Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2016., 22:31   #41
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Dobro, skužili smo da je autorica svadljiva osoba koja ne odustaje od svojih principa. Pomaže sestrični koja studira mjesečno sa 1000 kuna
Zašto uopće ona studira ako nema novaca?
Koliki su odustali od faxa zbog istog razloga. Ali ova neće jer ima sponzoricu.
Koji k.... je autoricu briga što sestra (klinka od 20 godina koja radi sezonski) je sebi kupila najnoviji mob? Pa zašto si ne bi kupila, ona je zaradila. Što bi trebala kupiti svojoj kolegici mob, kao što je ova kupila kolica?
Ma mislim, inače mi idu na živce takva prijateljstva, koja se na kraju raspadnu.
Autorice, prekini s tim dečkom. Niste vi jedno za drugo.
Meni je normalnije to što on radi, nego ti. Čovjek živi svoj život i uživa, a ti glumiš Majku Terezu.

p.s. dečko ti je u pravu što se tiče auta. Kad imaš dovoljno love onda se kupi kvalitetni auto, a ne neka srednja klasa koju je kasnije teško prodati.
Bravo
Potpis

A i inace sam UGODNO iznenadjen reakcijama foruma na ovoj temi
Ima jos pametnih ljudi...ima
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 22:55   #42
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Bravo
Potpis

A i inace sam UGODNO iznenadjen reakcijama foruma na ovoj temi
Ima jos pametnih ljudi...ima
Ha ha , eto, uvijek se dođe na isto pravilo za sve - ne upuštaj se u nešto što nisi siguran da možeš izdurati i sam! (još bih sebično i iskreno dodala ...po potrebi)
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 23:50   #43
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Bravo
Potpis

A i inace sam UGODNO iznenadjen reakcijama foruma na ovoj temi
Ima jos pametnih ljudi...ima
Drago mi je što su pametni oni koji se slažu s onime što ti misliš jer ti i tvoje mišljenje ste mjerilo svih stvari.

Mislim da je i više nego u redu da pomaže sestrični, a vi svi empatični koji se niste u stanju zamisliti u situaciji te cure, možda imate problem.
Ako niste pročitali, cura radi, uz to što studira. Što bi još trebala? Osim odustati od studija, što je netko spomenuo?
Da, lijepo je od autorice što joj pomaže i nije to spomenula zato da sebi diže spomenik, nego zato što je htjela napraviti jasnu distinkciju između različitih načina trošenja novca - koliko god vi pokušavali svesti na isto kupovanje najnovijeg mobitela i pomaganje nekome da završi studij, griješite u startu jer je to samo pogrešno simplificiranje problema.
klobuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 23:54   #44
Ni ti nisi bolja osoba od njega zbog svog plemenitog nacina trosenja novaca (koliko god se trsila takvom prikazati), niti je on losija osoba zbog svog nacina trosenja novaca.

Ali si zato losija osoba zbog patronizirajuceg stava u tom pogledu i omalovazavanja tudjih izbora. A ponajvise zbog bezobraznog guranja nosa u novcanike ljudi koji su ti prakticki nitko i nista (miskim na deckovu sestru i starce), omalovazavanja njihova nacina zivljenja i posprdnog odnosa prema njima.
Ukoliko tvoj decko ne vrijedja i ne ponizava one koji imaju losije mobitele ili aute od njega i ne ispituje ih s visoka koliki im je procesor mobitela (vec jednostavno tezi tome da on ima ono sto ga usrecuje), onda je on znatno bolja osoba od tebe i drzim mu fige da to uskoro i sam shvati
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 00:02   #45
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Ni ti nisi bolja osoba od njega zbog svog plemenitog nacina trosenja novaca (koliko god se trsila takvom prikazati), niti je on losija osoba zbog svog nacina trosenja novaca.

