Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2011., 15:00   #81
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Rekao sam nekoliko puta... topic sam otvorio u namjeri da čujem druga mišljenja (ponajviše muška) o prihvaćanju tuđe djece u novoj zajednici.
A o svom slučaju sam rekao dovoljno da thread bude aktivan.
Nisi rekao jer da jesi ne bi bilo problema, ne može svaki poočim i pomajka biti suglasni sa majkom ocem ako : Nemaju kvalitetan odnos s djecom, ne prihvaćaju tu djecu, ne ponašaju se prema toj djeci kao prema vlastitoj, ne poštuju njegove roditelje, ne provode vrijeme s tom djecom, ne brinu se za tu djecu... ti si samo rekao onu užu sliku općenitu, a mi trebamo malo širu sliku da možemo dokučiti, a pogtovo da ti možeš shvatiti koliko imaš pravo na odgoj i suglasnost u vezi djece. Sve mi se čini da i nemaš baš. Oprosti što ovo pišem, ali kad nam ne daješ uvid u situaciju.A ovo za općenito.... Svi mi možemo općenito pisati, ali to nije to jer je svaka priča i situacija drugačija.
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:00   #82
Quote:
shicki kaže: Pogledaj post
Uključiti ga u odgoj i pričati sa ocem djeteta o zajedničkim snagama i naporima da odgoje tu djecu pšto najbolje mogu
To sve ide i funkcionira kad se svi slažu. Ipak mi se čini da su takvi slučajevi rjeđi, nego češći.
Super je što se kod tebe to tako posložilo.

Uključen ili ne, uvijek se na kraju osjeća kao govno kad se otac pojavi. Ili mi kaže ili ja to vidim. Po svemu sudeći, ima treću po redu važnost u odlučivanju. Tako on to gleda i tako ispada u konkretnim situacijama.
program is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:04   #83
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Želim jednostavno zdravu raspru oko prihvaćanja tuđe djece u novoj zajednici.
Zašto se onda tema vrti oko toga kako zajednica prihvaća muškarca?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:07   #84
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Zašto se onda tema vrti oko toga kako zajednica prihvaća muškarca?
???
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:08   #85
Quote:
compay kaže: Pogledaj post
Iz vlastitog iskustva, važno je u startu shvatiti da nikad nećeš biti "pravi" roditelj, ali ako ideš otvorenim srcem, i ako imaš malo sreće, možeš dodati zrno nečega u nešto. Tek sa vremenom ćeš spoznati da li je to "poboljšalo okus ili je jelo sada preslano ili možda preljuto". Kulinarskim rječinkom rečeno.
I na početku shvatiš i prihvatiš da ti nisi roditelj, dodaješ zrno po zrno i sve to lijepo funkcionira, trudiš se iz dana u dana. Onda dođe otac po dijete, a koji se prethodno nije javljao 4 dana i ti ostaneš posran. Jer bez obzira koliko se trudio i unio sebe u to, jer valjda se moraš i unijeti ako želiš kvalitetnu vezu s djetetom, pojavi se netko kao badža koji ima više prava jer je biološki otac. Moj partner kaže da ga neke situacije spuste te na zemlju. Začarani krug. Definitivno.
program is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:10   #86
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Zašto se onda tema vrti oko toga kako zajednica prihvaća muškarca?
Zajednica majke i djeteta?
program is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:10   #87
Čula sam svakakvih priča na tu temu. Ja bih možda mogla otrpit frajera s jednim djetetom, da to dijete živi s mamom, a ne s njim...
I ne bih od toga radila filozofiju, pustila bih dijete da normalno živi, kad hoće nek dodje, kad neće ne mora, daš mu jest, pit, i ćaća nek mu bude gazda, ne petljaš se previše i doviđenja Jedini je problem što to nikad nije tako jer bi i mama djeteta htjela srat u toj cijeloj priči vjerojatno, tako da bi na kraju nastao kaos. Mislim da većina ljudi nije dovoljno zrela da odgaja tudju djecu, na žalost.
activia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:10   #88
Quote:
shicki kaže: Pogledaj post
Očito sam ja onda poremećena ja svog posinka volim kao i svog sina. Imam svoga sina i njega- isti su mi. Ok manji je slađi, ali samo zato jer je mlađi, ali u biti bi sve za njih dala. Kako ne voljeti nekoga kome si sebe dao. Ja sam se dala cijela u to, dušom i tijelom. Ja sve činim za njega, volim ga i on meni uzvraća tu ljubav. Kako i ne bi kad smo uvijek ja i on, sad i braco. Moj muž radi, ja trenutno još uvijek ne.Možda da me mali nije tako dobro prihvatio bi ja drugačije pričala, ali on je mene super prihvatio. Morala sam se ja i potruditi za taj odnos... naravno nisu nam ruže cvjetale, ali sad je to to ....ono pravo obiteljsko
Nisi poremećena pa ljudi usvoje djecu i vole i odgajaju kao svoje ,zašto ti nebi posinka,ljudi zavole i tuđu djecu kao svoje....ako imaš i podršku supruga u svemu to bi sve trebalo savršeno klapati.Znam također jedan slučaj mama je ostavila muža i djete.Tad je imao 3 god.On se ponovo oženio pomajka se brinula o njemu kao prava mama.On je dosta službeno morao putovati ona je bila tu.On danas ima oko 20 god.Divan dečko i voli je kao svoju mamu .Prihvaćao je i ljubav i špotancije,kazne i sve od nje,nikad nije rekao ti nisi moja mama.Naravno imala je i podršku supruga,to je jako važno.
arianka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:13   #89
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
???
Pitanje iz tvog prvog posta je bilo sljedeće:

"Koliko su muškarci zaista u stanju potpuno prihvatiti tuđu djecu?"

No, tema je vrlo brzo okrenuta na to koliko se muškarcima dopušta da sudjeluju u odgoju djece.

Meni se čini da su to sasvim različiti smjerovi rasprave.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:14   #90
Quote:
activia kaže: Pogledaj post
Čula sam svakakvih priča na tu temu. Ja bih možda mogla otrpit frajera s jednim djetetom, da to dijete živi s mamom, a ne s njim...
I ne bih od toga radila filozofiju, pustila bih dijete da normalno živi, kad hoće nek dodje, kad neće ne mora, daš mu jest, pit, i ćaća nek mu bude gazda, ne petljaš se previše i doviđenja Jedini je problem što to nikad nije tako jer bi i mama djeteta htjela srat u toj cijeloj priči vjerojatno, tako da bi na kraju nastao kaos. Mislim da većina ljudi nije dovoljno zrela da odgaja tudju djecu, na žalost.
A što da dijete živi snjim?Otkantala bi ga?Filozofija bi bila kad bi išli na ljetovanje pa nebi moglo ići i njegovo djete???????
arianka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:18   #91
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Pitanje iz tvog prvog posta je bilo sljedeće:

"Koliko su muškarci zaista u stanju potpuno prihvatiti tuđu djecu?"

No, tema je vrlo brzo okrenuta na to koliko se muškarcima dopušta da sudjeluju u odgoju djece.

Meni se čini da su to sasvim različiti smjerovi rasprave.
Točno... ljudi su proširili početno pitanje i topic se razvio.
Mada ja i dalje pokušavam dokučiti odgovor na prvo pitanje.
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:18   #92
Quote:
arianka kaže: Pogledaj post
A što da dijete živi snjim?Otkantala bi ga?Filozofija bi bila kad bi išli na ljetovanje pa nebi moglo ići i njegovo djete???????
cuj, ljudi imaju pravo na sebicnost.


ja isto ne bi bas bio presretan da zivim sa necijom djecom. ne zato sto nisu moja, vec sto ni vlastitu ne planiram niti zelim. dakle, nema o veze uopce sa tom djecom, vec djecom generalno.


ako su odrasli (djeca, jel ) i smiju popit kavu/pivu slobodno navrate kada god zele. osim kad im jebem mamu, ofc.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:19   #93
Quote:
program kaže: Pogledaj post
To sve ide i funkcionira kad se svi slažu. Ipak mi se čini da su takvi slučajevi rjeđi, nego češći.
Super je što se kod tebe to tako posložilo.

Uključen ili ne, uvijek se na kraju osjeća kao govno kad se otac pojavi. Ili mi kaže ili ja to vidim. Po svemu sudeći, ima treću po redu važnost u odlučivanju. Tako on to gleda i tako ispada u konkretnim situacijama.
Je istina, ali na kraju krajeva imaš neku ulogu i tvoja mišljenja su bitna, ali ne mogu biti bitnija od oca, mogu samo biti manja ili u najboljem slučaju ista, ali tu veliku ulogu igra partner i djeca i koliko oni tebi dopuštaju da ti budeš bitan, a to sve ovisi kakav ti odnos imaš s njima kako si se ti postavio i opet se sve vraća na tebe. Znači na kraju krajeva sve to ovisi isključivo o tebi,ako si me razumio ?
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:20   #94
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Pitanje iz tvog prvog posta je bilo sljedeće:

"Koliko su muškarci zaista u stanju potpuno prihvatiti tuđu djecu?"

No, tema je vrlo brzo okrenuta na to koliko se muškarcima dopušta da sudjeluju u odgoju djece.

