Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2015., 19:50   #21
Quote:
DarkShadow1 kaže: Pogledaj post
Moje osobno mišljenje je ako se ljudi vole i stvarno trude jedno oko drugog onda nije bitno je li njihova zajednica ozakonjena ili ne.
Pa ako im nije bitno zasto su onda protiv ozakonjenja? Onda im je itekako bitno, samo na negativan nacin.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 19:55   #22
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Pa i ti mješaš dvije teme.O čemu govorimo?O tome jeli im je sadrđaj veza dobar ili ne?Ili govorimo sam o tome dali žele taj papir ili ne žele?Ako govorimo o ovome drugome onda krećemo od pretpostavke da su im veze dobre dakle da je sadržaj ok.Ili ti imaš dokaze da im veze ne valjaju?Ako pretpostavljamo da su im veze ok onda možemo govoriti o tome zašto žele taj papir i zašto i koliko im je važan.
Nemojmo onda sadržaj veza dovoditi u pitanje.Samim tim mislim da onda tvoja rečenica "papir im je bitniji od sadržaja" ne stoji jer nema veze sa ničim.
Nekima je odnos dobar a nekima manje dobar ali im nije bed trpiti neke stvari s vremena na vrijeme samo da dobiju papir.
DarkShadow1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 19:59   #23
Quote:
DarkShadow1 kaže: Pogledaj post
Možeš pliz objasniti ovu "prirodno poligamnog a društveno monogamnog muškarca" tvrdnju ? Kaj muški imaju poligamno-monogamnu sklopku koja se prešalta ulaskom u brak?
Ne, nego su uvjetovani društvom (odgojem) i partnericom, a da je kojim slučajem na pustom otoku s plejbojevim zečicama i zna da se nikad neće vratiti svojoj dragoj, onda bi iskazao svoju prirodu.

Pitanje je bilo o ženama - udavačama. (za Nausikaju)
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:03   #24
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Ne, nego su uvjetovani društvom (odgojem) i partnericom, a da je kojim slučajem na pustom otoku s plejbojevim zečicama i zna da se nikad neće vratiti svojoj dragoj, onda bi iskazao svoju prirodu.

Pitanje je bilo o ženama - udavačama. (za Nausikaju)
Aha. Drugim rijecima, drustvo i zene uskopljuju muskarce i to sa vrlo malo akcije jer dovoljno je samo da postoje

Opcenito mi je fascinantno kad ljudi sa takvom sigurnoscu znaju sto je to 'prirodno'
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:04   #25
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Pa ako im nije bitno zasto su onda protiv ozakonjenja? Onda im je itekako bitno, samo na negativan nacin.
Ne kužim tko je protiv ozakonjenja?
Dvoje ljudi se vole, poštuju i žive zajedno neki dulji period u kojem su imali priliku jedno drugo upoznati kak spada. Dolaze na temu braka i ozakonjenja svoje zajednice i to naprave skroz opušteno jer to oboje jednako ako žele što je skroz u redu. S druge strane, frendice o kojima pričam žive u vanbračnim zajednicama zato da od frajera ishode papir. Ponašaju se prema njima divno i krasno sada ali da li će se tako ponašati kad dobiju papir tj. kad im se ostvari smisao života?
DarkShadow1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:07   #26
Quote:
DarkShadow1 kaže: Pogledaj post
Poznajem par djevojaka koje su sa svojim frajerima u vezi nekoliko godina, žive s njima i funkcioniraju dobro (drugim riječima ništa im ne nedostaje) ali te djevojke forsiraju svadbu ali ono ful. Svaki put kad se sretnem s nekom od njih puna su im usta priče o braku kao o nečem predivnom i mističnom(?!)
Ispada ak nisu udane da to nije to. Ne razumijem zašto??
Koliko kužim stvar, frajerima nije do svadbe jer ih se forsira na to a one su zbog toga luuude! Sve mi se čini da će one prije završiti na psihijatriji nego u braku.
Ne razumijem zašto se toliko forsira brak?? Nije mi jasno jer kužim da se ništa neće promjeniti poslije svadbe ako dvoje ljudi već žive zajedno i uhodani su u dijeljenju zajedničkog života i samim time obavezama.
One se postavljaju prema braku kao da je brak ultimativni cilj/smisao života/što već po sistemu "vrijedim samo ako sam udana".
Jel vi imate takve frendove/frendice??
Mozda sam previse old skul, ali mene bi strasno iritiralo da imam krasnu vezu, sve stima, ljubav blabla, a on da nece ni pod razno u brak.ono, peres, cistis, kuhas ionako, pa cemu brak?
Pa zasto ne? Ako sve stima i ako je to to, zasto onda ne?
Ne ocekujem odgovor. Ali bih svakoj curi rekla da se ne da godinama vuci za nos i onaj koji ju voli i postuje, taj ce ju i zaprositi.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:07   #27
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Pitanje je bilo o ženama - udavačama. (za Nausikaju)
Upravo me to zanima!

