Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2008., 23:22   #21
Quote:
Osmica88 kaže: Pogledaj post
znam da je crack oblik kokaina (nevjerojatno kako ljudi vole pametovati drugima), a teze nisu debilne. ne volim ovakve komentare
ocito sam i krivo interpretirana. nisam rekla "trava pa heroin" i nisu me o tome starci ucili nego sam htjela naglasiti da ljudi koji ostaju bez kontrole ulaze u takav svijet.
vise od 80 % konzumatora marihuane proba "nesto vise".
e, ako se i tu zapetljaju, tezak je izlaz.
naravno, ne govorim da mora biti..
ljudi probaju zbog pritiska drustva ili jednostavno zato sto su to zaista htjeli probati. drugi ce olucno odbiti jer znaju da nista od toga nije dobro i da ce ih peci griznja savjesti.
ima nas svakakvih

i da--- svijet bi bio puno ljepse mjesto bez droge
a odakle ti taj postotak?
toliko je gorih stvari od droge da bi svijet bio puno ljepse mjesto kada uopce ne bi postojao
__________________
One day we're gonna live in Paris, I promise.
joolz is offline  
Old 04.12.2008., 00:12   #22
Samo cokoladu. ako to nije droga onda ne znam sta je.
dushica is offline  
Old 04.12.2008., 01:38   #23
bas mi je drago da vecina ovdje ne smatra marihuanu i te lakse kao nesto bezazleno. ja nemam neko misljenje o marihuani, ni dobro, ni lose. nikad nisam probala i mislim da necu, ali recimo da mi se pruzi prilika za kolacice (npr. u amsterdamu) pa bih bas da vidim. inace, imam dvije frendice koje su normalno konzumirale marihuanu, jedna je probala i speed nekoliko puta i extasy, ali je cvrsti tip osobe (jedina takva koju znam) i ne ide to dalje. opet mislim da su takvi ljudi rijetkost i da je vecina sklona nastaviti dalje na teze droge. i da, jedno vrijeme sam kod nje primjecivala da dosta zaboravlja, tipa neke dogadjaje i sl. sad koliko je to posljedica od trave ili je ona jednostavno takva, ne znam, no ne bi bilo zabranjeno uzimati droge, pa i one lakse, da stvarno ne postoji vise stete nego koristi.
samonesto is offline  
Old 04.12.2008., 02:02   #24
Kava
čokolada sa rižom
rispolept
eurokrem od kakaa
žacko1 is offline  
Old 04.12.2008., 02:36   #25
hahaha
nisu droge za seljake

__________________
· Lajk · Anlajk ·
Frustry is offline  
Old 04.12.2008., 03:20   #26
samo na recept.
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Old 04.12.2008., 16:16   #27
...hmmm..probah svašta-no ne držim se ničega..
Suki505 is offline  
Old 04.12.2008., 16:56   #28
da pojasnim...brijala sam ja jedno vrijeme jako po speedu i tu i tamo nešto drugo,no nakon svega što se desilo ovo ljeto,jednostavno mi je došlo iz guzice u glavu.I taman kad sam se riješila te kemije-na recept dobih drugu AD-e..ne isplati se prolazit pakao skidanja i krize radi kratkotrajnog,kemijski izazvanog osjećaja sreće..uistinu se ne isplati,a još maje izgubiti život(R.I.P.-S.P).Druga je stvar ako ste veoma jakog karaktera pa nećete posegnuti za 'težim'.Opet,mislim da je sve isto manje-više..(ok-ne ubrajam marihuanu),pogotovo ako još k tome imate predispozicije za neku psihićku bolest..e onda ste se fino sjebali.Meni su doduše napadaji panike jednim djelom i od speeda..nitko ne može izdržati godinu dana konstantnog partijanja i kronične neispavanosti+svakodnevni stres..
Suki505 is offline  
Old 04.12.2008., 20:51   #29
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
predobro
da, LSD nije za svakoga, zapravo, ništa nije za svakoga, ali ja sam protiv zabrane ičega nakon punoljetnosti. svi imamo mozak i razum i odgovornost za vlastiti život.
