Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2011., 23:01   #61
to je greska- sudit po sebi

Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Ja ne vjerujem u to da se ljudi mijenjanju. Samo se "prilagođavaju" nekad, kad ne vide drugi način. Njihov karakter, uvjerenja....ne mijenjaju se. Osobnost se ne mijenja. Takav si, kakav si. Samo mijenjaš dlaku, koliko je potrebno.
ma kako ne?
po tome ispada da smo onakvi kakvi se rodimo i da nema te sile u zivotu koja bi nas promijenila?
sta onda zivot radi s nama, ako nas ne oblikuje? svaka situacija na nas ostavlja trag i mijenja nas. sta na bolje, sta na gore. ali nas mijenja.

Zadnje uređivanje Nica : 26.03.2011. at 23:05. Reason: MQ
dimnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 08:10   #62
Svako toliko na forumu iznova počne ovakva slična rasprava. A ja se opet pitam, zaista bi me zanimalo, sve one koje znaju da ne bi mogle oprostiti prevaru, koliku količinu drugih govana bi mogle trpiti (ili već trpe). Zar su zaista svi ti brakovi (koje ja viđam kao klasične, polusvađalačko-prijateljske kombinacije) iza kulise sve sami leptirići i cvjetići? Pa partneri, koji da se razumijemo, ne varaju, doma uglavnom sjede zagrljeni na kauču i pričaju kako su proveli dan...
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 10:23   #63
U braku sam. Znam kako izgleda bračni život. Želim vam da izvučete najbolje iz cijele situacije, bez obzira na rezultat ostanka/neostanka u braku. Pošto imate djecu bilo bi u redu da ste u dobrim odnosima.Ako te to tješi po tvojem postu čini mi se da prevaru ne smatraš nečim jako groznim, pa mislim da ćete na kraju se pomiriti.

Na žalost ne znam niti jedan brak koji je opstao nakon prevare.
Doduše oni su "opstali" formalno, ali to su bile samo blijede kopije nečega što je prije bio brak(iskrenost, podrška, poštivanje, iskrena ljubav)
__________________
Brže, više, jače
mahatma_tesla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 10:29   #64
možeš ti zažmirit alči nikad to više nece biti ono ... što je trebalo biti
__________________
Album
Niti opraštam, niti zaboravljam!
NAJBOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 14:00   #65
Moje iskustvo; saznala prije tjedan dana, isprika - dogodilo se, nema razloga, moli za oprost i tvrdi da će sve biti drugačije samo da mu dam šansu. nismo se još razišli ali ja imam golemi problem, ne spavam dobro, stalno imam grč u želucu, loše se osjećam, doživljavam to kao vlastiti poraz, nisam uspjela bez obzira na svakidašnju borbu i molbe da se pokrene da nam bude bolje. stalno se pitam gdje je, s kim je, najradije bi mu zabranila njegova druženja i aktivnosti što je glupo, čim naiđem na neku sitnicu koja mi se čini sumnjivom odmah doživljavam šok, preispitujem, najgori scenarij mi se mota po glavi, nemam strpljenja za djecu ni volje za svakodnevne poslove. imali smo još i hrpu drugih problema uzrokovanih uglavnom njegovom tajnovitošću za koje sam uvijek vjerovala da če mo ih premostiti ali ovo....ovo mi je točka na i svega. sto ljudi, sto čudi, sto situacija, ako nemate ni jedan drugi problem osim avanture i ako misliš da možeš zaboraviti i ne pitati se gdje je i s kim je i zašto kasni, i ako mu možeš vjerovati pokušajte ponovo. SRETNO!
brodolom_života is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 14:07   #66
Quote:
brodolom_života kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo; saznala prije tjedan dana, isprika - dogodilo se, nema razloga, moli za oprost i tvrdi da će sve biti drugačije samo da mu dam šansu. nismo se još razišli ali ja imam golemi problem, ne spavam dobro, stalno imam grč u želucu, loše se osjećam, doživljavam to kao vlastiti poraz, nisam uspjela bez obzira na svakidašnju borbu i molbe da se pokrene da nam bude bolje.
Saznala si tek prije tjedan dana, naravno da još nisi oprostila. Ne možeš ni očekivati od sebe da to učiniš tako brzo, ako uostalom ikada i uspiješ.

