Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2013., 14:02   #21
kako provjeriti da li je AS sudjelovala u sudaru? a da ne nosim na ona Rodina testiranja
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 14:28   #22
Quote:
angelina333 kaže: Pogledaj post
kako provjeriti da li je AS sudjelovala u sudaru? a da ne nosim na ona Rodina testiranja
to je zapravo tesko, jer mala ostecenja mozes previdjeti. za prvu ruku pogledas da li ima vidljivih vanjskih ostecenja, da li je stiropor ostecen (kad podignes presvlaku). ali to je sve onako ugrubo.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 08:57   #23
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
malac će uskoro godinu dana pa skupljam pare za AS, makar će još neko vrijeme stati u jaje jer je tek prešao 8 kila. Koje AS iznad 9 kila su trenutno najsigurnije, da ne bankrotiram i da NEMAJU isofix jer ga nemamo????
nitko mi nije odgovorio
stavila sam ga u evolvu u dućanu i presitan je još za nju.. u maxy cosy tobi je super stao. koja je razlika između ruby i tobi? i kakva je eclipse?
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 13:29   #24
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
nitko mi nije odgovorio
stavila sam ga u evolvu u dućanu i presitan je još za nju.. u maxy cosy tobi je super stao. koja je razlika između ruby i tobi? i kakva je eclipse?
Presitan je sad za Evolvu ali sa 10-11 kg nece bit, ako ne zelis kupovati po grupama

Ako hoces po grupama Tobi ti je odlicna as
Ne znam na zalost razliku izmedu tobi i rubi, ovak na prvu bi rekla da je rubi stari model
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 22:00   #25
Pozdrav,

Evo ako nekome moze pomoci nase iskustvo, mi smo malome kupili Maxi Cosi Tobi (9-18kg)kad je imao 8-9mj (imao je vec 10kg), i ooodlicna nam je, jos uvijek ju koristi, moze se dosta nagnuti, zbog jastucica se super lako zaveze, ima na pojasu zeleno da znate kad je dobro zavezano i drugi put bi svakako kupili istu, platili smo ju 1800kn onda.

Buduci da se mali blizi 4om rodjendanu i ima oko 17kg razmisljamo koju kupiti sljedecu? Cijena nije bitna, bitno da je bolja na testovima, a koliko vidim testovi se razlikuju pa ako netko ima preporuku? hvala
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 23:45   #26
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
nitko mi nije odgovorio
stavila sam ga u evolvu u dućanu i presitan je još za nju.. u maxy cosy tobi je super stao. koja je razlika između ruby i tobi? i kakva je eclipse?
tobi ima tzv. pilot pojaseve. kruti su i fiksno oblikovani. a svrha im je da djetetu ne spadaju onako na pola ruke. čime je i olakšano zakopčavanje. te su puno bolje zakvačeni od kod rubi. novije je model od rubi. i može se naslon podesiti u 5 položaja, dok je kod rubi 4. fino nam teta u MB u Av.Mallu demonstrirala sve. svaka pohvala!

Zadnje uređivanje angelina333 : 12.10.2013. at 23:50.
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 14:17   #27
Mi smo ipak odlucili kupiti AS od 0 d 18 jer sad i nemamo izbora s obzirom da za mjesec dana moramo vratiti posudjeno jaje. Guglala sam i naisla samo na Be Safe od 0 do 18, ali cijena je bolesna. Ja ne mogu preko 2500 kuna, maksimum. Postoji li jos koja od 0 d 18, da je kvalitetna i da ne prelazi navedenu cifru?
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 20:15   #28
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Mi smo ipak odlucili kupiti AS od 0 d 18 jer sad i nemamo izbora s obzirom da za mjesec dana moramo vratiti posudjeno jaje. Guglala sam i naisla samo na Be Safe od 0 do 18, ali cijena je bolesna. Ja ne mogu preko 2500 kuna, maksimum. Postoji li jos koja od 0 d 18, da je kvalitetna i da ne prelazi navedenu cifru?
Maxi cosi Tobi ili Roemer King plus
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 22:10   #29
E nisam nasla te Fran, tnx.. Pronasla sam u Sa od 0 do 18 AS od BeSafe, Chicco, Brevi i Jane.
Rezervirali smo Jane Racing, ali mozemo se predomisliti do ponedjeljka. Ima li tko iskustva s ovom autosjedalicom?
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 22:40   #30
pa i tobi i king su od 9-18,ne 0-18kg
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 22:44   #31
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
pa i tobi i king su od 9-18,ne 0-18kg
Aaaaaa sorry my bad, previdjela sam da trazi od 0
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 14:44   #32
Da, nama treba od 0 do 18. Jako sam zadovoljna procitanim na netu o Jane Racing sjedalici.
Be Safe je u BiH nenormalno skupa, 870 KM bez isofixa, a preko 1000 KM s isofixom.
Mislim da nam je nakon te, od svega vidjenog, Jane nabolja. Eh da, vidjela sam jos i Cam i Plebani od 0 do 18, ali ih nisam ni uzela u razmatranje. Camova djeluje uvjerljivo najgore od svih vidjenih, a Plebani nije marka kojoj bih vjerovala.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 23:51   #33
Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Evo ako nekome moze pomoci nase iskustvo, mi smo malome kupili Maxi Cosi Tobi (9-18kg)kad je imao 8-9mj (imao je vec 10kg), i ooodlicna nam je, jos uvijek ju koristi, moze se dosta nagnuti, zbog jastucica se super lako zaveze, ima na pojasu zeleno da znate kad je dobro zavezano i drugi put bi svakako kupili istu, platili smo ju 1800kn onda.

