Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2016., 13:42   #41
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
[...]
U moru negative i ljudi koji su "navikli" na partnera, ovo je baš osvježavajuće pročitati
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 16:20   #42
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Ima ali se u braku kao i svakoj drugoj vezi mora raditi.


ja jos uvijek drhtim svaki put kad muz krene prstima po mojoj goloj kozi a vec dugo se znamo i, kak je netko vec napisao, tocno znamo i ja i on sta ono drugoga dovodi do ludila, ali svejedno jos uvijek drhtim.


uz to, imamo i malu bebu svi su nam govorili "vidjet cete, uz malu bebu nema vise seksa". Not in our case Seksali smo se prije bebe, seksamo se i sad dok beba spava.

jednako tako smo prije puno putovali, i evo, upravo sam neki dan bukirala nam karte za malo roadtripa do skotske. Dodude, niti ja ni on zadnje dvije godine nismo tipovi koji ce ostat do 4 ujutro u nekom random "discu" na plazi u grckoj. Nemam vise 18 pa da sam na maturalcu. sad je veci gust obilaziti grad, pojest nesto konkretno i kod nekog domaceg, popit lokalno vino ili rakiju, prosetat i do ponoci sam mrtva


Ono sto je po meni bitno za bilo koji par - nadjite vremena za sebe. I ja i on puno radimo, fkt puno. Ja radim izmedju 8-10h dnevno, on takodjer, s tim da naravno ovisno o projektu zalomi mi se 6 radnih subota za redom kad sam od 15-23h na poslu.

I uz sve to, uvijek smo nalazi vrijeme za nas dvoje. Jedno vrijeme smo kuhali i isprobavali razne svjetske kuhinje, jedno vrijeme smo bili couch potatosi pa smo odgledali sve sezone sons of anarchyja, housea, criminal mindsa. I uvijek jednom mjesecno minimalno imamo 'date night'. Vecera, kino, cuga u gradu pa doma. Uz sav trud, ljubav, strast, postovanje - sve ostaje i zapravo samo vremenski raste i pojacava se.


I uz 3.5 mjesecnu bebu, sve se stigne
Lijepo, ali se meni cini da ste vise iznimka nego pravilo.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 16:33   #43
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
U moru negative i ljudi koji su "navikli" na partnera, ovo je baš osvježavajuće pročitati
Slažem se. Baš lijepo.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 16:57   #44
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Lijepo, ali se meni cini da ste vise iznimka nego pravilo.
Ja uopće ne mislim da je opis onako ispunjenog života iznimka.

Iznimka je samo to da takvi ljudi rijetko pišu po forumu pa se stječe dojam da je većina ljudi u problemima.
A zapravo nije tako!

Ima puno parova koji itekako zajedno uživaju, slažu se, vole, ljube i seksaju istim intenzitetom kao na početku, a dječica ih još više povezuju i zaokružuju im osjećaj sreće.
I lijepo je da je autorica našla vremena i podijelila svoja pozitivna iskustva.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 20:55   #45
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Lijepo, ali se meni cini da ste vise iznimka nego pravilo.
Teška iznimka...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 21:09   #46
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Ima ali se u braku kao i svakoj drugoj vezi mora raditi.


ja jos uvijek drhtim svaki put kad muz krene prstima po mojoj goloj kozi a vec dugo se znamo i, kak je netko vec napisao, tocno znamo i ja i on sta ono drugoga dovodi do ludila, ali svejedno jos uvijek drhtim.


uz to, imamo i malu bebu svi su nam govorili "vidjet cete, uz malu bebu nema vise seksa". Not in our case Seksali smo se prije bebe, seksamo se i sad dok beba spava.

jednako tako smo prije puno putovali, i evo, upravo sam neki dan bukirala nam karte za malo roadtripa do skotske. Dodude, niti ja ni on zadnje dvije godine nismo tipovi koji ce ostat do 4 ujutro u nekom random "discu" na plazi u grckoj. Nemam vise 18 pa da sam na maturalcu. sad je veci gust obilaziti grad, pojest nesto konkretno i kod nekog domaceg, popit lokalno vino ili rakiju, prosetat i do ponoci sam mrtva


Ono sto je po meni bitno za bilo koji par - nadjite vremena za sebe. I ja i on puno radimo, fkt puno. Ja radim izmedju 8-10h dnevno, on takodjer, s tim da naravno ovisno o projektu zalomi mi se 6 radnih subota za redom kad sam od 15-23h na poslu.

I uz sve to, uvijek smo nalazi vrijeme za nas dvoje. Jedno vrijeme smo kuhali i isprobavali razne svjetske kuhinje, jedno vrijeme smo bili couch potatosi pa smo odgledali sve sezone sons of anarchyja, housea, criminal mindsa. I uvijek jednom mjesecno minimalno imamo 'date night'. Vecera, kino, cuga u gradu pa doma. Uz sav trud, ljubav, strast, postovanje - sve ostaje i zapravo samo vremenski raste i pojacava se.