ali više o tome, od mene barem, pročitajte na Duhovnosti, na temi o drogama, jer ovdje nemam namjeru pisati o tome podrobno, samo sam odgovorila na naslovno pitanje. ajte bok
jedino što ne razumijem-što si protiv zabrane ičega nakon punoljetnosti...naravno da svi imaju mozak i razum i odgovornost za vlastiti život,no osoba koja konzumira teške droge nije u potpunosti razumna...ok odgovornost za vlastiti život,ali što je sa odgovornošću za tuđi život??(ne mislim na odnos diler-doper)-primjer:i ta osoba koja je ovisnik ima oko sebe ljude kojima je stalo (nebitno da li je to društvo ovisnika,'normalno' društvo,obitelji..itd.) i nedaj bože umre od overdosea,pa nije samo sebi sjebo život već i ljudima oko sebe..domino efekt..been there-done that
Suki505 is offline  
Old 04.12.2008., 21:26   #30
kao bivša ovisnica i konzumentica svega što je došlo pod ruku/nos/venu, odgovorno tvrdim- s tim sranjima ne treba petljat. Osim gore spomenutog domino efekta, niz je posljedica konzumiranja droge. Sada se drogiram na recept jer mi je serotonin zaključan, a panični napadaji nekontrolirani i izvan svakog racionalnog pokušaja uvjeravanja sebe same da nema razloga za strah.Dugo sam uzimala marihuanu kao AD i dodatno se sredila. Sad kao premlada za umrijeti, živim da po dan sretna što uopće mogu osjećati. Marihuana nije ni upola bezazlena kako tvrde zagovornici legalizacije, speed je strašno opasan, ali to već znate.... i vrapci to već znaju...
stjugo is offline  
Old 04.12.2008., 22:13   #31
koristim cigarete i osjećam se smrdljivo u društvu nepušača, a takvih je oko mene puno i svim tim nepušačima, a još više bivšim pušačima se divim .
vjerujem da nikad neću posegnuti za nekom od ovisnosti, drogiram se kobasicom, špekom, a i čvarcima također.ove kretenske priče o tome kako neke trave i slično smeće nisu nisu opasne su i same opasne i opasno je smeće od ljudi koje takve priče plasira djeci i naivcima koji su znatiželjni ili sjebani u datom trenutku i onda se uvale, a kad spaze da su zabrazdili već je pre, pre... kasno!ti jaki koji "ne idu dalje"..., droga je smeće kao i moje cigarete , posljedice trošenja cigareta su manje ( sretna ja), ali dokaza da su droge smeće koje samo štete, a ne pomažu ima toliko koliko i ovisnika.
gospoda koja zagovaraju priču kako nije strašno nek si samo zamisle što rade svojoj obitelji..
ostavila/o me je, to je razlog...ma: bla, bla, bla, ......, odi si malo kopat, orat, odi nekoj sirotinji pomoć pa buš videl što je krvav život, a ne se ko sebična marva ušlagirat, napušit i ....
od vaše slabosti - čitaj sebičnosti, propadaju obitelji i ljudi koji vas vole, a tamo neki/ka što vas ostavi, zaboli je/ga..
i konačno od droge i trave na kojoj se napasate živi rulja bez morala i časti, oni obično ne pasu vašu travicu i konačno ne mrzim vas, al žalim vas, a ljude koji vas vole još više....
Georgina is offline  
Old 04.12.2008., 22:17   #32
da,moje droge se ljubav,,meditacija i nutela
lola7 is offline  
Old 04.12.2008., 22:37   #33
Quote:
stjugo kaže: Pogledaj post
kao bivša ovisnica i konzumentica svega što je došlo pod ruku/nos/venu, odgovorno tvrdim- s tim sranjima ne treba petljat. Osim gore spomenutog domino efekta, niz je posljedica konzumiranja droge. Sada se drogiram na recept jer mi je serotonin zaključan, a panični napadaji nekontrolirani i izvan svakog racionalnog pokušaja uvjeravanja sebe same da nema razloga za strah.Dugo sam uzimala marihuanu kao AD i dodatno se sredila. Sad kao premlada za umrijeti, živim da po dan sretna što uopće mogu osjećati. Marihuana nije ni upola bezazlena kako tvrde zagovornici legalizacije, speed je strašno opasan, ali to već znate.... i vrapci to već znaju...
-nadam se da si ok..ili da ćeš biti.. našla sam se u sličnoj situaciji pa te donekle razumijem (ovo donekle je zato jer nisam bila u istoj situaciji već jako sličnoj)
Suki505 is offline  
Old 04.12.2008., 22:57   #34
joJoj..
postotak mi iz knjiga koje sam malo proucavala,a i iz predavanja koje slusam na tu temu.
nie bezveze :-)
ono sto bi ja voljela reci na ovu temu je da nam to zaista ne treba... ali stvarno ne.
)
Osmica88 is offline  
Old 04.12.2008., 23:05   #35
treba treba, pogle di zivimo, pa tu nis nije normalno nit lijepo, pa si napravis da je...
