Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2010., 18:25   #81
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Kada sam o tome govorio mislio sam iskljucivo na Nijemce... Naravno da mi je zao svih ostalih naroda koji su nastradali kao kolateralne zrtve... Uostalom Rumunji i Madjari su bili saveznici nacista, tako da to ide na racun i njihovom vodstvu...
Volio bih ti iskreno odgovoriti sto mislim o ljudima poput tebe, ali znam da ce me onda moderator banirati danima.

Takvi kao ti nisu vrijedni niti jednog dana.
Dilberth is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 19:35   #82
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Da prostiš- ovo je sranje.

1. ne postoji kauzalna veza između zločinačke poludjelosti koja ubija, pljačka i siluje, i zločina koje je predhodno napravila protivnička strana. To je obična besmislica. Iživljavanja nad Amerikancima i drugima u ratu s Japanom nisu dovela do masovnih silovanja i drugih zlostavljanja u Japanu. Jednostavno, jedno je civilizirana i kontrolirana vojska, drugo je horda.
Itekako da postoji, Staljin je samo svojim psima skinuo brnjicu i pustio sa uzdi kad su ti isti psi pobili one pse koji su iste stvari radili na teritoriju SSSR-a, nista vise i nista manje...
Od kud ti znas molim te sto su Amerikanci radili u Japanu ili nisu radili??? Zato sto nigdje nema statistika o tome ili su djela uveliko umanjena ne znaci da nisu silovali i pljackali, mozda u manjoj mjeri ali jesu sigurno... Postoje zapisi gdje su americki vojnici ubijali i Zidove nakon iskrcavanja u Europu u potrazi za zlatninom i dijamantima, mislis da nisu i koju Zidovku "mrknuli" putem prije nego sto su je poslali Bogu na istinu???

Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
a) nisu Njemice napravile nikakvih zala, pa ni djeca, koja su masovno ubijana u istočnoj Prusiji i Šleziji. U samoj je Njemačkoj u nekoliko navrata spriječen- od Amerikanaca- pokolj skupina od 10-50 muške djece u dobi od 8-15 godina, koje je nakanila počiniti sovjetska vojska da "zatre budući njemački militarizam".
Nisu sve ali nekih bar 3500 jest... I od tih bar 3500 su u samo jednom logoru u kojem su isle na "praksu" poslale jedno 92 000 ljudi u plinske komore u kojima je sigurno bilo i male djece... Da li su seksualno zlostavljale te ljude i djecu ostaje svima da nagadjamo, ali i da su htjele, tko ih je mogao sprijeciti???

http://www.capitalpunishmentuk.org/nazigirls.html

Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
b) navedeni primjer masovnoga silovanja Mađarica, Bugarki, Poljakinja, Ruskinja, Ukrajinki, Francuskinja, ... zatečenih u konc-logorima, ili u "oslobađanju" pojedinih zemalja, govori dosta sam za sebe.

c) Rusi su bili silovateljska bagra i prije: u gušenju madžarskoga ustanka 1848., u "pomoći" Srbima 1878., u 1. svjetskom ratu, u 2. svj. ratu, u Afganistanu. To je takva ekipa, takva vojska, takva država i društvo.

d) ako se govori o stradanjima Rusa (ovdje dio uključuje i ostale sovjetske narode), valja reći da je Hitlerova agresija samo dio u mpzaiku onoga zla kojeg su sami sebi napravili: 8,5 milijuna mrtvih u građanskom ratu 1917-1922, oko 14 milijuna u kolektivizaciji poljoprivrede, oko 10 milijuna u čistkama 1936-39, i di onakon rata...

http://users.erols.com/mwhite28/warstat1.htm#Russian

http://users.erols.com/mwhite28/warstat1.htm#Stalin

http://users.erols.com/mwhite28/wars...tm#Afghanistan

http://users.erols.com/mwhite28/warstatz.htm#USSR

Komu da se Rusi "osvećuju" u preko 50% svojih žrtava koje su uzrokovali oni sami ?

Naklapanje.

Da li ti smatras i tvrdis da su Rusi divljaci, bez kulture i silovatelji???

