Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2010., 19:57   #61
Quote:
meow kaže: Pogledaj post
Tenks extreme... ma nije da se nes naprezem, ali fakat sjedim cijeli dan i to na podu (nemamo stol ), ali mjenjam polozaj, prvo na jednoj strani, pa na drugoj, pa klecim, pa na jastuku, pa kad mi dopi*di sjedenje, legen i tako...
Hodanje me fakat, ali fakat ne privlaci, jedva se natjeram izaci malo van i do odradim preko k**ca, samo da se malo krecem... necu uopce bit u formi za porodjaj, al onda si mislim kako je onim curama koje su morale cuvat trudnocu i fakat bit na strogom mirovanju, pa su ipak rodile... ma, moram poslat mail babici i pitat ju malo.
ako već sjediš na podu, onda sjedi u onaj "turski" položaj.. meni npr, taj najbolje odgovara, a koliko vidim po netu- taj položaj se kao i preporuča trudnicama...

nisam ni ja od volje za šetanje- pogotovo ak moram sama šetat, al se natjeram otić do grada u knjižnicu, ili malo prošvrljat dućanima, il tako nešto...

a sad kako mi je dr rekla da mi više niš ne brani- planiram vratiti svoj sobni bicikl u upotrebu- za one dane kad mi se ne da van...
jbg, kad sam ljenčina... al kad me netko "natjera" onda stvarno guštam... samo me treba natjerat..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 20:15   #62
Vis, meni taj turski i ne pase bas ma, budem kombinirala nes
Meni se mora fakat potrefit puno toga da bi ja uzivala u setnji (a prije sam bila hodoljubac samo takav ), dakle, mora biti suho, suncano, ne prehladno, da ne puse prejako, to je sto se tice vremenskih uvjeta... onda, mora biti poslije rucka (jer mi inace secer brzo padne), ne smijem se osjecat predebelo (citaj: ne smiju me hlace stiskat), ne smijem bit zivcana i nervozna... a drustvo uglavnom nemam... dragi preko tjedna radi, a ja tu nikog ne poznam a i nisam bas druzeljubiva
Je, malo sam komplicirana
E da mi je sobni biciklic ili orbi Pa onda mogu par puta dnevno po par minuta ako ne ide drugacije, nit se moram presvlacit ni nis
Zadnji put kad sam se natjerala van, uspjela sam bit tocno 15 minuta i pravac doma
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 20:17   #63
Quote:
meow kaže: Pogledaj post
Vis, meni taj turski i ne pase bas ma, budem kombinirala nes
Meni se mora fakat potrefit puno toga da bi ja uzivala u setnji (a prije sam bila hodoljubac samo takav ), dakle, mora biti suho, suncano, ne prehladno, da ne puse prejako, to je sto se tice vremenskih uvjeta... onda, mora biti poslije rucka (jer mi inace secer brzo padne), ne smijem se osjecat predebelo (citaj: ne smiju me hlace stiskat), ne smijem bit zivcana i nervozna... a drustvo uglavnom nemam... dragi preko tjedna radi, a ja tu nikog ne poznam a i nisam bas druzeljubiva
Je, malo sam komplicirana
E da mi je sobni biciklic ili orbi Pa onda mogu par puta dnevno po par minuta ako ne ide drugacije, nit se moram presvlacit ni nis
Zadnji put kad sam se natjerala van, uspjela sam bit tocno 15 minuta i pravac doma
uf, stvarno si gora od mene,,

