Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2016., 09:55   #41
Joj nasmijem se uvijek na ovo, kaj bu selo reklo.Selo su danas sve moguce drustvene mreze, kolege s posla pa tek onda susjedi i okolina.
Mozda vise smeta svima nama kad je kosa sijeda, rijetka, bore, da ne spomenemo kakvu boljeticu koja se prikrade sa godinama, nego sto ce reci drugi znani i neznani junaci.
Nema univerzalog pravila kada bi svi kao na traci trebali tada i tada raditi to i to.
Ovdje se pita, sta sada, jer i on ce za pet , deset godina isto imati druge zelje i ciljeve, ako zeli cekati da odraste, pomjeni misljenje, tko mu brani.
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 13:15   #42
Pa pod selo se je i mislilo na sve kojima su dostupni. Zato je bilo u navodnicima, a ne da se shvati bukvalno.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 18:46   #43
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Relativno je mlada još s 25 godina i načuo se priča od udanih kolegica kak ni one u tim godinama nisu znale što žele, dobile prvo dijete tek u ranim tridesetima.
No stoji da ja više riskiram neg ona, može se predomislit a i ne mora.
A šta si ti zapeo dijete pa dijete. Cura ga ne želi i točka.
Očito je svjesna da dijete mijenja cijeli život i da nikada više nije isto.
Ona želi uživati u životu. Možda bi se mnoge žene na to odlučile da su znale što sve donosi brak i djeca /nisu znale koje su to obaveze i odgovornosti.
Ne očekuj da će se ona promijeniti jer ako ne želi djecu sa 25 neće ni sa 35.
Nije cura od 25 baš premlada za djecu. Mnoge su rodile i ranije. Jbt danas su djevojčice do 40. Osamdesetih godina smo rađale sa 22 pa nas nisu smatrali tako mlađahnim. Nismo tulumarile po Zrču, pile i drogirale se.
Da smo znale da smo tako mlade kako su to danas u tim godinama, možda bi i mi razmišljale kao tvoja cura.
Ako čekaš promjenu, bolje ju ostavi i nađi neku koja hoće djecu i svu brigu i obaveze.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 20:49   #44
Ja sam u obrnutoj situaciji, s tim da smo mi već u 30-ima. On bi malo piškio, malo kakio. Jedan dan želi, drugi dan se boji A sad već skoro sve uvjete imamo. Da sam ovo saznanje imala ranije, pogotovo na počecima, ne da bi ga napucala-pobjegla bi koliko me noge nose! Ovako mi je ka uteg oko noge čim kažem da bolje da se raziđemo, nego da ima na silu dite, samo da bi mene zadržao

Ogroman je to dealbreaker. Moj savjet, nemoj predugo čekati i trošiti svoje vrime (njeno ne trošiš, ona ima cili svoj život za nemati djecu)
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 19:43   #45
Teško je dugoročno održati vezu u kojoj partneri imaju oprečne želje za djecom.. Obično se takve veze lome, iako ima primjera i da netko promijeni mišljenje, pa se onda uspiju održati, ali uvijek netko plati račun za to.. Znam slučaj gdje je ona, koja je inače 16 godina mlađa od njega, početkom svojih tridesetih kad su započeli zajednički život, silno željela djecu, ali ju je on uvjerio da to nije za nju, da bi ona bila "loša majka" te danas, nakon više od 10 godina braka, ona doista i misli da djeca nisu za nju, jer bi ona bila "loša majka". No, ja se jako dobro sjećam vremena kad mi je davno pričala o tome da "sanja djecu", da bi silno to željela, ali nema s kime.. I onda je upoznala njega koji ne voli djecu i nikad ih nije htio, niti u prethodnom braku, recimo. Nije joj čak dao niti da si nabavi kućnog ljubimca, što je isto željela. Ali, uspio ju je uvjeriti i da je za nju najbolje da se hrani "zdravom hranom" kao vaganica, tako da joj je kosa uveliko opala, jako je slaba i ona i kosa, dok on slobodno jede meso. Ono što ih spaja je, međutim, posao tj. profesionalni interes i zato su uspjeli dugo opstati zajedno.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 14:07   #46
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Kažu, na vrijeme se mora o tome pričati..neću na trećem dejtu odmah želi li djecu il ne..s vremenom se vežeš, zavolite se, pašete si na dost polja osim na ovom recimo i kaj, prekinut radi toga il se nadat da će joj proradit majčinski instinkti? Kažu mi, mrzit će me do kraja života ak će imat djecu samo zbog mene
Ja sam ranijom momcima vec u prvih mesec dana rekal da ne zelim decu,a sadasnejm muzu jos pre nego sto smo se ''smuvali '' Zaista je nezgodno zaljubiti se i uzivati sa nekim, a da imate toliko razlicit pogled na imanje dece, jer tu komromisa nema! Srecom, ni on nije bio u tom fazonu, niti je sada
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 14:19   #47
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ja sam ranijom momcima vec u prvih mesec dana rekal da ne zelim decu,a sadasnejm muzu jos pre nego sto smo se ''smuvali '' Zaista je nezgodno zaljubiti se i uzivati sa nekim, a da imate toliko razlicit pogled na imanje dece, jer tu komromisa nema! Srecom, ni on nije bio u tom fazonu, niti je sada
ja bih u tom slučaju smatrala da mi općenito nismo kompatibilni, ne samo u tom detalju, nego da je to malo šira slika u pitanju.

