Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2012., 18:02   #1801
Quote:
tel50 kaže: Pogledaj post
Pa ok, istina, ali to ipak ovisi o problemu koji netko ima. Po meni bi trebalo ovisiti. Nekome e dovoljno, nekome nie.
Meni samo nije jasno po čemu tih 30-45 min može utjecati na psihu.
A i nije svaki psih.dobar. Netko može isprazno pričati, i može ga boljet k sto ti imaš problema.
slažem se, ja idem jednom tjedno po pola sata, i stvarno ne znam kako to može utjecat na moju psihu..možda je to do mene, tko zna, možda promijenim mišljenje
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 18:25   #1802
Meni pt ne mijenja uvid u stanje moje psihe. Ja već sama znam sto nije u redu.
Meni pt ne pomaže da se bolje nosim s problemima, jer je to nemoguće. Ja se i sad dobro nosim s tim problemima, ali ne šteta već ucinjena.
Meni pt ne samo da ne daje poticaj pozitivan, već me nekako čini beznadnim slučajem. Mislim da bi pt barem u početku trebala biti cesca. Kasnije kada vise nije bitna takva podrška- onda manje. Nemaju svi podršku izvan te institucije gdje idu na pt.
__________________
When the truth is found to be lies
and all the joy within you dies
tel50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 18:31   #1803
Quote:
tel50 kaže: Pogledaj post
Meni pt ne mijenja uvid u stanje moje psihe. Ja već sama znam sto nije u redu.
Meni pt ne pomaže da se bolje nosim s problemima, jer je to nemoguće. Ja se i sad dobro nosim s tim problemima, ali ne šteta već ucinjena.
Meni pt ne samo da ne daje poticaj pozitivan, već me nekako čini beznadnim slučajem. Mislim da bi pt barem u početku trebala biti cesca. Kasnije kada vise nije bitna takva podrška- onda manje. Nemaju svi podršku izvan te institucije gdje idu na pt.
slažem se, jer većina "prijatelja" nije zapravo zainteresirana za depresivne teme i davanje savjeta i utjehe...
a dobro ja sam tek počela ići, znam koji je moj problem, pomirila sam se s njim, ali nakon te psihoterapije ne izlazim iz ordinacije nimalo pametnija
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 18:52   #1804
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
slažem se, jer većina "prijatelja" nije zapravo zainteresirana za depresivne teme i davanje savjeta i utjehe...
a dobro ja sam tek počela ići, znam koji je moj problem, pomirila sam se s njim, ali nakon te psihoterapije ne izlazim iz ordinacije nimalo pametnija
Ja jedino izlazim depresivnija. Jer zaboravila sam na većinu problema i djetinjstva, a onda ih se moram prisjetit...
__________________
When the truth is found to be lies
and all the joy within you dies
tel50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 19:01   #1805
Quote:
tel50 kaže: Pogledaj post
Ja jedino izlazim depresivnija. Jer zaboravila sam na većinu problema i djetinjstva, a onda ih se moram prisjetit...
ja kada uđem unutra sva sam nervozna i jedva čekam da završi sve, ne znam dal taj osjećaj prođe s vremenom
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 19:11   #1806
Meni nervoza katkad i popusti
__________________
When the truth is found to be lies
and all the joy within you dies
tel50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 19:17   #1807
Quote:
tel50 kaže: Pogledaj post
Meni nervoza katkad i popusti
ja uđem unutra i jedino odbrojavam da prođe tih pola sata, jednom sam bila toliko nervozna da sam petljala toliko po satu da sam ga potrgala
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 19:49   #1808
Ja uvijek petljam po nečemu- po torbi, rukama, jakni, majici..
A prije pt samo sto mi srce ne iskoci..
__________________
When the truth is found to be lies
and all the joy within you dies
tel50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 20:03   #1809
Quote:
tel50 kaže: Pogledaj post
Ja uvijek petljam po nečemu- po torbi, rukama, jakni, majici..
A prije pt samo sto mi srce ne iskoci..
ee tako i ja, i nikad ne znam gdje da gledam, u doktoricu, u pod, u prozor, sva sam uvijek zbunjena
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 21:29   #1810
Ja svoju nikad ne gledam u oci duže od 2 sekunde. Zapravo nikog ne gledam u oci. Strah me da će svi onda saznati koliko sam bolesna...
__________________
When the truth is found to be lies
and all the joy within you dies
tel50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 02:30   #1811
Quote:
vilenjačica kaže: Pogledaj post
/cut/
Mislim da nije poanta u 30 ili 45 min negu u kvaliteti toga...jer i da traje tri sata...bitno je sa cime ides doma...