Da Nijemci nisu dirali u SSSR sav ovaj jad bi bio izbjegnut, trazili su sranje, dobili su ga... Srecom pa su dirnuli u jacega koji je te iste metode, doduse u puno blazem obujmu primjenio nad njima, i ne osjecam nimalo sucuti za takve, ista stvar i za Japance... Valjda su izvukli pouku iz svega toga... SSSR je ogromna zemlja u kojoj ima svakakvih ljudi iz svakakvih plemena, cinjenica jest da se oni nikada nisu spustali u Europu da bi silovali, pljackali i ubijali vec su ti "kulturni" europljani uvijek gore isli u palez i pljacku, i to sto su svaki put dobili po glavi apsolutno ne zasluzuje niti malo paznje, a kamoli sucuti... Staljin jest bio isti kao Hitler i tu nema nikakve dvojbe...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 20:21   #83
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Volio bih ti iskreno odgovoriti sto mislim o ljudima poput tebe, ali znam da ce me onda moderator banirati danima.

Takvi kao ti nisu vrijedni niti jednog dana.
Mislim da je osjecaj obostran...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 07:16   #84
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Promaknuo ti je jedan moj post iza ovog što si citirao.
Vidio sam poslije.
__________________
Nije da se ne slazem sa tobom ali nisi u pravu.
Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 09:18   #85
da, amerikanci su fakat bili korektni u japanu - nakon što su skrkali dvije atomske bombe na dva prenaseljena grada i spalili žive tko zna koliko malih sadako..nacija im je začeta na likvidaciji domicilnog stanovništva..kasnije se nastavilo, ropstvom recimo..pa dalje, drugim svjetskim ratom i konačnom krkačinom japana (ok, zaslužili su valjda, ako ćemo po nekoj uvrnutoj logici)..pa se nastavilo,korejskim ratom, okupacijom dominikanske republike '65, vijetnamom, okupacijom grenade '83, invazijom paname '89, zaljevskim ratom, somalijom, bombardiranjem srbije i čačka, čačkanjem po afganinstanu, i drkanjem po iranu (as we speak)

daklem, rat i dalje traje, samo ne ovdje i trenutno nije globalan..a može se ponoviti svakog trena, i zvjerstva će biti ista, to je garantirano
ljudi su ozbiljno poremećeni, i to nema veze da je netko rus ili nijemac