da ja ne želim djecu, a on želi, pitala bih se zašto ja njemu nisam dovoljna, zašto ne može biti sretan sa mnom.
želi li on uopće mene ili su mu cilj djeca.

tako da mislim da se tu čak radi i o drugačijem poimanju ljubavi.
meni je za ljubav dovoljna samo ta druga osoba. ne i djeca.
SamaraMorgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 15:01   #48
Ja nikada nisam zelela decu, no, pre 20 nisam puno ni razmisljala o tome. Posle toga jesam i bila sam ubedjena da necu, kao i sada u kasnim tridesetim.

Deca rodjaka ili drugarica, 2-3 puta mesecno, sasvim mi je dovoljno. I to igranje sa njima, ne cuvanje.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 18:16   #49
Quote:
SamaraMorgan kaže: Pogledaj post

da ja ne želim djecu, a on želi, pitala bih se zašto ja njemu nisam dovoljna, zašto ne može biti sretan sa mnom.
želi li on uopće mene ili su mu cilj djeca.
Kad se ti s nekim upoznaš i svidite se jedan drugome zašto bi ti bila nekome dovoljna ako on ima želju biti u braku i imati potomke, a nije zaljubljen u tebe? Isto tako on se može pitati zašto si ti hladna osoba lišena majčinskog instinkta koja želi cijeli život samo uživati bez obaveza. Ne kažem da jesi, ali to je pandam onoga što si ti napisala.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 21:11   #50
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ja nikada nisam zelela decu, no, pre 20 nisam puno ni razmisljala o tome. Posle toga jesam i bila sam ubedjena da necu, kao i sada u kasnim tridesetim.

Deca rodjaka ili drugarica, 2-3 puta mesecno, sasvim mi je dovoljno. I to igranje sa njima, ne cuvanje.
Jednostavan i iskren post.
Velika je sreća to što si našla isto takvog partnera. Mnogi nisu te sreće, pa zbog toga i dolazi do velikih problema.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 23:38   #51
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Kad se ti s nekim upoznaš i svidite se jedan drugome zašto bi ti bila nekome dovoljna ako on ima želju biti u braku i imati potomke, a nije zaljubljen u tebe? Isto tako on se može pitati zašto si ti hladna osoba lišena majčinskog instinkta koja želi cijeli život samo uživati bez obaveza. Ne kažem da jesi, ali to je pandam onoga što si ti napisala.