__________________
· Lajk · Anlajk ·
Frustry is offline  
Old 04.12.2008., 23:47   #36
Quote:
Suki505 kaže: Pogledaj post
jedino što ne razumijem-što si protiv zabrane ičega nakon punoljetnosti...naravno da svi imaju mozak i razum i odgovornost za vlastiti život,no osoba koja konzumira teške droge nije u potpunosti razumna...ok odgovornost za vlastiti život,ali što je sa odgovornošću za tuđi život??(ne mislim na odnos diler-doper)-primjer:i ta osoba koja je ovisnik ima oko sebe ljude kojima je stalo (nebitno da li je to društvo ovisnika,'normalno' društvo,obitelji..itd.) i nedaj bože umre od overdosea,pa nije samo sebi sjebo život već i ljudima oko sebe..domino efekt..been there-done that

mudro zboris..ja uzivam marihuanu vec jedno 3god,sa stankama od jedno mjesec/dva i mogu rec da ne utjece nesto previse na moj odnos prema bilo cemu..imam curu,radim,sam sebi placam stan..znaci funkcioniram normalno,istina imam tako zvanih "blackouta"!zaboravljam neke sitnice,nocne izlaske i to...al sve vazno sam kadar napravit i "napusen"!i marica mi sluzi samo za opustanje od stresa ili necega kao sto neko pije antidepresive ili bilo kakve tablete...marica ne otvara put u propast,to radi osoba koja nepoznaje vlastite granice,lako se navuc i na kocku,i na te "ljekove" koi su isto stetni.ali nisu nelegalni..jedan kockar unisti sebi i svojim bliznjima na dugorocno vrime isto kao i doper...mislim da marihuana nije opasna koliko i neki poroci koji su dozvoljeni!alkoholicar prozivljava iste krize kod skidanja kao i doper...mislim ne doslovno..nemojte mislit da hvalisam droge i promoviram uporabu marihuane..jer svaka droga vodi u svojevrsnu propast...tu stranu neko nemoze razumit dok je ne isproba...ako isprobas neke LAkse droge i hvala bogu ne ostanes na njima,imas jednu veoma kvalitetnu zivotnu lekciju...ali ako nisi dovoljno jak i ostanes na TEzim drogama iskopas sam sebi svoj grob...i cjeloj svojoj okolini,jel ipak na kraju ostajes sam!
__________________
They never get tired of putting me down,
And I'll never know when I come around
What I'm gonna find!
BoKI_St is offline  
Old 04.12.2008., 23:53   #37
Quote:
Suki505 kaže: Pogledaj post
jedino što ne razumijem-što si protiv zabrane ičega nakon punoljetnosti...naravno da svi imaju mozak i razum i odgovornost za vlastiti život,no osoba koja konzumira teške droge nije u potpunosti razumna...ok odgovornost za vlastiti život,ali što je sa odgovornošću za tuđi život??(ne mislim na odnos diler-doper)-primjer:i ta osoba koja je ovisnik ima oko sebe ljude kojima je stalo (nebitno da li je to društvo ovisnika,'normalno' društvo,obitelji..itd.) i nedaj bože umre od overdosea,pa nije samo sebi sjebo život već i ljudima oko sebe..domino efekt..been there-done that
jebiga, to je ipak odgovornost roditelja i samih pojedinaca da si izgrade jak superego
slažem se da ima nešto i u sreći, ali puno manje nego što se misli.

Zadnje uređivanje Innocent : 05.12.2008. at 00:50.
Innocent is offline  
Old 04.12.2008., 23:56   #38
marica moze otvarati put u propast i samodestrukciju drugih razmjera...zato smatram da nije dobro vlastita iskustva prezentirati kroz nesto vise od obicne subjektivnosti... zato je svi smo posebni i svijet za sebe..sto znaci da ako se nase tijelo moze nositi sa kolicinom određenog otrova,ne treba znaciti da nekome to ne moze biti kobno.,na bilo koji nacin
lola7 is offline  
Old 05.12.2008., 08:52   #39
istina. ne mozemo stvarati generalne zakljucke na temelju iskustava par pojedinaca sto ovdije pisu. netko ce se baciti na speed nakon tri popusena jointa, a neko ce pusiti 6 godina, malo ce se usporiti, ali nece stetiti njegovom emocionalnom zivotu, poslovnim i obiteljskim odnosima.
Osmica88 is offline  
Old 05.12.2008., 17:00   #40
ja pušim već 15 godina i uopće nisam usporena
Innocent is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.