eto malog popisa genocida 20 stoljeća, svi su sudjelovali

Mao Ze-Dong (China, 1958-61 and 1966-69, Tibet 1949-50) 49-78,000,000
Jozef Stalin (USSR, 1932-39) 23,000,000 (the purges plus Ukraine's famine)
Adolf Hitler (Germany, 1939-1945) 12,000,000 (concentration camps and civilians WWII)
Leopold II of Belgium (Congo, 1886-1908) 8,000,000
Hideki Tojo (Japan, 1941-44) 5,000,000 (civilians in WWII)
Ismail Enver (Turkey, 1915-20) 1,200,000 Armenians (1915) + 350,000 Greek Pontians and 480,000 Anatolian Greeks (1916-22) + 500,000 Assyrians (1915-20)
Pol Pot (Cambodia, 1975-79) 1,700,000
Kim Il Sung (North Korea, 1948-94) 1.6 million (purges and concentration camps)
Menghistu (Ethiopia, 1975-78) 1,500,000
Yakubu Gowon (Biafra, 1967-1970) 1,000,000
Leonid Brezhnev (Afghanistan, 1979-1982) 900,000
Jean Kambanda (Rwanda, 1994) 800,000
Suharto (East Timor, West Papua, Communists, 1966-98) 800,000
Saddam Hussein (Iran 1980-1990 and Kurdistan 1987-88) 600,000
Tito (Yugoslavia, 1945-1987) 570,000
Fumimaro Konoe (Japan, 1937-39) 500,000? (Chinese civilians)
Jonas Savimbi (Angola, 1975-2002) 400,000
Mullah Omar - Taliban (Afghanistan, 1986-2001) 400,000
Idi Amin (Uganda, 1969-1979) 300,000
Yahya Khan (Pakistan, 1970-71) 300,000 (Bangladesh)
Benito Mussolini (Ethiopia, 1936; Libya, 1934-45; Yugoslavia, WWII) 300,000
Mobutu Sese Seko (Zaire, 1965-97) ?
Charles Taylor (Liberia, 1989-1996) 220,000
Foday Sankoh (Sierra Leone, 1991-2000) 200,000
Michel Micombero (Burundi, 1972) 150,000
Slobodan Milosevic (Yugoslavia, 1992-99) 100,000
Hassan Turabi (Sudan, 1989-1999) 100,000
Jean-Bedel Bokassa (Centrafrica, 1966-79) ?
Richard Nixon (Vietnam, 1969-1974) 70,000 (vietnamese civilians)
Efrain Rios Montt (Guatemala, 1982-83) 70,000
Papa Doc Duvalier (Haiti, 1957-71) 60,000
Hissene Habre (Chad, 1982-1990) 40,000
Chiang Kai-shek (Taiwan, 1947) 30,000 (popular uprising)
Vladimir Ilich Lenin (USSR, 1917-20) 30,000 (dissidents executed)
Francisco Franco (Spain) 30,000 (dissidents executed after the civil war)
Fidel Castro (Cuba, 1959-1999) 30,000
Lyndon Johnson (Vietnam, 1963-1968) 30,000
Hafez Al-Assad (Syria, 1980-2000) 25,000
Khomeini (Iran, 1979-89) 20,000
Robert Mugabe (Zimbabwe, 1982-87, Ndebele minority) 20,000
Rafael Videla (Argentina, 1976-83) 13,000
Guy Mollet (France, 1956-1957) 10,000 (war in Algeria)
Harold McMillans (Britain, 1952-56, Kenya's Mau-Mau rebellion) 10,000
Paul Koroma (Sierra Leone, 1997) 6,000
Osama Bin Laden (worldwide, 1993-2001) 3,500
Augusto Pinochet (Chile, 1973) 3,000
Al Zarqawi (Iraq, 2004-06) 2,000
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 12:37   #86
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Itekako da postoji, Staljin je samo svojim psima skinuo brnjicu i pustio sa uzdi kad su ti isti psi pobili one pse koji su iste stvari radili na teritoriju SSSR-a, nista vise i nista manje...
Od kud ti znas molim te sto su Amerikanci radili u Japanu ili nisu radili??? Zato sto nigdje nema statistika o tome ili su djela uveliko umanjena ne znaci da nisu silovali i pljackali, mozda u manjoj mjeri ali jesu sigurno... Postoje zapisi gdje su americki vojnici ubijali i Zidove nakon iskrcavanja u Europu u potrazi za zlatninom i dijamantima, mislis da nisu i koju Zidovku "mrknuli" putem prije nego sto su je poslali Bogu na istinu???



Nisu sve ali nekih bar 3500 jest... I od tih bar 3500 su u samo jednom logoru u kojem su isle na "praksu" poslale jedno 92 000 ljudi u plinske komore u kojima je sigurno bilo i male djece... Da li su seksualno zlostavljale te ljude i djecu ostaje svima da nagadjamo, ali i da su htjele, tko ih je mogao sprijeciti???

http://www.capitalpunishmentuk.org/nazigirls.html




Da li ti smatras i tvrdis da su Rusi divljaci, bez kulture i silovatelji???

