Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2016., 23:48   #21
Quote:
pink panthera kaže: Pogledaj post
Moj je društveni život dovoljno bogat, ne brini, a svoje bliske prijatelje poznajem jako dobro. Samo ti pokušavam reći da (osim kod tih prijatelja koji ti otvoreno pričaju o svojim problemima) ne možeš tek tako na temelju njihovog ponašanja zaključiti ima li u njihovoj vezi strasti, a napisao si da vidiš mnoge parove kod kojih nema strasti. Kako se to "imanje strasti" između dvoje ljudi pokazuje u društvu? Kako ti zaključiš da dvoje ljudi iz tvog kruga poznanika ima loš/ neredovit seks? Dakle, ne pričam o ovima koji sami to priznaju, nego o ovima kod kojih promatraš verbalne i ine odnose.

Eto, to je mišljenje mene, osobe s foruma koji je javan i ne znam zašto ne bih napisala svoje mišljenje ako ga imam i ako je vezano za temu na bilo koji način
Ja isto mislim da se ako ljudi sami ne pričaju o tome ne može izvana viditi koliko ima ili nema strasti u nekom braku.Osim toga mislim da to pitanje uopče nije ni posebno važno u smislu u kom je postavljeno.Nakon 10,15 ili više godina u braku sasvim su neke druge stvari važnije postoje li ili ne postoje u braku.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 23:49   #22
Quote:
hmxhmx1 kaže: Pogledaj post
Što se tiče strasti i njenog eventualnog nedostatka, ne mora biti ona isključivo vezana za seks. I još nešto, nisam rekao da parovi kod kojih se primjete ti odnosi (a ne promatraju, to je već nešto drugo) nisu ti isti parovi koji su to otvoreno rekli.
Nekako si pasivno-agresivno "upala" u ovaj thread pa mi se činilo kao da ti nešto smeta.
A ti si, vidim, zabrinut za moj društveni i seksualni život. A što da ti kažem, pročitao si me, svaka čast

Prvo, napisao si da nedostatak primijetiš promatranjem njihovih odnosa, to su bile tvoje riječi, nisam ih ja izmislila.

Drugo, teško li ti je primijetiti te znakove kad su ti već prije otvoreno pričali o tome. Nisi baš tako govorio na početku.

I dalje me zanima kako se to primijeti i o kojoj vrsti strasti pričamo?
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 00:05   #23
Quote:
pink panthera kaže: Pogledaj post
A ti si, vidim, zabrinut za moj društveni i seksualni život. A što da ti kažem, pročitao si me, svaka čast

Prvo, napisao si da nedostatak primijetiš promatranjem njihovih odnosa, to su bile tvoje riječi, nisam ih ja izmislila.

Drugo, teško li ti je primijetiti te znakove kad su ti već prije otvoreno pričali o tome. Nisi baš tako govorio na početku.

I dalje me zanima kako se to primijeti i o kojoj vrsti strasti pričamo?
Mislio sam na primjećivanje, krivi izbor riječi. Po čemu sam ja zabrinut za tvoj društveni i seksualni život?
Opet, nisam specificirao kad se što dogodilo, jesam li prije primijetio ili su prije otvoreno rekli. Jednostavno vidiš promjenu u njihovom odnosu. Kad se dugo poznajete primjećujete takve stvari. Što se tiče "strasti" ne mora biti to seks, nego i jednostavne geste privrženosti poput darova za rođendan/godišnjicu, komplimenti i slične stvari, iako nisam siguran kojim bih pojmom ovo mogao bolje opisati. Možda "brižnost" ili nešto slično?
hmxhmx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 00:10   #24
Quote:
hmxhmx1 kaže: Pogledaj post
Mislio sam na primjećivanje, krivi izbor riječi. Po čemu sam ja zabrinut za tvoj društveni i seksualni život?
Opet, nisam specificirao kad se što dogodilo, jesam li prije primijetio ili su prije otvoreno rekli. Jednostavno vidiš promjenu u njihovom odnosu. Kad se dugo poznajete primjećujete takve stvari. Što se tiče "strasti" ne mora biti to seks, nego i jednostavne geste privrženosti poput darova za rođendan/godišnjicu, komplimenti i slične stvari, iako nisam siguran kojim bih pojmom ovo mogao bolje opisati. Možda "brižnost" ili nešto slično?
Mislim da se ti nisi sam sa sobom dogovorio što te ustvari zanima, a i ne da mi se pogađati što si zapravo htio reći, tako da
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 00:14   #25
Quote:
hmxhmx1 kaže: Pogledaj post
Mislio sam na primjećivanje, krivi izbor riječi. Po čemu sam ja zabrinut za tvoj društveni i seksualni život?
Opet, nisam specificirao kad se što dogodilo, jesam li prije primijetio ili su prije otvoreno rekli. Jednostavno vidiš promjenu u njihovom odnosu. Kad se dugo poznajete primjećujete takve stvari. Što se tiče "strasti" ne mora biti to seks, nego i jednostavne geste privrženosti poput darova za rođendan/godišnjicu, komplimenti i slične stvari, iako nisam siguran kojim bih pojmom ovo mogao bolje opisati. Možda "brižnost" ili nešto slično?
Vrlo se teško to može primjetiti i zaključiti osim u onih brakova koji su ti jako bliski(recimo brak tvog nekog jako dobrog prijatelja ili bliskog rođaka)
Što se tiče darova za rođendan,komplimenti ili nekomplimenti i slične stvari nemaju baš puno veze sa strašću ili vatrom koju spominješ u naslovu,možda sa ljubavlju da.Trebalo bi uostalom razdvojiti i ne mješati ta dva pojma ljubav i strast.Nije da baš idu obavezno skupa iako ponekad idu.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 09:26   #26
Quote:
pink panthera kaže: Pogledaj post
Ne, uopće mu neću reći nešto takvo, nego ću mu reći da čisto sumnjam da sa svim tim parovima kod kojih eto primjećuje manjak strasti provodi toliko vremena i uspije ih tako temeljito analizirati. I koliko ja znam nitko ovdje ne priča o parovima koji su "na nože", to je neka druga tema.

