Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2005., 09:06   #1
Scijentologija/dijanetika

Kakvo je vase misljenje o Scientology/Dianetics?

Nekako mi to tanko izgleda kao religijsko poimanje i religijska praksa a vise kao skup tehnika koje mogu doprinijeti boljem razumijevanju svoje osobnosti, uma & razuma i duhovnosti. A to vec dolazi u domen znanosti prije nego religije.
Ne iskljucujem ni mogucnost manipulacije vjernicima ali niti tvrdim da takvo sta i jeste uobicajena prakse.

Your opinion please?

http://www.scientology.org/
Demo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2005., 14:39   #2
Glupi ameri i njihove sekte.

Al' čestitam tipu koji ih je osnovao i sada ima brdo love.
 
Odgovori s citatom
Old 02.01.2005., 06:27   #3
Ron Hubbard se nakupio para za zivota.
Licno ne svidja mi se nista sto je napisao.
Nikakva religija , ni filosofja nije u pitanju, vec cista manipulacija.
 
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 14:42   #4
cisto pranje mozga....samo glup i naivan covjek moze popustiti i povjerovati da se tu radi samo o nekakvom karitativnom radu, uskladjenom zivljenju, itd.

ma teska debilana

__________________
!! Nocu je hladnije nego vani !!
ivan_maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 21:56   #5
netko mora trenirati magove, kada je Krauli mrtav, a debela svinja Hubbard-živ.
pa tko će raditi za magijske odsjeke tajnih službi? babice i seoske drkađije?

Quote:
Nikakva religija , ni filosofja nije u pitanju, vec cista manipulacija.
pa tko je ikada mislio da je reklama za duhovnost-stvarna? pa koga vi zajebavate?
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 16:52   #6
Respect the Religious Beliefs of Others - By L. Ron Hubbard

http://www.youtube.com/watch?v=5POLgGqlxuA
__________________
Klikni na link
relaxing music is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 17:10   #7
Poštujte vjerska uvjerenja drugih

Tolerancija je dobar kamen temeljac za izgradnju međuljudskih odnosa.

Znajući koliko je , tijekom povijesti , krvi proliveno i patnji uzrokovani vjerskom netolerancijom , jasno je da ona silno ugrožava opstanak.

Vjerska tolerancija ne znači da osoba ne može izraziti svoja uvjerenja. Ona znači da je pokušaj potkopavanja ili napadanja vjerskih uvjerenja i vjere drugih oduvijek bio prečica do nevolja.

Filozofi su još od starogrčkih vremena međusobno raspravljali o prirodi boga , čovjeka i svemira. No , mišljenja autoriteta su poput plime i oseke. Primjerice , upravo sad filozofije «mehanizma»* i «materijalizma»* koje sežu još iz starog Egipta i Grčke , ponovo su «u modi». One se trude objasniti da je sve materija , a ne obaziru se na to da njihova objašnjenja evolucije , koliko god pametna bila , ne isključuju dodatne čimbenike koji bi mogli djelovati , a koji jedva da koriste nešto poput evolucije. To su danas «službene» filozofije koje se uče čak i u školama. One imaju gorljive pobornike koji napadaju vjerovanja i religije drugih : rezultat je netolerancija i svađa.

Ako se svi veliki umovi od 5.st.pr.n.e., ili čak od prije , nisu mogli složiti glede religije ili antireligije , to je ratna arena među ljudima u koju je bolje ne ulaziti.

Ali , iz toga mora sukoba jedno svijetlo načelo isplivavalo je na površinu : pravo na vlastita vjerovanja.

Nije obvezatno da su vjera i vjerovanje potpuno logični , no , ne može ih se označiti niti kao logične. One jednostavno mogu biti prilično «samosvojne».

Bio koji savjet , vezan uz ovu tematiku , najsigurnije je dati priznavanjem drugoga na njegova vlastita uvjerenja. Čovjek ima pravo ponuditi drugima svoja vjerovanja , no opasno je nasrtati na vjerovanje drugih , a posebno je opasno napadati i povrjeđivati druge zbog njihovih vjerskih uvjerenja.

