Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2015., 08:24   #121
zanima me je li imao itko nisko željezo u početku trudnoće? od početka mi je vrijednost željeza 5,a takvo je bilo i s 16 tjedana na posljednjem pregledu. tek sam nedavno redovno počela piti preparat željeza ferosanol,1 tabletu dnevno, zanima me kod curki koje su imale ovako nisko željezo,jel se popravilo il je bilo problema u trećem trimestru? frendica se u prvoj trudnoći počela otvarati zbog niskog željeza jer joj je unatoč preparatima palo na 2. znam da je svaka žena i svaka trudnoća za sebe al eto zanimaju me iksustva.
-Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 17:38   #122
Meni ni u prvoj ni sad u drugoj trudnoći nije kontrolirano željezo, ni moj gin ni dr. u bolnici nakon poroda nisu ga smatrali potrebnim vaditi. Naime, za dokazivanje anemije najbitnija je obična krvna slika po kojoj se vidi razina hemoglobina, hematokrita, eritrocita na temelju koje se dokazuje anemija. Kad sam tražila da mi gin.da uputnicu za željezo, rekao je da taj nalaz zna varati i da je KKS najbitnija. Nakon poroda sam dobila transfuziju krvi jer sam bila izrazito anemična. Meni su sve te vrijednosti u krvi bile niske i pila sam (i sad u 2.trudnoći pijem) heferol na recept. Ima 350mg željeza, što je troduplo više od drugih preparata. Uzimam ga nakon ručka, iako piše natašte, jer mi je bilo loše kad sam ga uzimala bez hrane. I krvna slika mi se vidno popravlja -dakle, djeluje!
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 14:50   #123
Hemoglobin mi došao do donje granice i dr mi rekao da uzmem nadomjestak željeza. Sad pijem Floradix, imaju li neke dobre tablete umjesto njega?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:22   #124
Meni je dala heferol na recept. Probava mi je koma od njega :/

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:38   #125
Ja kombiniram s vecim dozama magnezija pa je ok. Iako da, za heferol cujem da je tezi
Meni ovo privatnik rekao, za recept bih mogla zicati soc.gin
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:40   #126
Nemam zatvor zbog magnezija. Al jednostavno nije normalna :/

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:52   #127
Kako mislis? Meni je samo stolica tamnija
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:54   #128
Ne znam kako da to opišem ali mi se ne sviđa
Tamnija je i čak bi rekla češća. Uz neke grčeve

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:05   #129
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Hemoglobin mi došao do donje granice i dr mi rekao da uzmem nadomjestak željeza. Sad pijem Floradix, imaju li neke dobre tablete umjesto njega?
Ja sam pila Fersan forte, u njima ima 30 mg željeza za razliku od Floradixa gdje ga je upola manje. Plus što je meni bila bitna stavka i manja cijena.
Dobre su mi bile i sva sreća da sam pila veću količinu, spasilo me od transfuzije jer puno sam krvarila tijekom poroda.
Bojala sam se Heferola jer sam čula dosta loših iskustava, a sad ga nakon poroda pijem i dobro mi je, nemam problema od njega pa razmisli da ga probaš.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 06:43   #130
Vrsta preparata bi trebala ovisiti o tezini slucaja. Ako je Fe samo malo nize od donje granice mozda nisu potrebne visoke doze nadomjestka.
Ja vec 6mj pijem dvije kapsule heferola dnevno. Mora biti u kombinaciji sa c vit. pa uzimam i u jutro i navecer po pola tbl c vit od 500.
Sad mi je na nalazu na donjoj granici.
__________________
marolinić
maroline is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.