Meni se čini da su to sasvim različiti smjerovi rasprave.
Znam x slučaja gdje su poočimi bolje se brinuli nego i vlastite majke.Moju prijateljicu je odgojio pooćim ,danas ima svoju djecu,majaka i poočim se rastali več dugi niz godina ,al on dan danas je snjom u kontaktu.Kako onda reći da je nije prihvati kao svoje vlastito s tim da su imali i svoje vlastitlo.Sve je to stvar od čovjeka do čovjeka i kako se postavi pravi roditelj.
arianka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:22   #95
Quote:
program kaže: Pogledaj post
I na početku shvatiš i prihvatiš da ti nisi roditelj, dodaješ zrno po zrno i sve to lijepo funkcionira, trudiš se iz dana u dana. Onda dođe otac po dijete, a koji se prethodno nije javljao 4 dana i ti ostaneš posran. Jer bez obzira koliko se trudio i unio sebe u to, jer valjda se moraš i unijeti ako želiš kvalitetnu vezu s djetetom, pojavi se netko kao badža koji ima više prava jer je biološki otac. Moj partner kaže da ga neke situacije spuste te na zemlju. Začarani krug. Definitivno.
To sve i ovisi koliko su djeca stara, kad djeca malo odrastu skuže oni sve i znaju, čak i cijene ljude koji su tu za njih i skuže tko ih zanemaruje, znam iz svog iskustva kad sam bila dijete
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:23   #96
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
cuj, ljudi imaju pravo na sebicnost.


ja isto ne bi bas bio presretan da zivim sa necijom djecom. ne zato sto nisu moja, vec sto ni vlastitu ne planiram niti zelim. dakle, nema o veze uopce sa tom djecom, vec djecom generalno.


ako su odrasli (djeca, jel ) i smiju popit kavu/pivu slobodno navrate kada god zele. osim kad im jebem mamu, ofc.
Al onda netrebaš u životu ni ulaziti u veze s osobama s djecom,jer tu nema budućnosti,meni su moja djeca najbitnija.Nema tog princa ,ako ih ne prihvaća dotični DOVIĐENJA.Navela sam primjer.
arianka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:38   #97
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Treba ih itekako tesati na ovaj ili onaj način da postigneš cilj.
Tu se moje i tvoje poimanje roditeljstva i odnosa prema djeci drasticno razilaze. Ja gledam na roditeljstvo kao na oblik partnerstva, kojem je cilj omoguciti dijetetu sigurnost emotivnu i svih drugih oblika, brinuti se o stvarima o kojima se djeca ne mogu, i ne trebaju brinuti, i voditi djecu prema njihovoj individuaciji, osamostaljenju, 'stasavanju' u odrasle ljude.
Ako se prema djeci ponasa kao da su manje inteligencije, vrijednosti, smanjenih kognitivnih sposobnosti zato sto su djeca, pa ne znaju, onda mi je to poput oblika rasizma.
I na to me vuce recenica o tesanju na ovaj ili onaj nacin
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:43   #98
Quote:
arianka kaže: Pogledaj post
Al onda netrebaš u životu ni ulaziti u veze s osobama s djecom,jer tu nema budućnosti,meni su moja djeca najbitnija.Nema tog princa ,ako ih ne prihvaća dotični DOVIĐENJA.Navela sam primjer.
ako ne može voljeti moje dijete i prihvatiti ga, znači da ni mene nikad neće bit u stanju prihvatiti i zavoljeti u potpunosti
__________________
....da si otrovna k'o bršljan koji preko zida puže,trov'o bi se svakog dana, a živeo triput duže.....
golden eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 16:09   #99
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Tu se moje i tvoje poimanje roditeljstva i odnosa prema djeci drasticno razilaze. Ja gledam na roditeljstvo kao na oblik partnerstva, kojem je cilj omoguciti dijetetu sigurnost emotivnu i svih drugih oblika, brinuti se o stvarima o kojima se djeca ne mogu, i ne trebaju brinuti, i voditi djecu prema njihovoj individuaciji, osamostaljenju, 'stasavanju' u odrasle ljude.
Ako se prema djeci ponasa kao da su manje inteligencije, vrijednosti, smanjenih kognitivnih sposobnosti zato sto su djeca, pa ne znaju, onda mi je to poput oblika rasizma.
I na to me vuce recenica o tesanju na ovaj ili onaj nacin
Ako si i sama majka... onda znaš da su djeca dar. Ako te smeta moj izraz "tesanje"... u njemu sam htio sažeti dugotrajni proces zvan odgoj.
Nešto ona nauče od nas a nešto i mi od njih.
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 16:23   #100
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Ako si i sama majka... onda znaš da su djeca dar. Ako te smeta moj izraz "tesanje"... u njemu sam htio sažeti dugotrajni proces zvan odgoj.
Nešto ona nauče od nas a nešto i mi od njih.
Ok. Sa tim se mogu sloziti. Proces je najbolji kad je obostran.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.