Od najranijih početaka čovječanstva ljudi su nalazili mnogo utjehe i zadovoljstva u svojim religijama. Čak i «mehanisti» i «materijalisti» današnjice , kad propovijedaju svoju dogmu , zvuče vrlo slično propovjednicima iz davnina.

Ljudi bez vjere vrlo su tužan prizor. Čak im se ne može i dati nešto u što će vjerovati. No , kad imaju svoja vjerska uvjerenja , poštujte ih.

Put do sreće može biti popraćen sukobima ne poštujete li vjerska uvjerenja drugih.


Kazalo pojmova :

mehanizam : gledište da je cijeli život jedino materija u pokretu i da se u potpunosti može objasniti fizičkim zakonima. Unaprijeđen Leukipovim i Demokritovim radovima ( 460 – 370. pr.n.e. ) , vjerojatno utemeljenim na egipatskoj mitologiji. Pobornici te filozofije osjećali su da moraju zanemariti religiju jer je nisu mogli svesti na matematiku. Napao ih je religijski krug , a oni su za uzvrat napali religiju. Robert Boyle ( 1627 – 1691. ) utemeljitelj Boyleova zakona u fizici , opovrgao ga je postavljajući pitanje može li priroda imati oblik materije u pokretu.

materijalizam : bilo koja metafizička teorija koja govori da se svemir sastoji od čvrstih predmeta kao što je kamenje , vrlo veliko ili malo. Te teorije nastoje obrazloženjima otkloniti činjenice kao što je um , govoreći da se on može svesti na fizičke pojavnosti i njihova gibanja. Materijalizam je vrlo stara ideja , a postoje i druge.


Ron Hubbard
__________________
Klikni na link
relaxing music is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 19:40   #8
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread468799/pg1

http://www.xenu.net/archive/infopack/5.htm
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 18:32   #9
Koliko sam shvatio oni naplaćuju tečajeve?!

Jesu li ti tečajevi u svezi upoznavanja s njihovom religijom ili su to tečajevi promicanja njihovih vrijednosti (zdravlje, uspjeh itd.)? Nadalje, može li se negdje sastati u Hrvatskoj (Zagrebu) sa nekom osobom koja predstavlja službeno mišljenje same crkve (pomogućnosti neki njihov svećenik) da mi objasni njihova stajališta (dogme ako ih imaju itd)?

Nemogu pronaći ništa zadovoljavajuće na netu, osim naravno neke općenite stvari, a htio bih baš popričati s nekim o tome sad kad mi prođu upisi na faks.