Buduci da se mali blizi 4om rodjendanu i ima oko 17kg razmisljamo koju kupiti sljedecu? Cijena nije bitna, bitno da je bolja na testovima, a koliko vidim testovi se razlikuju pa ako netko ima preporuku? hvala
Mi imamo Maxi Cosi Priori xp. Nemamo Tobi jer je Priori bila na akciji I nama je odlična.
Sad planiram kupiti Maxi Cosi Rodi Air Protect. Uopće ne razmišljam o drugima, jer smo s ovom prvom Maxi Cosi-evom prezadovoljni.
Mene zanima je li netko negdje slučajno vidio da je na akciji...
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 08:06   #34
da li je sjedalica premala?

curka ima skoro 4 godine, visoka je cca 100 cm i ima 15 kg
jos ju vozimo u britax roemer duo plus http://www.britax.co.uk/car-seats/car-seats/duo-plus
e sad, jos mi se cini presitna za vecu sjedalicu a u ovoj joj glava viri preko ruba
jel i za AS grupe 1 vrijedi kao za 0 da glava ne smije viriti 2 cm preko ruba?
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 08:11   #35
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
curka ima skoro 4 godine, visoka je cca 100 cm i ima 15 kg
jos ju vozimo u britax roemer duo plus http://www.britax.co.uk/car-seats/car-seats/duo-plus
e sad, jos mi se cini presitna za vecu sjedalicu a u ovoj joj glava viri preko ruba
jel i za AS grupe 1 vrijedi kao za 0 da glava ne smije viriti 2 cm preko ruba?
odi isprobaj u ducan, ja sam svojeg pred neko vrijeme fore radi u ducanu posjela u romericu iduce kategorije koju cemu uzeti nakon safefix-a i bome mu uopce nije prevelika, taman mu je! bas sam se iznenadila, a jos je daleko od prelaska u nju (sad je na 97cm i 13.5 kg)

ova kategorije I ti je ok dok sredina usiju ne izviri preko ruba
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 08:25   #36
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
odi isprobaj u ducan, ja sam svojeg pred neko vrijeme fore radi u ducanu posjela u romericu iduce kategorije koju cemu uzeti nakon safefix-a i bome mu uopce nije prevelika, taman mu je! bas sam se iznenadila, a jos je daleko od prelaska u nju (sad je na 97cm i 13.5 kg)

ova kategorije I ti je ok dok sredina usiju ne izviri preko ruba
budemo probali uskoro
moram pogledati ovo za usi

koju ste vi gledali iz kategorije 2-3? opet se gubim u svim tim silnim modelima
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 10:32   #37
Moj ima 2,9 mj oko 13 kg i 96cm i isto mi se cini da mu je glava skoro prema rubu vec.imamo romericu king.izgleda da je i nama vrijeme skoro za vecu
Koju predlazete?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 10:41   #38
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
budemo probali uskoro
moram pogledati ovo za usi

koju ste vi gledali iz kategorije 2-3? opet se gubim u svim tim silnim modelima
ne znam tocno ime modela, al onu s isofixom ali bez bocnih jastuka jer mi se ta cini preglomazna. al vidim da su dobili i neke nove modele, pa cemo vidjeti kad dodje vrijeme da li je mozda nesto interesantno izaslo, a da nije ogromno u sirinu

OOOO, na kingu isto kao i kod nas na safefixu je lako skuziti jer imas onaj dodatni jastuk oko glave - kad on vise ne ide u visinu a malcu ramena ne stanu ispod, onda je vrijeme za novu. mi imamo jos lufta, mislim da sigurno do iduceg ljeta nece jos trebat nova jer sa ne rastu toliko brzo. a i sumnjam da ce moj kilazu toliko brzo natuc, u godinu dana je dobio tek kilu i pol, a do 15 kg mu fali jos toliko
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 23:32   #39
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
ne znam tocno ime modela, al onu s isofixom ali bez bocnih jastuka jer mi se ta cini preglomazna. al vidim da su dobili i neke nove modele, pa cemo vidjeti kad dodje vrijeme da li je mozda nesto interesantno izaslo, a da nije ogromno u sirinu

OOOO, na kingu isto kao i kod nas na safefixu je lako skuziti jer imas onaj dodatni jastuk oko glave - kad on vise ne ide u visinu a malcu ramena ne stanu ispod, onda je vrijeme za novu. mi imamo jos lufta, mislim da sigurno do iduceg ljeta nece jos trebat nova jer sa ne rastu toliko brzo. a i sumnjam da ce moj kilazu toliko brzo natuc, u godinu dana je dobio tek kilu i pol, a do 15 kg mu fali jos toliko
ma ni moj nece po kilazi ko zna do kad ko komarac je ali po visini,raste zadnje mjesece ko gljivica

kakve su AS romer adventurer felix,ona je sad na akciji u baby centru 62 eura super cijena,cybex solution X,100 eura,maxi cosi rodi SPS,86 eura i romer kid plus 130 eura.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 23:58   #40
Ovu smo kupili http://www.kiddies-kingdom.com/0-18k...420000000.html

Meni je diiiivnaaa, nadam se da ce i cura dijeliti odusevljenje sa mnom. :-)
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.