Te cure su doslovno očajne udavače. Jedna je čak izjavila "ak me neće on ženiti onda će netko drugi"

DarkShadow1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:12   #28
Quote:
DarkShadow1 kaže: Pogledaj post
Ne kužim tko je protiv ozakonjenja?
Dvoje ljudi se vole, poštuju i žive zajedno neki dulji period u kojem su imali priliku jedno drugo upoznati kak spada. Dolaze na temu braka i ozakonjenja svoje zajednice i to naprave skroz opušteno jer to oboje jednako ako žele što je skroz u redu. S druge strane, frendice o kojima pričam žive u vanbračnim zajednicama zato da od frajera ishode papir. Ponašaju se prema njima divno i krasno sada ali da li će se tako ponašati kad dobiju papir tj. kad im se ostvari smisao života?
Ok.
Kao prvo, ozbiljno sumnjam da ti znas sto je tvojim frendicama ili njihovim deckima stvarno u glavi. Ovo sto pises je tvoja interpretacija a ne stvarno stanje stvari.

I po toj tvojoj interpretaciji ispada da imas ne samo jednu, nego vise frendica koje su zesce manipulatorice.
I sad ti pitas - zasto tvoje frendice za koje ti mislis da su zesce manipulatorice, zele sklopiti brak.
Jel ti o tome tema?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:12   #29
Quote:
Nicole07 kaže: Pogledaj post
Mislim da tu ima vise faktora. Prvi bi mogao biti-stara skola. Roditelji,bar u Dalmaciji uce svoje kcerkice da ako te muskarac cijeni dovest ce te i "prid oltar" i da se ne smis nikome dati 100% dok te ne ozeni. Drugi pak faktor je okolina. Ljudi te drugacije odmah gledaju ako zivis s momkom ne udana. Bar u manjim sredinama ili gradovima. To se kod nas jos uvik gleda kao na veliki grijeh i na veliku sramotu. Isto tako,vecina cura voli vise rec "moj muz" umisto moj momak". Valjda se osjecaju ozbiljnije. Osobno nikad nisan razumila tu drasticnu zelju za brakom,a s druge strane opet ne razumin te momke sta zive sa svojim curama godinama na divljaka i ne zene ih. Ako vide da im je do toga toliko stalo,zasto im ne bi ugodili. Ionako zive vec skupa,nista se nece prominit.
Imas 39 godina, on 43 i 9 godina ste u vezi i zivite skupa i on je tvoj "momak", a ti njegova "cura", a za deset ti imas 49 i on 53 i vi ste "cura i momak"? Daj me ne...
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:17   #30
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
Mozda sam previse old skul, ali mene bi strasno iritiralo da imam krasnu vezu, sve stima, ljubav blabla, a on da nece ni pod razno u brak.ono, peres, cistis, kuhas ionako, pa cemu brak?
Pa zasto ne? Ako sve stima i ako je to to, zasto onda ne?
Ne ocekujem odgovor. Ali bih svakoj curi rekla da se ne da godinama vuci za nos i onaj koji ju voli i postuje, taj ce ju i zaprositi.
Prekrasno je kad dvoje ljudi ulaze u brak zato što žele zajedno dijeliti život i biti jedno uz drugoga u lošim i dobrim situacijama. Malo mi je glupo da netko želi ući u brak samo zato da se može pohvaliti pred drugima da je udana/oženjen, kužiš?
DarkShadow1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:25   #31
Osobno daleko više poštujem cure koje već u srednjoj školi počnu razmišljati kako će se udati i to predstavljaju kao ultimativni cilj nego one koje stalno govore "mlada sam za udaju,treba se zabavljati i uživati" pa se žele udati kad dođu u godine 30+ ili 40+ nakon što su prošle "sito i rešeto". Da nema muškaraca bez kriterija i onih koji razmišljaju samo donjom glavom ove druge se nikad ni ne bi udale.
Moss-JBA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:35   #32
Quote:
DarkShadow1 kaže: Pogledaj post
Prekrasno je kad dvoje ljudi ulaze u brak zato što žele zajedno dijeliti život i biti jedno uz drugoga u lošim i dobrim situacijama. Malo mi je glupo da netko želi ući u brak samo zato da se može pohvaliti pred drugima da je udana/oženjen, kužiš?
Da, dosta tih cura smatra da su vrijednije ako su udane. To im je nekakvo ultimativno postignuce. Ne znam zasto, vjerojatno jer zivimo jos u dosta patrijarhalnoj sredini pa ono, odabrao te zenit znaci valjas nesto.

