Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2016., 17:10   #1
Unhappy Tuzna nakon udaje

Dragi moji,
Veliki pozdrav svima.

Moja prica je poput turske sapunice. Tko got je doma u Hrvatskoj i tuguje jer nema novaca, neka procita ovo jer je zivi dokaz da su ljudi nekad puno sretniji bez novaca u skromnom ali sa svojima, nego u tudjini sa milijunima.

Dakle, prije nekoliko godina otisla sam raditi u jednu bogatu arapsku zemlju. Tamo mi je bilo lijepo jer je tursticka sredina, bila sam mlada, dobila posao, nisam imala obaveza i imala sam velike nade i planove zaraditi novce, i napraviti nesto lijepo u Hrvatskoj sa tim novcima.

Tamo sam imala jedan tezak period, i slucajno sam upoznala covjeka koji mi je tada jako pomogao, financijski i općenito moralnom podrskom. Nakon sto mi je on usao u zivot, dobila sam novi posao, placa mi je bila odlicna i napokon sam pocela stedjeti, zivot lijep, sve super. On je oducio biti u mom zivotu i postali smo par, a ja nikad nisam bas bila spremna na to jer je on musliman, a ja ne. No, on je govorio da smo svi ljudi i da je glavno da smo sretni. Medjutim, bio je jako dobar prema meni i vrijeme je prolazilo. U medjuvremenu smo imali svadje, nije sve bilo bas fairy tale divno, jednom sam čak dobila i samar i nakon toga sam odlucila prekinuti vezu. No, nisam se mogla samo tako odvojiti od njega jer smo u medjuvremenu poceli surađivati u njegovoj tvrtci, a doma sam imala troškove za pokriti i nikakav posao da se vratim kuci, tako da sam odlucila ostati u inozemstvu, a stoga sam morala biti blizu njega inace mi se ne bi isplatilo ostati vani. Već prije prekida sam se potpuno prilagodila njegovoj kulturi što se tice pokrivanja kose i odjece, jer je to jedino prihvatljivo njemu i njegovoj sredini, a i meni je tako lakse da me ljudi ne gledaju na ruzan nacin.
Onda je odjednom banuo sa idejom da se zenimo. No, njegovi roditelji to nisu prihvatili zbog moje vjere i nacionalnosti, i zato smo odlucili da cemo biti samo prijatelji.
Meni je to bilo super jer iako imam 30 godina nekako nisam zrela za brak, ne osjecam se tako, i pogotovo ne sa strancem.
No, onda je dosao shock stoljeća, odlučio je zeniti me bez obzira na njegovu obitelj, iako su mu oni rekli da ce tada prekinuti sve veze sa njim.
Moja obitelj je ideju o nasem braku prihvatila pozitivno jer kazu da se vidi da me jako voli, da se promjenio, da je potpisao predbracni ugovor u kojemu ne smije zeniti drugu zenu, jer je pristao da putujem u posjetu svojoj obitelji sama par puta godišnje (on ne moze jer stalno radi) itd
Ali ja sam htjela svim srcem doci nazad u Hrvatsku i biti blizu svojih, i oblaciti se kako zelim, raditi sto želim.
Onda je krenula krivnja - rekao mi je da nisam trebala biti s njim cetiri godine ako nisam bila ozbiljna, jer je on otkantao puno bračnih ponuda da bi bio samom i posvadjao se sa svojima za mene. Nije lijepo da me emocionalno ucjenjuje time, ali rekao je istinu. On ima milijune na racunu i sigurno je mislio da ga iskorištavam zbog novaca ako ne zelim nista ozbiljno, a to nije bilo tako jer sam uvijek sve svoje sama placala i imala sam svoj posao managera, uz njegovu tvrtku gdje sam samo povremeno radila za dodatne novce. Bila sam s njime uglavnom zato jer se to tako desilo, jer sam se osjecala sigurno uz njega i jer mi je pruzio osjecaj obitelji u stranoj zemlji pa mi je to pasalo. Izmedju ostalog, on je taj koji je i forsirao vezu otpočetka, a ja sam htjela ostati na daljini zbog nase različitosti.
Uglavnom, prije tri mjeseca smo se ozenili.
Ja sam bila uzasnuta, prvenstveno zbog kulturnih razlika.
Odlučila sam na to, jer sam vidjela koliko se trudi promjeniti za mene, nije vise zivcan jer sam mu rekla da me to plasi, postao je pristojniji, i daje mi vise slobode.
I zato sto sam mislila, pošto su svi moji prijatelji vec u braku i imaju djecu, da ako propustim ovu priliku, necu naci nikoga. Morala bi poceti ispocetka u Hrvatskoj, naci posao, upoznati ljude itd. jer zivim vani vec 7 godina.
I sad se osjecam tako lose. Jer on zeli djecu, a ja nisam spremna na to. Placem jer nisam u Hrvatskoj, jer moram nositi veo po njihovom običaju, jer općenito osjećam da je zivot kakav znam otprije gotov. Dio je moja nezrelost, dio je to sto nisam bila dovoljno sigurna u svoju odluku, a dio sto sam slusala sve druge osim sebe i sto nisam ni sama znala sto zelim.
On je ok, dao mi je opciju da odem u Hrvatsku na godinu dve i samo uživam sa svojima, da se rastanemo ako nisam sretna Itd. Ali, bas vidim da je tuzan i da ne kuzi sta mi je i uzasno mi je to sto je počeo forsirati djecu odmah prvi tjedan nakon braka. Ima pravo, nisam bas mlada i on vec ima 35, ali svejedno bi trebao pricekati da se emocionalno smirim od ovog velikog shocka, jer nisam planirala ostati u inozemstvu zauvijek, nego samo otici raditi par godina i vratiti se nazad. Samo da znate, pristao je da ostanem Krscanin, jer sam rekla da vjeru mjenjati necu, iako bi nasa djeca odrasla po njegovoj kulturi, ali bi ih naučila i nasoj.
Hrvati su divni i dragi ljudi u globalu, a zemlja nam je zaista najljepša na svijetu. Kada se izdvojis iz tog nacionalnog identiteta, nije lako. Znam da zvučim, i vjerojatno jesam razmazena i da bi trebala biti pametnija u odlukama jer one povrijeduju ljude, ali sta je tu je. I sada ne znam da li je ovo neka normana faza, da li da se skuliram i budem sretna što imam nekog pored sebe kome je stalo do mene, pa makar to značilo da dolazim doma samo kad mogu u posjete (to je i razlog zasto ne zelim djecu, jer cu onda imati manje slobode, nemam izlaza zauvijek i manje cu moci putovati doma) ili da spakiram stvari rastavim se i dodjem doma i pocnem zivot ispocetka. Znam da mi nitko ne može dati odgovor na ovo, ali htjela sam ovo podijeliti sa vama, možda ce netko izvuci neku pouku za sebe, a mozda ce mi netko napisati neku rijec mudrosti, koju ja ocigledno nemam.
Hvala na čitanju moje sage!
Medena 2008 is offline  
Old 02.11.2016., 17:28   #2
Ako ne želiš biti s njim, zašto misliš da bi morala ostati s njim samo zato jer ćeš ga inače povrijediti? Kako ćeš ga točno povrijediti? On želi ostati u braku, ti ne želiš... Da, ako ga ostaviš povrijedit ćeš ga, ali ako ga ne ostaviš onda ćeš povrijediti sebe(mislim, ako ostaneš s njim samo zato jer misliš da moraš).

Pa zato postoji "razvod"... ako pogriješiš da se možeš rastati. Ali dobro razmisli i odluči... Možda da mu kažeš da dođe s tobom u Hrvatsku živjeti i da mu ponudiš tu opciju?

Možda u stvari samo trebaš još vremena za odlučiti? Ne znam tko te tjerao da pristaneš se udati za njega... Jer mi se čini da si prerano odlučila na to.

Pitaj ga nek ti da još malo vremena da odlučiš.
Essegg is offline  
Old 02.11.2016., 17:46   #3
Quote:
Essegi kaže: Pogledaj post
Ako ne želiš biti s njim, zašto misliš da bi morala ostati s njim samo zato jer ćeš ga inače povrijediti? Kako ćeš ga točno povrijediti? On želi ostati u braku, ti ne želiš... Da, ako ga ostaviš povrijedit ćeš ga, ali ako ga ne ostaviš onda ćeš povrijediti sebe(mislim, ako ostaneš s njim samo zato jer misliš da moraš).

Pa zato postoji "razvod"... ako pogriješiš da se možeš rastati. Ali dobro razmisli i odluči... Možda da mu kažeš da dođe s tobom u Hrvatsku živjeti i da mu ponudiš tu opciju?

Možda u stvari samo trebaš još vremena za odlučiti? Ne znam tko te tjerao da pristaneš se udati za njega... Jer mi se čini da si prerano odlučila na to.

Pitaj ga nek ti da još malo vremena da odlučiš.
Hvala ti na odgovoru.
On je forsirao brak i to jako. Isto kao sto sada forsira djecu. Ja sam pristala jer sam mislila da to zaslužuje i da je to dobra odluka. Sretna sam sa njime samo tuzna jer nisam sa svojom obitelji u Hrvatskoj, i jer mi ide na zivce veo na glavi.
Ne zeli u Hrvatsku jer ovdje ima svoj biznis.
Reci cu mu da mi da vremena da se odlucim, danas se naljutio i rekao onda ili odi doma ili se ponasaj normalno tu sa mnom
Medena 2008 is offline  
Old 02.11.2016., 17:51   #4
Quote:
Medena 2008 kaže: Pogledaj post
Ne.
Ja se ne bi rastala od njega, nisam s njime zbog novaca kao sto sam napisala u postu u slucaju da netko zeli bit zlocest pa to reci.
Mene muci to sto sam daleko od svojih, a nisam planirala zauvijek ostati u inozemstvu
A da si nekako organizirate zivot da dio vremena budete tamo, a dio u Hrvatskoj?
Ako ima puno novaca, vjerojatno bi se moglo organizirati.
mantisa is online now  
Old 02.11.2016., 17:52   #5
Quote:
Medena 2008 kaže: Pogledaj post
On je ok, dao mi je opciju da odem u Hrvatsku na godinu dve i samo uživam sa svojima, da se rastanemo ako nisam sretna Itd.
I gdje je ustvari problem?
Ponavljam, on ti je dao opciju da odeš u Hrvatsku na godinu, dvije i da se rastanete ako nisi sretna.
Zašto se ne rastaneš ako nisi sretna?

Muči te grizodušje jer ti je pomogao? Ostati s nekim jer ti ga je žao ostaviti je jako klimav temelj i nije uputno na njemu graditi suživot.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Old 02.11.2016., 17:54   #6
Quote:
Medena 2008 kaže: Pogledaj post
Ne.
Ja se ne bi rastala od njega, nisam s njime zbog novaca kao sto sam napisala u postu u slucaju da netko zeli bit zlocest pa to reci.
Mene muci to sto sam daleko od svojih, a nisam planirala zauvijek ostati u inozemstvu
Pa i dalje ćeš moći posjećivati svoje doma u Hrvatskoj... Zašto ne bi mogla?
Essegg is offline  
Old 02.11.2016., 17:55   #7
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
A da si nekako organizirate zivot da dio vremena budete tamo, a dio u Hrvatskoj?
Ako ima puno novaca, vjerojatno bi se moglo organizirati.
To sam ga pitala ali je rekao da je tesko kada djeca budu isla u skolu. Do tada kaze da mogu putovati sama jer se on nemoze maknuti od svoje firme
Ali je rekao i da bi mogli kupiti kucu u Hrvatskoj i kad ode u penziju zivjeti tamo, ali di je to....
Medena 2008 is offline  
Old 02.11.2016., 17:55   #8
Aaaaaa..je se i taj usrecija kad te ozenija.
Dobila si max tolerantnog muslimana,bogatog....ocito te voli,plus znala si kako se tu zivi,sto se ceka
kad se udas za njega i sad mu zapravo zagorcavas zivot.Da....ti njemu.Valjda ce se opametiti i kupiti ti kartu za Hr i to nepovratnu.
emily_ is offline  
Old 02.11.2016., 17:56   #9
Quote:
Medena 2008 kaže: Pogledaj post
Tko got je doma u Hrvatskoj i tuguje jer nema novaca, neka procita ovo jer je zivi dokaz da su ljudi nekad puno sretniji bez novaca u skromnom ali sa svojima, nego u tudjini sa milijunima.

Tamo sam imala jedan tezak period, i slucajno sam upoznala covjeka koji mi je tada jako pomogao, financijski i općenito moralnom podrskom.

Nakon sto mi je on usao u zivot, dobila sam novi posao, placa mi je bila odlicna i napokon sam pocela stedjeti, zivot lijep, sve super.

U medjuvremenu smo imali svadje, nije sve bilo bas fairy tale divno, jednom sam čak dobila i samar i nakon toga sam odlucila prekinuti vezu.

No, nisam se mogla samo tako odvojiti od njega jer smo u medjuvremenu poceli surađivati u njegovoj tvrtci, a doma sam imala troškove za pokriti i nikakav posao da se vratim kuci, tako da sam odlucila ostati u inozemstvu, a stoga sam morala biti blizu njega inace mi se ne bi isplatilo ostati vani.

On ima milijune na racunu i sigurno je mislio da ga iskorištavam zbog novaca ako ne zelim nista ozbiljno, a to nije bilo tako jer sam uvijek sve svoje sama placala i imala sam svoj posao managera, uz njegovu tvrtku gdje sam samo povremeno radila za dodatne novce.

Bila sam s njime uglavnom zato jer se to tako desilo, jer sam se osjecala sigurno uz njega i jer mi je pruzio osjecaj obitelji u stranoj zemlji pa mi je to pasalo.
Elementi financial abuse-a možda?
Pistol is offline  
Old 02.11.2016., 17:58   #10
Quote:
Medena 2008 kaže: Pogledaj post
To sam ga pitala ali je rekao da je tesko kada djeca budu isla u skolu. Do tada kaze da mogu putovati sama jer se on nemoze maknuti od svoje firme
Ali je rekao i da bi mogli kupiti kucu u Hrvatskoj i kad ode u penziju zivjeti tamo, ali di je to....
Bas ne moze nikako na neko vrijeme moze nikako na neko vrijeme vodit posao izdaleka ili angazirat nekog drugog? Vjerujes li da je zaista tako?
Kad djeca krenu u skolu mozete praznike provodit u Hr.
mantisa is online now  
Old 02.11.2016., 17:58   #11
Quote:
Essegi kaže: Pogledaj post
Pa i dalje ćeš moći posjećivati svoje doma u Hrvatskoj... Zašto ne bi mogla?
Imas pravo. Samo ne cesto kao sto ja zelim, jer mi je rekao da mu nije ok da sam doma duze od dva tjedna dva puta godisnje, jer on onda mora brinuti o mom psu kojeg je zavolio ali ne stigne zbog posla. A ne zeli da ga ostavim na čuvanju.
I jos kad dodju djeca, biti ce tesko putovati s njima jer nema direktnog leta za Hrvatsku
Medena 2008 is offline  
Old 02.11.2016., 18:01   #12
Quote:
emily_ kaže: Pogledaj post
Aaaaaa..je se i taj usrecija kad te ozenija.
Dobila si max tolerantnog muslimana,bogatog....ocito te voli,plus znala si kako se tu zivi,sto se ceka
kad se udas za njega i sad mu zapravo zagorcavas zivot.Da....ti njemu.Valjda ce se opametiti i kupiti ti kartu za Hr i to nepovratnu.
Ajoj. Bas si mi ruzno napisala
Valjda ne mozes osjetiti tu bol kad si sam bez svojih u tuđoj drzavi, sa velom na glavi u drugoj kulturi. Volim ga al se bojim
Medena 2008 is offline  
Old 02.11.2016., 18:03   #13
Quote:
Medena 2008 kaže: Pogledaj post
On je ok, dao mi je opciju da odem u Hrvatsku na godinu dve i samo uživam sa svojima, da se rastanemo ako nisam sretna Itd.
Quote:
Medena 2008 kaže: Pogledaj post
Samo ne cesto kao sto ja zelim, jer mi je rekao da mu nije ok da sam doma duze od dva tjedna dva puta godisnje, jer on onda mora brinuti o mom psu kojeg je zavolio ali ne stigne zbog posla.
Sto je od ovog dvoje istina?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 02.11.2016., 18:04   #14
Quote:
Medena 2008 kaže: Pogledaj post
Ajoj. Bas si mi ruzno napisala
Valjda ne mozes osjetiti tu bol kad si sam bez svojih u tuđoj drzavi, sa velom na glavi u drugoj kulturi. Volim ga al se bojim
Voliš ga, ali ga se bojiš?
Pistol is offline  
Old 02.11.2016., 18:06   #15
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Sto je od ovog dvoje istina?
Istina je dva puta po dva tjedna, to je dogovoreno u predbracnom, a danas kad sam plakala mi je rekao da odem na godinu dve uzivam sa svojima i kad se sredim u glavi dodjem nazad. Mislim da je to samo rekao tako da me smiri.
Medena 2008 is offline  
Old 02.11.2016., 18:06   #16
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Voliš ga, ali ga se bojiš?
nije napisala da ga se boji, jel ti znaš čitati?
Essegg is offline  
Old 02.11.2016., 18:06   #17
Quote:
Medena 2008 kaže: Pogledaj post
Imas pravo. Samo ne cesto kao sto ja zelim, jer mi je rekao da mu nije ok da sam doma duze od dva tjedna dva puta godisnje, jer on onda mora brinuti o mom psu kojeg je zavolio ali ne stigne zbog posla. A ne zeli da ga ostavim na čuvanju.
I jos kad dodju djeca, biti ce tesko putovati s njima jer nema direktnog leta za Hrvatsku
A sta si prije radila s psom kad si isla doma? Ne mozes ga povesti?

Meni tu zabrinjavajuce zvuci sto on tebi za sve daje neke dozvole - da smijes ici, koliko cesto, kako dugo, sto se bit s tvojim psom....
To su stvari o kojima bi ti trebala odlucit, a ne on.
mantisa is online now  
Old 02.11.2016., 18:07   #18
Quote:
Medena 2008 kaže: Pogledaj post
Istina je dva puta po dva tjedna, to je dogovoreno u predbracnom, a danas kad sam plakala mi je rekao da odem na godinu dve uzivam sa svojima i kad se sredim u glavi dodjem nazad. Mislim da je to samo rekao tako da me smiri.
Možda da mu kažeš da djeca malo pričekaju? Nisi nigdje potpisala da mu moraš roditi djecu devet mjeseci nakon ženidbe. Nisi ni prestara, tek ti je 30.
Essegg is offline  
Old 02.11.2016., 18:08   #19
Quote:
Essegi kaže: Pogledaj post
nije napisala da ga se boji, jel ti znaš čitati?
Čitaš li ti? Nisam ni ja prvo pročitala, pa sam onda ponovo PROČITALA.

Quote:
Medena 2008 kaže: Pogledaj post
U medjuvremenu smo imali svadje, nije sve bilo bas fairy tale divno, jednom sam čak dobila i samar i nakon toga sam odlucila prekinuti vezu.
Pistol is offline  
Old 02.11.2016., 18:09   #20
Quote:
Medena 2008 kaže: Pogledaj post
Imas pravo. Samo ne cesto kao sto ja zelim, jer mi je rekao da mu nije ok da sam doma duze od dva tjedna dva puta godisnje, jer on onda mora brinuti o mom psu kojeg je zavolio ali ne stigne zbog posla. A ne zeli da ga ostavim na čuvanju.
I jos kad dodju djeca, biti ce tesko putovati s njima jer nema direktnog leta za Hrvatsku
i meni se učinilo da imaš problema sa odvajanjem od roditelja.
ali to je stvarnost u kojoj sada živiš.
prije ili poslije zasnivamo svoju obitelj i imamo manju potrebu za vezanošću
prema roditeljima,braći,sestrama.
u većoj vezanosti za roditelje i sredinu u kojoj smo odgajani nalazimo neku sigurnost.samo pitanje je koliko bi ta "sigurnost"bila velikodušna u situaciji
kada nam ne cvatu ruže-gubitak bračnog statusa,teško pronalaženje posla i
mala,gotovo nikakva plaća..
Racchella is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.