Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2015., 15:20   #2341
Sve rijesio,bilo je do Chromea. Svejedno hvala
max4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 18:29   #2342
Bok ekipa! Zna li netko kada obicno budu rezultati lutrije, zanima me za 2017 g?
disconnected1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 19:52   #2343
Quote:
disconnected1 kaže: Pogledaj post
Bok ekipa! Zna li netko kada obicno budu rezultati lutrije, zanima me za 2017 g?
"... between May 3, 2016 and September 30, 2017 ..."
Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 07:03   #2344
Ti bokca... sve teme o US zatvorene odavno...

OK, hrabro se usudjujem postavit pitanje (na krivoj podtemi):
Istekla mi HR putovnica. Kazu da moram osobno ici u ambasadu...? Kaj? Necu valjda putovat u DC po putovnicu?
Ne da mi se niti do LA za takvu administrativnu stvar...
Nekad se moglo poslat zahtjev postom i dobit putovnicu Fedexom...?


Iskustva...?
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 07:50   #2345
Mozes nazvati ambasadu i pitati da li primaju zahtjev postom. Znam da zvuci suludo, ali oni mozda znaju najbolji odgovor.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 21:00   #2346
"Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.

Please verify that you have entered all information correctly. You may re-check the Entry status by clicking on the ESC Home Page link below."


Znači li to da više ne moram provjeravati ili se to još može promijeniti do 30.09.2017.? Tj. jesu li svih 50 000 sretnika već izvučeni u ovom trenutku?

Hvala unaprijed!
Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 00:28   #2347
Same here. Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.
Mislim da se ne treba nadati.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 00:32   #2348
Quote:
daria25 kaže: Pogledaj post
Same here. Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.
Mislim da se ne treba nadati.
Da, u međuvremenu sam malo proletio strane forume i generalno kažu da je to kraj. Eventualno se zna dogoditi da još par tisuća ljudi pozovu u 10. mjesecu u slučaju odustajanja ili ako neki ne ispunjavaju uvjete, ali šanse su naravno jako male.

Više sreće iduće godine, očito
Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 22:10   #2349
Ni ja nisam izvučena

Niš, odo u Švicu
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 17:33   #2350
Američko veleposlanstvo u Zagrebu objavilo je u utorak da pojednostavljuje proces apliciranja za američku vizu proširenjem programa zahtjeva za neuseljeničke vize bez razgovora s konzulom.

Radi se o programu koji omogućuje osobama, koje se za program kvalificiraju, da podnesu zahtjev za američku vizu bez dolaska u veleposlanstvo na razgovor s konzulom.

Američko veleposlanstvo navodi da se radi o osobama mlađim od 14 ili starijima od 79 godina za sve kategorije viza, te o ljudima koji obnavljaju vize koje su važeće ili su istekle u razdoblju od 12 do 48 mjeseci za poslovne i turističke vize, tranzitne vize, novinarske, studentske i vize uzdržavanih članova obitelji primarnog podnositelja.

Amerikanci napominju da će se smanjenjem broja podnositelja zahtjeva koji dolaze na razgovor s konzulom i one osobe koje se ne kvalificiraju za ovaj program imati mogućnost brže obrade zahtjeva za vrijeme razgovora s konzulom.

Hrvatska je vrijedan saveznik i partner Sjedinjenih Američkih Država i putovanjem građana obiju zemalja osigurava se značajna gospodarska i kulturna dobrobit za obje države, navodi se u priopćenju.

Najveći broj zahtjeva za vizu hrvatskih državljana biva odobren, a veleposlanstvo SAD-a će nastaviti poticati turistička i poslovna putovanja državljana dviju zemalja.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 17:35   #2351
Ministarstvo vanjskih i europskih poslova pozdravilo je odluku o olakšavanju procesa izdavanja viza za određene kategorije hrvatskih državljana, čime se Hrvatska približila ulasku u američki bezvizni režim.

MVEP u priopćenju navodi da je do najave američkih vlasti o olakšavanju procesa izdavanja viza došlo uslijed smanjenja postotka odbijenih zahtjeva za vize za hrvatske državljane u 2015. godini.

"Time se Hrvatska približava uključenju u Program izuzeća od viza", naglašava Ministarstvo vanjskih i europskih poslova.

"Hrvatska i SAD savezničke su i partnerske države. Pojednostavljenje uvjeta putovanja hrvatskih državljana pridonijet će daljnjem jačanju hrvatsko-američke suradnje. Za Ministarstvo vanjskih i europskih poslova je uključenje Hrvatske u Program izuzeća od viza jedan od političkih prioriteta u hrvatsko-američkim odnosima", naglašava se.

Preostali uvjet za ukidanje viza koji Hrvatska treba ispuniti jest svođenje broja odbijenih B1/B2 viza (poslovne i turističke vize) na ispod 3 posto (lani je postotak bio 5,29).

"Ministarstvo vanjskih i europskih poslova nastavit će aktivno djelovati na ispunjavanju preostalih kriterija u cilju što skorijeg ukidanja viza i daljnjeg promicanja interesa hrvatskih državljana u SAD", zaključuje se u priopćenju.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 19:22   #2352
Pozdrav!
U sedmom mjesecu se prijavljujem za J2 vizu (preko buduce supruge). Jasno mi je da treba priloziti sto vise dokaza je moguce da me ne bi odbili kao potencijalnog imigranta, i u skladu s tim, moj sadasnji poslodavac će mi potpisati garantno pismo u smislu da sam bio dobar radnik, da su se klijenti naviknuli na mene i da me moze dok se vratim iz USA opet zaposliti.

E sad, mene zanima da li to pismo mogu napisati u smislu "moze me zaposliti" ili "zaposlit ce me". Također me zanima da li je to dostatno ili treba još neki obvezajući dokument koji će pokazati da on to stvarno misli?
Pismo mora biti na engleskom jeziku?

Malo me strah toga razgovora...idem skupa sa buducom suprugom. Buducom iz razloga sto se zenimo tek u 6.mj (kod maticara samo) a u 7. cemo vec ici na razgovor, zajedno. Ima mozda netko slicna iskustva?

Što se ostalih dokumenata tiče, DS2019 za oboje je na putu, garantno pismo od strane njenog poslodavca će dobiti (vjerojatno mora i mene spomenuti?).
Na DS-u piše datum kada počinje radit, i kada završava. Radi se o research exchange-u u sklopu doktorata.
Zahvaljujem!
diablek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 22:32   #2353
Ova dilema "moze me zaposliti" ili "zaposlit ce me" ne bi trebala igrati nikakvu ulogu. Ti si tu popratni i mislim da tvoj bivši posao neće igrati neku veliku ulogu. Svakako ponesite potvrdu o vjenčanju.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 23:08   #2354
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Ova dilema "moze me zaposliti" ili "zaposlit ce me" ne bi trebala igrati nikakvu ulogu. Ti si tu popratni i mislim da tvoj bivši posao neće igrati neku veliku ulogu. Svakako ponesite potvrdu o vjenčanju.
Da, imaš pravo, ali svejedno ne želim ništa prepuštati slučaju...
Budući da se dokumentacija (dokaz o vlasništvu nekretnine, vjenčani list) nosi neprevedena, vjerojatno i to pismo mogu napisati na hrvatskom?
Treba biti ovjereno kod javnog bilježnika?
Na nekoj stranici ovog ili onog drugog threada sam pročitao da mora biti, a kasnije da ipak ne mora..al post je iz 2008. ako se dobro sjećam pa neznam koliko je relevantno za današnje vrijeme..
diablek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 00:44   #2355
A čuj, ako želiš biti u miru i spokojan,, ponesi sve što misliš da treba... imaju oni tamo u veleposlanstvu SAD-a ljude koji odlično govore Hrvatski... a najbolje bi ti bilo nazvati ih i pitati...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 23:26   #2356
Pozdrav ekipa htio bi se posavjetovat s va prije nego se odlucom za popunjavanje bilo kakvog formulara
Situacija je ovakva dakle roďak me pitao posto je menager u firmi te mu je potrebna dodatna radna snaga tokom zime bil ja mozda doso radit za njega!?
Meni to super ideja i zasto ne.Mene sad zanima sta ja trebam uradit vidio sma sa ima poslovna viza i kao privremena radna viza
Dal moj rodak treba meni poslat kao neku potvrdu da cu radit kod njega sigurno?
Ja bih se svakako vratio nazad nemam namjeru ostat zivjet u hrvatsku te ki je jasno da moram iznijet sve argumente svoje koje ce njima dokazat da se vracam
Na razgovoeu za vozu sma bio prije 2 godine i dobio sam je al s tim da sam tad aplicirao na turiwticku vizu i tu niie bilo nikakvih problema.Sad mene zanima kopike su sanse da dobiiem radnu vizu?
Te naravno sta mi sve treba od papira prije nego krenem newto ugovarat preko ambasade
S tim da nemam nikakav faks savrsen.Radim u istoj firmi vec 9 godina al kao sezonac....te imam zavrsenu soopu barmena
a-trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 10:18   #2357
Firma tvojeg rođaka treba srediti za tebe legalnu radnu vizu, privremenu ili stalnu.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 18:22   #2358
Quote:
a-trix kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa htio bi se posavjetovat s va prije nego se odlucom za popunjavanje bilo kakvog formulara
Situacija je ovakva dakle roďak me pitao posto je menager u firmi te mu je potrebna dodatna radna snaga tokom zime bil ja mozda doso radit za njega!?
Meni to super ideja i zasto ne.Mene sad zanima sta ja trebam uradit vidio sma sa ima poslovna viza i kao privremena radna viza
Dal moj rodak treba meni poslat kao neku potvrdu da cu radit kod njega sigurno?
Ja bih se svakako vratio nazad nemam namjeru ostat zivjet u hrvatsku te ki je jasno da moram iznijet sve argumente svoje koje ce njima dokazat da se vracam
Na razgovoeu za vozu sma bio prije 2 godine i dobio sam je al s tim da sam tad aplicirao na turiwticku vizu i tu niie bilo nikakvih problema.Sad mene zanima kopike su sanse da dobiiem radnu vizu?
Te naravno sta mi sve treba od papira prije nego krenem newto ugovarat preko ambasade
S tim da nemam nikakav faks savrsen.Radim u istoj firmi vec 9 godina al kao sezonac....te imam zavrsenu soopu barmena
Molim te, pojasni boldani dio.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 16:23   #2359
Hahahja tek sad primjetio ahhaha
Jos umirem sry
Naravno da bi se vratio tu mi je kuca,cura,posao....jedino bi eto ove sime otiso do rodaka odradit
a-trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 20:44   #2360
Pozz ekipa,bio sam prije par god na j1 kao work&travel student. Sad sam pozvan na sportski kamp koje traje tjedan dana i placen je,znaci dobiti cu ček kad to odradim pa me zanima koju vizu da trazim i da li moram na online obrascu kod prijavljivanja na amer.ambasadi upisati stari social security broj?

Hvala unaprijed
max4444 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.