Inače, baš me ova tema podsjetila na jednog poznanika/ poluprijatelja koji je oženjen već desetak godina i ne želi imati djecu. Meni je to ok, izbor njega i njegove supruge. Smatraju da bi im djeca uništila njihovu koncepciju uživanja u životu. To je isto ok, svakom njegovo. Ne bih ih nikad ni pitala zašto su tako odlučili, oni sami to uvijek naglašavaju.

Taj poznanik stalno, ali STALNO pili sve oko sebe pričama kako su on i njegova žena sretni i da su oni sigurno najsretniji par u društvu jer nemaju djece i mogu uživati u životu, kad dođu djeca SIGURNO nestane strasti/ seksa/ privrženosti/ votever i ZNA ON da nam je život sigurno puno gori nego što ga prikazujemo i slično

Eto, to guranje nosa u tuđe kuće i krevete me baš podsjetilo na ovu temu.

Ako imaš sretan i ispunjen život, vjerojatno nemaš potrebu analizirati tuđe verbalne i ine odnose i razmišljati kako im je u braku. A posebno me zanima koliko mu je ljudi došlo i otvoreno reklo da nema više strasti u njihovim brakovima.

I da, radical, s tvojim se prijašnjim postom u potpunosti slažem!
Pa nije ni daleko od istine, mnogim je parovima tako, što ne znači nužno da je u vašem društvu tako. Ali, uzevši neki prosjek u obzir, nije daleko.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 11:06   #27
Quote:
pink panthera kaže: Pogledaj post
Kako ne kužiš, nije problem u tome što je on sretan, nadam se da stvarno je i svu mu sreću želim, nego je problem u tome što misli da je svatko tko ima drukčije posložen život od njega nesretan

Analogija- vi imate dijete, znači nesretni ste i ne seksate se

Neki se u društvu baš lože na te njegove izjave, meni su uglavnom smiješne
Ja cesto ovo pomislim, slusajuci svoje prijatelje i rodjake . No, nikad ne bih naglas to izgovorila

Isto kao sto bi muz moje drugarice, sa kojom ima dvoje cetvorogodisnjaka, trebao da cuti, a ne da mi kaze : ''Blago vama, nemate dece, mozete da putujete svuda i uvek! '' I kako se onda oseca moja drugarica? Pa niko mu nije pistolj stavio uz glavu da postane tata, svesno su isli na VTO.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 01:28   #28
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ja cesto ovo pomislim, slusajuci svoje prijatelje i rodjake . No, nikad ne bih naglas to izgovorila

Isto kao sto bi muz moje drugarice, sa kojom ima dvoje cetvorogodisnjaka, trebao da cuti, a ne da mi kaze : ''Blago vama, nemate dece, mozete da putujete svuda i uvek! '' I kako se onda oseca moja drugarica? Pa niko mu nije pistolj stavio uz glavu da postane tata, svesno su isli na VTO.
Ovo mi je katastrofa mogu samo zamisliti kako se ponaša prema djeci kad mu očito predstavljaju teret.

