Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2013., 18:01   #1
Ona i on… i njegova djeca… i bivša žena… i ostalo

Kako se nosite sa svim onim što sa sobom donosi razveden muškarac?

Djeca koja uvijek nešto trebaju upravo onda kada ste vi imali druge planove, bivša žena koja zove i za najmanji problem, odmori i izleti koji nikada ne ovise isključivo o vama dvoma i vašem slobodnom vremenu, itd., itd… Da ne spominjem koliko malo vremena provedete vas dvoje, samo vas dvoje. A kada dođe zajedničko dijete?

Kako se nosite sa tim i kako ste se postavili?

Mislim na onekoje su u to ušle ne vukući sa sobom istu prtljagu.

Koliko bi vas bilo uopće spremno ući u takvu vezu ili brak, ili bi pobjegle prvom prilikom?
VinnyVi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 19:23   #2
Quote:
VinnyVi kaže: Pogledaj post
Kako se nosite sa svim onim što sa sobom donosi razveden muškarac?

Djeca koja uvijek nešto trebaju upravo onda kada ste vi imali druge planove, bivša žena koja zove i za najmanji problem, odmori i izleti koji nikada ne ovise isključivo o vama dvoma i vašem slobodnom vremenu, itd., itd… Da ne spominjem koliko malo vremena provedete vas dvoje, samo vas dvoje. A kada dođe zajedničko dijete?

Kako se nosite sa tim i kako ste se postavili?

Mislim na onekoje su u to ušle ne vukući sa sobom istu prtljagu.

Koliko bi vas bilo uopće spremno ući u takvu vezu ili brak, ili bi pobjegle prvom prilikom?
Za početak trebaš shvatiti da njemu njegova djeca nisu prtljaga već ljudi koje voli, njegova obitelj. Ne znam o konkretnoj situaciji ali ako je čovjek brižan prema djeci to bi meni bio plus kod njega.
Osobno bi rađe tražila slobodnog bez "prtljage"
Lilly blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 19:34   #3
Quote:
Lilly blue kaže: Pogledaj post
Za početak trebaš shvatiti da njemu njegova djeca nisu prtljaga već ljudi koje voli, njegova obitelj. Ne znam o konkretnoj situaciji ali ako je čovjek brižan prema djeci to bi meni bio plus kod njega.
Osobno bi rađe tražila slobodnog bez "prtljage"
A dobro, nisam tako mislila. Smatram pod normalno da se brine o svojoj djeci, u suprotnom bi mu stavila veeeeliki minus.

Stavit ću sada navodnike kao ti.

Pih, ne mogu. Ne znam kako se to radi.
VinnyVi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 19:36   #4
Quote:
VinnyVi kaže: Pogledaj post
Koliko bi vas bilo uopće spremno ući u takvu vezu ili brak, ili bi pobjegle prvom prilikom?
Bila bih spremna ući u brak sa onim muškarcem koji ima uređene odnose u svom životu.

Muškarac koji ima kaos od odnosa u životu svejedno je jesu li to odnosi sa roditeljima, prijateljima, bivšima, djecom.... sve je to katastrofa.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 19:56   #5
Slažem se.
Mene bi više zanimalo zašto se razveo, jer ako je varao, mlatio i sl. to i mene čeka. Žene se obično razvode kad muž napravi neko veće sranje ili puno manjih. Nije pravilo ali u većini slučajeva. Da se sad tu neko ne uhvati...
Ako sam već sa razvedenim u vezi cijenila bih da drži do svoje djece, ali zna se raspored obično svaki drugi vikend, pola praznika itd.
Planirali bi vrijeme kada je on slobodan. Mislim na izlete i slično.
Lilly blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 21:58   #6
Quote:
VinnyVi kaže: Pogledaj post
Kako se nosite sa svim onim što sa sobom donosi razveden muškarac?

Djeca koja uvijek nešto trebaju upravo onda kada ste vi imali druge planove, bivša žena koja zove i za najmanji problem, odmori i izleti koji nikada ne ovise isključivo o vama dvoma i vašem slobodnom vremenu, itd., itd… Da ne spominjem koliko malo vremena provedete vas dvoje, samo vas dvoje. A kada dođe zajedničko dijete?

Kako se nosite sa tim i kako ste se postavili?

