Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2009., 00:22   #121
jel zna netko u kojem se vremenskom roke može javit reakcija na Prevenar?
MI se cjepili u petak, danas kod kupanja skužila da je mrvicu crveno (veličina 50 lp), stavila opet oblogu....kaže da ga ne boli..
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 16:39   #122
molim vas mamice i tatice, koji ste cijepili svoju dijecu protiv pneumo sa prevenarom, u kojoj dobi dijeteta ste to radili, i dali su vas vasi pedijatri ista savjetovali u kojoj dobi dijeteta je preporucljivo. nasa bebica sada ime 2mj. i jucer je cijepljena s onim redovnim, pa nam je doc rekla da mozemo za misec doci cijepiti sa prevenarom, sad nisam pametna............bili jos cekala, ili nebi, posto imam stariju dijecu u skoli..... sto mislite ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 17:13   #123
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
molim vas mamice i tatice, koji ste cijepili svoju dijecu protiv pneumo sa prevenarom, u kojoj dobi dijeteta ste to radili, i dali su vas vasi pedijatri ista savjetovali u kojoj dobi dijeteta je preporucljivo. nasa bebica sada ime 2mj. i jucer je cijepljena s onim redovnim, pa nam je doc rekla da mozemo za misec doci cijepiti sa prevenarom, sad nisam pametna............bili jos cekala, ili nebi, posto imam stariju dijecu u skoli..... sto mislite ???
moja je prije mjesec dana primila drugu ujedno i završnu dozu prevenara

prevenar ima tablicu koliko puta se moraju djeca njime cjepiti za određenu dob i imaš ju tu na temi,ja ju stavila pa si pogledaj

kad sam ju prvi puta cjepila to je bilo nakon mo pa ru-a kojeg je dobila s nekih 13 mjeseci





MAMA ja svoju neću cjepiti protiv gripe,neznam zašto,nemam neki poseban razlog zašto ne ali nemam ni zašto da a protiv kozica najverovatnije hoću ali sam se i za to počela predomišljati isto tako bez nekog razloga,neznam šta mi je,malo mislim da bi malo da nebi,za to ću još vidjeti
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 13:37   #124
mi smo se cjepili prvom dozom Prevenara sa god dana tj.u 3 mj,a druga doza sljedi u 9mj.
Nema reakcija i platila sam dozu 500kn
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 22:37   #125
može jedno pitanje za Prenevar?

koliko se doza daje? moja ima sad tri mjeseca i dva tjedna...
nekako sam skužila da se tri cjepiva daju ali do 6 mjeseci....
znači ako slijedeći tjedan cijepim jednim drugo za mjesec dana i treće opet za mjesec (tri mjeseca zaredom).. jel to se može?

nikako da polovim redoslijed cijepljenja jer na svakom forumu piše drugačije

ajd pomozite
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 23:19   #126
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
može jedno pitanje za Prenevar?

koliko se doza daje? moja ima sad tri mjeseca i dva tjedna...
nekako sam skužila da se tri cjepiva daju ali do 6 mjeseci....
znači ako slijedeći tjedan cijepim jednim drugo za mjesec dana i treće opet za mjesec (tri mjeseca zaredom).. jel to se može?

nikako da polovim redoslijed cijepljenja jer na svakom forumu piše drugačije

ajd pomozite
Prevenar je cjepivo protiv 7 najčešćih sojeva Streptococcus pneumoniae iliti pneumokok a tih 7 sojeva je i patogeno a inače ih ima oko 60-ak.

Do godine dana se ide sa 3 doze cjepiva a nakon godine sa 2 a poslije 2 godine se može cijepiti Pneumo23 cjepivom koje je zaštita od 23 soja- znači širi spektar.