Via Tapatalk
Zašto žene koje ne žele djecu spadaju pod one koje ne žele obavezu i hladne su?
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 00:21   #52
Quote:
SamaraMorgan kaže: Pogledaj post
da ja ne želim djecu, a on želi, pitala bih se zašto ja njemu nisam dovoljna, zašto ne može biti sretan sa mnom.
želi li on uopće mene ili su mu cilj djeca.

tako da mislim da se tu čak radi i o drugačijem poimanju ljubavi.
meni je za ljubav dovoljna samo ta druga osoba. ne i djeca.
Ljubav prema partneru i ljubav prema djeci su dvije posve različite ljubavi i odvojive jedna od druge. Po ovoj tvojoj logici možeš se zapitati i ako on ne želi imati prijatelje, a ti želiš, zašto ti on nije dovoljan, zašto ti trebaju prijatelji kad imaš njega, zar ga ne voliš dovoljno? Nema smisla? Nema. Jer prijatelji i partneri su neovisne potrebe, želje i ljubavi, baš kao što su i djeca i partneri.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 09:21   #53
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Jednostavan i iskren post.
Velika je sreća to što si našla isto takvog partnera. Mnogi nisu te sreće, pa zbog toga i dolazi do velikih problema.
Od kad je pronalazak odgovarajućeg partnera pitanje sreće? Nije da ih izvlačimo na lutriji

Sent from my B1-850 using Tapatalk
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 09:59   #54
Quote:
SamaraMorgan kaže: Pogledaj post
ja bih u tom slučaju smatrala da mi općenito nismo kompatibilni, ne samo u tom detalju, nego da je to malo šira slika u pitanju.

da ja ne želim djecu, a on želi, pitala bih se zašto ja njemu nisam dovoljna, zašto ne može biti sretan sa mnom.
želi li on uopće mene ili su mu cilj djeca.

tako da mislim da se tu čak radi i o drugačijem poimanju ljubavi.
meni je za ljubav dovoljna samo ta druga osoba. ne i djeca.
Jel imaš problem što želi jesti, piti, voziti auto? Ugrožavaju li ljubav prema nogometu, ili prema hrani vašu vezu?


Ne kažem da bi trebala imati djecu, ili željeti imati djecu, samo mi je razlog malo, hmm, čudan Ne vidim razlog zašto bi odnos s ženom/djevojkom bio bolji ili lošiji, ako imaš djecu. Tvoj post mi je gotovo u rangu uspoređivanja obitelji s poligamijom.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 10:55   #55
Djeca pa djeca, to je jedan znak da te draga voli, zeli , da imate dokaz svojg zajednistva, nasljednike iza sebe, vise razloga za radost, brigu, nadu. Znak je da si i ti izabran u tolikoj ponudi, prilika da se okusas kao roditelj. Muci li te nesto od navedenoga, da ces ostati uskracen
Ali sila Boga ne moli a Bog silu ne voli. pa ti vidi sa ces.
Malo sam znatizeljna jer danima se pokretac teme ne oglasava, kaj se zgodilo......
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 11:12   #56
Quote:
milencica kaže: Pogledaj post
Djeca pa djeca, to je jedan znak da te draga voli, zeli , da imate dokaz svojg zajednistva, nasljednike iza sebe, vise razloga za radost, brigu, nadu. Znak je da si i ti izabran u tolikoj ponudi, prilika da se okusas kao roditelj. Muci li te nesto od navedenoga, da ces ostati uskracen
Ali sila Boga ne moli a Bog silu ne voli. pa ti vidi sa ces.
Malo sam znatizeljna jer danima se pokretac teme ne oglasava, kaj se zgodilo......
Djeca su danas znak jedino za alimentaciju.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 10:48   #57
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Zašto žene koje ne žele djecu spadaju pod one koje ne žele obavezu i hladne su?
Ja jesam od onih koje ne zele tako veliku obavezu ( jedan od razloga da nemam decu), ali ne bih rekla bas da sam hladna ;-)
Nemam puno zivaca za razmazenu decu, ne volim precesto da se igram sa decom, ali neka deca su mi bas draga i volim da ih mazim, drzim u krilu, igram se, iako njihove roditelej cak i ne poznajem ( ovogodisnji slucaj u Grckoj, kada nam se nekoliko puta na plazi pridruzila lokalna devojcica od 2-3 godine, sporazumevali smo se rukama , roditelji su bili dvadesetak metara od nas)
Osecaj kada mi je drugaricina beba zaspala u rukama bio mi je divan :-)!

