Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2016., 10:34   #5541
Ni ja, niti itko koga znam...
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 15:30   #5542
Ma naravno da ne... stići će rješenja MOŽDA 30.6... prije toga, ne vjerujem... čak bih se mogla i okladit u to!
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 11:01   #5543
imaju jos 10 dana, mislim fakat pretjeruju
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 11:29   #5544
Očekujem rješenje ovih dana. Naime, zvali me jučer iz Porezne da provjere, jer sam zabunom na ZPP DOH obrascu, zamjenila oibe djece
Ljubazna neka teta bila.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 16:27   #5545
Nist cekamo iduci tj cetvrtak
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 21:02   #5546
Vidjela danas na PKK da mi je rješena prijava :-)
Lorena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 22:37   #5547
PKK?

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk 2
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 07:53   #5548
Misli na e gradaninu.meni prekjucer jos nist ni bilo
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 09:25   #5549
meni se jos nista ne vidi, imaju jos 6 dana fore pa cemo vidjet
da li je tebi btw bio veci povrat il
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 14:16   #5550
Niti kod mene se na PPK još ništa ne vidi.
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 15:16   #5551
Otišao sam preko egrađani servisa provjeriti PKK. Par pitanja

1) oće sad zbog autorizacije pbz tokenom moć njuškati po mom računu?
2) u kategoriji "duguje" je iznos, ajmo reć 100 kn, u kategoriji "potražuje" također 100 kn, sve ostale kategorije 0,00. Jesam dužan ili ne? Trenutno nezaposlen, dao otkaz lani.
Salauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 23:15   #5552
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
meni se jos nista ne vidi, imaju jos 6 dana fore pa cemo vidjet
da li je tebi btw bio veci povrat il
Da, imam obrt, i imala sam malo veći povrat..
Lorena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 23:35   #5553
Quote:
Salauk kaže: Pogledaj post
Otišao sam preko egrađani servisa provjeriti PKK. Par pitanja

1) oće sad zbog autorizacije pbz tokenom moć njuškati po mom računu?
2) u kategoriji "duguje" je iznos, ajmo reć 100 kn, u kategoriji "potražuje" također 100 kn, sve ostale kategorije 0,00. Jesam dužan ili ne? Trenutno nezaposlen, dao otkaz lani.
Na poreznoj ti mogu vidjet sve, i bez tvoje autorizacije tokenom.
Kad sam ove godine predavala prijavu referentica mi je išla provjeravat da li je broj žiro računa ispravan, i doslovno je otvorila karticu s mojim OIB-om, tj mojim podacima u kompjuteru, i vidim na ekranu osim poslovnog žiro računa, da su joj navedena još moja tri računa, jedan privatni tekući i dva na kojima imam samo neku štednju. Malo je reči da sam se šokirala jer ima uvid u sve moje račune (poslovne i privatne) i stanja na njima.
No, ako je sve pošteno i možeš dokazati odakle ti novac (ako te ikad pitaju), mislim da se nemaš čega bojati.
Međutim, znam za jednu situaciju, kada su čovjeku redovito dolazile neke uplate na račun, pa je dobio poziv iz porezne. Mislim da su sumnjali da radi na crno ili tako nešto.

Što se tiče drugog pitanja, nisi objasnio na što se odnosi potraživanje, a što dugovanje.Ako je u istom redu -100 i 100, pa je na kraju 0,00, to je okej. Ali ako nije može biti da si recimo za zdravstveno dužan 100,00, a za mirovinsko 100,00 u pretplati , pa bi to trebalo uskladiti na kartici.
Lorena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 12:30   #5554
Ajde jos 3dana da i to docekamo
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 15:44   #5555
Quote:
Lorena01 kaže: Pogledaj post
Na poreznoj ti mogu vidjet sve, i bez tvoje autorizacije tokenom.
Kad sam ove godine predavala prijavu referentica mi je išla provjeravat da li je broj žiro računa ispravan, i doslovno je otvorila karticu s mojim OIB-om, tj mojim podacima u kompjuteru, i vidim na ekranu osim poslovnog žiro računa, da su joj navedena još moja tri računa, jedan privatni tekući i dva na kojima imam samo neku štednju. Malo je reči da sam se šokirala jer ima uvid u sve moje račune (poslovne i privatne) i stanja na njima.
No, ako je sve pošteno i možeš dokazati odakle ti novac (ako te ikad pitaju), mislim da se nemaš čega bojati.
Međutim, znam za jednu situaciju, kada su čovjeku redovito dolazile neke uplate na račun, pa je dobio poziv iz porezne. Mislim da su sumnjali da radi na crno ili tako nešto.

Što se tiče drugog pitanja, nisi objasnio na što se odnosi potraživanje, a što dugovanje.Ako je u istom redu -100 i 100, pa je na kraju 0,00, to je okej. Ali ako nije može biti da si recimo za zdravstveno dužan 100,00, a za mirovinsko 100,00 u pretplati , pa bi to trebalo uskladiti na kartici.
a je li oni mogu vidit stanje i transakcije po tekućem računu?
koliko ja znam , razlika između žira i tekućeg je u pravo što po žiru imaju uvid u stanje i transakcije, a tekući mogu kontrolirat samo uz sudski nalog, tj. banka je dužna dati uvid u tekući na temelju naloga. i banka je ta koja prijavljuje sumnjive transakcije.

prosto mi je nevjerojatno da bilo tko u poreznoj upravi s mojim OIB-om , ili bilo čijim, ima uvid u kompletno financijsko stanje. npr. moja susjeda radi u poreznoj kao referent i da mi ona sada ničim izazvana može provjeriti stanje tekućeg računa/štednje
MVDC is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 15:48   #5556
dragi moji nazalost sve s nasim oibom mogu vidjeti, nigdje nismo zasticeni
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 16:33   #5557
Ja isto nisam još ništa dobila, a imam pravo

Možda će oni napisati neki datum u lipnju kad je napravljeno rješenje, a dobit ćemo ga u srpnju na vrata.
Što ako uopće ne dođe, možemo li se negdje žaliti? Kako?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 20:37   #5558
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Ja isto nisam još ništa dobila, a imam pravo

Možda će oni napisati neki datum u lipnju kad je napravljeno rješenje, a dobit ćemo ga u srpnju na vrata.
Što ako uopće ne dođe, možemo li se negdje žaliti? Kako?
Da, baš tako kako si napisala. Oni će to obraditi negdje 10.7, na rješenju će biti napisano 29.06, a mi ćemo dobiti 15.7. I sve u skladu sa zakonom

Mene zanima kada će se to vidjeti kod mene na PPK kartici putem e-građana. Čekam baš do 1.7. hoće li se vidjeti nešto ili ništa...
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 20:50   #5559
Imam dječju štednju, tj. moja dvogodišnja kćer ima dječju štednju i dobila je izvod o plaćenom porezu. U novinama piše da ona ima pravo na povrat tog poreza i da se to radi automatski. Ipak bih volio to provjeriti, pa što mi je činiti?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 21:36   #5560
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Imam dječju štednju, tj. moja dvogodišnja kćer ima dječju štednju i dobila je izvod o plaćenom porezu. U novinama piše da ona ima pravo na povrat tog poreza i da se to radi automatski. Ipak bih volio to provjeriti, pa što mi je činiti?
Imaš uputu na stranici porezne uprave, a mislim da je netko i ovdje stavio link.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.