Nedavno sam prisustvovala glasnom razmisljanju jedne poznanice koja hoce pod svaku cijenu decka izmanipulirat da je zeni, iako on to trenutno ne zeli, i to iz prostog razloga sta su sve njene frendice udane i sta joj drugo preostaje.
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:42   #33
Quote:
DarkShadow1 kaže: Pogledaj post
Prekrasno je kad dvoje ljudi ulaze u brak zato što žele zajedno dijeliti život i biti jedno uz drugoga u lošim i dobrim situacijama. Malo mi je glupo da netko želi ući u brak samo zato da se može pohvaliti pred drugima da je udana/oženjen, kužiš?
Ne kuzim.
a mislim da niti ti to nisi bas dobro do kraja promislila.
ti zaista vjerujes da se sve te cure zele udati i poslije toga vjerojatno biti nesretne. Ono, udati se po svaku cijenu i onda si upropastiti zivot.
toliko ti je tesko povjerovati da im jeste dobro i da se hoce udati jer zele da tako bude i dalje? Da se potvrdi ta ljubav pred prijateljima i rodjacima?
Ili si ti ona koja je pisala o petom koljenu i laznim prijateljima?
Mozda si jednostavno ti lazni prijatelj i vidis ono sto zelis vidjeti.
I kad te cure poslije budu i udane mozda, pisaces da su im brakovi katastrofa, a djeca neodgojena?
Nije to lijepo.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 09:36   #34
Quote:
DarkShadow1 kaže: Pogledaj post
te djevojke forsiraju svadbu ali ono ful.
Ispada ak nisu udane da to nije to. Ne razumijem zašto??
frajerima nije do svadbe jer ih se forsira na to a one su zbog toga luuude!
Ja mislim da ti miješaš dva pojma- vjenčanje i svadbu. Tim curama sigurno nije ta ideja pala s Marsa, vjerojatno su ih njihovi dečki zaprosili- to je što se tiče čina vjenčanja. A svadba je nešto sasvim drugo To je nešto od čega se ježi većina frajera, kako je netko smiješno opisao jednom na forumu "obžderavanja 500-tinjak manje više nepoznatih uzvanika" a te cure žele najveću moguću raskoš toga dana i zato su "lude" dok su u tim pripremama
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 11:13   #35
Zašto se na ovom forumu nađe svako malo netko tko se čudom čudi što se ljudi ožene?

Meni je brak došao kao prirodni nastavak veze koja je funkcionirala.
Nisam puno razbijala glavu da li to trebam napraviti ili ne. On je pitao, ja sam pristala. Simple as that..

Ja opet ne razumijem ljude koji mogu godinama živjeti nevjenčano, a sve u ime nekakve slobode od papira.

Ako želiš biti slobodna, zašto si uopće u vezi?

I da je, @honey, imaš pravo. Jel ovo tema o vjenčanju ili braku?

p.s da, imala sam i svadbu.
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 13:48   #36
Quote:
DarkShadow1 kaže: Pogledaj post
Ne kužim tko je protiv ozakonjenja?
Dvoje ljudi se vole, poštuju i žive zajedno neki dulji period u kojem su imali priliku jedno drugo upoznati kak spada. Dolaze na temu braka i ozakonjenja svoje zajednice i to naprave skroz opušteno jer to oboje jednako ako žele što je skroz u redu. S druge strane, frendice o kojima pričam žive u vanbračnim zajednicama zato da od frajera ishode papir. Ponašaju se prema njima divno i krasno sada ali da li će se tako ponašati kad dobiju papir tj. kad im se ostvari smisao života?
Ovo je pretjerivanje, između željeti brak u nekom razdoblju života i smisla života je neopisivo velik prostor. Isto tako ti nemaš pojma zašto se one, bilo tko, krasno ponašaju prema nekome, a niti možeš pretpostaviti do kada će, ili zbog čega jednom više neće.
Hoću reći, svako pretjerivanje u generalizaciji, crno-bijeli pogled, su unaprijed pogrešni.
Mi živimo u određenoj zajednici, društvena smo bića koja žive i poštuju neke običaje i oblike ponašanja, pa ako 90% partnera uokolo živi u bračnoj zajednici, što bi drugo trebalo očekivati da žene, ljudi, žele i podsvjesno očekuju? Okretanje je pile naopako čuditi se kao puran glisti još jednom bračnom paru. Uz dakako puno pravo i bez ikakvog čuđenja prihvaćanje i svakog drugog oblika suživota koji neki par želi i živi. Obostrano.
Koja je to logika da je zabrinjavajuće i maltene opasno što žene bez razloga žele i planiraju nešto posve uobičajeno i svakodnevno i za sebe, a posve je normalno što se dečki, također bez ijednog razloga, trebaju silno čuditi što je tome tako? I to tek, a nekada niti to do kraja, ispuzajući ispod kišobrana nekog drugog braka koji im je baš fino služio 20-30 godina?!
Zbilja su čudne današnje cure i svašta još neviđeno i nerazumljivo izmišljaju !!?
Ajd malo siđi s tog uzvišenog idealističnog mjesta među ostale ovce sa zaostalim razmišljanjem i postupanjem motiviranim tradicijom, praktičnim rješenjima provjeranim stoljećima i pukim potrebama svakodnevnog života.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 14:03   #37
Kao već duže vremena iskreni gamofobičar ne bi se štela mešati
Ipak...

