Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2011., 10:27   #2001
Quote:
ladydomina kaže: Pogledaj post
alimentacija nije tvoje pravo, nego pravo djeteta, a ti nemaš pravo djetetu oduzeti njegovo pravo. eto. sutra ti se može nešto dogodit, možeš izgubit radnu sposobnost ili nešto slično. ako imaš dovoljno, ne moraš alimentaciju trošit, nego možeš djetetu uplaćivat stambenu štednju ili mu otvorit račun za školovanje. izvoli uzet tu alimentaciju.



mora.



to je njegov problem.



e, ovo je tvoj problem.



vrlo rječiti odgovori

Uglavnom, "lako" za lovu.... Malom sigurno ništa neće manjkat....
Veći mi je problem, a na to, nažalost, ne mogu utjecat, je to što mali pati za tatom, stalno pita za njega, a tatu to baš nešto i ne dira.. mislim kad ga pitaš, kune se kako mu je sin najvažniji, a onda ga se ne sjeti po mjesec dana niti nazvat....

Zadnje uređivanje Nica : 25.07.2011. at 12:54. Reason: popravak citata
coffita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 12:40   #2002
Quote:
coffita kaže: Pogledaj post
Uglavnom, "lako" za lovu.... Malom sigurno ništa neće manjkat....
Veći mi je problem, a na to, nažalost, ne mogu utjecat, je to što mali pati za tatom...
Alimentacija je djetetov novac. U izvjesnom smislu, nemaš pravo odmahnuti rukom i lišiti ga tog novca.

(Ne)plaćanje alimentacije neće promijeniti očevu nezainteresiranost za dijete, niti alimentacija može biti (glavni) uzrok napetosti - prema tome, nećeš postići ništa dobroga odustajanjem od alimentacije.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 20:24   #2003
Quote:
coffita kaže: Pogledaj post
vrlo rječiti odgovori

Uglavnom, "lako" za lovu.... Malom sigurno ništa neće manjkat....
Veći mi je problem, a na to, nažalost, ne mogu utjecat, je to što mali pati za tatom, stalno pita za njega, a tatu to baš nešto i ne dira.. mislim kad ga pitaš, kune se kako mu je sin najvažniji, a onda ga se ne sjeti po mjesec dana niti nazvat....

time se ne trebaš opterećivati, tu ne možeš ništa promijeniti. gore od toga da ga uopće ne viđa bilo bi da ga viđa pod nekakvim pritiskom. s godinama, to bi postao i razlog djetetove frustracije jer je takve stvari teško sakriti.
ladydomina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 15:35   #2004
Quote:
ladydomina kaže: Pogledaj post
time se ne trebaš opterećivati, tu ne možeš ništa promijeniti. gore od toga da ga uopće ne viđa bilo bi da ga viđa pod nekakvim pritiskom. s godinama, to bi postao i razlog djetetove frustracije jer je takve stvari teško sakriti.

Ma znam da ne mogu promijenit...al baš nekako boli,puno više od toga što ne želi ni kune dati ili nedaj Bože recimo tenisice kupit....
coffita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 15:39   #2005
Quote:
coffita kaže: Pogledaj post
Ma znam da ne mogu promijenit...al baš nekako boli,puno više od toga što ne želi ni kune dati ili nedaj Bože recimo tenisice kupit....
jebga, nije išlo i ne ide. izvuci najbolje od toga.
ladydomina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 22:16   #2006
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Alimentacija je djetetov novac. U izvjesnom smislu, nemaš pravo odmahnuti rukom i lišiti ga tog novca.

.
Je.Novac koji bi trebao ići za dijete/djecu.Ali ide preko zakonskog zastupnika/zastupnice.Da li uvijek i jedino za djecu-neznam.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 22:18   #2007
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Je.Novac koji bi trebao ići za dijete/djecu.Ali ide preko zakonskog zastupnika/zastupnice.Da li uvijek i jedino za djecu-neznam.
U ovom se slučaju govori o majci koja bi se htjela odreći alimentacije - dakle, priča nema veze sa spiskavanjem alimentacije na vlastite potrebe.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 22:26   #2008
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
U ovom se slučaju govori o majci koja bi se htjela odreći alimentacije - dakle, priča nema veze sa spiskavanjem alimentacije na vlastite potrebe.
Imaš pravo.Moja duboka isprika,površno sam čitao.
Dobro si napisao .
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 00:12   #2009
alimentacija u USA