Ali si zato losija osoba zbog patronizirajuceg stava u tom pogledu i omalovazavanja tudjih izbora. A ponajvise zbog bezobraznog guranja nosa u novcanike ljudi koji su ti prakticki nitko i nista (miskim na deckovu sestru i starce), omalovazavanja njihova nacina zivljenja i posprdnog odnosa prema njima.
Ukoliko tvoj decko ne vrijedja i ne ponizava one koji imaju losije mobitele ili aute od njega i ne ispituje ih s visoka koliki im je procesor mobitela (vec jednostavno tezi tome da on ima ono sto ga usrecuje), onda je on znatno bolja osoba od tebe i drzim mu fige da to uskoro i sam shvati
Gdje si točno vidjela patroniziranje, sprdnju i omalovažavanje?
Meni se baš čini da cura pokušava razumjeti nešto što nije njezin izbor i do određene mjere prihvaća sugestije da nije sasvim u pravu.
klobuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 01:01   #46
Quote:
Tiarra kaže: Pogledaj post
Nije stvar u tome, nego je stvar da užasno nervira kada netko (on) želi nešto samo zato "jer si može kupiti", a ne zato što je nešto potrebno ILI mu to pričinja zadovoljstvo samo po sebi. Npr. ja itekako znam zašto sam kupila tu i to foto opremu, iako nije jeftina...njegova sestra naravno moraju imati novi mob jer je to novi mob i zadnji model pa da se vidi, a kada sam je pitala kakav ima procesor nije znala, + na tom mobu ima valjda svega 5-6 aplikacija i to je to. Mislim, ni ne mora znati za procesor, blesav primjer, ali ste skužili što sam htjela reći...U primjeru sam navela sestru, ali on dijeli taj mentalni stav (na moju žalost).
Imajte dijelom odvojene financije

Zajedničke (financijske) projekte planirajte unaprijed.
Kad ih budete planirali, tu nemoj odstupati i vodi računa što se dešava, jer će njemu doći da odustane od toga ili da svoj dio iznese manje od dogovorenog

I možete funkcionirati i dalje bez problema

On ima tu jednu mini-čobansku crtu. Nije strašno ako je to najveći problem. Iako će tebe to uvijek smetati jer smatraš to problematičnim, jer si svjesna kamo vodi i jer je tebi u prirodi drugačije

Tvoje razmišljanje o financijama je vrlo dopadljivo


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 03:18   #47
Quote:
Tiarra kaže: Pogledaj post
Hoću reći da me smeta da želi imati stvari da se njima pokazuje a ne zato jer ga prvenstveno usrećuju zbog xy razloga. Ne radi se primarno o novcu nego o tom stavu. Neki dan sam si razmišljala kako ne bi htjela jedan dan imati djecu i učiti ih da se nečija vrijednost gleda po tome da li ima zadnji mob ili neki dobar auto. Kažite da pretrujem, nije problem...
Svaki bedak ima svoje veselje.
Njegovo je veselje u pokazivanju statusnih simbola ( za koje i ne mora imati realno pokrice).
Sto samo po sebi ne mora znaciti nista lose, svi se mi volimo 'pokazati' pred drugima.
Ono sto je vazno je nacin na koji se to radi i jos vaznije koliko taj nacin pokazivanja utice na nasu procjenu vrijednosti drugih ljudi.
Bahato i arogantno ponasanje prema onima za koje zakljucimo da nisu dostojni nase paznje se smatra primitivnim i odlika je povrsnog karaktera.

Ako on vrednuje druge prema tome kako se oblace, sto voze, koje djidje imaju doma i na osnovu toga odlucuje hoce li se s njima druziti, to ne sluti na dobro sto se tice vase veze. Usprkos dobrom seksu i ostalom slaganju.
Vremenom ce te sve vise smetati njegov snobizam a postoji i mogucnost da mora s konja na magarca (ako sad uopce jasi konja s parama ) a onda ce tek popizditi kako je imao pa nemao.
Jedino ako je hladnokrvan tip koji se lako prilagodi novim besparnim situacijama.
U stilu...kako doslo-tako oslo.

Da, ovakvo njegovo ponasanje i taj mentalni sklop obicno nije odlika dubljeg duha. Nazalost, netko tko je tako odgojen i odrastao u okruzenju koje je poticalo takve obrasce ponasanja tesko moze i vidjet sto je krivo u tome.