Mislim na onekoje su u to ušle ne vukući sa sobom istu prtljagu.

Koliko bi vas bilo uopće spremno ući u takvu vezu ili brak, ili bi pobjegle prvom prilikom?
Sama trebaš procijeniti koliko si spremna na takvu vezu.
Svjesna si da je to veza puna odricanja koja od tebe zahtijeva veliko razumijevanje i nesebičnost.
S druge strane, i on je dužan uskladiti odnose tako da ni ti ni djeca ne ostanete zakinuti.
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 22:22   #7
Ja ti se divim. Iz iskustva - ja nikad nisam dugo ostala. Ne mogu ja to. Još da su odrasla djeca, pa koliko toliko svoji ljudi, ajde. Ali što su djeca manja, to je moj bijeg bio brži. A opet, da ostavi djecu, ja ga ne bih cijenila, pa sam shvatila da se vrtim u vrzinom krugu. Sad ciljam na solo, razvedene bez djece, udovce bez igdje ikog ili eveeeeeeeeeentualno muskarca s djecom na fakultetu i starijima. Zajebi sve drugo. Hoću i ja nešto imati od svog života, a ne da budem servis i bankomat tudjoj djeci. Hvala lijepo, radije ću biti solo.
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 23:12   #8
Quote:
VinnyVi kaže: Pogledaj post
Kako se nosite sa svim onim što sa sobom donosi razveden muškarac?

Djeca koja uvijek nešto trebaju upravo onda kada ste vi imali druge planove, bivša žena koja zove i za najmanji problem, odmori i izleti koji nikada ne ovise isključivo o vama dvoma i vašem slobodnom vremenu, itd., itd… Da ne spominjem koliko malo vremena provedete vas dvoje, samo vas dvoje. A kada dođe zajedničko dijete?

Kako se nosite sa tim i kako ste se postavili?

Mislim na onekoje su u to ušle ne vukući sa sobom istu prtljagu.

Koliko bi vas bilo uopće spremno ući u takvu vezu ili brak, ili bi pobjegle prvom prilikom?
Dijete mi ne bi smetalo. Ako prihvaćam i volim partnera, onda prihvaćam i njegovu prošlost i sve što ide s tim.

Mišljenja sam da se osobe koje ne mogu podnijeti da su na drugom mjestu neće previše usrećit sa osobom koja iz prethodne veze ili braka ima djecu...
Posebno u slučajevima gdje ta ista očekuje gro vremena s partnerom, bez uključivanja djece u zajednicu.

U cijeloj situaciji mene bi smetala necivilizirana bivša žena.

Možda sam ja nešto krivo interperetirala, ali meni ovo tako, hm...loše zvuči.

Quote:
Lilly blue kaže: Pogledaj post
ali zna se raspored obično svaki drugi vikend, pola praznika itd.
Planirali bi vrijeme kada je on slobodan. Mislim na izlete i slično.
Djeluje mi kao da bi "otrpjela" njihov boravak umjesto da se djeca infiltriraju u drugu zajednicu i uključe u obitelj, izlete i sve što ide s time

Da sam na mjestu žene koja iskreno voli nekoga s "prtljagom" vjerujem da bih nastojala djeci pružit maksimalno ugodan poravak i dobro iskorišteno vrijeme bez ljubomornih ispada i predbacivanja partneru njegovo vrijeme provedeno s djecom. To mi je odvratno i sebično. Nekako vjerujem da bih se maksimalno potrudila da ih gledam, prihvatim kao svoje...