onda bar pootvaraj prozore da osjetiš malo svježeg zraka..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 20:42   #64
meow bez brige...ako je sve sa bebom u redu, ti se osjećaš dobro radi sve kao i dosad..nemoj baš teglit nešto jako teško, micat namještaj i sl..
Meni su samo rekli da ne dižem malca u igri uzastopno, ali povremeno podizanje i nošenje njega (15,5 kg), sjedenje, sex.... dok se osjećam normalno je dopušteno.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 20:52   #65
uh evo i mene tu...neznam uopce jel spadam...al...
vec danima imam dolje pritisak kao da cu rodit...strasno nesto..tako mi nikad s malim nije bilo...nikad...cak sam pogledala slike trbuha s njim i s njom...i ne da je ocita razlika nego imam osjecaj da ce mi beba ispast....idem u srijedu na pregled i jednostavno enmogu docekat....
uh.,....
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 20:57   #66
meli meni je tako nakon dugo stajanja/hodanja..imam osjećaj de će ispast, al ne ispadne
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 20:59   #67
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
meli meni je tako nakon dugo stajanja/hodanja..imam osjećaj de će ispast, al ne ispadne
da bar je meni nakon hodanja.....odjednom je pocelo...i tako se ocajno osjecam...nemogu to opisat.,...priitsak kao kad sam radala..iako nemam nikakvih grceva ni nista...cak mislim da su mi iskocile i one sugave vaginalne vene od tog pritiska.....
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 21:11   #68
Moja beba je isto nisko, i ja isto imam ojsećaj da će mi ispast, kad negdje idem držim rukama trbuh, kao da ga nosim
Moja doktorica nije dala puno restrikcija, rekla je da ne hodam puno i nek sjedim više na poluboku, al kako se ja loše osjećam zadnje vrijeme, to nije normalno....
Ja ne mogu nikamo dugo hodati, dobijem bolove u trbuhu, preponama, leđima, truh mi se sav stvrdne, sex smo izbacili skroz jer ja jednostavno ne mogu, muž radi sve po kući, mogu voziti, al na kratke rute i ako se mogu uparkirati točno ispred onoga gdje idem jer nemam snage za hodati, sva se uspušem, ma grozno!! a kao šlag na torti još su mi se i križa ukočila tako da me boli čitava zdjelica sa zadnje strane, jedva se ustanem iz kreveta..... nadam se da će bit barem malo bolje jer imam još 2 mjeseca, a osjećam se totalno nesposobno, kao kakva stara baba!
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 21:15   #69
ajme. ..sad ste me uplašili

vidim da ste većinom tjednima ispred mene- pa me strah da neće i meni tako biti..

ja za sad nemam osjećaj da će mi ispasti, ali užasan pritisak na mjehur imam dok stojim i šetam, al to nije tako strašno, da se preživjet

nessych- ti ideš u utorak na uzv, jel?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 21:28   #70
Idem u utorak na pregled, ne znam hoće li mi raditi i uzv, vjerovatno hoće.
A nemoj se bojati extreme, ne mora i tebi tako biti, vidiš kako mandy ništa ne smeta. Ja mislim da je u tome svemu najbitnije slušati svoje tijelo i tome se prilagođavati, šta ti smeta i od čega te nešto boli preskočiti i to je to....
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 21:37   #71
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Idem u utorak na pregled, ne znam hoće li mi raditi i uzv, vjerovatno hoće.
ajd javi kakvo je stanje..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 21:57   #72
Quote:
meli2 kaže: Pogledaj post
da bar je meni nakon hodanja.....odjednom je pocelo...i tako se ocajno osjecam...nemogu to opisat.,...priitsak kao kad sam radala..iako nemam nikakvih grceva ni nista...cak mislim da su mi iskocile i one sugave vaginalne vene od tog pritiska.....
i meni je ta vena iskočila al ja to nisam ni skužila dok mi gin nije rekla da je iskočila i da je to normalno
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 22:14   #73
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
i meni je ta vena iskočila al ja to nisam ni skužila dok mi gin nije rekla da je iskočila i da je to normalno
ako nisi skuzila nije ti bilo jako...ja jedva sjedim smetaju em gacice...sveeeeeeeeeeeee
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 22:49   #74
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Moja beba je isto nisko, i ja isto imam ojsećaj da će mi ispast, kad negdje idem držim rukama trbuh, kao da ga nosim
Moja doktorica nije dala puno restrikcija, rekla je da ne hodam puno i nek sjedim više na poluboku, al kako se ja loše osjećam zadnje vrijeme, to nije normalno....
Ja ne mogu nikamo dugo hodati, dobijem bolove u trbuhu, preponama, leđima, truh mi se sav stvrdne, sex smo izbacili skroz jer ja jednostavno ne mogu, muž radi sve po kući, mogu voziti, al na kratke rute i ako se mogu uparkirati točno ispred onoga gdje idem jer nemam snage za hodati, sva se uspušem, ma grozno!! a kao šlag na torti još su mi se i križa ukočila tako da me boli čitava zdjelica sa zadnje strane, jedva se ustanem iz kreveta..... nadam se da će bit barem malo bolje jer imam još 2 mjeseca, a osjećam se totalno nesposobno, kao kakva stara baba!
Meni je isto ovako,i isto mi se stvrdne trbuh,nekad me bole leda,a i beba je isto nize,ali mi nikakva upozorenja nisu dali... Pokusavam bar pola sata dnevno prosetat,a nakon toga kao da sam maraton trcala,odma naoteknu noge i bole me... Inace me ne bole prepone ni zdjelica (nadam se da ni nece)...
Vidim da nam je blizu termin,skoro isti Valjda cemo izdrzat
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 13:10   #75
Mi smo bili na pregledu danas, beba je i dalje nisko, ja skroz zatvorena (hvala Bogu), ali imam dosta BH kontrakcija, pa je naredba mirovanje.
Dobila sam Spasmex da mi smiri te kontrakcije, željezo da pijem, a uzv mi nije radila jer joj aparat ne radi, nego sam dobila uputnicu da uzv obavim u bolnici.......
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 19:29   #76
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Mi smo bili na pregledu danas, beba je i dalje nisko, ja skroz zatvorena (hvala Bogu), ali imam dosta BH kontrakcija, pa je naredba mirovanje.
Dobila sam Spasmex da mi smiri te kontrakcije, željezo da pijem, a uzv mi nije radila jer joj aparat ne radi, nego sam dobila uputnicu da uzv obavim u bolnici.......
a jel ima uzroka tim kontrakcijama, i da li je to opasno?