Tako da ne znam koliko ti njemu mozes objasniti zasto te to smeta, on u tome ne vidi ono sto ti vidis. Kao sto on ne vidi i ljepotu tvoje srece kad pomazas drugima koliko mozes. Njemu je to glupo i nepotrebno.
Ja smatram to vrlo lijepim.
Tim vise sto ostavljas dojam razumne cure i to pomaganje ima svrhu da sestricni pomognes da nauci loviti ribu sto je puno korisnije nego da je ponekad odvedes na lignje.
Dobro je ciniti dobro.

Ali ima ljudi koji su drugacijih prioriteta i sad je stvar koliko cete vas dvoje moc uskladiti vase prioritete.
I koliko ce tebe smetati ta njegova primitivna osobina.
Ili njega tvoja velikodusnost.

Mislim, ne znam kakvi su vam planovi za buducnost, ali se lako moze desiti da se pri zajednickoj kupnji npr. nekretnine zakrvite do koljena oko toga kakvu i koliku kucu kupiti.
Ako ce on biti za 5000€ kvadrat jer mu je ta bas po cefu a i susjedstvo mu odgovara a ti gledas one od 2500€ koje si mozete priustiti, e tu nece bit lako to uskladit. Pogotovo ako ste oboje temperamentni.

S tvoje strane se pripazi da tvoja racionalnost ne bi presla u skrtost.
Jer i i to nije osobina koju bi svaka svekrva pozeljela od svoje snajke. Pogotovo rastrosna svekrva.
Pak Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 05:19   #48
Quote:
Tiarra kaže: Pogledaj post
ali on ne može skužiti zašto sam recimo najboljoj frendici kupila kolica na dijete?
Ne mogu niti ja, pa šta ta prijateljica ne može svom djetetu kupiti kolica ?
Cheetahs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 07:54   #49
Quote:
Jack Daniel kaže: Pogledaj post
ne kaze se bezveze... ucini dobro, izij govno

autorice, pomagati je najbolje anonimno...pomoc nekom pa onda na sva zvona, mi je cisto prekenjavanje, s elementima potribe na silu bit prihvacen ka filantrop.
sta se tice njega, on je samo prosjecni snob, koji se ima potribe dokazivat da je bolji od ostalih, jer jebote...ima bolji i noviji mobitel. wtf

al svi smo po malo takvi, ovisno o tome sta nas zulja, tj sta nam je napeto...njemu dobra kola, tebi dobar fotoaparat.
oboje se ponasate ka dica, jbt. sta njegove felge imaju manji znacaj od tvog objektiva.

ako imate zajednicki budjet, onda odredite dio koji svako od vas trosi kako oce, a dio na zajednicke troskove.
jebote, lova je tu da se trosi, ucini vas sretnim na nacin da si prisutite ono sta zelite,ako ste u mogucnosti.

da me neko pita, radje bi umra u dugovima, nego s orocenom stednjom, oko koje se onda se uza i sira rodbina kolje
Pa i pomažem anonimno, gdje ti vidiš da sma razglasila na sva zvona da nekome pomažem? Napisala sam da to zna samo moja obitelj i on, nitko više, a osim toga, pomažem povremeno i pomogla sam i drugima, ali ti nije ni mali dio onoga kako su drugi ljudi pomogli meni, pa i mojoj obitelji, a bilo je vremena kada nismo imali baš ništa, i živjeli smo u tuđoj kući (kod rođaka) skoro godinu dana.

Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Dobro, skužili smo da je autorica svadljiva osoba koja ne odustaje od svojih principa. Pomaže sestrični koja studira mjesečno sa 1000 kuna
Zašto uopće ona studira ako nema novaca?
Koliki su odustali od faxa zbog istog razloga.
Ali ova neće jer ima sponzoricu.
Koji k.... je autoricu briga što sestra (klinka od 20 godina koja radi sezonski) je sebi kupila najnoviji mob? Pa zašto si ne bi kupila, ona je zaradila. Što bi trebala kupiti svojoj kolegici mob, kao što je ova kupila kolica?
Ma mislim, inače mi idu na živce takva prijateljstva, koja se na kraju raspadnu.
Autorice, prekini s tim dečkom. Niste vi jedno za drugo.
Meni je normalnije to što on radi, nego ti. Čovjek živi svoj život i uživa, a ti glumiš Majku Terezu.