Da Nijemci nisu dirali u SSSR sav ovaj jad bi bio izbjegnut, trazili su sranje, dobili su ga... Srecom pa su dirnuli u jacega koji je te iste metode, doduse u puno blazem obujmu primjenio nad njima, i ne osjecam nimalo sucuti za takve, ista stvar i za Japance... Valjda su izvukli pouku iz svega toga... SSSR je ogromna zemlja u kojoj ima svakakvih ljudi iz svakakvih plemena, cinjenica jest da se oni nikada nisu spustali u Europu da bi silovali, pljackali i ubijali vec su ti "kulturni" europljani uvijek gore isli u palez i pljacku, i to sto su svaki put dobili po glavi apsolutno ne zasluzuje niti malo paznje, a kamoli sucuti... Staljin jest bio isti kao Hitler i tu nema nikakve dvojbe...
ovo da su Nijemci tražili sranje u rusiji..ja ti tvrdim da Hitler nije napao Staljina 1941. staljin bi udario na Trojni Pakt 1942.Sukoba bi sigurno bilo bez obzira na to koja bi strana prva udarila, tako da ti taj argument zbilja jadan....
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 12:47   #87
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
ovo da su Nijemci tražili sranje u rusiji..ja ti tvrdim da Hitler nije napao Staljina 1941. staljin bi udario na Trojni Pakt 1942.Sukoba bi sigurno bilo bez obzira na to koja bi strana prva udarila, tako da ti taj argument zbilja jadan....
Sto bi bilo, kad bi bilo... Jos bi ih nekako i zalio da je to bio koliko toliko cist vojni poraz... Ali ona bahatost, lazna superiornost i zvjerstva u ogromnim kolicinama koje su vrsili nad nemocnijim narodima koji im nisu bili u stanju adekvatno uzvratiti ih baca na dno civilizacijskog lanca... Njihova ocito jedina greska je bila ta sto su napali gadnijeg od sebe i dobili po piksi... Srce mi se slomilo za njima...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 14:02   #88
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
očito je bilo popularno streljati kozake
A zamisli tek sranja Mongoli/Sibirci

Za njih su Kozaci curice....
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !

Zadnje uređivanje Alte : 30.05.2010. at 14:50.
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 14:45   #89
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Itekako da postoji, Staljin je samo svojim psima skinuo brnjicu i pustio sa uzdi kad su ti isti psi pobili one pse koji su iste stvari radili na teritoriju SSSR-a, nista vise i nista manje...
Staljina je bolila kita za vlastiti narod, mislim da ne moramo ici u detalje i stoga je taj argument da ih je on pustio iz osvete, blago receno jadan.

I kako to da je npr. SS general Mohnke prezivio rusko zarobljenisto, a po svemu on je sigurno vise odgovoran od neke djevojke iz Prusije koje bi prvo napiknuli s bajonetom na vrata, kako bi se "junaci" veliko patriotskog rata izredali na njoj.

Stari moj, ne znam koji te q ugrizao, ali ta teza "zub za zub" ima jako malo veze sa silovanjem, grabezom, pljackom i izivljavanjem, bilo koja normalna osoba, a posebice kojoj je npr. zena silovana, sigurno nece okolo trazit curicu svog neprijatelja, pa da ju prikolje/siluje.

Trazit ce osobu, ili bar vojnika neprijateljske vojske i smaknuti ga, to se moze gledati kroz prizmu osvete, sve ostalo je BS i izivljavanje "jer to mozemo".

I jos nesto, jako zalis Ruse tj sovjetske gradane, a zasto bi ih zalio, da li su nesto ucinili kada su njihovi muzevi i sinovi okupirali pol Poljske, opijali se sa Svabama i ubijali po Katynu, malo krali i silovali, ubijali po Estoniji, Finskoj etc. dobili su sto su zasluzili, po tvojoj liniji, zasto bi plakao nad Rusima, pa pola istocne Europe ustvari treba bit zahvalna Njemcima jer su se Njemci osvetili u ime svih tih malih naroda koje je SSSR napao ili klao.
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Od kud ti znas molim te sto su Amerikanci radili u Japanu ili nisu radili??? Zato sto nigdje nema statistika o tome ili su djela uveliko umanjena ne znaci da nisu silovali i pljackali, mozda u manjoj mjeri ali jesu sigurno... Postoje zapisi gdje su americki vojnici ubijali i Zidove nakon iskrcavanja u Europu u potrazi za zlatninom i dijamantima, mislis da nisu i koju Zidovku "mrknuli" putem prije nego sto su je poslali Bogu na istinu???
Sigurno su oni sranja radili preoblem je u .....opsegu, vec bi to ugledalo svjetlost dana, pogledaj Vijetnam.
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !

Zadnje uređivanje Alte : 30.05.2010. at 15:03.
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 14:55   #90
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Sto bi bilo, kad bi bilo... Jos bi ih nekako i zalio da je to bio koliko toliko cist vojni poraz... Ali ona bahatost, lazna superiornost i zvjerstva u ogromnim kolicinama koje su vrsili nad nemocnijim narodima koji im nisu bili u stanju adekvatno uzvratiti ih baca na dno civilizacijskog lanca... Njihova ocito jedina greska je bila ta sto su napali gadnijeg od sebe i dobili po piksi... Srce mi se slomilo za njima...
I usput pomagali onim istim koji su ih kasnije napali, do onda su Njemci napadli ostatak onih naroda koje "zalis", jer nisu mogli uzvratit kao SSSR, mda jadnici sovjetski.....