ekipa... imam jedno pitanje!
meni je 20 god. student sam,i moj biološki otac živi u USA.
nikad ga nisam vidio niti se cuo s njim, niti mi je ikada uplatio neki iznos za alimentaciju. E sad me zanima: -mogu li podnijeti tuzbu u USA iako znam da USA nije potpisnica konvencije o alimentacijama i na koji nacin ostvariti svoje pravo.
unaprijed zahvaljujem )
bokki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 09:42   #2010
Quote:
bokki kaže: Pogledaj post
ekipa... imam jedno pitanje!
meni je 20 god. student sam,i moj biološki otac živi u USA.
nikad ga nisam vidio niti se cuo s njim, niti mi je ikada uplatio neki iznos za alimentaciju. E sad me zanima: -mogu li podnijeti tuzbu u USA iako znam da USA nije potpisnica konvencije o alimentacijama i na koji nacin ostvariti svoje pravo.
unaprijed zahvaljujem )

Ovisi, otac ti tamo samo živi tamo ili ima američko državljanstvo?
Ako ima američko državljanstvo obrati se američkom vlp u Zagrebu budući su oni nadležni za svoje državljane.
coffita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 09:57   #2011
potpuno novi i potpuno u neznanju

Ukratko, otac 5 dijece, od čega je naj starija kčer iz ženinog 1 braka..
dob dijece: 18g, 15g, 13g i blizanci 12g...
Supruga bila domačica ( kako drugačije uz njih 5 )
Zadnje 3 godine ne ide, od toga 1,5god ja u dnevnom boravku, sad več 1,5 godina van kučanstva...
Sad bi mogao, ona je, ja sam...... pa smo... itd...
Poanta, nije išlo i to je to, kako god probali na kraju završava na istom, jednostavno ne ide....
Moje dvojbe i dileme, ona stalno ostaje bez posla ( svojom ili tuđom krivicom), kad joj pokušam osigurati posao ona odbija sa riječima da ona to ne bi radila...
bdv, ima 3 razreda srednje i nema radnog iskustva
Odlaskom iz kučanstva ostavio sam novi auto njima, stan i sve u njemu njima, Plačam cca 50% svoje plače za alimentaciju, podmirujem rate kredita, odnio sve kredite njoj ostavio čiste račune... Banke, dugovanja, osobne dugove, sve riješavam ja...
Dijeca su mi predivna i sve su mi u životu, njoj želim najbolje...
Pokrečem brakorazvodnu parnicu i potpuno sam smotan niti znam kako niti što mi je pametno činiti.
Da želio bi ja biti sa dijecom, ali to ona nikako neće prihvatiti, ne govorim niti se branim pred dijecom jer mislim da oni ne bi smijeli previše biti upetljani u taj dio, njih bi trebalo poštediti bar tih gluposti tko je za što kriv i tko je kakav...
Ona naprotiv zove frendice, zasjedne pa pred dijecom drvlje i kamenje po meni, dijeca mi to sama kažu...
Sve što ja na to učinim, kažem im da su dovoljno veliki da sami prosude i da me poznaju od kad znaju za sebe te da nije bitno tko i što prića nego ono što smo skupa proživjeli.
Uvijek stanu, razmisle i bez mog uplitanja donesu zaključke i ja to poštujem.
Sad, nakom što več 1.5 god nemem ja za život jer mi krediti ( iz braka), alimentacija i troškovi odnesu sve, nakon šro je zadnja rupica na remenu zategnuta i moja roba glumi plahte oko mene, ne mogu više, sad idem na rastavu.
Znam, sad če ženska populacija reći, taj je neki muljator...
Možda jesam, al dijeca su bitna, nisam ni ja ni moja ex....
BDV žive u kuči moje majke vlasništvo je njeno 1/1, moja ex je šikanira i ignorira, dijecu okreče protiv nje, ali čim izađe iz kuće, moji piliči trće baki u zagrljaj.
Što mi je činiti???
Da, na kraju braka nisam bio vjeran, da, radio sam po cijeloj hrvatskoj danonočno donosio kruh i sa manje od 40god postavio koliko toliko 5 dijece i suprugu na noge
Danas ne valjam, a jedini svjedoci moje ljubavi i brige su dijeca...
Da li na sudu tražiti njihova mišljenja ili pognuti i dalje leđa, dozvoliti da mi se skine koža do kraja za dobrobit dijece???
U moj život je ušla druga, nedavno, dala mi snage, podržava me da pomognem dijeci koliko god mogu, sada je i ona trudna ( jebem mu miša i kabanicama)... I ona iz braka koje je bio koma, skoro ista prića, samo što ona nema dijece ( do sada ), sad živimo skupa i pomaže mi na sve moguče načine.
Sad, što, kako???
UF, ako ovaj gordijski čvor netko imalo razmrsi, hudinni če za njega biti mala beba
Ubih vas, al morao sam napisati.
pipin Mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 08:28   #2012
Quote:
pipin Mali kaže: Pogledaj post
Ubih vas, al morao sam napisati.
Nek si ti napisao,zato Forum i služi.
Ne znam što ćeš ti,ali znam što bi ja učinio.
Prvo sjesti sa bivšom za stol i probati riješiti sve nedoumice oko rastave (pristaje li ona uopće na nju?).Zatim dogovoriti dokad misli tu stati (u kući tvoje majke),pa kad misli početi vraćati 1/2 kreditnih obaveza nastalih iz braka,i na samom kraju zaželjeti joj sretan put i mirno more.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 05:52   #2013
Pipin mali, kako mozes dopustiti da te tvoja zena cupa do daske. Nemoj biti blesav, placaj joj onoliko koliko zakon odreze, a sto ces ti extra dati djeci to je tvoja stvar. Jos si ostavio svoju majku na cjedilu, da ju jedna tajva beodgovorna i lijena osoba-nece raditi- maltretira. Kaj ti je. Vrati se doma sa novom zenskom u jednu sobu , i ova tvoja bivsa mora biti kus. Vidis da je primitivna, kad te ogovara pred djecom.I jos posalji ju raditi da i ona djelom vraca kredite, a ne da sjedi doma i klepece.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 16:04   #2014
alimentacija

