Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2015., 06:29   #621
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Znanstvenici "otkrili" lijek, znanstvenici "potvrdili" lijek, znanstvenici odobrili lijek, znanstvenici koristili lijek, ali na običnoj raji koja je najenala
Omda ukinimo sve lijekove jer su se kod dijela pacijenata javile kontraindikacije. Pa ce svi ljudi biti zdravi i veseli?
Očito nemaš pojma kakve su bile posljedice "liječenja" prije medicine. Greške su moguće, kao i nuspojave, medicina nije sa savršena. Ali je još uvijek neuporedivo bolja od alternative. Ti bi sve liječio molitvom i pijavicama.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 10:00   #622
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
znanstvenici su uhljebi u naslonjacima


mozda nakon neke 50-e godine ukoliko su se dovoljno naradili i budu "uhljebi", odnosno dovoljno pozicionirani da mogu poceti laganini. Do tada je to dosta kometitivna sredina i jedan od problema moderne znanosti je forsiranje hiperproukcije (veliki broj upitno vaznih istrazivanja i padanje sa ogu od redudantnog posla).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 20:35   #623
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
E, ali si krivo pročitao to. Nije to rast 18,36,52 itd, već rast za 18% u odnosu na baznu vjerojatnost. Dakle, ako je sada vjerojatnost da dobiješ rak 0.58%, to onda nije rast na 18.58%, već rast na 0.68% vjerojatnosti. Problem je upravo to što se čitaju stvari bez da se razumije terminologija i onda formiraju izrazito jaka mišljenja.

Svaki put kada vidim ovakve upise dođe mi da ih pošaljem Ministrima edukacije u zadnjih 50 godina, pa da ih upitam što oni misle o tome i kako je to u skladu sa našom fiks idejom da edukacija služi tome da se "nauči razmišljati".
A ne moš ti to njima objasnit. Histerija je uzela maha na svim frontovima i stado je uplašeno ko nikad.

Inače svaka čast
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 21:04   #624
Ja misljim da su znanstvenici sluge Iluminata i da ih treba kurcem u čelo.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 09:20   #625
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
ja priznajem samo aristotelovu fiziku. skupa sa time da je zemlja zapravo pizza i da ju na leđima nosi A'tuin. Koji je ženskog spola.
Molim lijepo, ali barem se potrudi naučiti osnove jer je i maloj djeci poznato da tu pizzu na leđima nose 4 slona koji se nalaze na A'tuin.
O postojanju petog slona dalo bi se debatirati.
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 14:32   #626
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
E, ali si krivo pročitao to. Nije to rast 18,36,52 itd, već rast za 18% u odnosu na baznu vjerojatnost. Dakle, ako je sada vjerojatnost da dobiješ rak 0.58%, to onda nije rast na 18.58%, već rast na 0.68% vjerojatnosti. Problem je upravo to što se čitaju stvari bez da se razumije terminologija i onda formiraju izrazito jaka mišljenja.

Svaki put kada vidim ovakve upise dođe mi da ih pošaljem Ministrima edukacije u zadnjih 50 godina, pa da ih upitam što oni misle o tome i kako je to u skladu sa našom fiks idejom da edukacija služi tome da se "nauči razmišljati".
Samo mi reci baznu vrijednost, za početak. Ako je znaš.
A ne zna je nitko jer je to izmišljotina alternativaca, vegetarijansko-veganskog lobija kojima je GMO soja vrhunac ljudske ishrane. Neka se pogledaju u ogledalo ako smiju i broje gornje zube lijevo i desno do tri. Valjda toliko znaju. Taj se zub zove OČNJAK i služi za deranje mesa, ne za preživanje djeteline. Pa ako ne žele biti ljudi, molim lijepo, peticija u UN i kao što su ljudi izborili "Deklaraciju o pravima čovjeka" tako neka i oni sebe proglase drugom vrstom hominida na Zemlji. I rješen problem.

Inače, što se tiče matematike:
Ako je 5%
5% + 18% = 23%
A ne od 5 grama, kila, njutna ili džula gdje je
5grama+18%=5,9grama koliko se ja sjećam matematike. Ili se u dućanima možda drugačije zbrajaju popusti?
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 15:08   #627
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Samo mi reci baznu vrijednost, za početak. Ako je znaš.
A ne zna je nitko jer je to izmišljotina alternativaca, vegetarijansko-veganskog lobija kojima je GMO soja vrhunac ljudske ishrane. Neka se pogledaju u ogledalo ako smiju i broje gornje zube lijevo i desno do tri. Valjda toliko znaju. Taj se zub zove OČNJAK i služi za deranje mesa, ne za preživanje djeteline. Pa ako ne žele biti ljudi, molim lijepo, peticija u UN i kao što su ljudi izborili "Deklaraciju o pravima čovjeka" tako neka i oni sebe proglase drugom vrstom hominida na Zemlji. I rješen problem.

