Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2007., 14:36   #41
Praznjenje septicke jame...

Koga treba zvat (podrucje ZG-Zapresic) i koliko bi mi to otprilike mogli naplatit?

uselio sam u bivsu wixu (nakon adaptacije i svega) i sad se septicka napunila za 2 3 tjedna (nije sranje nego voda, WC, sudjerica, ves-masina, sve ide u tu rupu, a septicka vrlo mala)...

Sad sam razmisljao, ukloliko se uskoro ne mogu spojit na kanalizaciju, da napravim pored te jame dodatnu komoru s nekom preljevnom cijevi...
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 23:15   #42
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Koga treba zvat (podrucje ZG-Zapresic) i koliko bi mi to otprilike mogli naplatit?

uselio sam u bivsu wixu (nakon adaptacije i svega) i sad se septicka napunila za 2 3 tjedna (nije sranje nego voda, WC, sudjerica, ves-masina, sve ide u tu rupu, a septicka vrlo mala)...

Sad sam razmisljao, ukloliko se uskoro ne mogu spojit na kanalizaciju, da napravim pored te jame dodatnu komoru s nekom preljevnom cijevi...
Ja gradim kuću i želim izbjeći ovakve situacije da svaka 2-3 tjedna moram prazniti jamu. Kod mene također nema kanalizacije pa sam čak razmišljao o nekom bio pročišćivaču iz kojeg onda izlazi otpadna voda II. kategorije koju smiješ ispuštati u otvoreni kanal, a može i u neki upojni bunar pod zemljom. Dobio sam dvije ponude od dvije firme i cijene se kreću oko 2000€ (za 4-6 osoba) ... čisto da imaš za informaciju ako si o tako nećem razmišljao.

Još uvijek kalkuliram da li mi se isplati
__________________
... i ja nešto gradim!
davor_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 07:11   #43
Quote:
davor_sk kaže: Pogledaj post
Ja gradim kuću i želim izbjeći ovakve situacije da svaka 2-3 tjedna moram prazniti jamu. Kod mene također nema kanalizacije pa sam čak razmišljao o nekom bio pročišćivaču iz kojeg onda izlazi otpadna voda II. kategorije koju smiješ ispuštati u otvoreni kanal, a može i u neki upojni bunar pod zemljom. Dobio sam dvije ponude od dvije firme i cijene se kreću oko 2000€ (za 4-6 osoba) ... čisto da imaš za informaciju ako si o tako nećem razmišljao.

Još uvijek kalkuliram da li mi se isplati
Tako nešto (sustav komora+prociscivac o kojem pricas) da se realizirati za lovu manju nego što bi platio betoniranje sabirne jame za isti željeni kapacitet. Ja isto gradim i definitivno sam se odlucio za takav sustav.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 14:07   #44
ma kaj god ... evo vam broj tel čovjeka koji to zbavi taj čas i za pristojno male pare ... 091/618-78-15 ... ne sjećam se više kako mu je bilo ime, ali posao je obavio vrlo uredno i po dogovoru.
Nas je za malu septičku ... cca 1,5 m3 došlo 200 kn
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 00:01   #45
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
ma kaj god ... evo vam broj tel čovjeka koji to zbavi taj čas i za pristojno male pare ... 091/618-78-15 ... ne sjećam se više kako mu je bilo ime, ali posao je obavio vrlo uredno i po dogovoru.
Nas je za malu septičku ... cca 1,5 m3 došlo 200 kn
Elegant, da se nisi malo zeznuo u zarezu ili računici?! Inače je cijena pražnjenja po cisterni kod mene 100kn, a jedna cisterna je mislim 2m3. Ovo tvoje mi se čini prilično skupo. Jedna četveročlana obitelj jamu od 1.5m3 koja nema nikakav ispust napuni za tjedan do dva što je oko 500-600kn mjesečno, puta 12 mjeseci = 1000€! Meni se ovo ne čini povoljno.
__________________
... i ja nešto gradim!
davor_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 07:34   #46
Quote:
davor_sk kaže: Pogledaj post
Elegant, da se nisi malo zeznuo u zarezu ili računici?! Inače je cijena pražnjenja po cisterni kod mene 100kn, a jedna cisterna je mislim 2m3. Ovo tvoje mi se čini prilično skupo. Jedna četveročlana obitelj jamu od 1.5m3 koja nema nikakav ispust napuni za tjedan do dva što je oko 500-600kn mjesečno, puta 12 mjeseci = 1000€! Meni se ovo ne čini povoljno.
ja lijepo rekla koliko nas je koštalo pražnjenje male septičke (u kleti) ... a to je čovjek na početku i pitao .... a ti računaj ...

