Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2013., 17:11   #1
Ljubav vs. ego.

Što mislite, koliko nas ego koči u ljubavnim (ne samo ljubavnim ) odnosima, onak' realno?

Koliko ste puta sebe uhvatili da ste napravili ili niste nešto što, kad bi iskreno zavirili u sebe, ne biste, samo zbog ega?
Jer se niste htjeli "poniziti"?
Jer, kulnost je najvažnija, neće mene ni'ko spuštat', zajebavat'.

Htjeli mi to priznati ili ne, većina nas podliježe tom famoznom egu, koji ne da nam kvari kvalitetu života nego živi sam za sebe, u nama, kao uljez koji nam se čini kao prijatelj a ustvari sve samo ne prijatelj. Čuvamo ga ljubomorno u sebi i dozvoljavamo da vlada s nama. Što je najgore, upravo je on taj koji nam daje lažnu snagu, ponos, "moć".

On je taj koji dozira ljubav, otvorenost, iskrenost...
On je taj koji nas baca u ponor laži, prijevara, nestabilnosti...
On je taj koji nas često navodi na greške zbog kojih se dugo kajemo.
On je taj zbog kojeg ne opraštamo.
On je taj zbog kojeg se ne ispričavamo.
On je taj koji nas često ostavlja u samoći.

I opet, nakon svega toga, mi ga brižno njegujemo i hranimo u sebi, čuvamo ga za neku lažnu obranu...obranu čega?
Nas, "ogoljenih"?
Zašto nas je strah biti ono što iskonski jesmo?
Kako bi nam bilo bez njega?
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 17:37   #2
za pogazit ego kod nas "kvaziponosnih" osoba treba puno hrabrosti.
nije on tu samo za usrat stvari..on nas štiti. barem ja to tako doživljavam.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 17:55   #3
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
za pogazit ego kod nas "kvaziponosnih" osoba treba puno hrabrosti.
nije on tu samo za usrat stvari..on nas štiti. barem ja to tako doživljavam.
Od čega nas štiti, možeš malo pobliže objasniti?
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 17:59   #4
biti bez ega? pa ego jesmo mi i ponosni i ne-ponosni... i hrabri i kukavice i tako

nije mi baš jasna tema
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 18:02   #5
Ego prividno stiti, ali je zapravo okrenut protiv nas samih.
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 18:03   #6
Ajme, slušaj ovaj pakao Rak sam (emocije ) i imam velik utjecaj lava (ego, ponos ) obzirom da sam na prijelazu
(I još u podznaku djevica koja sve uvijek analizira )

I onda sam u toj vječitoj borbi emocije vs. ego. vs ponos Ali ljubav pobjeđuje sve!

Sad baš, ako me u vezi udari ego što se nekih situacija tiče, onda to više ide na neku moju štetu. Ne totalna autodestrukcija nego se želim povući negdje gdje sam daleko od svega toga. Na neko vrijeme, je l' A onda se opet javi to neko zrnce razuma koje veli: "Ego je sranje."

Sama riječ ego predstavlja mi nešto negativno i loše, a riječ ljubav nešto dobro i lijepo. I zašto bih nečim ružnim uništavala ono lijepo Ili sam jednostavno piĆka pa prva popustim jer ne volim ne znati na čemu sam i durenja/svađe i još štošta takvoga Mislim, lakše ću podnijeti to što se u toj nekoj situaciji možda osjećam bedasto i ranjivo nego da čekam reakciju onog drugog te pritom vodim beskrajne analize nečega. Ovako će me to mučiti više nego spoznaja da sam ispala budala *zubo*
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 18:04   #7
Quote:
Depeche Extreme kaže: Pogledaj post
Ajme, slušaj ovaj pakao Rak sam (emocije ) i imam velik utjecaj lava (ego, ponos obzirom da sam na prijelazu
(I još u podznaku djevica koja sve uvijek analizira )

I onda sam u toj vječitoj borbi emocije vs. ego. vs ponos Ali ljubav pobjeđuje sve!

Sad baš, ako me u vezi udari ego što se nekih situacija tiče, onda to više ide na neku moju štetu. Ne totalna autodestrukcija nego se želim povući negdje gdje sam daleko od svega toga. Na neko vrijeme, je l' A onda se opet javi to neko zrnce razuma koje veli: "Ego je sranje."

