čoporom hijena jer se tako i ponašate. za početak ću ti preporučiti opću enciklopediju koja će ti biti dovoljna ali kao što sam rekao, za početak. jučer ste pokazali znanje i ne namjeravam se natjecati s vama.
i ti i ymir (čiji god on bio klon) ste se balavili na račun da ništa ne želim reći ali kad je spomenuo kneza igora, na kojeg se sam upecao, baš iz razlog jer je kao i ti mislio da blefiram, je uslijedilo pitanje: ''objasni pozadinu vojne na novgorod'' ali naravno to se preskočilo, uslijed čega je se vidjelo da nemate znanje nego kopate po površini i blefirate, dajete zaključke da netko nezna samo zato jer se ne šepiri površnim znanjem kao vi, i još si uz to date pravo nekog nazvati amaterom (postovi su pobrisani, a i bolje, da se ne osramotite do kraja) za epove nije potrebno samo čuti, potrebno ih je poznavati. ja tebi nemoram ništa objašnjavati, pogotovo jer se vidi da nebi ni razumio. po čemu bi bio bolji od vas kada bi išao po vašem principu: bacao podatke dostupne na gotovo svakoj stranici na tu temu? šepirite se stvarnim znanjem a nemojte blefirati, jer vam je opće znanje slabo, to se pokazalo. polaziš od ishodišta da ćeš automatski odbaciti i popljuvati prije nego što netko i napiše. za tvoj rang komunikacije postoji podforum 'politika' i to 'luda kuća'. svoje političke konotacije ostavite tamo (sve to si lijepo sam pokazao). ovdje je za razliku od spomenutog podforuma (gdje se piše sve i svašta) potrebno nešto i znati.
ja sam ti svoje rekao.

uostalom, primjetio si da scotsman gleda što se događa, pa ti, tvoji prijatelji, njihovi klonovi, ili tko već, samo nastavite tako dalje i potvrdite sve ovo što sam napisao.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 21:44   #83
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
šta su to behari?
znas kad u proljece drvece procvate?? oni bijeli ili roze cvjetovi...e to je behar....cvijece na drvecu....drvece u cvatu...cvat na drvetu....behar....kad zamirishu behari......kad dunjaluk ( svijet ) zamiri...dusha ceznjom procvili...davno smo se rastali....
Hladna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 21:56   #84
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
@ kexxx

spusit ću se još jednom na vaš nivo i reći ću ti da ne izmišljavš i da prvo nešto naučiš po tom pitanju pa ćemo moći normalno komunicirati.
vučete ljude za jezik, kao što sam i jučer napisao i kad vas netko spusti na zemlju se pravitie blesavi. tako je jučer i ymir vukao pa se osramotio.
svoje klonove, saveznike ili što već, ostavite jer se ne namjeravam upuštat u raspravu sa čoporom hijena jer se tako i ponašate. za početak ću ti preporučiti opću enciklopediju koja će ti biti dovoljna ali kao što sam rekao, za početak. jučer ste pokazali znanje i ne namjeravam se natjecati s vama.
i ti i ymir (čiji god on bio klon) ste se balavili na račun da ništa ne želim reći ali kad je spomenuo kneza igora, na kojeg se sam upecao, baš iz razlog jer je kao i ti mislio da blefiram, je uslijedilo pitanje: ''objasni pozadinu vojne na novgorod'' ali naravno to se preskočilo, uslijed čega je se vidjelo da nemate znanje nego kopate po površini i blefirate, dajete zaključke da netko nezna samo zato jer se ne šepiri površnim znanjem kao vi, i još si uz to date pravo nekog nazvati amaterom (postovi su pobrisani, a i bolje, da se ne osramotite do kraja) za epove nije potrebno samo čuti, potrebno ih je poznavati. ja tebi nemoram ništa objašnjavati, pogotovo jer se vidi da nebi ni razumio. po čemu bi bio bolji od vas kada bi išao po vašem principu: bacao podatke dostupne na gotovo svakoj stranici na tu temu? šepirite se stvarnim znanjem a nemojte blefirati, jer vam je opće znanje slabo, to se pokazalo. polaziš od ishodišta da ćeš automatski odbaciti i popljuvati prije nego što netko i napiše. za tvoj rang komunikacije postoji podforum 'politika' i to 'luda kuća'. svoje političke konotacije ostavite tamo (sve to si lijepo sam pokazao). ovdje je za razliku od spomenutog podforuma (gdje se piše sve i svašta) potrebno nešto i znati.
ja sam ti svoje rekao.