p.s. dečko ti je u pravu što se tiče auta. Kad imaš dovoljno love onda se kupi kvalitetni auto, a ne neka srednja klasa koju je kasnije teško prodati.
Koliko zlobe i gorčine...Ako nećemo pomoći bližnjima, kome ćemo? Užasno samoživ post, no dobro, mišljenje više, hvala svejedno .
Navadene je prijateljica u vrijeme kada bi je bilo najgore visjela kod mene po cijele dane, pokazala mi je tada da sam joj važna i da bi puno napravila samo da mi bude bolje, kada mjesecima nakon obiteljske tragedije nisam imala snage ni za ustati iz kreveta, a tada još usput nismo ni novaca imali.... Koliko po vama to prijateljstvo košta? Više ili manje od cijene od cijene dječjih kolica? Meni je ona neprocjenjivo bogatstvo, i da mogu (a ne mogu), kupila bi joj i dala puno više.
Tiarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 08:02   #50
Quote:
klobuk kaže: Pogledaj post
Drago mi je što su pametni oni koji se slažu s onime što ti misliš jer ti i tvoje mišljenje ste mjerilo svih stvari.

Mislim da je i više nego u redu da pomaže sestrični, a vi svi empatični koji se niste u stanju zamisliti u situaciji te cure, možda imate problem.
Ako niste pročitali, cura radi, uz to što studira. Što bi još trebala? Osim odustati od studija, što je netko spomenuo?
Da, lijepo je od autorice što joj pomaže i nije to spomenula zato da sebi diže spomenik, nego zato što je htjela napraviti jasnu distinkciju između različitih načina trošenja novca - koliko god vi pokušavali svesti na isto kupovanje najnovijeg mobitela i pomaganje nekome da završi studij, griješite u startu jer je to samo pogrešno simplificiranje problema.
Tako je, hvala ti što si sagledala malo širu sliku toga kako stvari stoje . To da mi sestrična radi valjda nitko osim tebe nije vidio da sam napisala, nego je zaključak sam joj sponzorica, jer naravno sa 1000 kn se može preživjeti mjesec, ma kako da ne...


Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Ni ti nisi bolja osoba od njega zbog svog plemenitog nacina trosenja novaca (koliko god se trsila takvom prikazati), niti je on losija osoba zbog svog nacina trosenja novaca.

Ali si zato losija osoba zbog patronizirajuceg stava u tom pogledu i omalovazavanja tudjih izbora. A ponajvise zbog bezobraznog guranja nosa u novcanike ljudi koji su ti prakticki nitko i nista (miskim na deckovu sestru i starce), omalovazavanja njihova nacina zivljenja i posprdnog odnosa prema njima.
Ukoliko tvoj decko ne vrijedja i ne ponizava one koji imaju losije mobitele ili aute od njega i ne ispituje ih s visoka koliki im je procesor mobitela (vec jednostavno tezi tome da on ima ono sto ga usrecuje), onda je on znatno bolja osoba od tebe i drzim mu fige da to uskoro i sam shvati
Naravno da nisam bolja, to nisam ni rekla. Patronizirajući stav također nemam, ja te ljude rijetko vidim i ne komentiram njihove financije, nego se radi o NJEMU koji ima isti/sličan stav, koji iz te obitelji potječe...E to je problem, jer ja nisam s njima u vezi, samo sam ih navela kao primjer.
Za procesor sam pitala iz znatiželje, a ne da bi ispalo ovo ili ono...To je isto kao kada netko tko npr. voli aute pita koliko neki dobar primjerak ima konjskih snaga itd...osnovna stvar.
Tiarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 08:15   #51
Tebi ide na zivce njegov karakter I to je razumljivo jer ste razliciti. S vremenom cete se samo vise klat oko toga.
Ti hoces malu svadbu, romanticnu, on dernek od 3 dana u skupom hotelu. Ti hoces kucicu u cvijecu, on vilu u snobovskom kvartu. Ti bi dijete u gradski vrtic, on inzistira na privatnom.. Karikiram, al moze vidit tomu.
Nebitno koliko zaradjujete, karakterno ste razliciti
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 08:15   #52
Quote:
klobuk kaže: Pogledaj post
Gdje si točno vidjela patroniziranje, sprdnju i omalovažavanje?
Meni se baš čini da cura pokušava razumjeti nešto što nije njezin izbor i do određene mjere prihvaća sugestije da nije sasvim u pravu.
Hvala, ja to pokušavam razumijeti itekako, trudim se, ali nije da mi sjajno ide, priznajem.

Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Imajte dijelom odvojene financije

Zajedničke (financijske) projekte planirajte unaprijed.
Kad ih budete planirali, tu nemoj odstupati i vodi računa što se dešava, jer će njemu doći da odustane od toga ili da svoj dio iznese manje od dogovorenog

I možete funkcionirati i dalje bez problema

On ima tu jednu mini-čobansku crtu
. Nije strašno ako je to najveći problem. Iako će tebe to uvijek smetati jer smatraš to problematičnim, jer si svjesna kamo vodi i jer je tebi u prirodi drugačije

Tvoje razmišljanje o financijama je vrlo dopadljivo

Da, ima nešto takvo, e jebiga .
I da, u pravu si, vjerojatno će me to uvijek smetati.

-Stipe
Quote:
Pak Lena kaže: Pogledaj post
Svaki bedak ima svoje veselje.
Njegovo je veselje u pokazivanju statusnih simbola ( za koje i ne mora imati realno pokrice).
Sto samo po sebi ne mora znaciti nista lose, svi se mi volimo 'pokazati' pred drugima.
Ono sto je vazno je nacin na koji se to radi i jos vaznije koliko taj nacin pokazivanja utice na nasu procjenu vrijednosti drugih ljudi.
Bahato i arogantno ponasanje prema onima za koje zakljucimo da nisu dostojni nase paznje se smatra primitivnim i odlika je povrsnog karaktera.

Ako on vrednuje druge prema tome kako se oblace, sto voze, koje djidje imaju doma i na osnovu toga odlucuje hoce li se s njima druziti, to ne sluti na dobro sto se tice vase veze. Usprkos dobrom seksu i ostalom slaganju.
Vremenom ce te sve vise smetati njegov snobizam a postoji i mogucnost da mora s konja na magarca (ako sad uopce jasi konja s parama ) a onda ce tek popizditi kako je imao pa nemao.
Jedino ako je hladnokrvan tip koji se lako prilagodi novim besparnim situacijama.
U stilu...kako doslo-tako oslo.

Da, ovakvo njegovo ponasanje i taj mentalni sklop obicno nije odlika dubljeg duha. Nazalost, netko tko je tako odgojen i odrastao u okruzenju koje je poticalo takve obrasce ponasanja tesko moze i vidjet sto je krivo u tome.

Tako da ne znam koliko ti njemu mozes objasniti zasto te to smeta, on u tome ne vidi ono sto ti vidis. Kao sto on ne vidi i ljepotu tvoje srece kad pomazas drugima koliko mozes. Njemu je to glupo i nepotrebno.
Ja smatram to vrlo lijepim.
Tim vise sto ostavljas dojam razumne cure i to pomaganje ima svrhu da sestricni pomognes da nauci loviti ribu sto je puno korisnije nego da je ponekad odvedes na lignje.
Dobro je ciniti dobro.

Ali ima ljudi koji su drugacijih prioriteta i sad je stvar koliko cete vas dvoje moc uskladiti vase prioritete.
I koliko ce tebe smetati ta njegova primitivna osobina.
Ili njega tvoja velikodusnost.

Mislim, ne znam kakvi su vam planovi za buducnost, ali se lako moze desiti da se pri zajednickoj kupnji npr. nekretnine zakrvite do koljena oko toga kakvu i koliku kucu kupiti.
Ako ce on biti za 5000€ kvadrat jer mu je ta bas po cefu a i susjedstvo mu odgovara a ti gledas one od 2500€ koje si mozete priustiti, e tu nece bit lako to uskladit. Pogotovo ako ste oboje temperamentni.