Inače, što se tiče matematike:
Ako je 5%
5% + 18% = 23%
A ne od 5 grama, kila, njutna ili džula gdje je
5grama+18%=5,9grama koliko se ja sjećam matematike. Ili se u dućanima možda drugačije zbrajaju popusti?
Nitko nema "baznu vrijednost" 0.00%. Čisto zato što ŽIVI.

18% od 5 je 0,27. Dakle, 18% više od 5 grama je 5,27 grama.

EDIT: ja debil 0,89. Dakle, 5,89.
__________________
How do vaccines cause autism?

Zadnje uređivanje Bat Kol : 04.11.2015. at 15:17. Reason: Ja debil
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 15:54   #628
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Samo mi reci baznu vrijednost, za početak. Ako je znaš.
A ne zna je nitko jer je to izmišljotina alternativaca, vegetarijansko-veganskog lobija kojima je GMO soja vrhunac ljudske ishrane. Neka se pogledaju u ogledalo ako smiju i broje gornje zube lijevo i desno do tri. Valjda toliko znaju. Taj se zub zove OČNJAK i služi za deranje mesa, ne za preživanje djeteline. Pa ako ne žele biti ljudi, molim lijepo, peticija u UN i kao što su ljudi izborili "Deklaraciju o pravima čovjeka" tako neka i oni sebe proglase drugom vrstom hominida na Zemlji. I rješen problem.
Samo što se zna, ali ti radije vjeruješ u teorije zavjere i sada uvlačiš vegetarijanski lobi sa svim njihovim glupostima. Primejrice, za amere je 4.96% vjerojatnost (rođene između 2006-2009) da im se dijagnosticira ta vrsta raka, i to najvjerojatnije oko 69 godine života. https://en.wikipedia.org/wiki/Colore...r#Epidemiology

Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post

Inače, što se tiče matematike:
Ako je 5%
5% + 18% = 23%
A ne od 5 grama, kila, njutna ili džula gdje je
5grama+18%=5,9grama koliko se ja sjećam matematike. Ili se u dućanima možda drugačije zbrajaju popusti?

Krivo si naučio ili shvatio Govori se dakle o tome da postotak raste za 18%; jel sada jasnije? Dakle ako je vjerojatnost 4.96%, onda je ovaj postotak 5.86%, ne 22.96%.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 23:54   #629
Shvatio sam ovo:
AKo 4.96% je taj podatak

kaže tekst:
each 50gram portion of processed meat eaten daily increases the risk of colorectal cancer by 18%.

I po tome bi to bilo zbrajanje krušaka i jabuka ako se na 4.96% (a ne kilograma) ide s 18%. Postotak na postotak.

Ali ajmo računati onda po toj logici kako ti kažeš.

6x50 grama jegera (oliti 30 dekagrama) slijedi rezultat 13,39%
tri dana tjedno jedeš jeger:
prvi dan 13.39%
drugi dan 30.63%
treći dan 70,07%

pojedeš li još samo 100g jegera došao si na 97.6%

Prosječni kolut jegera ima 1kg.
Dakle, pojedeš li unutar tjedna kolut jegera, možeš pripremat odijelo.

Ovo je krivac, ubojica!!!!!


Je li istraživanje ipak idiotluk? Mislim da ćete se složiti. Jer koliko sam ga do sada pojeo u životu, još prije 15g sam trebao hraniti crviće.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 02:05   #630
Prvo i osnovno: nemreš takve stvari čitati iz novina tipa jutarnjo-večernji list, index i slično jer oni nisu u stanju napisati koherentni komad teksta ni o onome što znaju, a kamoli što ne znaju. Oni bi i medvjeda opisali kao dubokomorsku životinju sa krilima.

Drugo, Jesi ti ozbiljan? Jel ti ozbiljno misliš da bi neka organizacija tipa WHO mrtvo hladno i ozbiljno objavila istraživanje po kojem ispada da par deka jegera garantira rak? To ti nije nimalo čudno? Pa je, jer pišeš ovo. Samo je problem što se nisi zapitao da li si ti to malo krivo shvatio ili ne. Znači, nije 4.96% bazna vrijednost za po gramu, nego je to totalna vrijednost za amerikance rođene u tom periodu da IKADA dobe rak i to ako ga dobe, najvjerojatnije će biti oko 69 godine života. Za druge nacije postoje druge brojke. rast od 18% se dakle opisijhu kako sam rekao, u ovisnosti o frekvenciji jedenja određenog broja grama mesa Znači, ako svaki dan jedeš 50 grama crvenog PRERAĐENOG mesa, onda vjerojatnost za amera da dobije rak tog tipa sa 69 godina nije 4.96% već 5.86.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 12:38   #631
@red_shrike

Da sam krajnje ozbiljan otvorio bi ovu temu na PZ.