uostalom, primjetio si da scotsman gleda što se događa, pa ti, tvoji prijatelji, njihovi klonovi, ili tko već, samo nastavite tako dalje i potvrdite sve ovo što sam napisao.
Bez paranoje, nema nikakvih klonova ni prijatelja, ne umišljaj.
Ili umišljaj kad te veseli, tvoja stvar. Tko voli umišljati, umišljat će što god mu netko rekao. I nemoj se podizati na "naš" nivo. Naš?!?


Kneza Igora pusti na miru, to je ionako iz 12.st. i nema ništa s nama ovdje, a vjerodostojnost nikad nije dokazana.

Ako nemaš što reći, onda nemoj ni govoriti. Prištedićeš si i vrijeme i novac.

Nemaš li odgovore na moja pitanja, svaka diskusija je posve suvišna.

Da ti odgovorim tvojim jezikom, idi nešto pročitaj pa ćeš znati, naravno, uz uvjet da shvaćaš pročitano. Davno sam se ja zanimao za slavensku religiju, pardon , vjeru, i bio razočaran kad sam shvatio da nema ništa, osim niza izmišljotina kojima je za cilj parirati drugima.
Dakako da su vjerovali u nešto, svak vjeruje u nešto, i Fidel Castro.
Ali ništa više od zlih i dobrih duhova se ne može naći. Ne znači da nije bilo nešto više, ali svakako nema dokaza, a kad ih nema, nećemo ih izmišljati i raditi "rekonstrukcije" kako su neki htjeli napraviti.
Bar neki od nas neće, a drugi će biti zaneseni u svojoj mašti. Treći će im opet rado povjerovati i tako nastaje dezinformacija.

Ako nećeš reći nešto konkretno, ne moraš replicirati samo da bi nešto odgovorio, samo ignoriraj.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 22:48   #85
pravi se pametan na politici, kao što sam rekao i inače ide obrnuto: ti izbjegavaj moje postove jer nemaš odgovora i očito te smeta kad neko ima drugačije mišljenje koje nije prizemno, i ograničeno pa osječaš neodoljivu potrebu da trabunjaš i da se ubacuješ da ljudima soliš pamet (soliti ono što ti nemaš). i sam radiš svoju dezinformaciju jer ti se ne sviđa istina. tvoje postove više ne uvažavam jer nemaš znanja i nije dovoljno pročitati vasiljeva, spirina ili đurića da bi imali konstruktivnu raspravu a sudeći po tvojem iskazanom znanju, ni to nisi pročitao (a što je obavezan početak u toj tematici) a kamoli neko ozbiljno, kapitalno djelo. to što si ti tobože u nešto razočaran, objavi svima u ludoj kući jer ti je to naveći domet. kao što sam i rekao, ne uvažavš ništa zato jer si i došao s tom nakanom i nemamo o čemu razgovarati.

prvo poradi na općem znanju i razumijevanju prije nego se upustiš u rasprave koje će te pokopati i koje će samo istaknuti tvoje neznanje.

jučer sam rekao da više neću reagirati na vaše nezrelosti, i ostat ću pri tome.
to je to, da ne idem previše offtopic.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 23:11   #86
Quote:
Hladna kaže: Pogledaj post
znas kad u proljece drvece procvate?? oni bijeli ili roze cvjetovi...e to je behar....cvijece na drvecu....drvece u cvatu...cvat na drvetu....behar....kad zamirishu behari......kad dunjaluk ( svijet ) zamiri...dusha ceznjom procvili...davno smo se rastali....
Jebate. ima li to drvo koje ime?
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 23:44   #87
Quote:
Bez paranoje, nema nikakvih klonova ni prijatelja, ne umišljaj.
Ili umišljaj kad te veseli, tvoja stvar. Tko voli umišljati, umišljat će što god mu netko rekao. I nemoj se podizati na "naš" nivo. Naš?!?