S tvoje strane se pripazi da tvoja racionalnost ne bi presla u skrtost.
Jer i i to nije osobina koju bi svaka svekrva pozeljela od svoje snajke. Pogotovo rastrosna svekrva.
Hm...u potpunosti si u pravu. Vezano za dio "s konja na magarca", to i je problem. Njegovi su naučeni da se MORA imati, oni bi u vrijeme kada ne bi imali jer stari mu je tada (prije 10 godina) imao građevinsku firmu i izbjegavao plaćanje poreza što mu se je naravno vratilo samo s većim dugovima, posuđivali novce od sada pokojne babe da oni idu na zimovanje itd, a znali su da joj to neće vratiti nikada. Kod njih poklon za rođendan mora biti izuzetno skup, to se podrazumijeva, a meni je to nenormalno ako se nema. U vrijeme kada mi nismo imali ne bi dobio poklon nitko (ili bi se poklonila neka sitnica), a ne da se za neku pizdariju ide zaduživati...

Nisam škrta, bez brige. Nikada novac koji zaradim nisam smatrala samo mojim. I u našoj vezi trenutno više trošim, što je u potpunosti normalno jer više i imam. Ako budem imala manje u budućnosti, prilagoditi ću se situaciji, kao što i jesam kada nismo imali, dvaput, na višegodišnje periode .
Tiarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 08:20   #53
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Tebi ide na zivce njegov karakter I to je razumljivo jer ste razliciti. S vremenom cete se samo vise klat oko toga.
Ti hoces malu svadbu, romanticnu, on dernek od 3 dana u skupom hotelu. Ti hoces kucicu u cvijecu, on vilu u snobovskom kvartu. Ti bi dijete u gradski vrtic, on inzistira na privatnom.. Karikiram, al moze vidit tomu.
Nebitno koliko zaradjujete, karakterno ste razliciti

Ja neću svadbu jer se ne mislim udavati, ne vjerujem u brak .
Na moju žalost, da, u pravu si za ovo boldano.

I da, tako je, naravno da nije stvar u tome koliko zarađujemo, može on naći više plaćen posao i ja mogu ići na neki manje plaćen ili izgubiti posao. Da on zarađuje 5 x više od mene također bi mi smetao takav način razmišljanja.
Tiarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 08:21   #54
tiarra, nebitno je sad tko je bolji i tko losiji i ostalo blabla bla
niste kompatibilni u nacinima razmisljanja i to je ono kaj jest bitno
ja bih takvu vezu ljepo i u miru zavrsio i isao dalje
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 08:24   #55
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
tiarra, nebitno je sad tko je bolji i tko losiji i ostalo blabla bla
niste kompatibilni u nacinima razmisljanja i to je ono kaj jest bitno
ja bih takvu vezu ljepo i u miru zavrsio i isao dalje
A šta da ti kažem, osim da je ovo istina, ali eto, druge stvari su nam stvarno super...
Tiarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 08:36   #56
a nista, odluka je na tebi/vama

da se radi o meni, ja bih imao veliki problem, ne radi novca kao takvoga, nego radi mindseta koji odreduje nacin trosenja i prioritete u zivotu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 08:38   #57
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a nista, odluka je na tebi/vama

da se radi o meni, ja bih imao veliki problem, ne radi novca kao takvoga, nego radi mindseta koji odreduje nacin trosenja i prioritete u zivotu
Tako je, upravo to .
Tiarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 08:40   #58
Mislim da je apsolutno nebitno tko koliko trosi i na sto (za ovu pricu, jel). Problem je u tome sto ste vas dvoje karakterno jako razliciti. Ponekad te tazlike uopce ne moraju biti prepreka za kvalitetnu vezu, ali kod vas to postaje jako velik problem.

Mozda je pitao za auto jer se vise kuzi u to i zna da si za neku manju cifru mogla dobiti puno bolje karakteristike (nagađam, nemam ni ja pojma o autima).

Mozda je za sestricnu pitao jer ga zanima kakav je vas odnos i kakva je tocno tvoja pomoc. Pomagati drugima je pohvalno i ja bih napravila isto. Ali bih isto tako voljela da mi je netko dao da znanja da ljudi kojima zelim pomoci to iskoristavaju.