I uz 3.5 mjesecnu bebu, sve se stigne
Ovo je baš lijepo.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 22:31   #47
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
......

Iznimka je samo to da takvi ljudi rijetko pišu po forumu pa se stječe dojam da je većina ljudi u problemima.
A zapravo nije tako!

....
Ovo i ja mislim. Uz to da ljudi kao da lakše uoče i pamte ono loše, a kad čuju ili vide nešto dobro znaju biti jako skeptični i nepovjerljivi. I onda s takvim stavovima ulaze u veze misleći da ih takav stav štiti od povređivanja, i projiciraju svoj mindset na svoju stvarnost, oblikujući je. A ne vide svoj doprinos tome. Mislim da je puno toga stvar i vjere u to da je nešto moguće. Sumnjam da bez pozitivne vjere u ljude i život možeš očekivati kvalitetne odnose s ljudima i tim slijedom, kvalitetan život.



E, i OT: da ima li vatre... Ja kao da se budim što više godine idu.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 23:41   #48
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
I uz sve to, uvijek smo nalazi vrijeme za nas dvoje.
Koliko godina ste zajedno pod jednim krovom?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 03:11   #49
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Koliko godina ste zajedno pod jednim krovom?
A zašto ti je to sad bitno? Da joj kažeš-vidjet ćeš ti kad...(se dogodi nešto što se tebi dogodilo)?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 07:07   #50
Ima, naravno da ima, stvar je jako jednostavna, važno je da se ljudi vole, nema tu neke prevelike mistike...
odbij seal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 10:52   #51
Naravno da ima....
Bez toga mi ne bismo bili sretni, al isto tako ne bismo ni da je samo to ostalo...
Poštovanje, prijateljstvo, povjerenje, strast....bliskost...to je ono što nas čini parom i zbog čega mi je nezamisliv život bez njega ili s nekim drugim.

Važno je povremeno odmaknut se od kredita, djece, posla...i ponašat se kao nekad...
Srećom imamo bake pa nam to i uspijeva...
Hatuun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 11:20   #52
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Ja uopće ne mislim da je opis onako ispunjenog života iznimka.

Iznimka je samo to da takvi ljudi rijetko pišu po forumu pa se stječe dojam da je većina ljudi u problemima.
A zapravo nije tako!

Ima puno parova koji itekako zajedno uživaju, slažu se, vole, ljube i seksaju istim intenzitetom kao na početku, a dječica ih još više povezuju i zaokružuju im osjećaj sreće.
I lijepo je da je autorica našla vremena i podijelila svoja pozitivna iskustva.
Ja ne govorim o ljudima na forumu, nego ono sto vidim u zivotu. Na forumu svatko moze pricati bajke.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 12:15   #53
I nakon nekoliko godina braka i još više godina veze osjećam vatru i zaljubljena sam u svog muža, a i on u mene. Imamo dosta strastven odnos i pri tom ne mislim samo na seks nego i na zaljubljenost zbog koje je taj seks još bolji, ali je osjećaj još bolji zbog osjećaja privrženosti, povjerenja i potpune otvorenosti što u početku često nije slučaj, jer smo tad svi u fazi zavođenja i često se nastojimo pokušati prikazati superironijima nego što jesmo.

Dakle, još uvijek ima vatre i nikad više bez nje ne bih mogla. Iracionalno mi je objasniti kako i zašto. Samo znam da nikad ne bih mogla pristati na nešto ispod leptirića i vatre.

Govorili su mi da će prestati nakon prvih nekoliko mjeseci. Nije prestalo.
Govorili su mi da će prestati nakon tri godine jer neka knjiga kaže da toliko ljubav traje. Nije prestalo.
Govorili su mi da će prestati kad budemo živjeli skupa. Nije prestalo.
Govorili su mi da će prestati nakon braka. Vjenčali smo se i nije prestalo.

Moja strast prema njemu izvire iz njegovog mirisa kože, iz njegove boje očiju koja je najljepša na svijetu, iz njegovog osmijeha, kako se nasmije jednim dijelom usana, iz njegovog pogleda na svijet, njegovih razmišljanja, njegovog 'mračnjaštva', njegove duboke emocionalnosti, njegovih osobina koje ga u mojim očima čine definitivno najprivlačnijom osobom koju sam upoznala, a te se stvari nikada neće promijeniti tako da mi se čini da ću u njega biti zaljubljena zauvijek. On je jednostavno ona idealna muška figura, sa svim manama i vrlinama, o kojoj sam sanjala da ću je upoznati još od malih nogu. Jednostavno utjelovljenje moje mašte i svega što sam ikada tražila u nekome.
Crna Morana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 16:43   #54
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Ja ne govorim o ljudima na forumu, nego ono sto vidim u zivotu. Na forumu svatko moze pricati bajke.
Da, ja sam isto govorila o ljudima iz stvarnog života, o onima koje poznjem, s kojima se družim, razmjenjujem mišljenja...
I stekla sam dojam da su mnogi od njih zadovoljni životom.
Kad osoba zrači srećom, to se odmah vidi.

Tako da sam povukla paralelu i zaključila da na forumu većinom (ne svi) pišu ljudi koji traže pomoć i razrješenje problema.
A nekako mi se čini da često odgovaraju oni koji su kroz nešto slično sami prošli, a mislim da su oni i najmjerodavniji.
Jer, najbolje ih razumiju.
E, onda se to nadovezuje jedno na drugo pa sve ispadne puno zavrzlama, težine, gorčine...

A mnogi žive baš lijepo, uživaju i sretni su.
Pa, neka se čuje i njihov glas i na najtežim temama.
Jer to daje nadu i govori da stvari nisu baš tako crne.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 17:55   #55
volim pozitivu i uvijek me razvesele pozitivne vijesti.

...ali...naslov teme je uopćen. ne može se usporediti brak/veza itd. ljudi u dvadesetima (sa ili bez djece) i onih u pedesetima (sa ili bez djece).

forum vs. rl, slova koja ovdje čitamo su napisana prstima živih ljudi iz stvarnog života. ne pišu roboti ili vanzemaljci.

neki pišu iskreno, neki lažu na entu. sjećam se jednog forumaša koji je javno glorificirao svoj brak i suprugu (oboje nešto preko 50 godina starosti), a s druge strane tražio ljubavnice po istom tom forumu.

vatre između dvoje ljudi može biti jako dugo, ali na to ovisi toliko puno faktora, od opterećenosti svakodnevnicom, tipa krediti, financije, režije, bolesti vlastite ili djetetove, stres na poslu itd.

u državi u kojoj je velika većina ljudi negativna i nesretna zbog iks razloga, a što se vidi od nervoze u prometu kad netko počne trubiti jer ovaj ispred njega nije krenuo u milisekundi kad se semafor zazelenio, do gunđanja i nervoze na blagajnama, raznim čekaonama itd...ne mogu reći da je većina ljudi sretno ili da zrače pozitivom. voljela bih da mogu, ali ne mogu.

u trgovinama, na ulici, u parkovima vidim više nervoznih roditelja koji viču na svoju "neposlušnu" djecu koja vrište, bacaju se, cmolje itd. nego onih koji se zaljubljeno gledaju i smireno primaju svoje dijete i umiruju ga.
ali..možda mi se to samo čini i ja sam luda jer je većina ljudi u nekom zenu, nirvani i "love & light" điru.

voljela bih da su svi ljudi sretni, da zrače pozitivom, budu uzajamno ugodni jedni prema drugima, ali ja to rijetko viđam ili nešto sa mnom nije u redu. možda svuda oko mene zapravo žive sretni, ispunjeni i zadovoljni ljudi, a ja to ne vidim.

suprug i ja smo sami brinuli o djetetu, od rođenja. dakle, nikakvi sitteri, bake, tetke i sl. i kad nam je dijete bilo malo i 10 mjeseci imalo grčeve i mi bili neispavani i izgledali ko zombiji, vatra i strast su mi bili na zadnjem mjestu kao i suprugu koji je radio u smjenama i odlazio po 3 tjedna na teren.
željela sam se naspavati, samo naspavati...kad od umora jedva stojiš na nogama, nije ti ni do ničega osim spavanja.
vrtićka dob: on posao, ja posao, skuhaj, operi, očisti, riješi ovo, riješi ono...i opet napominjem: bez ikakvih baka servisa i sličnog..

u toj vrtićkoj dobi dijete nam je oboljelo od nekog jebenog morbusa..ostaje u bolnici, dobiva štake, slijedi operacija itd. itd...

bottom line: za održavanje vatre treba biti neopterećen, opušten i sebe stavljati na prvo mjesto. valjda sam si sama kriva što prvu noć nakon poroda nisam spavala nego gledala u svoje dijete kako diše i da li diše...

da, ima nas svakakvih, a poanta mog posta: iskreno se divim ljudima koji mogu uz malo dijete biti opušteni i kod kojih su strast i vatra u vezi/braku postojani godinama i ne mijenja se.

@etta: i ti si na ovim temama, znači li to da si i ti ovdje zbog nekih problema kako smatraš za druge?

istina, ja sam forum otkrila kad sam bila u jednom problemu. forum me naučio da neću od svakoga dobiti dobronamjerni savjet i da nisu svi forumaši iskreni....bez obzira na temu i da su pozitivni ljudi ovdje manjina.

isto tako, imam faze kad pišem po forumu i kad me jako dugo nema, imala neki određeni problem ili ne. mislim da ne treba generalizirati.
jedno je sigurno: živim svoj život neopterećeno tuđim životima
__________________
Confidence is silent. Insecurities are loud.

Zadnje uređivanje deep-in-blue : 03.09.2016. at 18:10.
deep-in-blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 18:13   #56
deep-in-blue, slažem se da kod nas općenito vlada nekakva napeta i negativna atmosfera u društvu, što se reflektira onda na svim poljima.
Ali ja svejedno primjećujem ljude koji i uz sav taj općeniti jad uspijevaju biti sretni i uživati u životu. I nije pravilo da su to ljudi kojima je život 'lagan', čak među najnezadovoljnijih ljudima koje znam, ima jako puno onih koji nemaju previše objektivnih razloga za to nezadovoljstvo.
Netko je jednom na forumu napisao da ljudi češće primjećuju ono kako oni doživljavaju život (pa da nesretni češće uoče nesretne, jer ih lakše detektiraju, češće su im u fokusu, a sretni sretne-najjednostavnije rečeno, s tim da postoji tu još jedan faktor-da nesretni 'ne vjeruju' da postoje oni koji su zaista sretni, najčešće misle da je samo pitanje vremena kada će se i oni naći na 'drugoj strani' ili kada će se razotkriti da lažu), možda je moguće da je i to istina, ne znam.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 18:18   #57
ako pišeš u smislu tajne (the secret) od rhonde byrne onda te kužim i slažem se.

živim u manjoj sredini, pa je opće nezadovoljstvo jače izraženo i zato prodišem kad odem u zg ili u inozemstvo (zapad).

nisam "nevjerni toma", vjerujem da ima sretnih i pozitivnih ljudi, ali ih je premalo.
primjer: kad idem kod frizerke ili masažu votever, dođem jer mi to treba, usput pitam za neke nove trendove, tehnike u tim strukama, a sve što frizerke, maserke itd. zanima je: gdje radim, za koga radim, za koliko radim, jel sam bila na moru, gdje sam bila na moru, u kojoj vrsti aranžmana itd...meni to tak ide na žifce nemaš pojma...
__________________
Confidence is silent. Insecurities are loud.
deep-in-blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 18:23   #58
Quote:
deep-in-blue kaže: Pogledaj post
ako pišeš u smislu tajne (the secret) od rhonde byrne onda te kužim i slažem se.

živim u manjoj sredini, pa je opće nezadovoljstvo jače izraženo i zato prodišem kad odem u zg ili u inozemstvo (zapad).

nisam "nevjerni toma", vjerujem da ima sretnih i pozitivnih ljudi, ali ih je premalo.
Ma nije ih premalo.
Tj. uvijek je bolje da ih je više, nego manje.
Ali moraš uzeti u obzir da ne mogu ljudi uvijek biti apsolutno sretni, događaju se sranja u životu kad svi potonu, neki više, neki manje, bitno je pronaći snage i volje nakon toga opet naučiti biti sretan.
Tako da ja ne gledam ljude u smislu-stalno su sretni, gledam neku generalnu sliku, cjelokupnu. I mislim da ima dosta sretnih ljudi, koji se izbore uz sva ta sranja u životu.
Samo ne treba zaboraviti kako biti sretan, tako onda 'nastanu' oni ljudi ogorčeni svime i svima.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 18:39   #59
iss, jel zbilja djelujem tako ogorčeno?

zadnja rečenica je ključ
__________________
Confidence is silent. Insecurities are loud.
deep-in-blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 18:53   #60
Quote:
deep-in-blue kaže: Pogledaj post
iss, jel zbilja djelujem tako ogorčeno?

zadnja rečenica je ključ
Neee, nisam na tebe mislila.
Ne zvučiš mi ti ogorčeno.
To sam govorila općenito. Zapravo mislim da nema baš toliko istinski nesretnih ljudi, onih koji ne pronalaze više nikakve užitke u životu, koji u svemu vide negativu, koji su frustrirani i ogorčeni svime i na svim poljima u životu. Ima ih, ali ne mislim da prevladavaju.
Puno više je ljudi kojima se izmjenjuju periodi manjeg ili većeg (ne)zadovoljstva u životu. Ili oni koji nisu najzadovoljniji jednim segmentom svog života, ali zato jesu drugim, pa fokus usmjere na njega.
Često mi i krivo procjenjujemo kad promatramo sa strane.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.