Dokle god se netko u toj situaciji osjeća ko uljez, ne sluti na dobro.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 23:16   #9
Quote:
cica2014 kaže: Pogledaj post
Ja ti se divim. Iz iskustva - ja nikad nisam dugo ostala. Ne mogu ja to. Još da su odrasla djeca, pa koliko toliko svoji ljudi, ajde. Ali što su djeca manja, to je moj bijeg bio brži. A opet, da ostavi djecu, ja ga ne bih cijenila, pa sam shvatila da se vrtim u vrzinom krugu. Sad ciljam na solo, razvedene bez djece, udovce bez igdje ikog ili eveeeeeeeeeentualno muskarca s djecom na fakultetu i starijima. Zajebi sve drugo. Hoću i ja nešto imati od svog života, a ne da budem servis i bankomat tudjoj djeci. Hvala lijepo, radije ću biti solo.
svaka ti cast ,djeca ce uvijek da im čača bude bankomat ,znam iz iskustva ,ja ispastam radi toga ,ali mislim da ce i tiome kraj doci ove godine ,necu ja trpiti da ja ispastam radi njegove djece usput imamo svoje dijete ,ali to me nece vezati za njega ,ja patim radi toga sta on djecu brine a bivsa sjedi doma i cacka p....
CROBRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 23:20   #10
Quote:
CROBRA kaže: Pogledaj post
svaka ti cast ,djeca ce uvijek da im čača bude bankomat ,znam iz iskustva ,ja ispastam radi toga ,ali mislim da ce i tiome kraj doci ove godine ,necu ja trpiti da ja ispastam radi njegove djece usput imamo svoje dijete ,ali to me nece vezati za njega ,ja patim radi toga sta on djecu brine a bivsa sjedi doma i cacka p....
A što će on napraviti onda odreći svoje djece ili tebe ili ti smatraš da ćeš se ti umjesto njega odreći njegove djece, a možda sebe.....
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 23:25   #11
Quote:
shicki kaže: Pogledaj post
A što će on napraviti onda odreći svoje djece ili tebe ili ti smatraš da ćeš se ti umjesto njega odreći njegove djece, a možda sebe.....
vjeruj mi necu puno izgubiti ,on radi vani i to radi pa ne,salje nam ,ali ja sam sve godine sama sa djetetom ,ove godine sam pukla rekla i njemu DOSTA JE!!!!!!!!
da ili ce biti drukcije ili caos amigos ,znam i svjesna sam posto sam u slavoniji u zabiti teskoj ,da ce mi biti tesko i poso i sve sa malim djetetom organizirati ,ali ja necu vise da upadam u depreu radi samoce i radi toga sta ispastam radi bivse mu i njegove dijece ,svadamo se svaki dan kaze da ce srediti i tako svake godine vec je evo 4-ta zivci su mi sve tanji ,i ove godine bogami je odluka !! dosta je sranja ,rakla sam nek se vreti bivsoj i nek odhebe od mene .. BOGAMI NECU NISTA IZGUBITI ALI CU SACUVATI ZIVCE
CROBRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 23:33   #12
Quote:
CROBRA kaže: Pogledaj post
svaka ti cast ,djeca ce uvijek da im čača bude bankomat ,znam iz iskustva ,ja ispastam radi toga ,ali mislim da ce i tiome kraj doci ove godine ,necu ja trpiti da ja ispastam radi njegove djece usput imamo svoje dijete ,ali to me nece vezati za njega ,ja patim radi toga sta on djecu brine a bivsa sjedi doma i cacka p....

S obzirom na to da njega nema, ti vodiš brigu o njegovoj djeci dok se ona češe dolje ili??

Gdje točno ti tu ispaštaš?
To što on zarađenim novcima financira svoju djecu umjesto da lova ide tebi na račun??
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 23:40   #13
Ne radi se o meni, a zapravo i nije bitno. Ja bih, iskreno rečeno, pobjegla. Ako već ne bi bilo kasno. Jer kao što cica2014 kaže- ne mogu ja to.

Ali vidim da ova osoba tone. Ne žali se ona ali se jednostavno vidi da je sve nesretnija. Nekada mi se čini da ovaj njen ima dva života koja pokušava uskladiti a ona kao da još nije našla svoje mjesto. Pa su me zanimala iskustva i mišljenja općenito i koliko bi netko bio spreman na takvo što. Jer možda griješim, nisam imala takvo iskustvo, ali

Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
Svjesna si da je to veza puna odricanja koja od tebe zahtijeva veliko razumijevanje i nesebičnost.
E za to ja nisam spremna.
VinnyVi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 23:46   #14
Quote:
VinnyVi kaže: Pogledaj post
Ali vidim da ova osoba tone. Ne žali se ona ali se jednostavno vidi da je sve nesretnija. Nekada mi se čini da ovaj njen ima dva života koja pokušava uskladiti a ona kao da još nije našla svoje mjesto. Pa su me zanimala iskustva i mišljenja općenito i koliko bi netko bio spreman na takvo što. Jer možda griješim, nisam imala takvo iskustvo, ali
Meni je tragikomično je malo teška riječ, ali pretpostavljam da ćeš ubrat riječ koju tražim da osoba od xy godina ne može naći svoje mjesto u vezi ili braku u odnosu na dijete.