Ne znam kako izgledaju te njegove reakcije. Mozda pita samo informativno. U vezi ste i normalno da ga zanima.

Trebas dobro razmisliti da li reagiras preosjetljivo na sasvim obicna pitanja ili ste vi jednostavno prerazliciti.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 08:44   #59
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a nista, odluka je na tebi/vama

da se radi o meni, ja bih imao veliki problem, ne radi novca kao takvoga, nego radi mindseta koji odreduje nacin trosenja i prioritete u zivotu
Ovo što kaže Sash.... razmisli samo dugoročno, svađat će te se oko gospodarenja lovom...
Ja sam imala takvog partnera, jednostavno nije funkcioniralo. Ja sam novac trošila na obrazovanje i u granicama svojih mogućnosti dok je njemu bilo bitnije imati nova kola i naj noviji iphone, na kredit i u minus.A kad nam je trebao novac izvanredno za nešto ( tipa popravak, bolnicu, zubara) onda nismo imali zbog njegovog načina upravljanja financijama. On je bio tip koji je novac doživljavao kao cilj a ja kao sredstvo.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 08:44   #60
Quote:
Tiarra kaže: Pogledaj post
Hm...u potpunosti si u pravu. Vezano za dio "s konja na magarca", to i je problem. Njegovi su naučeni da se MORA imati, oni bi u vrijeme kada ne bi imali jer stari mu je tada (prije 10 godina) imao građevinsku firmu i izbjegavao plaćanje poreza što mu se je naravno vratilo samo s većim dugovima, posuđivali novce od sada pokojne babe da oni idu na zimovanje itd, a znali su da joj to neće vratiti nikada. Kod njih poklon za rođendan mora biti izuzetno skup, to se podrazumijeva, a meni je to nenormalno ako se nema. U vrijeme kada mi nismo imali ne bi dobio poklon nitko (ili bi se poklonila neka sitnica), a ne da se za neku pizdariju ide zaduživati...

Nisam škrta, bez brige. Nikada novac koji zaradim nisam smatrala samo mojim. I u našoj vezi trenutno više trošim, što je u potpunosti normalno jer više i imam. Ako budem imala manje u budućnosti, prilagoditi ću se situaciji, kao što i jesam kada nismo imali, dvaput, na višegodišnje periode .
Slično razmišljam, razumijem te i podržavam. Racionalno trošim, u skladu s mogućnostima. Nikad ne kupujem na kredit. Dakle, raspolažem s onim što imam, a ne s onim što ću (možda) imati. Nije mi problem platiti nešto kvalitetno, što mi stvarno treba (kao ti foto opremu), no sigurno neću bacati novce za nešto što je po meni debelo precijenjeno, samo zato što svi to imaju. Moja djevojka dijeli moj stav i razmišljanje, tako da smo što se toga tiče (između ostalog) potpuno kompatibilni.

Meni gore navedeno ponašanje (njegove obitelji) izuzetno smeta i nisam siguran da li bih mogao biti u vezi s takvom osobom.

Da li si ikad iskreno i detaljno razgovarala s njim o ozbiljnosti ovog problema? Možda će shvatiti koliko te to smeta i prilagoditi se, pokušati se promijeniti. Ja sam se u mnogočemu promijenio u vezi, na bolje. I moja djevojka isto. To je zapravo odluka prave čvrste veze - podrška i razumijevanje, uviđanje stvari koje radimo krivo (posebno onih koje smetaju našeg partnera) te nastojanje da ih ispravimo i postanemo kvalitetnija osoba, u vezi ali i izvan nje.

No, iskreno, nisam optimističan. Znam xy primjera gdje su ljudi živjeli iznad svojih mogućnosti i to ih je dovelo to velikih dugova.
Vjerujem da se toga i ti bojiš - jednom kad financijska situacija neće biti tako dobra kao sad, on će nastaviti jednako trošiti, umjesto da oboje štedite. Jer nije navikao štediti. To bi bilo moje razmišljanje i bojazan na tvom mjestu.
Kažem, možda se promijeni, prilagodi tebi. Ali ako uzmem u obzir slične slučajeve iz okoline i znajući kako su oni završili, to nije baš realno.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.