Čitajući većinu vas, imam dojam kao da živim u nekom drugom svijetu. Krećem se u društvu mnogih mladih roditelja, i sama sam mladi roditelj, pa vidim da, osim prvih par mjeseci početne zbunjenosti, nitko od njih nije promijenio svoj život iz temelja zbog djeteta. Brak koji je zasnovan na iskrenoj ljubavi i strasti s djetetom može postati samo još bogatiji i sretniji, dok u lošim brakovima dijete bude samo onaj okidač koji pokrene lavinu koja vodi do propasti.

Da ne spominjem i neke dodatne interese,kao npr. putovanja. Užasno me nervira kad netko kaže da može putovati jer nema djece. Roditeljima su, kao, putovanja zakonom zabranjena Ovo govorim kao dijete koje je sa svojim roditeljima proputovalo cijelu Europu, a i kao dijete koje bi ponekad ostalo par dana s bakom kad bi roditelji sami otputovali. Vauuu, pa kako to, pa zar roditelji smiju putovati, zar se državne granice ne zatvore nakon što dobiju dijete???

Zbog toga su mi grozne ove insinuacije o životima roditelja male djece koje dosta vas spominje, ravne su mi pretpostavkama da su svi ljudi bez djece jadni, usamljeni i ostarjet će s čoporom mačaka (naravno da to ne mislim, govorim usporedbe radi )
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 15:11   #29
Quote:
pink panthera kaže: Pogledaj post
Zbog toga su mi grozne ove insinuacije o životima roditelja male djece koje dosta vas spominje, ravne su mi pretpostavkama da su svi ljudi bez djece jadni, usamljeni i ostarjet će s čoporom mačaka (naravno da to ne mislim, govorim usporedbe radi )
Nazalost, ima ljudi kojima su vlastita djeca muka, ali ima i onih koji u njima uzivaju.
Kao sto je nekima tlaka biti solo i uparuju se posto-poto, a nekima je sasvim dobro i kada nisu upareni.

Poveznica je-kada si sretan prvenstveno sobom, a onda i partnerom, sve je super (generalno gledajuci), kada si sam sebi najveci neprijatelj, a samim time tako gledas i na ostale-neces bas biti najzadovoljnija osoba.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 15:42   #30
Quote:
Da ne spominjem i neke dodatne interese,kao npr. putovanja. Užasno me nervira kad netko kaže da može putovati jer nema djece. Roditeljima su, kao, putovanja zakonom zabranjena Ovo govorim kao dijete koje je sa svojim roditeljima proputovalo cijelu Europu, a i kao dijete koje bi ponekad ostalo par dana s bakom kad bi roditelji sami otputovali. Vauuu, pa kako to, pa zar roditelji smiju putovati, zar se državne granice ne zatvore nakon što dobiju dijete???
Istina je da se veliki broj roditelja žali da im je malo tlaka putovati s djeteto i na vikende i na more, prvenstveno zbog hrpe stvari koje treba ponijeti. Stoga, nije ni čudo da se o tome dosta priča.

A ja uvijek kažem da se sve može, kad se hoće.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 17:55   #31
Putovanje sa detetom i bez njega ne može da se poredi jer je ovo dugo lakse.
Mnogi roditelji su, sa malom decom, u fazonu da biraju sto blžie mesto, ako idu kolima ( a ne ono loje stvarno žele da vide), da biraju mesta sa pescanom plažom, a ne stenovitom, iako više vole ovaj drugi tip, da moraju ritam da usklade sa ritmom hranjenja i spavanja dece. Plus se deca često razbole na moru.
Takođe, koliko je lako lutati Pragom ili Baresolonom noseci samo tasnu ili mali ranac, a koliko je lako gurati i kolica sa detetom...? Jednostavno, kada su sami odrasli, lakse je i niko ne može da tvrdi da nije.


Lik kojeg sam spomenula je baš to-kreten, koji nikada ne pazi na decu, za 4 godine žena mu nijednom nije otišla na kafu sa drugaricama jer on ne može sam da ih čuva, a o deci se brine samo pred gostima.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 18:09   #32
Preveza...