Evo da i ja podjelim svoje iskustvo vezano uz alimentcaiju;naime kad smo se moja sada bivša žena rastali sud je odredio na temelju mišljenja centra da nasa zajednička kći ostane živjeti samnom a ona da plača alimentaciju u određenom iznosu što je ona ispočetka i činila.
No ubrzo je počela uplačivati ,onako po svojoj volji,dakle nepun iznos.
Dijete dakle živi samnom ja sam zaposlen,jest da je teško;stambeni kredit,režije i da nenabrajam što sve još ali nisam si dopustio da ovisim o tom njenom novcu dakle trudim se da djetetu ne manjka ničega za normalan život i odrastanje,da ne odudara od ostale djece u školi.
Napominjem da ona plaća samo alimentaciju,znači kako koji mjesec odluči uplatit koji iznos,ne kupuje tokom mjeseca niti odjeću niti obuću niti bilo što drugo,dakle nikakve druge obaveze nema.
Ali ona je velika majka,ona ima pravo na ovo,ona ima pravo na ono,kada bi se nama poklopile neke obaveze na termin odlaska djeteta k njoj uvijek bi pravila neke scene da meni napakosti,neznajuci da time šteti djetetu,pa recimo imamo termin za more ali ne ona bas tad hoće dijete uza sebe i slč.
Otisao sam u centar pitati kako "natjerati" bivšu da taj određeni iznos upalti kako treba svaki mjesec no dobio sam odgovor:Pa što bi vi htjeli,jel vam plaća redovito!!!"
Znaći može uplatiti i 2 kn mjesečno i to je ok.
SUNDOWN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 08:12   #2015
Ma možeš joj napakostiti,ali i ne moraš.Mislim da nemaš ništa od toga.Ako je tako odlučila,sretno joj bilo.Možda i nema dovoljno novca za uplatiti .
Ne znam bi li razgovor s njom pomogao.Ako još pričate,naravno .
Eh da,osoba s kojom si pričao u CZSS je ženskog roda?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 08:25   #2016
Quote:
SUNDOWN kaže: Pogledaj post
Evo da i ja podjelim svoje iskustvo vezano uz alimentcaiju;naime kad smo se moja sada bivša žena rastali sud je odredio na temelju mišljenja centra da nasa zajednička kći ostane živjeti samnom a ona da plača alimentaciju u određenom iznosu što je ona ispočetka i činila.
No ubrzo je počela uplačivati ,onako po svojoj volji,dakle nepun iznos.
Dijete dakle živi samnom ja sam zaposlen,jest da je teško;stambeni kredit,režije i da nenabrajam što sve još ali nisam si dopustio da ovisim o tom njenom novcu dakle trudim se da djetetu ne manjka ničega za normalan život i odrastanje,da ne odudara od ostale djece u školi.
Napominjem da ona plaća samo alimentaciju,znači kako koji mjesec odluči uplatit koji iznos,ne kupuje tokom mjeseca niti odjeću niti obuću niti bilo što drugo,dakle nikakve druge obaveze nema.
Ali ona je velika majka,ona ima pravo na ovo,ona ima pravo na ono,kada bi se nama poklopile neke obaveze na termin odlaska djeteta k njoj uvijek bi pravila neke scene da meni napakosti,neznajuci da time šteti djetetu,pa recimo imamo termin za more ali ne ona bas tad hoće dijete uza sebe i slč.
Otisao sam u centar pitati kako "natjerati" bivšu da taj određeni iznos upalti kako treba svaki mjesec no dobio sam odgovor:Pa što bi vi htjeli,jel vam plaća redovito!!!"
Znaći može uplatiti i 2 kn mjesečno i to je ok.
STVARNO KRASNA MATER I JA ZNAM NEKOLIKO TAKVIH...
MA NE ZNA ČOVJEK ŠTA BI NAPRAVIO KAD POČMU SA SRANJIMA...A NAJJAČE JE DA IH SUSTAV ŠTITI I TOLERIRA TAKVO PONAŠANJE JER SU ONE KAO SLABIJI SPOL...
kreso33 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.08.2011., 09:15   #2017
Quote:
kreso33 kaže: Pogledaj post
STVARNO KRASNA MATER I JA ZNAM NEKOLIKO TAKVIH...
MA NE ZNA ČOVJEK ŠTA BI NAPRAVIO KAD POČMU SA SRANJIMA...A NAJJAČE JE DA IH SUSTAV ŠTITI I TOLERIRA TAKVO PONAŠANJE JER SU ONE KAO SLABIJI SPOL...