Daj molim te, te srpske fore prenijete na Ruse "mi se uvijek branimo, pa i onda kada napadamo tudu drzavu" podvaljuj na politici.

Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Da prostiš- ovo je sranje.

Komu da se Rusi "osvećuju" u preko 50% svojih žrtava koje su uzrokovali oni sami ?

Naklapanje.
Sudeci po logici JW najbolje bi im bilo da izvrse medusobna masovna silovanja, te za kraj kolektivno samoubojstvo.

Takoder masovna silovanja zena bilo one "pripadnice sile osovine" ili pripadnice naroda koji je pao pod njhovim napadom potpuno unistava tezu o osveti kao motivaciji.
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !

Zadnje uređivanje Alte : 30.05.2010. at 15:17.
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 16:04   #91
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
Staljina je bolila kita za vlastiti narod, mislim da ne moramo ici u detalje i stoga je taj argument da ih je on pustio iz osvete, blago receno jadan.

I kako to da je npr. SS general Mohnke prezivio rusko zarobljenisto, a po svemu on je sigurno vise odgovoran od neke djevojke iz Prusije koje bi prvo napiknuli s bajonetom na vrata, kako bi se "junaci" veliko patriotskog rata izredali na njoj.

Stari moj, ne znam koji te q ugrizao, ali ta teza "zub za zub" ima jako malo veze sa silovanjem, grabezom, pljackom i izivljavanjem, bilo koja normalna osoba, a posebice kojoj je npr. zena silovana, sigurno nece okolo trazit curicu svog neprijatelja, pa da ju prikolje/siluje.

Trazit ce osobu, ili bar vojnika neprijateljske vojske i smaknuti ga, to se moze gledati kroz prizmu osvete, sve ostalo je BS i izivljavanje "jer to mozemo".

I jos nesto, jako zalis Ruse tj sovjetske gradane, a zasto bi ih zalio, da li su nesto ucinili kada su njihovi muzevi i sinovi okupirali pol Poljske, opijali se sa Svabama i ubijali po Katynu, malo krali i silovali, ubijali po Estoniji, Finskoj etc. dobili su sto su zasluzili, po tvojoj liniji, zasto bi plakao nad Rusima, pa pola istocne Europe ustvari treba bit zahvalna Njemcima jer su se Njemci osvetili u ime svih tih malih naroda koje je SSSR napao ili klao.


Sigurno su oni sranja radili preoblem je u .....opsegu, vec bi to ugledalo svjetlost dana, pogledaj Vijetnam.
Malo kojeg vodju je briga za narod, uostalom sto bi Staljina i Hitlera bolila kita za narod kad niti je Staljin bio Rus niti Hitler, Nijemac???
Objasnio sam vec gore 100 puta, citaj sa razumijevanjem... Zna se tko je prvi rat zapoceo, i tko je otvorio pandorinu kutiju... Te stvari koje su se Nijemcima dogodile su mogle biti izbjegnute i oni su odlucivali o tome, kockali su i izgubili... Sovjeti su kao vojska nista drugaciji od Nijemaca po zvjerstvima, i poznat mi je pakt Staljin-Hitler... Hitler je navalio na Staljina i izvukao deblji kraj, ostalo su sve nijanse...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 16:23   #92
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Malo kojeg vodju je briga za narod, uostalom sto bi Staljina i Hitlera bolila kita za narod kad niti je Staljin bio Rus niti Hitler, Nijemac???

Objasnio sam vec gore 100 puta, citaj sa razumijevanjem... Zna se tko je prvi rat zapoceo, i tko je otvorio pandorinu kutiju... Te stvari koje su se Nijemcima dogodile su mogle biti izbjegnute I oni su odlucivali o tome
da odprilike kao i svi u SSSR-u, cak i da je to istina sva ona izivljavanja su daleko od opravdanog.


