Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2008., 21:38   #21
ponos

Veliki pozdrav ide svima onima koji se sa ponosom i punih srca spominju ovog za Hrvate jednog od najvaznijih dana,ali i upozorenje svima nama da borba jos traje jer vidimo pogotovo ovih zadnjih dana sto nam rade i sto bi od nas htijeli napraviti.Hvala svima koji su polozili zivot za nasu slobodu,hvala onima koji su prezivjeli,a poseban pozdrav i ide traktor brigadi.
st.kilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 00:50   #22
Pozdrav svima i sretan Dan Pobjede i domovinske zahvalnosti,.na ovaj dan imamo svoju svetu dužnost da se sijetimo svih onih koji su nam omogučili da imamo ovaj dan kada slavimo konačnu pobijedu nad maloumnim agresorom.
Čast i slava svima koji su položili svoje živote na oltar domovine.
Svim braniteljima viječna zahvala i pozdrav,

LIJEPO LI JE HRVAT BITI
MAJKO, HVALA TI
LJUBIT BOGA, BLIŽNJEG SVOGA
TU I UMRIJETI

SAD POGLEDAJ SA VISINE
OČE DOMOVINE
PRAVAŠKA TE KRILA NOSE
TIM SE PONOSE

A HOSOVCI POZDRAVLJAJU
SVOJU DOMOVINU
ZA DOM SPREMNI I SLOBODU
HRVATSKOME RODU

ŽIVI VJEČNO, ZEMLJO MOJA
NEMOJ STREPITI
HRVAT ĆE TE UVIJEK ZNATI
ČASNO BRANITI
Apple cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 01:55   #23
Sve je to lijepo, svi smo sretni i razdragani..ali ja se nekako baš u ove mjesece pitam, prisjećajući se i 1991., ne samo Oluje, kako to da je ova zemlja bila toliko dobra da su se ljudi za nju borili ne pitajući za ništa, a danas kao da smo odustali, kao da nam je svejedno, kao je nevolimo dovoljno, kao da i nije naša. Je li to uopće ta Hrvatska? Jeli to ono isto Jadransko more, ona ista zlatna Slavonija, onaj isti gordi Velebit? Čega se bojimo danas dok nas ponižavaju glupošću, dok nas kažnjavaju bahatošću za nešto što nismo skrivili? Čega se bojimo danas, a možemo izgubiti samo okove izdaje i sramote i izbjeći tek siguran put u propast? Zašto smo odustali? Tko nas je uspio uvjeriti da nije vrijedna borbe, a bila je vrijedna života?
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 02:38   #24
Quote:
početnik do srži kaže: Pogledaj post
Sve je to lijepo, svi smo sretni i razdragani..ali ja se nekako baš u ove mjesece pitam, prisjećajući se i 1991., ne samo Oluje, kako to da je ova zemlja bila toliko dobra da su se ljudi za nju borili ne pitajući za ništa, a danas kao da smo odustali, kao da nam je svejedno, kao je nevolimo dovoljno, kao da i nije naša. Je li to uopće ta Hrvatska? Jeli to ono isto Jadransko more, ona ista zlatna Slavonija, onaj isti gordi Velebit? Čega se bojimo danas dok nas ponižavaju glupošću, dok nas kažnjavaju bahatošću za nešto što nismo skrivili? Čega se bojimo danas, a možemo izgubiti samo okove izdaje i sramote i izbjeći tek siguran put u propast? Zašto smo odustali? Tko nas je uspio uvjeriti da nije vrijedna borbe, a bila je vrijedna života?
malo više optimizma,....danas kao i prije,Hrvatski narod je patriotski raspoložen i spreman....to što vidiš je svakodnevnica, ona nikad nije lijepa
Apple cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 02:46   #25
Quote:
Apple cut kaže: Pogledaj post
malo više optimizma,....danas kao i prije,Hrvatski narod je patriotski raspoložen i spreman....to što vidiš je svakodnevnica, ona nikad nije lijepa
Moramo li mi iskazati spremnost tek kada smo vitalno ugroženi? Dok nas ne ubijaju, mi ne reagiramo..al ajde, da, malo sam out..Oluja je Oluja, Hrvatska je tu, i to je ipak najvažnije!! Mogu braća srbovati po Srbu i slaviti četničke ustanke...to im je sve što mogu..a ni to ne mora biti za dugo
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 02:56   #26
Ja bih samo na ovu temu spomenuo da se od 3.siječnja 2000. do 23. studenoga 2003. ovaj praznik nije uopće dostojno obilježavao, čak štoviše ignorirao se u potpunosti.
Meni je to pomoglo puno da shvatim neke stvari, jer mislio sam prije da i komunisti hoće Hrvatsku i da im je drago to sve skupa, ali te tri godine su me razuvjerile!
komunista nikad nije bio za Hrvatsku i nikad neće ni biti...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 08:53   #27
Quote:
početnik do srži kaže: Pogledaj post
Moramo li mi iskazati spremnost tek kada smo vitalno ugroženi?
Na žalost, to je karakteristika hrvatskog mentaliteta.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 10:57   #28
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Ja bih samo na ovu temu spomenuo da se od 3.siječnja 2000. do 23. studenoga 2003. ovaj praznik nije uopće dostojno obilježavao, čak štoviše ignorirao se u potpunosti.
Meni je to pomoglo puno da shvatim neke stvari, jer mislio sam prije da i komunisti hoće Hrvatsku i da im je drago to sve skupa, ali te tri godine su me razuvjerile!
komunista nikad nije bio za Hrvatsku i nikad neće ni biti...
Pa zar to nije vrijeme uspostave demokracije i otvaranja prema svijetu?
Popularna detuđmanizacijska (copyright by Ivo Banac) epoha .
Iako je često nezahvalno postavljati pitanja u povijesnom kontekstu što bi billo kad bi bilo (kibidabi), ipak se pitam kako bi danas izgledala Hrvatska da je tad predsjednik bio Mesić, ili premijer (u današnjem smislu moći premijera) Sanader, Račan ili Radomir nesuđeni Čačić?