Cheers!
inspicous is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 09:38   #10
Quote:
relaxing music kaže: Pogledaj post
Poštujte vjerska uvjerenja drugih
neka ljudi vjeruju u sto oce, pa i intergalakticko cudoviste koje nas je protjeralo na zemlju, ali kada ti isti ljudi prijete (cujem cak i smrcu) vrse drustveni pritisak, sude se za svaku mogucu glupost i iskoristavaju clanove onda to treba i te kako kritizirati.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 00:56   #11
Čim pročitam Kuran prebacujem se na Dijanetiku.
Barron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 01:36   #12
Sajentologija ima nekoliko tehnologija za različite stvari. Materijal koji je ekstremno zanimljiv i upotrebljiv, recimo Slavinski uglavnom reciklira sajentološke tehnike i daje kao svoje kurseve pod raznim imenima. Kao organizacija sajentologija je već nešto drugo. Ako nekog interesje dakle o čemu se tu radi neka pogleda šta govore nezavisni sajentolozi koji su se odvojili od Crkve.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 09:44   #13
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Sajentologija ima nekoliko tehnologija za različite stvari. Materijal koji je ekstremno zanimljiv i upotrebljiv, recimo Slavinski uglavnom reciklira sajentološke tehnike i daje kao svoje kurseve pod raznim imenima. Kao organizacija sajentologija je već nešto drugo. Ako nekog interesje dakle o čemu se tu radi neka pogleda šta govore nezavisni sajentolozi koji su se odvojili od Crkve.
scientoloske tehnike su losa, zastarjela i neprofesionalna psihoterapija. Ako to nekom treba neka ode kod psihoterapeuta. Proci ce jeftinije i nece ga prcat sa sektaskim glupostima.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 09:52   #14
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
scientoloske tehnike su losa, zastarjela i neprofesionalna psihoterapija. Ako to nekom treba neka ode kod psihoterapeuta. Proci ce jeftinije i nece ga prcat sa sektaskim glupostima.
Aja mislim da ti nemaš pojma o sajentološkim tehnikama. Što se tiče psihoterapije i sajentologije tamo gde Džanov, recimo, hvata bilo šta i tako se puno tiga jednostavno propusti i ostane kao rep da se vuče neočišćeno sajentološko oditovanje čisti sistematično sve redom. A št ose tiče cene mislim da sam bio jasan i precizan - niosam govorio o Crkvi Sajentologije, već o nezavisnim sajentolozima.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:52   #15
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Aja mislim da ti nemaš pojma o sajentološkim tehnikama. Što se tiče psihoterapije i sajentologije tamo gde Džanov, recimo, hvata bilo šta i tako se puno tiga jednostavno propusti i ostane kao rep da se vuče neočišćeno sajentološko oditovanje čisti sistematično sve redom. A št ose tiče cene mislim da sam bio jasan i precizan - niosam govorio o Crkvi Sajentologije, već o nezavisnim sajentolozima.
ma samo si pao na njihov marketing
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:01   #16
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ma samo si pao na njihov marketing
Ne, nego znam ljude koji su to odlično radili i proradili, bez da su imali neke formlane veze sa Sajentološkom Crkvom.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:08   #17
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Ne, nego znam ljude koji su to odlično radili i proradili, bez da su imali neke formlane veze sa Sajentološkom Crkvom.
znam ja ljude koji su svasta odlicno radili i svakakva cuda (bar u umovima "vjernika" ) izvodili da bi se kasnije jasno dokazalo kako su laznjaci.

Ako nesto ne moze proci znanstveno ispitivanja, a u kategoriji je gdje je takvo ispitivanje provedivo (dakle ne govorimo o misticnim nego psiholoskim procesima), onda je u pravilu bezvrjedno i izbjegava dokazivanje NNiti je scientologija jedina takva kvazi-psiholoska sljedbe, uvijek ista prica
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 18:44   #18
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
znam ja ljude koji su svasta odlicno radili i svakakva cuda (bar u umovima "vjernika" ) izvodili da bi se kasnije jasno dokazalo kako su laznjaci.

Ako nesto ne moze proci znanstveno ispitivanja, a u kategoriji je gdje je takvo ispitivanje provedivo (dakle ne govorimo o misticnim nego psiholoskim procesima), onda je u pravilu bezvrjedno i izbjegava dokazivanje NNiti je scientologija jedina takva kvazi-psiholoska sljedbe, uvijek ista prica
Dobro, ali to znači da se ti onda ne razumeš ni u psihologiju. Naime, psihoterapija je nepodvediva pod naučna ispitivanja, pri čemu izuzimam bihevioralne terapije koje su u osnovi zločin i to je razlog zašto se psihologija još uvek polemično tretira - nauka ili nije nauka? Sve psihoanalitičke i slične terapije su naučno neproverive. U onoj meri koliko su onio proverivi, toliko je i sajentologija proveriva. Inače ja sam nekoliko puta upotrebio izraz "nezavisni sajentolozi", što je dovoljno da shvatiš da ne govorim o Crkvi, već o tehnologijama koje je Hubbard razvio.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 05:11   #19
Ja predlažem da svi mi pročitamo Dijanetiku za početak.Što kažete?
Barron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 03:23   #20
Ja sam procitao.

Genijalna knjiga.

Najbolja knjiga na svetu.

Razotkriva uzrok ludila, i uzrok vecinu bolesti. I nacin na koji se to moze resiti.
Almsivi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.