Pocetak ww2 smatra se napadom na Poljsku i ona je napadnuta sa dvije strane, zeljno od Njemaca....i Sovjeta, za razliku od komi apolgeta koji doslovno prikazuju SSSR kao jadnu zrtvu prevrtljivog zapada, pa su morali pomoc Hitleru


Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
kockali su i izgubili... Sovjeti su kao vojska nista drugaciji od Nijemaca po zvjerstvima, i poznat mi je pakt Staljin-Hitler... Hitler je navalio na Staljina i izvukao deblji kraj, ostalo su sve nijanse...
Pa ako oni nisu nista bolji od Njemaca znaci da, po svemu sto si napisao, Sovjeti su dobili sve porciju koju su i zasluzili samo od Njemaca, a ne od Poljaka, Estonaca, Finaca koji to nikada ne bi mogli izvesti, mislim na "oko za oko".......
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 16:35   #93
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
I usput pomagali onim istim koji su ih kasnije napali, do onda su Njemci napadli ostatak onih naroda koje "zalis", jer nisu mogli uzvratit kao SSSR, mda jadnici sovjetski.....

Daj molim te, te srpske fore prenijete na Ruse "mi se uvijek branimo, pa i onda kada napadamo tudu drzavu" podvaljuj na politici.
Da napali su Cehe i Poljake na primjer... Definitivno slabije protivnike i izveli masakre nad njima... Koje srpske fore??? kakve veze sada Srbi imaju sa ovom raspravom???

Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
Sudeci po logici JW najbolje bi im bilo da izvrse medusobna masovna silovanja, te za kraj kolektivno samoubojstvo.

Takoder masovna silovanja zena bilo one "pripadnice sile osovine" ili pripadnice naroda koji je pao pod njhovim napadom potpuno unistava tezu o osveti kao motivaciji.
Sto su trazili to su i dobili, i Goebels je to izjavio u bunkeru da ce narod patiti zbog toga sto su omogucili nacistima vlast... Ja znam da na ovom forumu ima germanofila isto kao sto ima i onih koji su panslavisti ali treba sagledati stvari iz daljine... Nisam rekao da ikoga i igdje treba silovati ili ubiti na tako svirep nacin, vec samo misljenje da mi je nekih puno manje zao... Bahatost i lazna superiornost u kombinaciji sa golemim naoruzanjem vodi u propast... To smo na kraju krajeva vidjeli i u ovom ratu, a vidimo i nakon rata kod nekih koje si spomenuo...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 16:49   #94
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Da napali su Cehe i Poljake na primjer... Definitivno slabije protivnike i izveli masakre nad njima... Koje srpske fore??? kakve veze sada Srbi imaju sa ovom raspravom???
Pa zbog dijela o tome kak jadnici nikad nikog nisu napali vec svi samo na jadnu majku Rusiju......

Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Sto su trazili to su i dobili, i Goebels je to izjavio u bunkeru da ce narod patiti zbog toga sto su omogucili nacistima vlast... Ja znam da na ovom forumu ima germanofila isto kao sto ima i onih koji su panslavisti ali treba sagledati stvari iz daljine...Nisam rekao da ikoga i igdje treba silovati ili ubiti na tako svirep nacin, vec samo misljenje da mi je nekih puno manje zao...
Ma pusti sad Goebelsa, stvarno je pravi nasao prdit, no da zavrsim ovdje, iskreno, mene doista zaboli za njemacke i ruske, ili bilo koje zrtve, (izuzev mojeg naroda ) mislim mogu, ali necu nad jednim naricat ("jadni Rusi nisu oni nikad nikome...") a druge proklinjat (uh dobro su i prosli ta zvjerad nacisti, trebali su ih Rusi jos par milja satrat").
Znaci bar nekakva principjelnost.

Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Bahatost i lazna superiornost u kombinaciji sa golemim naoruzanjem vodi u propast... To smo na kraju krajeva vidjeli i u ovom ratu, a vidimo i nakon rata kod nekih koje si spomenuo...
Da i ne, vidi Ruse u Zimskom ratu, no dobro, naplatili im sve zlocine Finci, preko Njemaca, tovarisima sa kamatama .
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 17:14   #95
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Hitler je navalio na Staljina i izvukao deblji kraj, ostalo su sve nijanse...
A da nije, Staljin bi navalio na njega i opet bi isto zavrsilo. Mislim cak i sa vecim brojem silovanja jer bi tada rusi bili na obalama La Mancha, a siguran sam da bi i genocidne francuskinje platile danak.