Sustav tolerira i takve očeve .

Samo zato što te nitko ne može naučiti da budeš roditelj.

Krajnja mjera je tužba i odlazak u zatvor , a tko ima od toga koristi?

Najgore je opet djetetu koje kad-tad sazna da je tata u zatvoru jer ne plaća alimentaciju. A tamo ga je "poslala" mama. ( ili tata mamu ,ali još nisam čula za takav slučaj).

Najbolje je pružiti djetetu ono što možeš sam , a onaj drugi koji je takav bolje da je što manje u djetetovom životu , da mu ne radi dodatne traume.

Svi nekad puknemo , radije dođi tu pa se izjadaj , tu nas je puno sa takvim pričama , na žalost.

Ali nemoj vikati , da ne dobiješ opet karton !
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 11:07   #2018
moja mala prima 800 kn alimentacije. razmišljam o povećanju s obzirom da ove godine kreće u školu. kako to ide u praksi s obzirom da će se moj bivši tome vjerojatno protiviti jer je čak razmišljao o smanjenju nedavno. ???
tratinčica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 07:55   #2019
Ide isto i za smanjenje i za povećanje alimentacije.Tvoja mala (odnosno ti kao njena zakonska zastupnica) mora tužiti oca za promjenu iznosa alimentacije.Dalje odlučuje sudac.Neki govore da ide brzo,neki ne,ovisi od suda do suda.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 08:40   #2020
Molim ako mi netko može odgovoriti, ja i muž smo odlučili razvesti se, sporazumno, imamo jedno dijete studenta od 20 g0dina i srednjoškolca, nemožemo se dogovoriti oko iznosa alimentacije, dali to onda određuje sud, djeca će biti kod mene i ja sam zaposlena.hvala
eho! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.