Poslije Oluje sve je izgledalo moguće, nijedan cilj nije bio nedohvatljiv za Hrvatsku, ponosnu ujedinjenu i složnu.
Imamo na što biti ponosni i zato svim Ljudima koji osjećaju Hrvatsku kao svoju Domovinu čestitam Dan pobjede i Dan domovinske zahvalnosti.
fibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 11:19   #29
Ja i dalje mislim da smo trebali kopirati Napoleona kod Ulma:

http://i37.tinypic.com/2w2kcx5.png
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 13:24   #30
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Ja bih samo na ovu temu spomenuo da se od 3.siječnja 2000. do 23. studenoga 2003. ovaj praznik nije uopće dostojno obilježavao, čak štoviše ignorirao se u potpunosti.
Meni je to pomoglo puno da shvatim neke stvari, jer mislio sam prije da i komunisti hoće Hrvatsku i da im je drago to sve skupa, ali te tri godine su me razuvjerile!
komunista nikad nije bio za Hrvatsku i nikad neće ni biti...
Unimatrix001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 13:35   #31
Quote:
Unimatrix001 kaže: Pogledaj post
Tebi posebno čestitam dan pobjede i Domovinske zahvalnosti i da ga proslaviš okružen s tisućama Hrvatskih zastava.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 14:20   #32
Lijepo li je Hrvat biti,
majko, hvala ti...


Vidimo se u Čavoglavama.
Mr.No. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 19:56   #33
http://www.jutarnji.hr/nedjeljni_jut...8,3,,128748.jl
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 20:11   #34
Nema snažnije riječi na hrvatskome jeziku koliko je nasušno važna sloboda od Gundulićevih stihova.

"
O lijepa, o draga,
o slatka slobodo,
dar u kom sva blaga
višnji nam Bog je do
,

uzroče istini
od naše sve slave,
uresu jedini
od ove Dubrave,

sva srebra, sva zlata,
svi ljudcki životi
ne mogu bit plata
tvoj čistoj ljepoti!


Ivan Gundulić
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 20:49   #35
Dan najveće pobjede u Hrvatskoj povijesti

hvala svima koji su sudjelovali
 
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 13:32   #36
Hvala svim malim ljudima koji su tog dana oslobodili veći dio domovine.
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 14:40   #37
Hvala svim braniteljima koji su oslobodili moju najdražu Liku i poćerali teroriste s brijega iznad Karlovca.

Hvala im za hrvatski stijeg na tvrđavi u kraljevskom hrvatskom gradu Kninu.

Hvala im što su spriječili četnički genocid nad našim prijateljima u Bihaću i Cazinskoj Krajini.