Brak je divna stvar ako su oba partnera zrela, plemeniti, odgovorni i ako je između njih čista ljubav i istinska bliskost... ako ih veže ljubav, tolerancija, razumijevanje i trud jedno oko drugoga.
Takav brak podržavam.


Nažalost mnoge žene sile brak pa to završi kao u Matanićevoj komediji "Majstori "
Izvrstan scenarij, režija, glumci, izbor glazbe i fotografija... mali filmski biser.

Evo gledam ga već peti puta... izvstan film.

Ps. sreća za tužno udate dok postoje majstori Ilije !

Majstori <3

Jedna od naših najboljih komedija koju sam gledala.
Smijala sam se cijelo vrijeme a na kraju su mi zasuzile oči od ganuća.

Preporučujem je svima prije rezerviranja sale i divljanja oko vjenčanice i benda na svadbi...
Razmislite za koga se ustvari udajete i iz kojih pobuda, što očekujete i što možete ustvari dobiti od osobe za koju se udajete...


Inače brak je danas vrhunski cilj samo onima koji nemaju bolje ili važnije ciljeve u životu. Udaja sama po sebi ne bi trebala biti najveći ženski cilj u životu.

Zadnje uređivanje pozitivax : 08.04.2015. at 14:33.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 14:08   #38
Quote:
DarkShadow1 kaže: Pogledaj post
Koliko kužim stvar, frajerima nije do svadbe jer ih se forsira na to a one su zbog toga luuude! Sve mi se čini da će one prije završiti na psihijatriji nego u braku.
To što ti ne razumiješ je da je brak konstitutivni fundament civilizacije i kršćanskih vrijednosti, zajednica dvoje, koji zajednički, snagom Kristove ljubavi podižu svoju djecu i čine društvo zdravim. U protivnom se u društvu akumulira nezadovoljstvo a stopa suicida razmjerno tomu raste prema krivulji od 0,71 promila na 10 razvoda ili ustanovljenih vanbračnih zajednica. Da ne navodim da djeca gube identitet familijarnosti i tomu naučena kasnije kao odrasli ispoljavaju takav obrazac ponašanja koji će dovesti do poligamije, tog desakraiziranja ljubavi prema božjem naumu života u dvoje. Pritom potiče i kretensko uživanje u reptilskim tv -šouoima te propast mentalno zdrave civilizacije u zamjenu za sekularizirani emocionalno disfunkcionalni društveni milje. Pogledaj samo one kamikaze tj Japance.
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 14:24   #39
Sam sakrament braka je ovjekovječen milodar Božje ljubavi kojim čovjek saživjevši sa Njegovim darom postaje bliži Njemu. Ljubav prema ženi/mužu, djetetu i ljubav prema drugima. Takvim životom kroz bit tubitka ( čovjeka ) je provedena tubitkova bit i čovjek živi svrsishodno.
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 15:15   #40
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post

Inače brak je danas vrhunski cilj samo onima koji nemaju bolje ili važnije ciljeve u životu.
Udaja sama po sebi ne bi trebala biti najveći ženski cilj u životu.
Zašto ne? Svatko ima pravo na svoje ciljeve.
Koji su to btw bolji i važniji ciljevi u životu i tko je kvalificiran da ustanovi tu univerzalnu važnost? Forum?

Da si barem nešto napisala, tipa- sreća, uspjeh, pa makar i - život nije cilj nego putovanje, ali ovako, ne mogu te bolje skomentirati.

ALi ovo gore boldano je zanimljivo, kakvi su DANAS brakovi.
Danas (slučajno se i to poklopilo) je objavljen članak u novinama o prvom gay vjenčanju u Zagrebu. Danas je moderno kad se muškarci "vjenčaju" s muškarcima, ali kad se cure udaju za muškarce to je primitivno.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.