Vjerujem da ti je dodatno teško i zbog toga jer i dalje živiš s njim. Meni se nekako čini da je bolje u takvim situacijama dati si prostora i vremena, odmaknuti se na neko vrijeme kako bi lakše sagledali širu sliku.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 14:39   #67
predložila sam da se odvojimo na neko vrijeme da razmislimo o svemu a on se nije dao, molio za šansu i da ću s veremenom vidjeti da se promijenio, predlaže nekakve izlaske, koncerte, vikende i šta ja znam....više mi to nema smisla jer sam ga to molila godinama i dobivala odgovore da se njemu neda ići nikud. mislila sam da će mo nekom promijenom kad bi htjela pričati s njim poklopio bi me pitanjem:"a koja je tema?", jer se njemu neda pričati. čim bi došao kući odmah upali laptop i nema ni riječi. sad mi je svejedno, mogu biti bilo gdje s njim isto mi je, nema promijene.
brodolom_života is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 14:46   #68
Quote:
brodolom_života kaže: Pogledaj post
predložila sam da se odvojimo na neko vrijeme da razmislimo o svemu a on se nije dao...
Kako to misliš "on se nije dao"? Ako ti treba vremena i samoće, odvoji se, ne može ti to zabraniti.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 15:01   #69
molio je da mu dam šansu i da ako mu neću moći zaboraviti da će otići i da će mo se mirno dogovoriti oko svega.....i tako mi sad čekamo nešto...
brodolom_života is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 15:05   #70
Quote:
brodolom_života kaže: Pogledaj post
molio je da mu dam šansu i da ako mu neću moći zaboraviti da će otići i da će mo se mirno dogovoriti oko svega.....i tako mi sad čekamo nešto...
riječima je molio da mu daš šansu

a djelima
tonkica051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 15:07   #71
Quote:
brodolom_života kaže: Pogledaj post
molio je da mu dam šansu i da ako mu neću moći zaboraviti da će otići i da će mo se mirno dogovoriti oko svega.....i tako mi sad čekamo nešto...
Možeš mu dati šansu i kad vidiš kako bi ti život izgledao bez njega, želiš li tako nastaviti, jesi li spremna oprostiti mu, kad sebi daš priliku da ne misliš na tu prevaru svake minute svakog dana dok ga gledaš pored sebe.

On bi to trebao shvatiti.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 15:54   #72
ja sam bila prevarena(veza nije brak) i oprostila sam neznam ni ja kako ali eto u tom trenu sve mu kazes u lice,ogrocenost ljutnja bijes sve ti se ispreplice u glavi.a kasnije kad sam se malo smirila pricali smo i eto rijesili mislim onoliko koliko se moze rijesit jel?!jer to nikad u potpunosti ne mozes rijesit,oprostit mozes al zaboravit tesko.ja sam sad u sretnoj vezi mislim da se sad i bolje razumijemo nego prije nekako sve je postalo cvrsce a hocu da kazem da smo bili u vezi 3god i onda se to desilo..al ono kaze se ko jednom prevari opet ce mozda hoce ali ako bi opet onda je za mene mrtav.et moje misljenje je da moze bit sve bolje samo ako se obe strane potrude.Sretno!
sama i sretna:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 16:15   #73
Svi oni koji su u vezi ili braku bez djece, ne opraštajte! Bježite što dalje od takve osobe! Ovi drugi s djecom, jbg... Oprostite jednom zbog njih. Širom otvorite oči, promatrajte, razgovarajte, pokušajte ne misliti na to kako je to sve izgledalo i trudite se ne mrziti toga što vam je to priuštio. Vjerojatno će vam se gaditi neko vrijeme što je i normalno. trebat će vrimena da se ne misli o tome cijeli dan. Ako saznate da se opet vratio starom životu, znate šta vam je činiti.
boskodar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 17:13   #74
Quote:
brodolom_života kaže: Pogledaj post
predložila sam da se odvojimo na neko vrijeme da razmislimo o svemu a on se nije dao, molio za šansu i da ću s veremenom vidjeti da se promijenio, predlaže nekakve izlaske, koncerte, vikende i šta ja znam....više mi to nema smisla jer sam ga to molila godinama i dobivala odgovore da se njemu neda ići nikud. mislila sam da će mo nekom promijenom kad bi htjela pričati s njim poklopio bi me pitanjem:"a koja je tema?", jer se njemu neda pričati. čim bi došao kući odmah upali laptop i nema ni riječi. sad mi je svejedno, mogu biti bilo gdje s njim isto mi je, nema promijene.