Hvala im!
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 14:48   #38
U drugoj najvećoj seobi Srba u istoriji, za četiri dana sa Banije, Korduna, iz Like i severne Dalmacije prognano je 280.000 Krajišnika sa sedmovekovnih ognjišta.
Danas, 13 godina posle, vraćaju se slike užasa: nepregledne kolone uplašenih, izbezumljenih ljudi. A genocid u Krajini za Zagreb je dan najveće pobede u domovinskom ratu. Zvaničan je stav da nije bilo zločina ni etničkog čišćenja jer su Srbi navodno sami otišli. Sami se proterali!
Zločin je brzo pretvoren u pobedu, zločinci u heroje.
Brioni, 31. jul 1995. godine, kasno veče, Franjo Tuđman obraća se svojim generalima:
- Zatvorite im sva vrata, pa ih onda uništite. Sve može trajati najduže osam dana. Imamo podršku Nemačke, Amerike i NATO. Potrebno je da nanesete takve udarce da Srbi praktično nestanu. Pregovore u Ženevi otpočećemo kao masku.
Četiri dana kasnije zatutnjala je "Oluja". Krajina je, uz podršku i dobre komande, mogla da se brani, a nije. Matica Srbija je ostala neutralna. Na Krajinu je udarilo 50.000 vojnika, za "čišćenje" terena bilo je zaduženo još 10.000 hrvatskih i 15.000 muslimanskih bojovnika. U krvavom pohodu pridružila im se i policija. Pod najžešćom artiljerijskom i raketnom paljbom našli su se Knin, Petrinja, Obrovac, Benkovac, Glina, Kostajnica, Drniš...
Kreće 700 tenkova i oklopnih transportera, smrt sejana iz 1.800 artiljerijskih i raketnih oružja. Američki avioni F-16 bombardovali su centre veze na planinama Plješevica i Đelavac.
Ukupno je u prvom naletu ubijeno 1.960 Srba, od čega 1.205 civila, među njima 522 žene i dvanaestoro dece. Polovina ubijenih civila bila je starija od 60 godina. Hrvatski bojovnici primenjivali su u likvidaciji Srba ustaške metode iz Drugog svetskog rata. Uništeno je 25.000 kuća.
Avioni i artiljerija gađali su kolone izbeglica i kada su prešle u Republiku Srpsku, mrtvi su ostajali nesahranjeni.
Verovatno to u svetu nije zabeleženo: 1.110 sela i naselja u kojima su živeli Srbi za nedelju dana prestalo je da postoji. Ne žive ni posle 13 godina...
__________________
...zato se i isplati...
KianyRiws is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.08.2008., 14:50   #39
Hvala svim hrvatskim braniteljima koji su sudjelovali u oslobađanju, hvala im za onaj osjećaj ponosa.
Slava svim poginulima i laka im hrvatska gruda.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 15:04   #40
Quote:
KianyRiws kaže: Pogledaj post
U drugoj najvećoj seobi Srba u istoriji, za četiri dana sa Banije, Korduna, iz Like i severne Dalmacije prognano je 280.000 Krajišnika sa sedmovekovnih ognjišta.
Danas, 13 godina posle, vraćaju se slike užasa: nepregledne kolone uplašenih, izbezumljenih ljudi. A genocid u Krajini za Zagreb je dan najveće pobede u domovinskom ratu. Zvaničan je stav da nije bilo zločina ni etničkog čišćenja jer su Srbi navodno sami otišli. Sami se proterali!
Zločin je brzo pretvoren u pobedu, zločinci u heroje.
Brioni, 31. jul 1995. godine, kasno veče, Franjo Tuđman obraća se svojim generalima:
- Zatvorite im sva vrata, pa ih onda uništite. Sve može trajati najduže osam dana. Imamo podršku Nemačke, Amerike i NATO. Potrebno je da nanesete takve udarce da Srbi praktično nestanu. Pregovore u Ženevi otpočećemo kao masku.
Četiri dana kasnije zatutnjala je "Oluja". Krajina je, uz podršku i dobre komande, mogla da se brani, a nije. Matica Srbija je ostala neutralna. Na Krajinu je udarilo 50.000 vojnika, za "čišćenje" terena bilo je zaduženo još 10.000 hrvatskih i 15.000 muslimanskih bojovnika. U krvavom pohodu pridružila im se i policija. Pod najžešćom artiljerijskom i raketnom paljbom našli su se Knin, Petrinja, Obrovac, Benkovac, Glina, Kostajnica, Drniš...
Kreće 700 tenkova i oklopnih transportera, smrt sejana iz 1.800 artiljerijskih i raketnih oružja. Američki avioni F-16 bombardovali su centre veze na planinama Plješevica i Đelavac.
Ukupno je u prvom naletu ubijeno 1.960 Srba, od čega 1.205 civila, među njima 522 žene i dvanaestoro dece. Polovina ubijenih civila bila je starija od 60 godina. Hrvatski bojovnici primenjivali su u likvidaciji Srba ustaške metode iz Drugog svetskog rata. Uništeno je 25.000 kuća.
Avioni i artiljerija gađali su kolone izbeglica i kada su prešle u Republiku Srpsku, mrtvi su ostajali nesahranjeni.
Verovatno to u svetu nije zabeleženo: 1.110 sela i naselja u kojima su živeli Srbi za nedelju dana prestalo je da postoji. Ne žive ni posle 13 godina...

I to se sve moglo izbijeći sa jednim jeditim potpisom koji niti jedan srpski političar nije htijeo staviti.

Dali bi mogao postaviti detaljni spisak ratnih stradanja od 91 pa nadalje, ili su ti podaci potpuno nebitni? I taj se spisak mogao izbječi sa jednim potpisem koji niti jedan srpski političar nije htijeo staviti.
Apple cut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.