Negdje problem je. Jel u njoj samoj, dotičnom, bivšoj, ne znam.

Koliko dugo taj period traje?
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 00:01   #15
Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post
Meni je tragikomično je malo teška riječ, ali pretpostavljam da ćeš ubrat riječ koju tražim da osoba od xy godina ne može naći svoje mjesto u vezi ili braku u odnosu na dijete.

Negdje problem je. Jel u njoj samoj, dotičnom, bivšoj, ne znam.

Koliko dugo taj period traje?
Otkako žive zajedno. Nisu problem djeca. Rado provodi i vrijeme s njima. Realno gledajući nema konkretnog problema ili da se ona žali. Samo kažem da mi djeluje kao da je, tako da kažem, ušla u tuđi život kojem se prilagodila, ili prilagođava pri čemu gubi sebe.
VinnyVi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 00:14   #16
Quote:
VinnyVi kaže: Pogledaj post
Otkako žive zajedno. Nisu problem djeca. Rado provodi i vrijeme s njima. Realno gledajući nema konkretnog problema ili da se ona žali. Samo kažem da mi djeluje kao da je, tako da kažem, ušla u tuđi život kojem se prilagodila, ili prilagođava pri čemu gubi sebe.
Ona se ne žali i uživa s djecom. Po čemu smatraš da gubi sebe?
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 00:18   #17
Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post
Ona se ne žali i uživa s djecom. Po čemu smatraš da gubi sebe?
Lelice vidila sam ovo i morala sam baš i mene zanima.....

Što to točno ona gubi, ako im veza funkcionira i ako se slaže sa djecom, to i jest ono najbitnije?
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 00:31   #18
Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post
Ona se ne žali i uživa s djecom. Po čemu smatraš da gubi sebe?
Po tome, kao što sam već napisala, sve je nesretnija. Kada nekoga dobro poznaješ onda primjetiš svaku promjenu.
A zna doći do izražaja i u razgovoru kada i nije direktno rečeno.
Ne znam. Čini mi se da ipak nije bila svjesna što to sve nosi sa sobom.
VinnyVi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 00:39   #19
Quote:
VinnyVi kaže: Pogledaj post
Po tome, kao što sam već napisala, sve je nesretnija. Kada nekoga dobro poznaješ onda primjetiš svaku promjenu.
A zna doći do izražaja i u razgovoru kada i nije direktno rečeno.
Ne znam. Čini mi se da ipak nije bila svjesna što to sve nosi sa sobom.
Evo ja sam pomajka i imam muža rastavljenoga, mali živi s nama.... sve je glavi, znači kako se postaviš i što ti je bitno u životu. kad uđeš u takvu vezu/brak ti moraš dati svoj maksimum i biti prirodan, moraš biti spreman, moraš dobro razmisliti da li si spreman na takav život, koliko daš toliko dobiješ, ja sam dala cijelu sebe i dobila sam sve, nisam se pokajala, volim svoga muža i svoju djecu(to se odnosi na posinka najviše na svijetu). Bitno je naravno da se slažeš i sa bivšom.... ne znam dala si nam malo materijala, stvarno ne znam što bi ti još rekla......
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 09:19   #20
Divno je naći osobu koja ima iskustvo braa i djece jer to unatoč što taj brak nije trajao ima određeno iskustvo a djeca znače manjak sebeljublja.
E sad nisu svi ljudi takvog emotivnog kapaciteta da rihvate tavku situaciju pa je to u redu.
Nemaju svi tu snagu karaktera, zrelost i dobrotu te veličinu srca....da uđu takve kombinacije.Pogotovo aki su partnerova djeca mala.
Ima hrpe egoističnih žena kojima smeta ako njegovo dijete dođe za vikend tati , djeca smetaju, ona bi bila na prvom mjestu kao kraljica pa rade spačke i drame....čemu onda ulaze u takve veze ?
Ako si toliko egoističan i nezreo za takvu obavezu drži se slobodnih...i mir.
Pa najbolje da se nezreli ljudi manjeg kapaciteta srca i strpljenja ne upuštaju u veze sa ljudima koji su imali život prije njih i koji imaju djecu.Fer je fer.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.