Autorice,
Tebi zelim sve najbolje ali sam se jako naljutila kad sam ovo procitala.
Sad bi gospodin da izlazi na koncerte, pa gdje je do sad bio.
Lijepo ja kazem, da ih treba ponekad otjerati s tog laptopa i dati im nesto da urade u kuci. Pod tim ne mislim da ih treba napraviti papucarima ali da svo svoje slobodne vrijeme provode na komputeru ili sa prijateljima.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 17:25   #75
Quote:
Pcelica Maja kaže: Pogledaj post
Ovakav scenarij mi se ne čini baš realan Jedna strana će sigurno ostati povrijeđena a prijateljstvo je tu namanje moguće.
ne bih baš rekla: moja sestra je sa svojim mužem od 15 g, sad imaju 35. troje djece, on ima high, high-risk job (stalno putuje, okružen je ljudima kojima je imat ljubavnicu na godinu, dvije sasvim ok; kao i napuštat cure kad zatrudne itd...)-cijela moja (poprilično konzervativna obitelj) je uvijek strahovala da će je on ostavit/prevarit ili neš.
imaju upravo takav dogovor: ako se zaljube u nekog drugog, il se ne vole više-rastava.
moram priznati, nikad nisam vidjela par koji tako dobro funkcionira, gdje je on lud za njom.... mislim da bi ga morao teško nadrogirat i prijetit mu vlastitom djecom da takne drugu ženu. valjda ni tad.
lionfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 17:37   #76
Quote:
lionfire kaže: Pogledaj post
mislim da bi ga morao teško nadrogirat i prijetit mu vlastitom djecom da takne drugu ženu. valjda ni tad.
I gdje tu ulazi na scenu priča o brakovima koji (ne) opstaju nakon prijevare?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 17:43   #77
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
I gdje tu ulazi na scenu priča o brakovima koji (ne) opstaju nakon prijevare?
Baš i ja čitam i sve čekam kad ću doći do dijela kojim me pobija, kad ono - friška figa
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 19:06   #78
Quote:
lionfire kaže: Pogledaj post
moram priznati, nikad nisam vidjela par koji tako dobro funkcionira, gdje je on lud za njom.... mislim da bi ga morao teško nadrogirat i prijetit mu vlastitom djecom da takne drugu ženu. valjda ni tad.
Otkud ti, pobogu, znaš da li on ima ili nema ljubavnicu-dvije na godinu?
Misliš da to inače piše na čelu?

Nekad zbog ljubavnica brakovi više nego izvrsno funkcioniraju. Da, zbog ljubavnica.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 21:27   #79
Quote:
brodolom_života kaže: Pogledaj post
predložila sam da se odvojimo na neko vrijeme da razmislimo o svemu a on se nije dao, molio za šansu i da ću s veremenom vidjeti da se promijenio, predlaže nekakve izlaske, koncerte, vikende i šta ja znam....više mi to nema smisla jer sam ga to molila godinama i dobivala odgovore da se njemu neda ići nikud. mislila sam da će mo nekom promijenom kad bi htjela pričati s njim poklopio bi me pitanjem:"a koja je tema?", jer se njemu neda pričati. čim bi došao kući odmah upali laptop i nema ni riječi. sad mi je svejedno, mogu biti bilo gdje s njim isto mi je, nema promijene.
Pročitaj svoj post još jednom, pa ćeš vidjeti da vaš brak NE funkcionira. On te ne cijeni i ne doživljava, a iz tvojih par redaka se vidi da nisi zadovoljna ni ispunjena. Budi hrabra zbog sebe, pobrini se za sebe, jer imam osjećaj da ti s njim ne živiš, već smao preživljavaš.
__________________
Prodajem cipele
emanuela55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 09:13   #80
Pipia, moguće je. Samo ovisi šta ti ustvari želiš. Ako si voljna spasiti brak, onda podrži ta njegova nastojanja. On ti je pružio ruku, na tebi je hoćeš li je prihvatiti ili ne. Izađite na kafu, na večeru, šta li već predlaže. Porazgovarajte ozbiljno, konstruišite vaš dalji život. To ne znači da se ti praviš luda i da zaboraviš na ono što se dogodilo. To jednostavno znači suočavanje sa onim što se dogodilo, što u vašem braku nije štimalo i što treba da se mjenja. Promjena kod oboje. Niko nije rekao da je to jednostavno, to je vrlo dugotrajan i bolan proces. Treba da mu kažeš koliko te je povrijedio i da od njega tražiš podršku da to zajedno prevazilazite. Ovo što vi imate sada je prazan hod, status quo. Čarobno rješenje ne postoji, ono kao dar neće pasti sa neba. Kao što rekoh sve ovisi šta ti želiš. Ako smatraš da se ne vrijedi zalagati, da se stvari neće promijeniti, onda bolje da se ko ljudi dogovorite oko svega i raziđete. Na tebi je.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.