A da prihvatis cinjenicu da su rusi divljaci koji ne znaju drzati kitu u gacama kad vide zensko, bez obzira o kome se radi?
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 18:01   #96
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
A da nije, Staljin bi navalio na njega i opet bi isto zavrsilo. Mislim cak i sa vecim brojem silovanja jer bi tada rusi bili na obalama La Mancha, a siguran sam da bi i genocidne francuskinje platile danak.

A da prihvatis cinjenicu da su rusi divljaci koji ne znaju drzati kitu u gacama kad vide zensko, bez obzira o kome se radi?
Koliko god zvucalo politicki nekorketno najblize je istini

Skuzite lika, njemu je silovanje = spavanje sa zenom

Ispada da su Rusi doista divlja cobanska bagra.
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !

Zadnje uređivanje Alte : 30.05.2010. at 18:06.
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 18:36   #97
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
A da nije, Staljin bi navalio na njega i opet bi isto zavrsilo. Mislim cak i sa vecim brojem silovanja jer bi tada rusi bili na obalama La Mancha, a siguran sam da bi i genocidne francuskinje platile danak.

A da prihvatis cinjenicu da su rusi divljaci koji ne znaju drzati kitu u gacama kad vide zensko, bez obzira o kome se radi?
Da li bi Staljin navalio na Hitlera, ne znamo... A i pitanje je da li bi probio njemacku obranu... Nijemci su ako nista drugo bili za rat spremni... Kakvi su narodi u Rusiji po ponasanju i kulturi ne znam, ali lijepiti etiketu na narod kao silovateljski i zlocinacki mislim da je sovinisticki... Svi vojnici izolirani na frontovima imaju potrebe, naravno da u pjesastvu(cin vojnik) nisu akademski obrazovani gradjani(ako i jesu ti su "nepodobni" i poslani da poginu), vec vjerojatno zadnji sljam kojeg su pokupili i dali im puske u ruke i sto ocekivati od takvih ako ih se ostavi bez kontrole???

Zadnje uređivanje Josey_Wales : 30.05.2010. at 18:52.
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 18:54   #98
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Da li bi Staljin navalio na Hitlera, ne znamo... A i da je pitanje je da li bi probio njemacku obranu... Nijemci su ako nista drugo bili za rat spremni... Kakvi su narodi u Rusiji po ponasanju i kulturi ne znam, ali lijepiti etiketu na narod kao silovateljski i zlocinacki mislim da je sovinisticki... Svi vojnici izolirani na frontovima imaju potrebe, naravno da u pjesastvu(cin vojnik) nisu akademski obrazovani gradjani(ako i jesu ti su "nepodobni" i poslani da poginu), vec vjerojatno zadnji sljam kojeg su pokupili i dali im puske u ruke i sto ocekivati od takvih ako ih se ostavi bez kontrole???
Ali opravdavati silovanje 3,5 miliona zena cinjenicom "dobile su sta su zasluzile" je u rangu opravdavanja 6 miliona pobijenih zidova cinjenicom "zidovi su zelenasili Njemce i uzimali im kuce i zemlju".

To sto ti radis na ovom topicu je u najmanju ruku diskutabilno. Pokusava ti se objasniti da su Rusi silovali sve redom, bile te zene u protivnickim narodima ili ne. Znaci kod rusa je vrijedilo zensko-pod jaja, bez obzira na krivnju ili nevinost te osobe koja je silovana.
I pokusava ti se objasniti da Njemci jesu radili zlocine, ali imaju stotinjak ili dvjestotinjak puta manje silovanih zena od Rusa.
Oprostit ces, ali vojska koja na svom putu siluje 3,5 miliona zena je zlocinacka i silovateljska jednako kao i one protiv koje se toboze bore.