Ne može se mjesec za mjesecom, tako ide za prve dvije doze i onda se radi pauza od par mjeseci ( obično 6 ).
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 00:11   #127
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
može jedno pitanje za Prenevar?

koliko se doza daje? moja ima sad tri mjeseca i dva tjedna...
nekako sam skužila da se tri cjepiva daju ali do 6 mjeseci....
znači ako slijedeći tjedan cijepim jednim drugo za mjesec dana i treće opet za mjesec (tri mjeseca zaredom).. jel to se može?

nikako da polovim redoslijed cijepljenja jer na svakom forumu piše drugačije

ajd pomozite
Ne znam tocno kako je tu,ali nas beban je dobio Prevenar prvi put sa 3 mjeseca starosti,zatim sa 4,pa sa 5,znaci u razmacima po mjesec dana kako si napisala.Ako hoces,kopiram ti njegovu knjizicu cijepljenja,pa ti posaljem
(skupa sa tim primao je i neki Infanrix,oba cjepiva istovremeno,svaki u jednu nogicu)
Zaljubljena i sretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 20:28   #128
Sad sam totalno zbunjena u vezi Prevenara:
1. Kak može dobiti pneumokok, ak je cjepljena (pa zato ju i cijepim)?
2. moja je dobila Prevenar sa 2 mj, 4 mj. i sad sam kupila treću dozu koju dobiva u ponedjeljak dakle s cca 6 mj. i još mi je pedica rekla da će dobiti četvrtu dozu nakon godinu dana... ne kužim više ništa?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 20:43   #129
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
Sad sam totalno zbunjena u vezi Prevenara:
1. Kak može dobiti pneumokok, ak je cjepljena (pa zato ju i cijepim)?
2. moja je dobila Prevenar sa 2 mj, 4 mj. i sad sam kupila treću dozu koju dobiva u ponedjeljak dakle s cca 6 mj. i još mi je pedica rekla da će dobiti četvrtu dozu nakon godinu dana... ne kužim više ništa?
A zašto ju ne bi mogao dobiti? Imaš hvala bogu 90-ak sojeva pa će se neki zalomiti prije ili kasnije, ovih 7 patogenih protiv kojih ju cijepiš će biti znatno oslabljeni, odnosno imunosni sustav tvog djeteta će registrirati anntigen i započeti imunološki odgovor na njega.

Cijepiš ju da ne oboli od bakterije a ne da ju ne zarazi- jer za to još ne postoji cjepivo.

Ne znam zašto 4 cijepljenja, moj se cijepio s 11 mjeseci prvom dozom tako da spada u grupu koja prima cjepivo 3 puta.
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 20:46   #130
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
Sad sam totalno zbunjena u vezi Prevenara:
1. Kak može dobiti pneumokok, ak je cjepljena (pa zato ju i cijepim)?
2. moja je dobila Prevenar sa 2 mj, 4 mj. i sad sam kupila treću dozu koju dobiva u ponedjeljak dakle s cca 6 mj. i još mi je pedica rekla da će dobiti četvrtu dozu nakon godinu dana... ne kužim više ništa?
ljudi koji nisu cjepljeni mogu dobit pneumokok al da im on ne uzrokuje ništa...onda su samo nosioci bakterije..i većina ljudi je ima a da i nezna..
najčešće je aktivira pad imuniteta..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 20:50   #131
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
A zašto ju ne bi mogao dobiti? Imaš hvala bogu 90-ak sojeva pa će se neki zalomiti prije ili kasnije, ovih 7 patogenih protiv kojih ju cijepiš će biti znatno oslabljeni, odnosno imunosni sustav tvog djeteta će registrirati anntigen i započeti imunološki odgovor na njega.

Cijepiš ju da ne oboli od bakterije a ne da ju ne zarazi- jer za to još ne postoji cjepivo.

Ne znam zašto 4 cijepljenja, moj se cijepio s 11 mjeseci prvom dozom tako da spada u grupu koja prima cjepivo 3 puta.
Ne znam, pitaću pedicu u ponedjeljak. Možda sam ja krivo nešto shvatila. Inače malo je šmrkava, nema temperaturu. Da li ju smije uopće cijepiti? Mislim da sa 6 mj. treba dobiti još zadnju dozu 5u1 i HepB. Pa neće valjda još i Pevenar na to. Inače mi je dobivala po dvije pikice odjednom i nije bilo reakcije, ali baš tri... kaj ja znam i odraslom bi bilo previše. A da li se isplati cijepiti s Pneumo 23 i znaš li možda cijenu i koliko doza?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 20:52   #132
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
Sad sam totalno zbunjena u vezi Prevenara:
1. Kak može dobiti pneumokok, ak je cjepljena (pa zato ju i cijepim)?
2. moja je dobila Prevenar sa 2 mj, 4 mj. i sad sam kupila treću dozu koju dobiva u ponedjeljak dakle s cca 6 mj. i još mi je pedica rekla da će dobiti četvrtu dozu nakon godinu dana... ne kužim više ništa?
cjepiva nemogu sprječiti oboljenje u potpunosti,ona služe za to ali nekada tijelo ne regaira na cjepivo tako da stvori potpuni imunitet i onda se oboli i tako je kod bilo kojeg cjepiva