Nemoj se uzbuđivat. Nisam mogao odoljet, a da pogledam ostale postove dotičnog usera. Svugdje je isto. Upada se i soli pamet kako su drugi glupi, ništa ne znaju, neka se informiraju itd. Bolje je da se odustane.
Ymir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 08:07   #88
alo ljudi... polako.
Ovo je internet i nije vam se pametno baš jako žestiti kaj tamo neki nick, kojeg gotovo sigurno nikad neće te uživo upoznati, piše i brije...
Vjerujte mi jer jako dobro znam kaj pričam -uštedit će te si podosta živaca i vremena kad prestanete neke stvari shvačati osobno. Nekad je mnogo bolje prešutiti, zaobiči nego se nervirati oko nečijih napisa.

I nadalje molim da budete on-topic.

Zahvaljujem
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 08:16   #89
Kexx je lud!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 08:49   #90
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
i nije dovoljno pročitati vasiljeva, spirina ili đurića da bi imali konstruktivnu raspravu a sudeći po tvojem iskazanom znanju, ni to nisi pročitao (a što je obavezan početak u toj tematici)
Pa Spirina je i bolje da ne procita ako zeli pricati o slavenskoj mitologiji, jer je on cista znanstvena fantastika. Neka bozanstva koja on navodi kao "sluzbene" slavenske bogove uopce ne postoje kao takvi. Njemu je sve jedna velika zezancija i parodija zato ga se ne navodi kad se ozbiljno prica o mitologiji Slavena. Ako ga negdje vidis u necijim argumentima navedenog kao potvrdu neke teze, onda znas koje je znanje doticne osobe o mitologiji (nikakvo).
sedma od devet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 12:48   #91
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
pravi se pametan na politici, kao što sam rekao i inače ide obrnuto: ti izbjegavaj moje postove jer nemaš odgovora i očito te smeta kad neko ima drugačije mišljenje koje nije prizemno, i ograničeno pa osječaš neodoljivu potrebu da trabunjaš i da se ubacuješ da ljudima soliš pamet (soliti ono što ti nemaš). i sam radiš svoju dezinformaciju jer ti se ne sviđa istina. tvoje postove više ne uvažavam jer nemaš znanja i nije dovoljno pročitati vasiljeva, spirina ili đurića da bi imali konstruktivnu raspravu a sudeći po tvojem iskazanom znanju, ni to nisi pročitao (a što je obavezan početak u toj tematici) a kamoli neko ozbiljno, kapitalno djelo. to što si ti tobože u nešto razočaran, objavi svima u ludoj kući jer ti je to naveći domet. kao što sam i rekao, ne uvažavš ništa zato jer si i došao s tom nakanom i nemamo o čemu razgovarati.

prvo poradi na općem znanju i razumijevanju prije nego se upustiš u rasprave koje će te pokopati i koje će samo istaknuti tvoje neznanje.

jučer sam rekao da više neću reagirati na vaše nezrelosti, i ostat ću pri tome.
to je to, da ne idem previše offtopic.
Na tvoje se postove nema što ni odgovoriti jer ništa i ne tvrdiš.

Sudeći po znanju koje si pokazao teško da si išta pročitao.

Vidio sam da si nešto brljao na drugom topiku, na isti način odnosa prema sugovorniku. Interesantno je da nikad ništa ne tvrdiš nego samo šuplja priča koju smo ovdje već vidjeli.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 12:49   #92
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
Kexx je lud!