Izvori tipa Jutarnji, Dnevno i sl. su na žalost jedini izvor velikoj većini ljudi tako da se navedena debilana od kvaziistraživanja prihvatila kao relevantno i točno istraživanje. A nije, to znamo obojica. No kako su i svi ostali mediji to prenijeli kao generalnu istinu to će se pretvoriti u "znanstveno utvrđeni i istiniti podatak". I tu leži razlog zašto tu činjenicu pokušavam dovesti do apsurda.
Makar na taj način pokušati ljudima dat i hint da malo mućnu glavama i ne prihvaćaju svaku vijest zdravo za gotovo.
Kroz ovakvo silovanje matematike, može se progurati kakva god ideja. I matematički će biti točna. Ali nema veze s logikom. Jer ono što sam i rekao, da je tako, prije 15 godina bi već hranio crviće koliko sam mesa pojeo.
Ali nije stvar u mesu, već u aditivima koji se u njega stavljaju. I to je osnovna stvar.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 18:48   #632
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post

Izvori tipa Jutarnji, Dnevno i sl. su na žalost jedini izvor velikoj većini ljudi tako da se navedena debilana od kvaziistraživanja prihvatila kao relevantno i točno istraživanje. A nije, to znamo obojica.
OK je istraživanje, samo si ti to gadno krivo shvatio.

Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Ali nije stvar u mesu, već u aditivima koji se u njega stavljaju. I to je osnovna stvar.
pa to i je jasno izraženo, samo novine to nisu baš najbolje prenijele.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 20:18   #633
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
OK je istraživanje, samo si ti to gadno krivo shvatio.



pa to i je jasno izraženo, samo novine to nisu baš najbolje prenijele.
Problem je što se pretjeranim pojednostavljivanjem pri objašnjavanju naučnih istraživanja često gubi pravi smisao tih istraživanja, a posebno zaključaka.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 21:33   #634
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Problem je što se pretjeranim pojednostavljivanjem pri objašnjavanju naučnih istraživanja često gubi pravi smisao tih istraživanja, a posebno zaključaka.
Slažem se.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 12:40   #635
Glavni problem nisu znanstvenici nego PR "stručnjaci". Nikad znanstvenik ne objavljuje rezultate istraživanja, to rade PR ljudi koji sa znanošću nemaju veze i koji onda preoblikavanjem, filtriranjem i manipulacijom podataka rade vijest koja je po njima prihvatljiva javnosti i koja im diže rejting. Nažalost to je tako. Tako da zaboravite vijesti o lijekovima, "istraživanjima", "otkrićima" i slično. To nastaje u PR uredu i služi samo da podigne vrijednost dotičnog laboratorija na dioničkom tržištu i u medijima.
Znastvenici više nego ikad rade na projektima koji nemaju veze sa istraživanjem, zatrpani su nepotrebnim poslom više nego ikada i više nego ikada im nedostaje slobode u djelovanju. Zar mislite da znanstvenik odlučuje u kojem smjeru treba ići? To radi upravni odbor u kojem sjede ljudi koji sa znanošću nemaju veze kao što je i u svakoj današnjoj korporaciji u čijem vrhu sjede ljudi koji s poslom dotične korporacije nemaju baš neke veze.
U korporaciji gdje ja radim sjede ljudi koji su na te pozicije došli iz totalno različitih industrija i koji bubaju takve odluke da je to strašno.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 22:05   #636
meni se kosa na glavi diže kad neko reče "znanstvenici su dokazali". stvar je u tome da se može dokazati bilo šta.
uzmimo naprimjer mene kao studenta. idem rješavat zadatak iz matematike,pogledam u rješenja i pokušavam sve da dobijem to rješenje makar nema veze računom koji se traži. i na kraju dobijem to rješenje.
poanta je u tome ako znaš što želiš kemijaš bilo šta da dobiješ to što želiš.
kikirikikoštice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 01:47   #637
Banaliziraš. Jesi ikada pročitao pravi znanstveni rad? Od kud ti ideja da ako znaš kakav rezultat želiš da možeš drobiti gluposti kakve hoćeš? Znaš li što je peer review i čemu služi?
__________________
Information wants to be free
R00t-Sec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 09:36   #638
Quote:
kikirikikoštice kaže: Pogledaj post
meni se kosa na glavi diže kad neko reče "znanstvenici su dokazali". stvar je u tome da se može dokazati bilo šta.
uzmimo naprimjer mene kao studenta. idem rješavat zadatak iz matematike,pogledam u rješenja i pokušavam sve da dobijem to rješenje makar nema veze računom koji se traži. i na kraju dobijem to rješenje.
poanta je u tome ako znaš što želiš kemijaš bilo šta da dobiješ to što želiš.
Svašta se danas prima na fakultete.
Uz prijemni bi trebalo uvesti i psiho test.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 13:38   #639
Quote:
kikirikikoštice kaže: Pogledaj post
stvar je u tome da se može dokazati bilo šta.
ne moze
Quote:
kikirikikoštice kaže: Pogledaj post
uzmimo naprimjer mene kao studenta. idem rješavat zadatak iz matematike,pogledam u rješenja i pokušavam sve da dobijem to rješenje makar nema veze računom koji se traži. i na kraju dobijem to rješenje.
poanta je u tome ako znaš što želiš kemijaš bilo šta da dobiješ to što želiš.
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 14:16   #640
Jel nam to donijela ta Bolonjska reforma?
workman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:14.