Milencica, sa toliko ''slucajno'' zacete dece, ne bih rekla da su ona dovoljan dokaz da te neko voli. Imati potomstvo-zasto ej bitno? Zbog pomaganja u starosti? Zbog price o tebi, kakava si bila, kada te ne bude na ovom svetu? Kome treba dokaz zajednistva? tebi, roditeljima, selu?
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 12:54   #58
Quote:
milencica kaže: Pogledaj post
Djeca pa djeca, to je jedan znak da te draga voli, zeli , da imate dokaz svojg zajednistva, nasljednike iza sebe, vise razloga za radost, brigu, nadu. Znak je da si i ti izabran u tolikoj ponudi, prilika da se okusas kao roditelj. Muci li te nesto od navedenoga, da ces ostati uskracen
Ali sila Boga ne moli a Bog silu ne voli. pa ti vidi sa ces.
Malo sam znatizeljna jer danima se pokretac teme ne oglasava, kaj se zgodilo......
Nekako se sva naježim kad čujem rijeci "ljubav", "djeca" i "nasljednici" u istoj rečenici.

Ovako malo baca na to da si je izabrao najbolju rasplodnjacu i tak je vooooli i ponosan je na nju... Muuuu...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 13:10   #59
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Nekako se sva naježim kad čujem rijeci "ljubav", "djeca" i "nasljednici" u istoj rečenici.

Ovako malo baca na to da si je izabrao najbolju rasplodnjacu i tak je vooooli i ponosan je na nju... Muuuu...
Joj, i meni je ovo hororistican prikaz. Djecu nemam radi zajednistva, nasljednika niti kao dokaz ljubavi. Ne daj boze ono "da ti ima tko vodu u starosti nositi" Ja sam mu jedini dokaz ljubavi kojeg treba. Dijete je osoba za sebe.

Ja sam bila jedna od onih koji s 25 nisu htjeli djecu. Zapravo, s 25 sam se spetljala s dragim i tada se moj stav polako poceo mijenjati. Do tada su mi djeca bila nezamisliva, uloga roditelja jos nezamislivija. Ono, fujbljak, ne treba to meni.
S njim sam prvi put pocela zamisljati nasu djecu, pa onda ih i zeljeti.
Bebi dolazi krajem godine
Za sad mislim da ce biti jedini, ali tko zna, mozda ih pozelim jos. Kao sto sam pozeljela prvo.

Poanta je da ti ne mozes znati hoce li ona promijeniti stav ili nece. Ja jesam. Trebalo je nekoliko godina proci, trebali smo zajedno nekako dozrijeti, ne znam kako da se izrazim. Ali poznajem zene koje nisu i dala bi ruku u vatru da ni nece.

To pitanje jest dealbreaker i trebali bi to izvest na cistac sto prije. S 25 moze imati neku ideju, ona moze, ali i ne mora bitu konacna.
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 13:22   #60
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Nekako se sva naježim kad čujem rijeci "ljubav", "djeca" i "nasljednici" u istoj rečenici.

Ovako malo baca na to da si je izabrao najbolju rasplodnjacu i tak je vooooli i ponosan je na nju... Muuuu...
Hahaaa
Najezil li se i kad cujes rodenje, zivot, smrt u istoj recenici.
Sad je to cudo da dvoje se vole imaju djecu koja ih nasljedjuju.
To mozda izum 21 stoljeca pa se sad cudis
Kada, gdje i tko pjeva hvalospjeve nerotkinjama i kuje ih u bozanstva.
Hajde , prosvjetli i mene
Ne mozemo svi isto, pa cemu onda mrziti ono sto drugi mogu i imaju a mi ne.
Napisala si ruznu usporedbu, poucena losim iskustvom.
Muskarci su uvijek veseli i ponosni sto njihova zena ima vise talenata i djecu i karijeru i znanje itd itd i oko takvih se svijet vrti, ostalo je prosjecnost
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.