Zadnje uređivanje elegant : 29.06.2007. at 08:05.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 22:54   #47
kod mene naplačuju 200kn za 3m3
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 11:39   #48
kak vi tako brzo napunite septičku
ja ju praznim svakih 2 mjeseca ... i dođe me 100kn.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 17:01   #49
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
kak vi tako brzo napunite septičku
ja ju praznim svakih 2 mjeseca ... i dođe me 100kn.
A je li Vaša septička građena po higijenskim propisima, tj. ima li nepropusno dno?
__________________
* Time you enjoy wasting, is not wasted.*
dona2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 17:05   #50
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Tako nešto (sustav komora+prociscivac o kojem pricas) da se realizirati za lovu manju nego što bi platio betoniranje sabirne jame za isti željeni kapacitet. Ja isto gradim i definitivno sam se odlucio za takav sustav.
Može malo detalja ili čak ime/adresa/e-mail izvođača, molim.
__________________
* Time you enjoy wasting, is not wasted.*
dona2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 15:51   #51
Quote:
dona2005 kaže: Pogledaj post
A je li Vaša septička građena po higijenskim propisima, tj. ima li nepropusno dno?
pojma nemam
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 06:57   #52
Quote:
dona2005 kaže: Pogledaj post
Može malo detalja ili čak ime/adresa/e-mail izvođača, molim.
Dona, pogledaj na www.isea.hr - za ono što meni treba su najpovoljniji i nekak najprofesionalniji. Pogledaj stare postove, ima i drugih proizvođaca u hr.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 08:10   #53
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
kak vi tako brzo napunite septičku
ja ju praznim svakih 2 mjeseca ... i dođe me 100kn.
Sretnik!
Mi praznimo svaki tjedan, 50 kn, znači mjesečno 400 kn, odnosno godišnje 4.800 kn....
sva sreća pa je ovih dana ulica pravo gradilište, radi se između ostalog i kanalizacija...
jedva čekam!
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 08:28   #54
Quote:
7777777 kaže: Pogledaj post
Sretnik!
Mi praznimo svaki tjedan, 50 kn, znači mjesečno 400 kn, odnosno godišnje 4.800 kn....
sva sreća pa je ovih dana ulica pravo gradilište, radi se između ostalog i kanalizacija...
jedva čekam!

ozbiljno... stvarno ne kužim kako tako često praznite septičku
tu kod mene kod zaprešića svi imaju isto septičku i isto tako
rijetko ju prazne... a i kod nas uskoro ide kanalizacija
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:34   #55
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
ozbiljno... stvarno ne kužim kako tako često praznite septičku
tu kod mene kod zaprešića svi imaju isto septičku i isto tako
rijetko ju prazne... a i kod nas uskoro ide kanalizacija
Valjda su premale, dvije po dva štubla (se tak to veli?)...
Zato što su cementirane sa svih strana, znači ništ ne može curiti van...a svaka kap ide unutra, neki susjedi imaju odvode koji se onda razlijevaju svud okolo i zagađuju okoliš , naše dvije grabe su vjerojatno premale za toliku količinu potrošene vode....

Kanalizacija je jedino rješenje...koje jedva čekam, makar kreditom ju otplaćivala...
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 00:25   #56
Komunalac u Samoboru za ovo podrucje... 220kn mislim, za cisternu. Ali praznim rijetko... naime imasepticka prijelznu rampu koja vodi u grabu, potok itd... tako da manje više sva voda ode tam

Da mi sad netko nebi rekao kako zagađujem... pa majkumu praznio bi je nakon svake kise kakvo je stanje kod mene jel sve ide nutra
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 07:47   #57
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
Da mi sad netko nebi rekao kako zagađujem... pa majkumu praznio bi je nakon svake kise kakvo je stanje kod mene jel sve ide nutra
Reči ću ti ja - zagađuješ.
I možeš mirno zbog toga spavati?
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 17:29   #58
Pa tak tak, nekad zna smrdit od susjeda koji ima direkt spoj u isti odvod bez septičke
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 23:36   #59
Sabirna jama - molim savjet

Gradim kuću u Zagrebu.
Danas u vodovodu su mi rekli da prije nego im podenesem zahtjev za priključak vode, trebam napraviti sabirnu jamu - nepropusnu (septičku jamu) i dostaviti atest za istu, naravno + ostala dokumentacija koju imam (građevna dozvola itd.).

Ja i supruga smo sami (zasada), pa vas molim za savjet koju veličinu sabirne jame mi preoručate za napraviti, te da li znate okvirnu cijenu koštanja iste?

Zvao sam jednu firmu na Jankomiru koja ima gotove sabirne jame (betonske) 3,5m3 = 4.600 kn + 800 kn dostava i postavljanje, da li je to puno i da li je to dostatna veličina da je ne moram prazniti svakih 15 dana?
Hvala
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 07:55   #60
proračun za jame:
V= br.korisnika x 0,2 x broj dana između pražnjenja = m3
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.