jel ti rekla strogo mirovanje? nadam se da ne moraš strogo samo ležati?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 19:46   #77
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
a jel ima uzroka tim kontrakcijama, i da li je to opasno?

jel ti rekla strogo mirovanje? nadam se da ne moraš strogo samo ležati?
Koliko sam ja pohvatala, te kontrakcije se često pojavljuju, pogotovo u zadnjem tromjesečju, tako valjda maternica vježba za porod, ali kao da nije dobro ako su jako česte jer mogu uzrokovati otvaranje, i prijevremeni porod.
Nije rekla strogo mirovanje, ja ću se paziti koliko mogu, danas sam se dosta umorila, išla sam pješke do poliklinike pa me bolio jako trbuh, onda sam ležala doma i sad mi je ok, više me ne boli a popila sam i Spasmex, on opušta mišiće, tako da je i to sigurno pridonjelo, a idem opet za 2 tjedna na kontrolu, vjerovatno ću do kraja tako često, rekla je doktorica da dođem tako brzo da vidi jel rade kontrakcije kakvu štetu.
Ma nek me i boli, samo da se ne otvorim prije vremena!
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 19:49   #78
Danas sam pocela osjecat neko probadanje skroz dolje,skroz ispod kosti,prakticki kao da mi iglice izlaze iz mene,neznam kako da objasnim...
Ako ste imale ikad upalu mjehura onda nesto slicno,ali znam da mi to nije jer nemam nikakvih peckanja kod pisanja...
Znala sam to osjetit i prije par tjedana,ali sve skupa mozda 3 puta u 20 dana,a danas vec par puta... Jel znate mozda sta je to,inace u 31.sam tjednu i malac se redovito javlja,nista me ne boli,eto osim tih iglica sta imam osjecaj da izlaze iz mene
Inace i meni su govorili da je beba nisko,sad se kao digla
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 19:51   #79
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja pohvatala, te kontrakcije se često pojavljuju, pogotovo u zadnjem tromjesečju, tako valjda maternica vježba za porod, ali kao da nije dobro ako su jako česte jer mogu uzrokovati otvaranje, i prijevremeni porod.
Nije rekla strogo mirovanje, ja ću se paziti koliko mogu, danas sam se dosta umorila, išla sam pješke do poliklinike pa me bolio jako trbuh, onda sam ležala doma i sad mi je ok, više me ne boli a popila sam i Spasmex, on opušta mišiće, tako da je i to sigurno pridonjelo, a idem opet za 2 tjedna na kontrolu, vjerovatno ću do kraja tako često, rekla je doktorica da dođem tako brzo da vidi jel rade kontrakcije kakvu štetu.
Ma nek me i boli, samo da se ne otvorim prije vremena!
jooj, nadam se da će sve biti ok..
pazi se... uposli muža JOŠ malo..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 20:10   #80
Quote:
dijana128 kaže: Pogledaj post
Danas sam pocela osjecat neko probadanje skroz dolje,skroz ispod kosti,prakticki kao da mi iglice izlaze iz mene,neznam kako da objasnim...
Ako ste imale ikad upalu mjehura onda nesto slicno,ali znam da mi to nije jer nemam nikakvih peckanja kod pisanja...
Znala sam to osjetit i prije par tjedana,ali sve skupa mozda 3 puta u 20 dana,a danas vec par puta... Jel znate mozda sta je to,inace u 31.sam tjednu i malac se redovito javlja,nista me ne boli,eto osim tih iglica sta imam osjecaj da izlaze iz mene
Inace i meni su govorili da je beba nisko,sad se kao digla
Ja isto nekad osjetim takvo pikanje.... spomenula sam doktorici, ona kaže da to beba tuče po cerviksu i mjehuru, dok si zatvorena mislim da nema frke....
mene baš zna to boliti, imam osjećaj kao da ima neku kacavidu unutra pa onda pika, ludica moja mala
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.