/cut/
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
slažem se, ja idem jednom tjedno po pola sata, i stvarno ne znam kako to može utjecat na moju psihu..možda je to do mene, tko zna, možda promijenim mišljenje
Dakle, ovo što kaže vilenjačica, i još bih dodala - stvar je u tome da taj susret s psihoterapeutom koji traje xy minuta nije jedini dio psihoterapije. Psihoterapija je i onaj razmak od tjedan dana između 2 seanse. Biti u psihoterapijskom procesu ne znači samo doći, odsjediti svoje, smješkati se, promatrati pukotine na zidu, nešto reći ili šutjeti, a zatim otići i zaboraviti na pt do sljedećeg puta. To znači i promatrati svoje svakodnevno fukcioniranje - emocije, reakcije i odnose s okolinom, obrasce ponašanja, povezivati to u neku smislenu cjelinu, eksperimentirati s novim situacijama pa opet promatrati sebe u tome, itd. Najveći dio 'posla' se obavi između seansi, a na seansi terapeut onda usmjerava.

Quote:
tel50 kaže: Pogledaj post
Meni pt ne mijenja uvid u stanje moje psihe. Ja već sama znam sto nije u redu.
Meni pt ne pomaže da se bolje nosim s problemima, jer je to nemoguće. Ja se i sad dobro nosim s tim problemima, ali ne šteta već ucinjena.
Meni pt ne samo da ne daje poticaj pozitivan, već me nekako čini beznadnim slučajem.
Sve znaš (iako to uopće nije bit), ne pomaže ti bolje se nositi s problemima jer to dobro radiš i sama, ne daje ti poticaj nego te čini beznadnom... A zbog čega uopće ideš na pt? Čak, štoviše, smatraš da joj minutaža treba biti veća. Ne razumijem.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...

Zadnje uređivanje Pringles : 30.10.2012. at 02:36.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 09:13   #1812
Zato sto sa mnom dosta toga nije u redu. Jerojatno ta pt je dugotrajnom proces i ja još ne shvaćam poantu, al svaki put me nesto prekine u dolazenju. I to nisam ja kriva.
Vjerojatno idem na pt zbog podrške neke koju bih eventualno tamo mogla dobiti. I vjerojatno zbog toga sto je na taj način barem prisilno stalo do mene.
__________________
When the truth is found to be lies
and all the joy within you dies
tel50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 10:49   #1813
Quote:
tel50 kaže: Pogledaj post
Zato sto sa mnom dosta toga nije u redu. Jerojatno ta pt je dugotrajnom proces i ja još ne shvaćam poantu, al svaki put me nesto prekine u dolazenju. I to nisam ja kriva.
Vjerojatno idem na pt zbog podrške neke koju bih eventualno tamo mogla dobiti. I vjerojatno zbog toga sto je na taj način barem prisilno stalo do mene.
Nije ti baš neki stav, ideš zbog podrške koju bi eventualno mogla dobiti. Možda ti terapeut ne odgovara, pa osjećaš da ne dobivaš njegovu/njezinu pomoć.Na pt bi se trebalo ići otvoreno i s povjerenjem u terapeuta. Ako sumnjaš da ti i terapeut i terapija ikako mogu pomoć, imaš lošu startnu poziciju, ne vjeruješ u terapiju, pa ti ni ne može pomoći. Čini mi se da imaš predrasudu koja te sputava u tom procesu.
krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 14:03   #1814
ali ja ne mogu odrediti jednu stvar o kojoj bi pricala jer nema te 1 stvari, ima ih sto.
taman pocnem pricati, a ono gotovo.
a to sto nemam povjerenja... znam da je lose, ali imam zbilja dosta iskustva s tim psih.
ova zadnja mi je cak i bila ok, ono- kao da joj i je stalo do mene, ali svejedno, sto ona to meni moze pomoci u pola sata?!
__________________
When the truth is found to be lies
and all the joy within you dies
tel50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 13:36   #1815
eto da se opet malo javim.
Eto- moze pomoci. teskom mukom, padanjem na dno dna, ali nekako tek sada vidim da mi je pomoglo sve to.
osjecam se uistinu puno bolje.
ali, da je bilo padova... bilo je..
__________________
When the truth is found to be lies
and all the joy within you dies
tel50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 13:44   #1816
e bas mi je drago da je bolje
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.