ništa nemože stoposto garantirati da se neće oboljeti unatoč cjepivu
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 21:04   #133
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
Ne znam, pitaću pedicu u ponedjeljak. Možda sam ja krivo nešto shvatila. Inače malo je šmrkava, nema temperaturu. Da li ju smije uopće cijepiti? Mislim da sa 6 mj. treba dobiti još zadnju dozu 5u1 i HepB. Pa neće valjda još i Pevenar na to. Inače mi je dobivala po dvije pikice odjednom i nije bilo reakcije, ali baš tri... kaj ja znam i odraslom bi bilo previše. A da li se isplati cijepiti s Pneumo 23 i znaš li možda cijenu i koliko doza?
Pneumo 23 ide jedna doza poslje 2 godine života...ne sjećam se al mislim da je cijena isto oko 500 kn..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 22:50   #134
prvu dozu prevenara primili sa god dana baš da ne mješamo sva ta cjepica,a drugu sad sa 18mj.samo da nam prođe prehlada jer se nemože cjepit sa prehladom
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 08:57   #135
Samo napomena za prevenar, ne sprecava on onaj meningitis kojeg se svi bojimo, uzrokovan meningokokom, nego onaj uzrokovan pneumokokom koji je izuzetno rijedak.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 09:00   #136
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Samo napomena za prevenar, ne sprecava on onaj meningitis kojeg se svi bojimo, uzrokovan meningokokom, nego onaj uzrokovan pneumokokom koji je izuzetno rijedak.
a ne znam više sumer niš
kada ideš pošteno u vrtić nitko ti od teta i direktora niš ne govori, kada nađeš vezu, podmitiš.. svi jako obzirni i puni jebenih savjeta

o tim higijhenskim uvjetima mi jasno... kako ona rekla na 30 djece su dvije teta, ne stignu oni sve, padaju po podu, klinci 30 tak se igra sa istim igračkama, svi ih sline, svi ih bale... dude su zajedničke (iako starci o tom pojma nemaju).. ma neznam nisam pametna
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 09:09   #137
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a ne znam više sumer niš
kada ideš pošteno u vrtić nitko ti od teta i direktora niš ne govori, kada nađeš vezu, podmitiš.. svi jako obzirni i puni jebenih savjeta

o tim higijhenskim uvjetima mi jasno... kako ona rekla na 30 djece su dvije teta, ne stignu oni sve, padaju po podu, klinci 30 tak se igra sa istim igračkama, svi ih sline, svi ih bale... dude su zajedničke (iako starci o tom pojma nemaju).. ma neznam nisam pametna
Ja sam se malo raspitala o tom cjepivu, kao, odlicno je za bebe koje vec imaju neke bolesti pa su poloznije zarazama ili ljude koji nemaju slezenu (iz nekog razloga ) i tako.
I da sprecava samo invazivne oblike pneumokokne bolesti-meningitis i sepsu koji su uzasno rijetki a cak ni upalu uha i pluca.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 09:21   #138
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ja sam se malo raspitala o tom cjepivu, kao, odlicno je za bebe koje vec imaju neke bolesti pa su poloznije zarazama ili ljude koji nemaju slezenu (iz nekog razloga ) i tako.
I da sprecava samo invazivne oblike pneumokokne bolesti-meningitis i sepsu koji su uzasno rijetki a cak ni upalu uha i pluca.
valjda onaj bakterijski meningitis koji je opasan jer stvori gnoj oko mozga
mandy-n malac je naježio od pneumokoka.. nešto je dobio u vrtiću pa je bio na zaraznoj.. ona će znati bolje objasniti
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 11:30   #139
108 kn Pneumo
koja je tu fora?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 11:56   #140
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
108 kn Pneumo
koja je tu fora?
Pa tak mi rekla apotekarka, još provjeravala cijenu u kompu!
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.