Tko je lud ne budi mu drug.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 12:58   #93
Quote:
Ymir kaže: Pogledaj post
Nemoj se uzbuđivat. Nisam mogao odoljet, a da pogledam ostale postove dotičnog usera. Svugdje je isto. Upada se i soli pamet kako su drugi glupi, ništa ne znaju, neka se informiraju itd. Bolje je da se odustane.
Čudak neki, vidio sam ga na nekom drugom topiku, nikad ništa ne tvrdi, samo prepotentno provocira, pa da usput nešto i kaže, nego ništa.
Ovo su neki njegovi komentari koji neodoljivo podsjećaju na ove sa ovog topika:

besmisleno je s tobom komunicirati.

ako već oćeš ljudima pokazati da ti ide filozofija (a pokazao si suprotno) onda odi na podforum koji se bavi time jer ovako si samo na dobrom putu za offtopic, i to je apsolutno i nema možda.


sad si popipaj čelo i reci kolika je temperatura


pa ako se oćeš praviti pametan odi tamo, jer nemaš nikakvog cilja u diskusiji nego da se prenavljaš.


a djedu mrazu ćeš opet pisati ove godine, zato ga ne pljuj sada.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 13:00   #94
Quote:
Jalnuški Diletant kaže: Pogledaj post
Jebate. ima li to drvo koje ime?
jeba tebe, ako cemo vec biti nepristojni.
svako drvo koje daje plod u proljece procvate sitnim bijelim ili roze cvjetovima...ti cvjetovi se nazivaju beharom...znaci, opcenito, cvjetovi na stablima u proljece zovu se beharom...bila to jabuka, kruska, tresnja...nebitno...cvat je behar...jasno??!!
Hladna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 13:01   #95
Quote:
Hladna kaže: Pogledaj post
jeba tebe, ako cemo vec biti nepristojni.
svako drvo koje daje plod u proljece procvate sitnim bijelim ili roze cvjetovima...ti cvjetovi se nazivaju beharom...znaci, opcenito, cvjetovi na stablima u proljece zovu se beharom...bila to jabuka, kruska, tresnja...nebitno...cvat je behar...jasno??!!
Jasno! : salutira:
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 13:02   #96
Evo nekih starih srpskih(a i hrvatskih naravno).

Po formi se dele na složena (Bratoljub, Dabiživ), samotvorna (Ban, Vlk, odnosno Vuk), izvedena (Milan, Miloš) i gramatički tip hipokoristika (Boža, Rade, Bogo). Najviše imena postalo je od osnova Bog, brat, drag, mil, rad, voj i hrana. Interesantna je i semantika ovih imena, koja obuhvata nazive životinja (Bikovac, Vuk, Jež, Lisica, Medved), ptica (Vran, Golub, Kraguj), biljaka (Božurin, Kupusac, Lilijan, Loza), zatim vatru (Viganj, Žarilo), prirodne pojave (Vremac, Zoran, Zorislav, Mećavac), metale (Gvozdij, Zlatoje), mesto rođenja (Dubravac Gora), broj (Prve, Prvota, Prvoš), terminologiju srodstva (Brat, Bratanac, Bratač, Bratoslav, Dedoš, Sestronja), anatomsku leksiku (Glavatac, Zub, Zubač, Grdnos, Okoje, Prstac, Šakoje, Ušoje), nazive boja (Beloš, Belša, Belac, Črnoglav, Črnel), negaciju (Nenad, Nenada, Nenadej, Nerad), opisne prideve (Brz, Brzota, Veselko, Golem, Dobrota, Dobroš, Dragan, Drageta, Junak, Junota, Kosmatac, Krasa, Krasil, Krasimir, Lepčin, Lepotić, LJuban, LJupko, Milko, Miloje, Miluj, Milja, Mladen, Radič, Hrabre), ime Božje (Bogdan, Boguživ, Bogo), slovenski panteon (Hrs, Črtalo), društveni položaj (Rob, Roban, Hlap), zanimanje (Vezilija, Zlatar, Kovač), nazive predmeta (Britva, Rešeto), apstraktne pojave (Div, Dušan), i profilaktičnost neobuhvaćenu prethodnim kategorijama (Dobiživ, Žival, Vragooča, Golozlo, Gruban, Grube, Grdoš, Zavida, Zlomanica, Mrša, Mršten, Tvrdan, Tvrde, Tvrdoje,Tvrdko, Stajka, Stajko, Stanilo, Rastoje).