Sve to stoji sta ti kazes o plusevima i minusima, ali stvar je u tome da ljudi koji imaju djecu jednostavno ne mogu ne imat ih kad idu ljetovat

Zato se biraju mjesta gdje ce djeca gustat, a onda ces i ti kad vidis njih kako se izmeljaju ko prasci u pijesku, kako zaspu ispod stabla premoreni od skakutanja i bacanja kamencica

Ne moze se to opisat i nije ni potrebno zapravo. Samo treba imati u vidu da se stil zivota mijenja a ne nuzno i uzivanje u istome.
Npr sa 17 ti nije padalo napamet da ces uzivati u miru tisini i nekoj knjizi, a sada ti je to vrh

Sta se teme tice...oooo da, ima vatre
Sutra mi dolazi kuci a meni od jutros leptirici u trbuhu
Deset godina smo proslavili. I troje djece izrodili
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 19:39   #33
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Putovanje sa detetom i bez njega ne može da se poredi jer je ovo dugo lakse.
Mnogi roditelji su, sa malom decom, u fazonu da biraju sto blžie mesto, ako idu kolima ( a ne ono loje stvarno žele da vide), da biraju mesta sa pescanom plažom, a ne stenovitom, iako više vole ovaj drugi tip, da moraju ritam da usklade sa ritmom hranjenja i spavanja dece. Plus se deca često razbole na moru.
Takođe, koliko je lako lutati Pragom ili Baresolonom noseci samo tasnu ili mali ranac, a koliko je lako gurati i kolica sa detetom...? Jednostavno, kada su sami odrasli, lakse je i niko ne može da tvrdi da nije.


Lik kojeg sam spomenula je baš to-kreten, koji nikada ne pazi na decu, za 4 godine žena mu nijednom nije otišla na kafu sa drugaricama jer on ne može sam da ih čuva, a o deci se brine samo pred gostima.
Sve to tvoje ima smisla iz bezdjecne perspektive, ljudima s djecom ne postoji 'oni bi radije drugi tip plaže, ali...', oni bi najradije da im dijete gušta, a onda i oni guštaju.
Mislim, i ja sam bezdjecna, ovo je moje teoretsko viđenje ljudi s djecom.

Quote:
slavica_05 kaže: Pogledaj post
Deset godina smo proslavili. I troje djece izrodili
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 19:44   #34
Ja od kako sam naucila da citam sa 5 godina, ne ispuštam knjige iz ruku. Nekada sam baš i preterivala u tome, nauštrb druzenja :-(

Verujem da je ljudima lepo sa decom na moru, uglavnom, no ne volim price kako je jednako lako putovati sa njima i bez njih ;-)

Mi smo otprilike toliko zajedno, kao vi u braku :-)
Inace, zanimljivo mi je razdvajanje na 2-3 dana svakog meseca, tada i ja imam leptirice kao na pocetku, jedva cekam da se vratim u nas stan :-)
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 20:12   #35
Što se same teme tiče, po mom mišljenju, najbitniji 'sastojak' dugogodišnjeg partnerstva je...hm...smišljam kako definirati to na što mislim, hm, životnost možda.

Strast na koju se referira uvodni post je pretpostavljam (možda krivo) 'krevetna' strast, a ona, paradoksalno, često nadživi u nekim odnosima to o čemu ja pričam, može postojati i bez da je odnos živ.

Ono što kod mnogih ne potraje je upravo ta vitalnost odnosa.
Strast je nešto što je podložno utjecajima sa strane, fluktuira, svakako da je bitna stavka partnerstva, ali mislim da je krivo zaključiti da je ona ono što će održati ljude skupa (tj. neke i hoće, ali na onaj način koji je opisan u uvodnom postu-kredit, djeca i seks je dobar).

Ako pričamo o trajnosti kvalitetnog partnerstva (što je podložno subjektivnom viđenju, naravno), životnost odnosa je po meni ono što je ključno, jer se ona manifestira u svim segmentima, u svim situacijama koje neki par snađu, u svim fluktuacijama, jednostavno-uvijek.

Jako mi je teško konkretnije objasniti na što mislim pod tom životnošću, možda jednostavno da je to svakodnevica u kojoj je odnos živ na svim razinama.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 20:41   #36
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ja od kako sam naucila da citam sa 5 godina, ne ispuštam knjige iz ruku. Nekada sam baš i preterivala u tome, nauštrb druzenja :-(

Verujem da je ljudima lepo sa decom na moru, uglavnom, no ne volim price kako je jednako lako putovati sa njima i bez njih ;-)

Mi smo otprilike toliko zajedno, kao vi u braku :-)
Inace, zanimljivo mi je razdvajanje na 2-3 dana svakog meseca, tada i ja imam leptirice kao na pocetku, jedva cekam da se vratim u nas stan :-)
Mi smo vise od pola mjeseca razdvojeni i tako vec dvi godine

