Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2016., 15:02   #1
AMH nalaz i mogućnost trudnoće

Ovim putem želim podjeliti svoje iskustvo za koje se nadam da će nekome pomoći. Prilikom obavljanja svih pretraga radi nemogućnosti ostvarivanja trudnoće duže vriijeme obavljena je i pretraga AMH iz krvi - rezerve jajnih stanica. S obzirom da je sve drugo bilo u redu kad je ovaj nalaz bio gotov doktori su iz nalaza isčitali da su moje rezerve jajnih stanica skoro presušile i da je zasigurno to razlog nemogućnosti ostvarivanja trudnoće. Teško sam se mirila sa tim shvaćanjem liječnika, pa sam nalaz ponovila na drugom mjestu i nije bio ništa značajno bolji od prvoga. Dakle prema tom nalazu nisu čak bili sigurni da li ima smisla pokušavati sa umjetnom oplodnjom ili su jedina šansa donirane jajne stanice. Unatoč svemu nismo odustali. Kupila sam ovulacijske trakice i svaki mjesec provjeravala da li uopće dolazi do ovlacije. Testovi su pokazali da svaki mjesec uredno nastupa ovulacija što mi je dalo dodatni poticaj da vjerujem da je sve u redu. Nakon nekoliko mjeseci uslijedila je spontana trudnoća. Želim svima koji imaju ovaj problem dati poticaj i nadu da sve može biti u redu. Nemojte gubiti vjeru!
tonkica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 16:48   #2
Hvala što si podijelila svoje iskustvo i čestitke na bebi!

A koliki ti je bio AMH? I koliki su ti bili ostali hormoni (FSH, LH, E2....itd)?

moj je isto nizak, pa zato pitam... 0,28 (a ref. vrijednost za smanjenu rezervu je 0,14-0,67)
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 17:15   #3
Hvala na čestitkama. Idem naći nalaze pa ću sve napisat.
tonkica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 17:24   #4
Prvi nalaz za amh glasio je:
amh 0.30 pmol/L
amh 0.04 ng/mL

Drugi nalaz: samo upisan rezultat amh < 1,14 pmol/L.

fsh 6,1 IU/L
LH 3,4 IU/L
Prolaktin 218 mlU/L
tsh 2,95 mlU/L
tonkica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 17:31   #5
Hvala na info...

tebi je dakle FSH jako dobar!

a koliko imaš godina ako nije tajna? Jer mlađe žene s niskim AMH imaju puno bolje šanse od starijih...
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 17:35   #6
Nije tajna. Tu smo da pokušamo pomoći dni drugima Imam 35 godina
tonkica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 17:36   #7
jasam u sličnoj situaciji... samo sam 4 godine starija...

uvijek je lijepo čuti ovakve pozitivne priče, hvala ti
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 18:29   #8
Moj ti je savijet ne gubi nadu!
Neznam šta sve koristiš ali ja sam koristila tablete Mace (maca harmony - mada postoje na tržištu i drugi proizvođačimožda čak i bolji od ovoga), femisan a kapi, tinkturu konopljike. Jedno vrijeme pila sam i čajeve vrkute i marulje. Ako ti mogu još nekao pomoć bit će mi drago.
tonkica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 19:53   #9
Bok od jos jedne trudnice s niskim AMH koja gubi Dane u bolnici i ceka da sin prirodno odluci izaći van( sve ostalo je hvala Bogu ok )
Moj prvi AMH je bio 1,8 pmol s tim da su vrijednosti bile do 50 i nesto ne sjećam se točno na nalazima. Nakon toga sam se bacila u istraživanje kaj to znaci i koje tablete mogu popiti da taj hormon dovedem u red. Nazalost, ta je nemoguce. Isto su mi preporučivali donaciju jajne stanice. Ali ja sam u tom trenutku imala 26 godina i doktora koji mi se posvetio milijun posto.
Također, saznala sam da postoji caj od biljke shatavari koji moze utjecati na rezervi jajnih stanica. Kupila sam ga i probala.
Nisam ni popila cijelo pakiranje i AMH mi je narastao na 2,4. Nista značajno, mozda cak ni nema veze sa čajem ali eto.
Ja nazalost nisam ostvarila prirodnu trudnocu, ali hvala Bogu ostvarila sam MPO trudnocu iz prvog pokušaja.
Nikada nista nije crno i bijelo....
Sretno svima..... Ako mogu ikako pomoci moj inbox je tu
__________________
i ja grlim svoje dijete....
petrah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.