I da, po svim ratovima u proslosti (sto ti je nekoliko puta napisano ovdje) vidi se da su rusi u prosjeku silovali na stotine puta vise zena nego neke druge nacije. To pokazuje odredenu sklonost.
O uzrocima te sklonosti nisam dovoljno strucan raspravljati, ali cinjenica je da ce zena u selu kroz koje produ vojske Njemacke, Britanije ili Rusije najprije biti silovana od rusa.
To je fakt, a svako opravdavanje silovanja i ubijanja u danasnje civilizirano doba je po meni besmisleno. I da, mislim da ne bi trebao imati sansu na forumu pisati za silovanje: dobila je sto je zasluzila.

To je jednostavno sa civilizacijskog gledista gnjusno.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 19:23   #99
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Ali opravdavati silovanje 3,5 miliona zena cinjenicom "dobile su sta su zasluzile" je u rangu opravdavanja 6 miliona pobijenih zidova cinjenicom "zidovi su zelenasili Njemce i uzimali im kuce i zemlju".

To sto ti radis na ovom topicu je u najmanju ruku diskutabilno. Pokusava ti se objasniti da su Rusi silovali sve redom, bile te zene u protivnickim narodima ili ne. Znaci kod rusa je vrijedilo zensko-pod jaja, bez obzira na krivnju ili nevinost te osobe koja je silovana.
I pokusava ti se objasniti da Njemci jesu radili zlocine, ali imaju stotinjak ili dvjestotinjak puta manje silovanih zena od Rusa.
Oprostit ces, ali vojska koja na svom putu siluje 3,5 miliona zena je zlocinacka i silovateljska jednako kao i one protiv koje se toboze bore.

I da, po svim ratovima u proslosti (sto ti je nekoliko puta napisano ovdje) vidi se da su rusi u prosjeku silovali na stotine puta vise zena nego neke druge nacije. To pokazuje odredenu sklonost.
O uzrocima te sklonosti nisam dovoljno strucan raspravljati, ali cinjenica je da ce zena u selu kroz koje produ vojske Njemacke, Britanije ili Rusije najprije biti silovana od rusa.
To je fakt, a svako opravdavanje silovanja i ubijanja u danasnje civilizirano doba je po meni besmisleno. I da, mislim da ne bi trebao imati sansu na forumu pisati za silovanje: dobila je sto je zasluzila.

To je jednostavno sa civilizacijskog gledista gnjusno.
Ono sto ja tebi i tebi slicnima pokusavam objasniti jest da ako se ides kaciti sa jacim i ludjim od sebe mozes ocekivati ta ce te taj isti nabit po svojim obicajima... Da ti objasnim jos jednostavnije... Kad odes u neki kafic, na primjer cajkaroski i uzmes pepeljaru, te opalis najveceg tipa u tom objektu i taj tip ti tu istu pepeljaru nabije u grlo i iscipelari te na podu kao zivotinju da te vise niti majka ne prepozna, jasno je da je taj tip presao svaku mjeru ali je takodjer jasno da si i ti to trazio... Koji k... si uopce tamo isao??? Nacisti su isli u napad na SSSR, izgubili i poraz koji su morali podnijeti na istoku ovisio je iskljucivo o sovjetskoj milosti... Mislis da bi Sovjeti dobili bolji tretman da je situacija bila obrnuta??? Te njemacke zene koje su silovane, krivca za svoju nesrecu mogu traziti iskljucivo u Berlinu...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 19:34   #100
Aha, znaci ako ima birtija u kojoj je 20 nasilnih tipova, sklonih silovanju, onda zena koja prode ispred te birtije i bude silovana je sam kriva jer je kurvetina izazivala odjecom i izgledom.

Krivnja za sovjetska silovanja moze biti jedino na pojedincima koji su ta silovanja pocinili i na svim zapovjednicima koji su za ta silovanja znali i nisu nista poduzeli da se ona kazne.
To je civilizacijski pravni doseg po kojem se mjere stvari.

Ovo sto ti pricas je jednostavno nedopustivo.

Nema te stvari koju su njemci mogli na istoku napraviti da bi zena u pecuhu ili bukurestu bila divljacki silovana od 20 vojnika. I ako ne prihvacas taj argument kao polazni, onda nemamo sta razgovarat.

Ovo sto ti pises nema veze s mozgom. I nicim se ne moze opravdat silovanje zene, to je zlocin za koji bi meni u ratnim uvjetima bila propisana kazna metka u celo.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.