Obični su i slučajevi da dete dobije ime nekog istaknutijeg (najčešće preminulog) pretka - dedino ili pradedino (to je za ženska imena ređe). Stričevo ime može se dati jedino posle njegove smrti, a tetkino i za njezina života (ovo je i razumljivo, s obzirom na život u stričevoj sredini i, u principu, daleko od tetaka). Očevo ime u ovim krajevima može dobiti samo posmrče, to jest dete rođeno posle očeve smrti. Majčino ime, međutim, daje se dok je majka živa, i to "od nevolje". Ova pojava nije retka i zabeležena je u dosta porodica u kojima su se rodile tri devojčice ili više njih jedna za drugom. Davanje devojčici majčinog imena vezano je za verovanje da će se posle ovoga rađati muška deca. No, iz istih razloga, to jest iz želje da se "stane" s rađanjem ženske dece (ili da se kaže da je devojčica "dosta") i da se počnu rađati muška, češće se daju imena kao Stana, Stanija, Stanica, Stanka, Stanomirka, Dostana i slična. Ovakva imena daju se u dosta slučajeva, iz istih razloga, i drugoj devojčici u porodici, a ponekad i prvoj. Zbog toga u ovoj sredini ima porodica u kojima se ova imena nižu sve dotle dok ih ne prekine muško ili majčino ime (ukoliko se i majka ne zove, na primer, Dostana ili Stanka). Zahvaljujući ovoj pojavi, u severnoj Metohiji je neuporedivo više ženskih nego muških imena na Stan-; ženska su i daleko učestalija, a neka čak i veoma česta. Muška imena s ovom osnovom, Stanko i slična, daju se s istom motivacijom, uglavnom u porodicama s mnogo muške dece, dok su antroponimi kao Stojan i Stamenko inspirisani željom za dobrim zdravljem i dugim životom njihovih nosilaca, što se može reći i za oblike na Živ- (Živko, Živojin, Živorad i sl) i zaštitna imena tipa Vuk, Vukašin, Vučina i sl. (da se zlo plaši vuka) ili Bećir ("mrzno, tursko ime", a zlo neće na ono što je "mrzno")
cho enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 13:03   #97
Quote:
Jalnuški Diletant kaže: Pogledaj post
Jasno! : salutira:
mirno!
Hladna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:53   #98
scotsman je izričito naznačio da je diskusija završena ali ovi zaista ne poznaju granice (ymir koji od 23 posta ima 23 soljena pameti i kexxx kojem je svaki drugi post pametovanje) i samo pokazuju svoje pravo lice.

rekao sam moderatoru da više neću reagirati na vaše provokacije pa ću se toga i pridržavati, a vi samo nastavite.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 16:10   #99
Točno, rečeno je svoj trojici da više neću tolerirati nijedan upis i da se zaustavite. Kexx je na hlađenju, vas ostale molim da se stvarno vratite na temu ili nemojte pisati.
__________________
Wollt ihr den totalen Krieg? Ihr werdet totalen Krieg haben.
Scotsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 23:59   #100
Quote:
Magor kaže: Pogledaj post
Da, Uroš je mađarsko ime, točnije rečeno mađarskog porijekla iz srednjeg vijeka.

ur / úr = gospodin, Bog, Gospod

(Kovács úr = gospodin Kovač; često se koristi iu toponimima /znači Bog/: npr. Ruski krstur (Bácskeresztúr) u Vojvodini, u mnogim toponimima u Mađarskoj kao ...-keresztúr)

uros (čita se: uroš) = mali gospodin / gospodičić (starinski oblik, danas se više ne koristi, bar kod nas )
ima li mozda uros kakve veze sa ursus, urso, ursa, urseolo, orseolo, petar urseolo ?

ps: 1242 batu khan se "povlaci" iz arpadije ... izgleda, prosao je kroz sirmium
da li mozda znate sto se dogodilo sa ondasnjim "gradonacelnikom" kaloioannes angelos (sin od margit, tete bele iv) ? grad pozega ?
hvala

Zadnje uređivanje svantoVID : 14.09.2007. at 03:45.
svantoVID is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.