S djecom nije jednako lako ali je barem jednako lijepo
Kad zivis s njima onda ti je bezveze ic negdi bez njih di bi njima moglo bit zanimljivo. Isto ko da ti odes na ljetovanje s muzm ili sama. Nekako ces uvijek mislit joj da je ode, joj da ovo vidi, joj sto sad radi itd. Tako je otprilike i s pacurlijom


Mi smo ovo ljeto bili 4 dana s njima na moru, da, morali smo od 11 do 16 u kucu da spremimo rucak, uspavat ih, bla bla..prije 9 godina smo bili nas dvoje u CG i jeli samo ujutro i navecer u 8.
Ono je tada imalo car, al ima je i ovo sad
Najstariji je naucio plivat, najmladja se oslobodila straha od mokrih nogu...ovom srednjem je sve ravno di god bio dok ima mesa
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 09:09   #37
Bas ste puno odvojeni :-(

Mi se razdvojimo kada ja odem do mojih u drugi grad, on samnom ide 3-4 puta godisnje. Taman se lepo ispricam sa roditeljima, vidim sa prijateljima, on se konacno odmori jer inace svakog vikenda nekud idemo, pa se zazelimo jedno drugoga :-)

Zanimljiv opis , bitno je da uzivate!

Imam slicno misljenje kao mrafica, ako uopste mislimo na isto
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 21:09   #38
Ima još vatre..inače partnerstvo ne bi imalo smisla. Nije kao na početku da padam u trans, pretvorilo se u nešto puno dublje, ali i dalje ga želim i dalje mi je uzbudljiv Nejasne su mi veze u kojima jedan partner izgubi potrebu za sexom i onda je suludo čudit se prevari i uplitanju treće osobe..

Meni je sex jako bitan segment naše veze i još uvijek maštam o njemu kad sam sama sa sobom-ili zamišljam što bi mogli raditi ili se prisjećam što smo zadnje radili

Inače, često sanjam izrazito snažne emocije s početka veze, sanjam da sam zaljubljena i baš bude intenzivan san.. Ali mi to nije za uzbunu s obzirom da je on gotovo uvijek u glavnoj ulozi Jel to normalno

Doduše, neke nesuglasice i petljanje njegovih u naš život je nagrizlo naš odnos, ali se nadam da ćemo to jednom prebrodit..
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 19:31   #39
nakon 20 godina braka nema strasti, ni vatre ni želje za istim. seks je daleka uspomena.
ljubav smo dostojanstveno sahranili i nastavili dalje dostojanstveno živjeti kao odgovorni roditelji i "cimeri".
tak nekak otprilike to kod nas izgleda.
__________________
Confidence is silent. Insecurities are loud.
deep-in-blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 10:16   #40
Ima ali se u braku kao i svakoj drugoj vezi mora raditi.


ja jos uvijek drhtim svaki put kad muz krene prstima po mojoj goloj kozi a vec dugo se znamo i, kak je netko vec napisao, tocno znamo i ja i on sta ono drugoga dovodi do ludila, ali svejedno jos uvijek drhtim.


uz to, imamo i malu bebu svi su nam govorili "vidjet cete, uz malu bebu nema vise seksa". Not in our case Seksali smo se prije bebe, seksamo se i sad dok beba spava.

jednako tako smo prije puno putovali, i evo, upravo sam neki dan bukirala nam karte za malo roadtripa do skotske. Dodude, niti ja ni on zadnje dvije godine nismo tipovi koji ce ostat do 4 ujutro u nekom random "discu" na plazi u grckoj. Nemam vise 18 pa da sam na maturalcu. sad je veci gust obilaziti grad, pojest nesto konkretno i kod nekog domaceg, popit lokalno vino ili rakiju, prosetat i do ponoci sam mrtva


Ono sto je po meni bitno za bilo koji par - nadjite vremena za sebe. I ja i on puno radimo, fkt puno. Ja radim izmedju 8-10h dnevno, on takodjer, s tim da naravno ovisno o projektu zalomi mi se 6 radnih subota za redom kad sam od 15-23h na poslu.

I uz sve to, uvijek smo nalazi vrijeme za nas dvoje. Jedno vrijeme smo kuhali i isprobavali razne svjetske kuhinje, jedno vrijeme smo bili couch potatosi pa smo odgledali sve sezone sons of anarchyja, housea, criminal mindsa. I uvijek jednom mjesecno minimalno imamo 'date night'. Vecera, kino, cuga u gradu pa doma. Uz sav trud, ljubav, strast, postovanje - sve ostaje i zapravo samo vremenski raste i pojacava se.


I uz 3.5 mjesecnu bebu, sve se stigne
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.