Sama riječ ego predstavlja mi nešto negativno i loše, a riječ ljubav nešto dobro i lijepo. I zašto bih nečim ružnim uništavala ono lijepo Ili sam jednostavno piĆka pa prva popustim jer ne volim ne znati na čemu sam i durenja/svađe i još štošta takvoga Mislim, lakše ću podnijeti to što se u toj nekoj situaciji možda osjećam bedasto i ranjivo nego da čekam reakciju onog drugog te pritom vodim beskrajne analize nečega. Ovako će me to mučiti više nego spoznaja da sam ispala budala *zubo*
Zasto se ogranicujes na znakove i podznake? Budi sve ono sto zelis biti!
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 18:05   #8
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
Od čega nas štiti, možeš malo pobliže objasniti?
štiti od povreda.
štiti te da te netko ne pogazi.
nije te nitko nikada pregazio? ja jesam, bez da su to zaslužili.

sad koliko je puta ego u pravu, a koliko je puta kriv za raspad...


ja sam teška osoba
izbjegavam biti "ranjiva" u nečijim očima, a makar to bile oči koje bi me trebale štititi kada sam ranjiva.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 18:07   #9
hrpa jako dobrih pitanja.
bez njega ne bi bilo "nas", "on" je "ja". mislim ego zanči ja.
možda nije stvar u tome da ga ne bi trebalo biti, nego da je velik. pre velik. jaaaaaaaaaaaaaaaaaaako pre velik.
i pre veliki ego nas sputava da uživamo u životu potpuno, da se dajemo nesebično, da živimo u trenutku, da umremo sretni. dobro, možda ne sretni, ali ni nesretni.
ionako mislim da je smrt ionako smrt "samo" ega.
branimo ga jer nas je strah. što je u biti djetinjasto. riječima jednog budističkog svećenika "svi smo mi djeca".
__________________
baš sam neki dan gledao jedan dokumentarac...
iyeshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 18:08   #10
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Zasto se ogranicujes na znakove i podznake? Budi sve ono sto zelis biti!
Tko kaže da se ograničavam samo na njih Razumijem se i u natalnu A ona je mnogo više od to dvoje
Uglavnom Neću se izjašnjavati iz razloga što će se to pretvoriti u raspravu o znacima, podznacima, planetima..
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 18:10   #11
Zar nije ego samo vlastita predstava o nama samima?
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 18:12   #12
Kod mene sve ovisi o tome koliko smatram da je vrijedno se 'poniziti' u cilju ostvarenja neke ljubavi

Ako mi je do nekoga stalo, onda me bas briga sto ce u necijim ocima ispasti da sam se ja ponizila svojim postupkom.
Ako ja time sto maknem svoj ponos malo sa strane dobijem ono sto zelim, ja sretna
Ne vidim smisao da izgubim ljubav radi ponosa...
__________________
Sreća, ljubav i toliko više...
SashaFierce is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 18:19   #13
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
Što mislite, koliko nas ego koči u ljubavnim (ne samo ljubavnim ) odnosima, onak' realno?
Koliko ste puta sebe uhvatili da ste napravili ili niste nešto što, kad bi iskreno zavirili u sebe, ne biste, samo zbog ega?
Jer se niste htjeli "poniziti"?
Jer, kulnost je najvažnija, neće mene ni'ko spuštat', zajebavat'.
Počesto. Ali nikad u shit hits the fan fazi. Makar mislim.
U tom trenutku ili srca oba sudionika mogu biti na vjetrometini i posve otvorena za dogovor ili poraz. Ili nema ni smisla.

Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
Htjeli mi to priznati ili ne, većina nas podliježe tom famoznom egu, koji ne da nam kvari kvalitetu života nego živi sam za sebe, u nama, kao uljez koji nam se čini kao prijatelj a ustvari sve samo ne prijatelj.
Sigurna si da ego ponekad ne pomaže da ne dozvoljavamo drugorazredni tretman?
Je li to onda kvarenje kvalitete života?
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
On je taj koji dozira ljubav, otvorenost, iskrenost...
A strah od vezivanja, povređivanja to ne radi? A to nije ego.
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
On je taj koji nas baca u ponor laži, prijevara, nestabilnosti...
A to ne može strah od poraza i gubitka? A to nije ego.
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
On je taj koji nas često navodi na greške zbog kojih se dugo kajemo.
A to ne može manjak samopouzdanja i manjak hrabrosti za velike odluke? Ni to nije ego.
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
On je taj zbog kojeg ne opraštamo.
A ako ne oprostimo jer nas je netko izmajmunirao kao da smo manje vrijedni? Jel to ego?
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
On je taj zbog kojeg se ne ispričavamo.
Šta ako nismo krivi? Opet ego?
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
On je taj koji nas često ostavlja u samoći.
A to ne može strah od otvaranja, vezivanja, nesigurnost, laž, repovi i traume iz prošlosti? Ego?
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
Kako bi nam bilo bez njega?
Ne, hvala.
p.s. Ako ego definiraš kao što vidim kao predstavu o samima sebi, onda ni ne možemo postojati bez njega, jer uvijek imaš neku predstavu o samome sebi.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 18:20   #14
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
biti bez ega? pa ego jesmo mi i ponosni i ne-ponosni... i hrabri i kukavice i tako

nije mi baš jasna tema
Ego je onaj usput naučeni dio nas. Jako je teško biti bez njega ali se može, uz puno odricanja ali mislim da tada nismo baš upotrebljivi u današnjem svijetu.

Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
štiti od povreda.
štiti te da te netko ne pogazi.
nije te nitko nikada pregazio? ja jesam, bez da su to zaslužili.

sad koliko je puta ego u pravu, a koliko je puta kriv za raspad...


Zamolila bih

ja sam teška osoba
izbjegavam biti "ranjiva" u nečijim očima, a makar to bile oči koje bi me trebale štititi kada sam ranjiva.
Sad si opisala ego koji nam odmaže, da. Svi smo upoznati s njim.


Zamolila bih Depeche Extreme i dodozgd da ne spamaju po temi, imate četove za infantilnosti, hvala.
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 18:23   #15
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
Zar nije ego samo vlastita predstava o nama samima?
nope. to je samoslika, koja je pak dio ega. ego je onaj agregat koji doživljava svijet oko sebe.
__________________
baš sam neki dan gledao jedan dokumentarac...
iyeshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 18:33   #16
Nemam problema s egom. U ljubavi sam spremna na sve pa sam se zato više puta znala brukat izjavljujući ljubav dečkima iako me oni ne žele ni pogledat i plačući trčat za njima usred grada
Jer bolje probat pa dobit odjeb nego zauvijek živjet u neznanju
Jako ozbiljno doživljavam vrijeme i kratkoću života i ako će bit potrebno spremna sam još sto puta gazit ponos za ljubav
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 18:40   #17
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
p.s. Ako ego definiraš kao što vidim kao predstavu o samima sebi, onda ni ne možemo postojati bez njega, jer uvijek imaš neku predstavu o samome sebi.
Možemo ali kako, koliko kvalitetno?
Koliko smo tada izloženi, nezaštićeni?
Koliko je ego mač s dvije oštrice?

A ovo sve što si gore naveo stoji ali isto tako veliku ulogu igra ego, u svemu navedenom.
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 19:16   #18
Ljudi koji imaju prejak ego,nisu svjesni njegovih loših strana i ne mogu ih promijeniti.....ego oboja percepciju egoističnim bojama i tu je kraj priče.
Jednom bila u borbi s egom....tuđim....priznala poraz.
I da,pokazivanje osjećaja,otvaranje duše,pokazivanje ranjivosti,strahova,nadanja....u kontradikciji su sa prejakim egom.
Čovjek gubi,a misli da je pobijedio.

Mala doza ega je sasvim ok,da se to izbalansirati,čak je poželjna.
Nedostatak ega stvara shupendare,papučare.....nije dobro,nikako.
gg sitna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 19:37   #19
Quote:
gg sitna kaže: Pogledaj post
Ljudi koji imaju prejak ego,nisu svjesni njegovih loših strana i ne mogu ih promijeniti.....ego oboja percepciju egoističnim bojama i tu je kraj priče.
Jednom bila u borbi s egom....tuđim....priznala poraz.
I da,pokazivanje osjećaja,otvaranje duše,pokazivanje ranjivosti,strahova,nadanja....u kontradikciji su sa prejakim egom.
Čovjek gubi,a misli da je pobijedio.

Mala doza ega je sasvim ok,da se to izbalansirati,čak je poželjna.
Nedostatak ega stvara shupendare,papučare.....nije dobro,nikako.
Slažem se s tobom.
Misliš li da se ego može regulirati kako nam paše?
Ja sam se malo poigravala s tim i mogu reći da sam došla do vrlo zanimljivih rezultata. Pozitivnih.

E, sad se postavlja pitanje koliko je pojedinac svjestan u kolikoj mjeri je izgradio ego i koliko realnu sliku ima o njemu. Mnogi neće nikad priznati da im je ego do neba dok drugi rade na tome da ga malo smanje da bi si u nekim životnim situacijama olakšali. Pogotovo u ljubavnim odnosima.
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 19:41   #20
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
I opet, nakon svega toga, mi ga brižno njegujemo i hranimo u sebi, čuvamo ga za neku lažnu obranu...obranu čega?
Nas, "ogoljenih"?
Zašto nas je strah biti ono što iskonski jesmo?
Kako bi nam bilo bez njega?
Najveći neprijatelj nas samih, smo mi sami, i ukoliko se želimo osloboditi odnosno probuditi, potrebno je da se suočimo sa samim sobom, iluzijom o sebi,odnosno egom.

Najveci neprijatelj uspjeha je sumnja. Mi „sumnjamo“ samo zbog toga što se naš ego konstantno plaši mogućeg ugrožavanja svog integriteta.

Tek kad nam vlastiti ego postane pretezak da se hrvamo s njim, dobijamo uvid i svjesnost da nema nikakvog realnog razloga strahu.

Dakle, ego je tvoje JA , predstavlja tvoj identitet.

Mozes li voljeti bez ega? Ljubav nije nešto što možemo dobiti izvana, to je u nama.
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger