Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2016., 12:50   #41
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Pokrenio si ovu temu jer si trebao izbacit iz sebe neke stvari, makar bilo samo online. Nema ništa loše u tome, naprotiv. Moj savjet je da se povjeriš nekom svom dobrom prijatelju kojeg imaš i ispričaš mu sve ovo. Ne da bi ti dao magični savjet kako ćeš se sutra ujutro osjećat kao nov nego da te samo sasluša. Zato prijatelji služe, da nam pomognu kad nam je teško.

Nakon vašeg prekida koji je završio onako kako je da si samo rekao tko te jebe i bio sutra ujutro kao da se nije ama baš ništa loše dogodilo rekao bi da si sociopat. Ali hvala Bogu za tebe nisi.

Posve je ljudski tvoja potreba i želja da shvatiš. Da razumiješ kako se to sve dogodilo. Zašto je ona tebe tako odbacila kao da si jučerašnje novine. Zašto se osoba s kojom si proživio toliko toga sada odjednom ponaša kao ledena kraljica. Zašto te samo tako odstranila. Kako je moguće sve to?

Kao prvo moraš prihvatit činjenicu da je ti nisi poznavao onoliko koliko si mislio da jesi. S obzirom koliko si proveo vremena s njom, što si sve proživio s njom, posve normalno da si ti cijelim svojim bićem smatrao da je poznaješ. Činjenica da nisi može biti zastrašujuća. Psihički i emocionalno. Dovedete do toga da počneš sumnjat u sebe. Svoju sposobnost procjene ljudi, općenito vlastitu percepciju i inteligenciju. Ta za efekt može imat urušavanje samopouzdanja što dovede do gubitka vjere u sebe.

Kao što već rekoh moraš naći načina da prihvatiš činjenicu da je nisi u potpunosti poznavao. Poznavali ste se dugo i bili u ozbiljnoj vezi dvije godine što nije malo, ali nije ni nešto bogzna previše. Ljudi su proveli i duže vremena u vezama da bi se nakon određenog događaja uvjerili da nisu u potpunosti upoznali svog partnera. Mlad si, bio si pretpostavljam zaljubljen u nju, zavolio si je, imao skoro pa bezuvjetno povjerenje u nju.
U tim uvjetima nema ništa pretjerano začuđujuće niti nešto kronično loše s tobom da nisi spoznao neke dijelove njenog karaktera i za što je sposobna. Vrlo vjerovatno su u njenom slučaju bili duboko zakopani s obzirom na njeno zdravstveno stanje da bi tek njenim ozdravljenjem izašli na vidjelo. Stoga je sasvim realno moguće da je nisi nikada u potpunosti upoznao. Nađi načina da prihvatiš to bez da sebe osuđuješ zbog toga. Oprosti sebi.

Druga stvar koju moraš učinit jest da njeno odbacivanje tebe na način na koji je učinila ne miješaš s tim tko si ti kao osoba. To često ljudi podsvjesno povezuju pa se dogodi da gube vjeru ne samo u druge ljude nego u sebe što može bit pogubno. Kako to učinit? To nije samo odluka nego proces. Proces koji ne iziskuje isto vremena i uloga za sve nego ovisi o situaciji i osobi. Ti mi se činiš kao osoba koja ima srca i s obzirom na način na koji je ona prekinula s tobom nije uopće čudno da osjećaš posljedice nakon što je prošlo godinu dana. Vjeruj mi da si se pomakao s mjesta od tada iako smatraš da nisi, samo žarko želiš da si se pomaknuo više nego što jesi. Znaj da bol i posljedice koje osjećaš ne jenjavaju linearno tako da se nemoj bojat da će ti sadašnje psihoemotivno stanje trajat unedogled.

Kad kažeš da si bio jak i stabilan muškarac do ovog događaja, to što se sada osjećaš grozno i nestabilno ne čini tebe slabim muškarcem. Netko tko nije jak bi zbog tvog događaja možda propao u zemlju. A ti koliko vidim si se nastavio brinut za sebe na području tijela i uma, a uskoro ćeš magistrirat na jednom od boljih fakulteta na kontinentu. To ne rade slabi ljudi. Osvijesti sebi sve svoje ljudske kvalitete koje posjeduješ i koje te čini tko si i što si. Tebe ne definira način završetka vaše veze, a ponajmanje ona. Ugraviraj to sebi u svoj mozak.

Također bori se protiv toga da ti iskustvo s tom osobom uništi vjeru u ljude i ljubav. Tko je ona da to učini? Ona je jedna jedina osoba s kojom si ti imao nesreću da se spetljaš. To je sve. Jedna osoba od 7+ milijardi. Ima ih još pregršt dobrih i vrijednih tamo negdje vani, nemoj da ti priliku s nekom od njih uskrati tvoje negativno iskustvo sa bivšom. Nemoj joj dat takvu moć. Ne zaslužuje to, a ti zaslužuješ puno bolje od nje.

Još si mlad, činiš se netko tko je pametan, tko ima srce, nemoj ga izgubit zbog nje, nemoj da te ona iskvari. Bori se za sebe i ajde dalje, a nju ostavi ondje gdje i zaslužuje - u ropotarnici povijesti. Sretno ti.
Hvala mnogo na jako studioznom i konstruktivnom odgovoru. Znaci mi mnogo, nekako se covjek osjeti manje sam i manje izolovan. Iz svega sto citam na temi, generalno izvlacim poucke i pomazu mi ozbiljni odgovori. Hvala jos jednom!
Regar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 12:55   #42
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
To što je netko prošao gadne probleme u životu ne znači da će izrasti u divnu osobu koju će sve to ojačati i sl. što se obično prodaje po raznim self help priručnicima. To što je imala takve probleme i s fizičkim izgledom ne znači da je iznutra prekrasan leptir. Neki su ljudi jednako gadni iznutra i izvana. Nisu svi Dorian Gray. Dapače, ako je osoba inače gad/ura, neki defekt ili teška prošlost će iz nje izvući sve najgore i onda dobiješ ovo što si ti dobio. Ona sad liječi komplekse tim selfijima, a očito ima i hrpetinu kompleksa vezano za status. Nisam još upoznala osobu koja se kurči svojim doktorstvom, a da ima dvije čiste u glavi.

Ne znam zapravo što bih ti uopće rekla. Mora da je užasna pomisao da te netko iskoristio i da si bio sa smećem misleći da si s dobrom osobom. Nije mi se nikad desila tako drastična situacija, ne želim dijagnosticirati poremećaje osobnosti, ali priča je prilično jeziva. Ne znam, nemoj dati da te to uništi, ako ikako možeš.
Ni ja nisam kompetentan da ocjenujem neciju osobnost sa nekog psiholoskog aspekta u smislu bolesti neke, ali sam i saam cesto razmisljao o tome i dobrim dijelom sebe sam skoro pa uvjeren da postoji neki poremecaj osobnosti tu koji prevazilazi obicnu psihicku nestabilnost. Moze zvucat kao ajde samozavaravanje, al mislim da je realna mogucnost za tako nesto. Prica jeste jeziva i cesto ni sam ne mogu da vjerujem sta se meni desilo. Svako otpati nekad i ok, al jednostavno kad se u sve to ukljuce neke bolesti i drugi problemi, dobije jednu novu dimenziju.
Regar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 13:00   #43
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Gle, to što je ona takva, to što je ispala govno i đubre - to je njen problem. Taj problem ne bi trebao biti i tvoj. Ti si bio fer i korektan. Kad tako postaviš stvari - u vezi bilo čega u životu - bit će ti puno lakše živjeti.
Druga stvar - prestani razmišljati o tome. Očito imaš previše vremena da se baviš razmišljanjima o osobi koja toga na kraju krajeva uopće nije vrijedna. Zašto je napravila ovo, zašto je napravila ono...?? Nemaš ništa od toga. Posveti se sebi, edukaciji, bavi se stvarima koje te vesele...i zaboravi! Preuzmi kontrolu nad svojim mislima, posveti se stvarima koje su bitne u životu a ne o razmišljanju o nekoj luzerici....
Sretno!
Istina je da imam malo previse vremena jer pisem taj magistarski rad od kuce, predmete sam sve polozio tako da je ovo neki prelazni period za mene i na tom planu.

Ja sam svjestan da sam bio covjek i fer i korektan i sve, ali opet, koliko god ne bio naivan, opet se uspije covjek iznenadit tudjom kolicinom sebicnosti i pokvarenosti, posebno od osobe sa kojom si u emotivnoj vezi.

Ps. Hvala!
Regar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 13:09   #44
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Osim radi sažaljenja i radi vlastite samopotvrde jer si joj "dao priliku", iz uvodnog posta ne vidim zašto si ulazio u vezu s tom osobom. Osim toga što je siromašna i jadna i bolesna i nikakva, ne vidim nijedan opis te djevojke kao vrijedne zaljubljivanja i voljenja.
Rado cu ti odgovoriti na ovo. Ajmo od pocetka, te stvari koje si nabrojao nisam niti znao dok nisam usao u vezu, jer nisu bas tako lako vidljive. Ali sa druge strane i da jesam znao, opet ne znaci da ne bi pruzio priliku jer zasto da ne. Nije neko kriv sto se rodio u porodici sa skromnijim primanjima, niti sam tip koji trazi neke cure sa statusom, bogatstvom i slicno. Apsolutno ne patim od toga i zelio sam tj. zelim samo iskrenu djevojku koja je samnom radi mene, a ne radi drugih. Fizicki mi se cinila kao kompatibilna, nisam znao mnogo o njoj, i ok, pruzio sam priliku, izasao jednom, dva puta, poljubili se, poceli, pocela mi se svidjati. Kako je povjerenje raslo, onda mi se pocela povjeravat za navedene stvari o bolestima i slicno, sto je u meni samo pojacalo osjecaje (ljubav pomijesana sa saosjecanjem prema tudjoj patnji) a ne odbilo me. Nazalost nije mi se morala vise povjeravat, jer su onda te stvari same pocele da se pojavljuju, kao nove operacije i slicno. I sve je onda postalo jako vidljivo koliko problema ima i ja sam onda ostao aktivno ukljucen u njih. Ali nisam pobjegao kao sto mnogi vjerovatno bi, nego sam cvrsto i odlucno ostao, nazalost...

Kada sam je upoznao, djevojka jeste imala nesto zanimljivo u sebi, dijelom artisticka dusa i zaintrigirala me. Tesko je racionalizirati ljubav svakako.
Regar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 13:15   #45
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Njemu je ljubav bila kroz poklone izgleda. Nisam baš shvatio kako je ona prema njemu izražavala ljubav.
Bas mislis da sam tako povrsan? Nisam napisao nacin na koji je izrazavala ljubav, jer to je nesto sto samo ja znam i sto sam samo ja osjetio.Potpuno je besmisleno to opisat,al recimo onaj momenat kada gledas nekoga u oci, kada gledas nacin na koji te gleda, te kroz sve sitnice koje se dogadjaju. Pokloni se mogu spomenut u kontekstu nezahvalnosti koji se poslije jave. Jer kada stojis ispred nekoga sa narucenim stvarima a on nece ni da ustane da se pozdravi (bez prethodne svadje niti ikakve slutnje na tako nesto), onda ti pokloni budu odraz zalosne nezahvalnosti i teskog bezobrazluka. Ja da zelim prekinuti sa curom, ne bi je sigurno poslao 2 dana prije toga da mi trazi i kupuje odjecu.
Regar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 13:32   #46
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Njemu je ljubav bila kroz poklone izgleda.
Bit će da ti je promaknuo onaj dio gdje čovjek priča o njezinim zdravstvenim problemima i periodu kada je on cijelo vrijeme bio uz nju, uključen u sve što ju je u životu zateklo.

Ovo je česta pojava na ovom forumu. Ljudi ne vide ono što piše, nego samo one segmente koje oni mogu shvatiti. Nešto poput selektivne percepcije napisanog koju dodatno začine vlastitim projekcijama.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 13:38   #47
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Njemu je ljubav bila kroz poklone izgleda. Nisam baš shvatio kako je ona prema njemu izražavala ljubav.
Dala mu je p....
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 13:43   #48
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Osim radi sažaljenja i radi vlastite samopotvrde jer si joj "dao priliku", iz uvodnog posta ne vidim zašto si ulazio u vezu s tom osobom. Osim toga što je siromašna i jadna i bolesna i nikakva, ne vidim nijedan opis te djevojke kao vrijedne zaljubljivanja i voljenja.
Ja ne mogu shvatiti da čovjek u jednoj vezi bude uz nekoga u svim okolnostima koju su njegovu bivšu curu zatekle, a da postoje osobe koje imaju potrebu osporiti prisutnost ljubavi u svemu tome?

Zar nikada niste bili s nekim tko se nalazi u težem životnom periodu?

Ne, nećeš završiti s nekim jer mu je teško.
Neće ti biti drago što je nekome teško, ali će ti biti drago što u trenucima kada je nekom tvome teško ti možeš biti tu za njega.

Ovo mi nevjerojatno. Ona ga šalje u kupovinu kao da je sve super, ali se ne želi pozdraviti kako spada s njime u trenutku kada joj on donese naručeno, uzima naručene stvari i prekida s njime, a ovdje isplivaju pojedinci koji problem vide - u njemu?!
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 13:46   #49
Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu shvatiti da čovjek u jednoj vezi bude uz nekoga u svim okolnostima koju su njegovu bivšu curu zatekle, a da postoje osobe koje imaju potrebu osporiti prisutnost ljubavi u svemu tome?

Zar nikada niste bili s nekim tko se nalazi u težem životnom periodu?

Ne, nećeš završiti s nekim jer mu je teško.
Neće ti biti drago što je nekome teško, ali će ti biti drago što u trenucima kada je nekom tvome teško ti možeš biti tu za njega.

Ovo mi nevjerojatno. Ona ga šalje u kupovinu kao da je sve super, ali se ne želi pozdraviti kako spada s njime u trenutku kada joj on donese naručeno, uzima naručene stvari i prekida s njime, a ovdje isplivaju pojedinci koji problem vide - u njemu?!
u njemu je samo problem jer on pokusava jednim dijelom stalno opravdat njezine postupke, kad prestane zivit u tome sta je bilo onda ce moci krenut dalje, ovak kad se stalno vraca na sto je bilo, nema pomaka. i zaglavio je u tome , kako veli prosla je godina dana i sta jos uvijek je u istom stadiju kada ga ostavila u sebi vjerovatno.
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 13:54   #50
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
u njemu je samo problem jer on pokusava jednim dijelom stalno opravdat njezine postupke, kad prestane zivit u tome sta je bilo onda ce moci krenut dalje, ovak kad se stalno vraca na sto je bilo, nema pomaka. i zaglavio je u tome , kako veli prosla je godina dana i sta jos uvijek je u istom stadiju kada ga ostavila u sebi vjerovatno.
Sa boldanim se slažem i moja poruka autoru je:
Nije na tebi da shvatiš njezine postupke i ne treba te niti najmanje brinuti to što su ti njezini postupci nejasni i nezamislivi. Baš naprotiv, treba ti biti drago što tako nešto ne možeš shvatiti, a iznad svega ti treba biti drago zbog toga što si se poštedio izrazito nekvalitetne osobe i dobio priliku da nastaviš graditi vlastiti život bez pijavice.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 14:13   #51
Quote:
Zar nikada niste bili s nekim tko se nalazi u težem životnom periodu?
Ne.

Mi na US trazimo (i nudimo naravno) samo savrseno, ispod toga nejde!
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 14:28   #52
Quote:
Regar kaže: Pogledaj post
Bas mislis da sam tako povrsan? Nisam napisao nacin na koji je izrazavala ljubav, jer to je nesto sto samo ja znam i sto sam samo ja osjetio.Potpuno je besmisleno to opisat,al recimo onaj momenat kada gledas nekoga u oci, kada gledas nacin na koji te gleda, te kroz sve sitnice koje se dogadjaju. Pokloni se mogu spomenut u kontekstu nezahvalnosti koji se poslije jave. Jer kada stojis ispred nekoga sa narucenim stvarima a on nece ni da ustane da se pozdravi (bez prethodne svadje niti ikakve slutnje na tako nesto), onda ti pokloni budu odraz zalosne nezahvalnosti i teskog bezobrazluka. Ja da zelim prekinuti sa curom, ne bi je sigurno poslao 2 dana prije toga da mi trazi i kupuje odjecu.
Naručene stvari nisu pokloni. Ti si samo bio dostavljač.
Još dobro ako je ona takva. Možemo pričati samo o tome da te iskorištava. Ali ti si poklanjao unaprijed s namjerom da ju time kupiš. Pokloni se daju za vrijeme unazad.

Dokaz tome jest što zbrajaš koliko i što si dao. Kužim što želiš reći, ali pozivaš se na to u više postova. Gledaš ukupnu bilancu i smatraš da si u minusu jer ti nije uzvratila jednako ili više.

Quote:
someonesomewher kaže: Pogledaj post
Bit će da ti je promaknuo onaj dio gdje čovjek priča o njezinim zdravstvenim problemima i periodu kada je on cijelo vrijeme bio uz nju, uključen u sve što ju je u životu zateklo.
Pročitao sam taj dio, ali smatram da se na to nije trebao pozivati. Ako želiš pomoći osobi kojoj je teško onda to napravi i nemoj više spominjati. Jer on ne dobiva time domenu nad njom u budućnosti. Nije to joker kojim mašeš kada ti paše.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 15:14   #53
Ja tvoju curu razumijem.. Nije se iživila onda kad su svi njeni vršnjaci i sad je došlo njenih pet minuta..
Nije mi jasno zašto se ubijaš s tim godinu dana, kad ima toliko drugih cura. Jesi je mislio ženiti?
Voliš li je još?
MostarWest is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 16:20   #54
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Naručene stvari nisu pokloni. Ti si samo bio dostavljač.
Još dobro ako je ona takva. Možemo pričati samo o tome da te iskorištava. Ali ti si poklanjao unaprijed s namjerom da ju time kupiš. Pokloni se daju za vrijeme unazad.

Dokaz tome jest što zbrajaš koliko i što si dao. Kužim što želiš reći, ali pozivaš se na to u više postova. Gledaš ukupnu bilancu i smatraš da si u minusu jer ti nije uzvratila jednako ili više.
A ti si se prepoznao možda u njenom opisu pa je u tome problem ili? Jer mora biti žestoka projekcija da zaključiš da je on proračunata stoka koja broji poklone iako je čovjek samo htio opisati situaciju kakva je bila.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 16:33   #55
Ne mislim da je proračunata stoka nego da ima krivi pristup zbog kojeg će opet patiti za nekom drugom sličnom.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 16:46   #56
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je proračunata stoka nego da ima krivi pristup zbog kojeg će opet patiti za nekom drugom sličnom.
To je onda drugo od toga da hrabro tvrdiš da ju je kupovao i da je jedino tako izražavao ljubav. Valjda je trebao lagati da nije imala problema i da je krasna dušom i tijelom pa bi se to tretiralo kao klasičan prekid i zaslužio bi savjet, a ne prcanje.
Btw, takav će unikat teško naći opet.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 16:59   #57
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je proračunata stoka nego da ima krivi pristup zbog kojeg će opet patiti za nekom drugom sličnom.
Hm, pa i nije baš da su ti istupi bili prožeti zabrinutošću nad njegovom budućnosti:

Quote:
Zek0slav kaže:
Mogu te zamisliti kako pizdiš po autobusu i tjeraš vozača da stane kod najbliže banke jer tvoja mucica treba lovu.
Quote:
Zek0slav kaže:
Njemu je ljubav bila kroz poklone izgleda. Nisam baš shvatio kako je ona prema njemu izražavala ljubav.
Quote:
Zek0slav kaže:
Naručene stvari nisu pokloni. Ti si samo bio dostavljač.
Još dobro ako je ona takva. Možemo pričati samo o tome da te iskorištava. Ali ti si poklanjao unaprijed s namjerom da ju time kupiš. Pokloni se daju za vrijeme unazad.

Dokaz tome jest što zbrajaš koliko i što si dao. Kužim što želiš reći, ali pozivaš se na to u više postova. Gledaš ukupnu bilancu i smatraš da si u minusu jer ti nije uzvratila jednako ili više.
Quote:
Zek0slav kaže:
Pročitao sam taj dio, ali smatram da se na to nije trebao pozivati. Ako želiš pomoći osobi kojoj je teško onda to napravi i nemoj više spominjati. Jer on ne dobiva time domenu nad njom u budućnosti. Nije to joker kojim mašeš kada ti paše.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 18:13   #58
Quote:
Regar kaže: Pogledaj post
Poceo sam sa njom tako sto sam joj pruzio priliku, nakon sto joj se svidjao moj najbolji prijatelj, a koji je nije zelio tako da izmedju njih nista nije bilo. Nisam bio pretjerano zagrijan niti razmisljao o njoj kao potencijalnoj djevojci, ali sam odlucio dati joj priliku.
Ovako se ne ulazi u veze.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 18:35   #59
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ovako se ne ulazi u veze.
Zašt ne?
Druga stvar je kak to kasnije opisano zvuči .

No da, nakon što pročitah prvi post i ja sam pomalo izgubila vjeru u život. Sprdnje bez.
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 18:53   #60
Forum je predivna, ogroooooomna zlatna ribica. Poželiš takvu-i-takvu reakciju, složiš temu - i želja ti se namah ispuni. Tako si i ti poželio, napisao, dobio naramak kurvaprokleta reakcija.

Ali, vrag je u detaljima .

Puno, puno više od već uočenih "sao dam joj priliku" i ostalih indikatora, razotkriva te jedna jedina rečenica.
Quote:
pojavljuje se novi zdravstveni problem i nova operacija nevezana za ovo gore, vec jedna potpuno nova operacija koja potencijalno ugrozava mogucnost da mogu imati djecu sa njom.
Svatko razuman bi, pročitavši ovu rečenicu, pomislio da govoriš o svojoj operaciji - ali, ne: ti govoriš o njenoj operaciji, nakon koje ne kažeš da ona možda neće imati djecu, ne kažeš da vi možda nećete imati djecu.

Ti kažeš da ti nećeš imati djecu s njom.

Uvažimo li mogućnost da nisi megatrol (ne bih zalazio u rasprave o tome koliko je moguće da problem s pola lubanje bez kose jednostavno iščezne), nameće se zaključak da je cijela tvoja plahta najvjerojatnije jako, jako daleko od stvarnoga tijeka priče, i da se future doctor, jednom riječju, spasila.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.